To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Fundacji Warta Goldena
Forum organizacji pomagającej psom rasy Golden Retriever w potrzebie.

PSY FUNDACJI - ZARA - 198

M!S!A - 2013-08-24, 20:16
Temat postu: ZARA - 198
Pod naszą opiekę trafiła śliczna 3,5 letnia Zara. Sunia ( krakowianka) została oddana przez swoich właścicieli w środę, z powodów osobistych, i miałam przyjemność ją poznać ponieważ to ja ją odbierałam i chwilowo przetrzymałam ( tak, tak do dzisiaj miałam 3 psy ;) ) Była to dla właścicieli bardzo trudna decyzja, zwłaszcza że Zarka jest sunią bardzo grzeczną, ułożoną, państwo bardzo pilnowali aby niczego jej nie brakowało. Niestety wiemy jak to jest w życiu, że czasami musimy podjąć tą ostateczną decyzję o oddaniu swojego przyjaciela. Zara zamieszkała tymczasowo w Gliwicach i będzie miała kumpla do zabaw- Fidelka :) O suni będzie nam już pisać Agata. "

POST ROZLICZENIOWY

Wpłaty na konto:

Darowizny rzeczowe

Wydatki:

70 zł- badania z dn. 28.08.2013

Iza Tutisowa - 2013-08-25, 10:11

Witamy Zarę :) i tupamy nóżkami i łapkami, żeby zobaczyć zdjecia suni :)
M!S!A - 2013-08-25, 11:53

Z tego co wiem sunia jest dość mocno zestresowana więc Agata jej nie męczy na razie zdjęciami- więc ćwiczymy cierpliwość ;)
Iza Tutisowa - 2013-08-25, 12:31

w takim razie cierpliwie czekamy :)
CastroFamily - 2013-08-25, 12:49

Od czego tu zacząć..? Zara to piękna, spokojna, delikatna suczka. Byliśmy ciekawi jak upłynie nam podróż, ale ponad godzinna jazda samochodem nie sprawiła jej żadnych problemów, sama jazda nie jest dla niej stresem. Powiedziałbym , że wydaje się jakby jej nie było w samochodzie. Chwilę posiedziała, pooglądał widoki a potem się położyła i nawet oczka przymykała do snu.
Z Fidelkiem poznały się na podwórku i od razu zaczęły kosić trawnik ogonami. Na razie przekonujemy ją do jazdy windą na 6 piętro. Tak jak nasz żółciak, na początku troszkę się jej obawiała ale teraz za każdym razem jest już lepiej. Wydaje nam się, że to kwestia kilku dni i całkowicie się przekona do tego środka lokomocji.
Pierwszy dzień u nas zachowywała się bardzo spokojnie, Fidel zaczepiał ją do zabawy nie mógł zrozumieć czemu inny pies nie chce się z nim bawić;) ta nie reagowała na jego zaczepki pewnie z powodu lekkiego stresu związanego z tyloma przeżyciami dnia wczorajszego, dawała mu tylko do zrozumienia „lepiej się trzymaj z daleka” :lol: . Dzisiaj jest już lepiej Fidelek chyba w końcu ją zdobył przynosząc zabawki i w końcu wzięła w zęby pluszowego węża (niejadowitego ;-) ), który bardzo przypadł jej do gustu.
Kiedy weźmiemy do ręki obrożę, zaczyna strasznie się cieszyć. Na spacerku ciągle się uśmiecha i nieustannie zamiata chodnik ogonem jest lekko podekscytowana ale nie ciągnie zbyt mocno. Jeszcze nie słyszeliśmy jak szczeka, jest bardzo cicha. Ciągle chce być blisko człowieka, kładzie pyszczek na ręce albo na kolanie i czeka na głaskanie, łaknie kontaktu z człowiekiem i ciągle chce się tulić. Pies idealny. Wkrótce postaramy się wrzucić jakieś zdjęcia na razie nie chcemy jej stresować.

CastroFamily - 2013-08-27, 21:25

Zara z każdym dniem coraz bardziej się otwiera i szybko łapie zasady naszego domu, nie trzeba kilka razy powtarzać jest bardzo bystra :-) . Zaczyna być bardziej aktywna i zabawowa. W poniedziałek byliśmy u weterynarza na wstępnych oględzinach, jutro jedziemy ponownie na kompleksowe badania. Zara zachowuje się wspaniale, jest otwarta do ludzi, lubi inne psiaki, otworzyła się również na Fidela i póki co uprawiają w domu zapasy;) Spacery kocha nad życia, trzeba popracować troszkę nad chodzeniem na smyczy ale ogólnie jest OK. Jeśli chodzi o jedzeni to widać że preferuje gotowane jedzonko - suchą trzeba dosmaczać ogólnie ma duży apetyt ;) W domu albo bawi się z FIdelem albo śpi. Pies anioł ;) Załączam dwa zdjęcia. Wybaczcie za okrojonego posta.. zwalamy na kompletny brak czasu ;)

Ewelina, Kajen i Zola - 2013-08-27, 21:28

O bozie jaki aniołek :serce:
Warna - 2013-08-27, 21:31

Bardzo się cieszę, że wszystko jest w porządku. Uwielbiam takie fotki, jak psy się razem bawią, jak będziecie mieli więcej z takich podgryzań i przepychanek, to bardzo prosimy o wklejenie ich tutaj. Suńka jest śliczna, widać, że zadbana. Czekamy teraz na wieści zdrowotne, bo coś mi się wydaje, że Zara nie będzie długo musiała czekać na nowy domek. :-D
Zara - 2013-08-28, 20:15

Dzień dobry. Jestem byłą właścicielką Zarusi i podglądam co u Rusi słychać. Do tej pory bardzo mi ciężko że musiałam ją oddać, oglądając zdjęcia i czytając informacje łzy same lecą z oczu. Cieszę się jednak że Fundacja mi pomogła za co bardzo dziękuję. Wierzę, że znajdziecie Rusi nowy wspaniały dom, będę ją sobie nadal podglądać mimo że serce mam rozdarte.
Iza Tutisowa - 2013-08-28, 20:23

Kolejna cudna sunia :) a w tym kocyku wygląda oszałamiająco :D
M!S!A - 2013-08-28, 20:29

Zara napisał/a:
Dzień dobry. Jestem byłą właścicielką Zarusi i podglądam co u Rusi słychać


Witam Panią serdecznie. Jak Pani widzi, sunia trafiła w dobre ręce, ma kumpla do zabaw, więc wszystko układa się pomyślnie. Wiem jak ciężka była to dla Pani decyzja, rozmawiałyśmy przy odbiorze Zarki, więc na pewno jeszcze trochę czasu minie, zanim przestanie to rozstanie boleć. Oczywiście proszę do nas zaglądać, jest tu pani mile widziana.

CastroFamily - 2013-08-29, 21:04

Sunia z nami ma się dobrze, powiedziałabym wręcz że świetnie, mała się rozkręciła jest bardzo radosnym i aktywnym psem. Wyniki badań wyszły wszystkie dobre, zdaje się że Zara jest okazem zdrowia. Dzisiaj byliśmy na spacerze na 'golden party';) ochocza zaprasza do zabawy, jest towarzyska, lubi piłeczkę i wspołne hasanie;) załączamy zdjęcia

Na zdjęciu niżej Zara leży na górze (ma przypiętą linke treningową)


na zdjęciu niżej Zara lezy na dole i pokazuje ząbki , Fidel za nią. a ten rudy piesk to kolega z parku i suczka za nią przyjaciółka Fidela od znajomych;)

Iza Tutisowa - 2013-08-29, 21:06

A która to Zara?? :mrgreen:
Bo oba psiaki piękne :D

Warna - 2013-08-29, 21:11

Zara to ta mniejsza. Fantastyczne zdjęcia, widać, ze sunia czuje się swobodnie i super się bawi. :-D
Rufiakowa Amcia - 2013-08-29, 22:11

CastroFamily napisał/a:
'golden party'


:mrgreen:

Widzę, że niezła imprezka :lol:

Super, że niunia tak fajnie się u Was czuje. Nie ma czasu zatęsknić.

CastroFamily - 2013-08-31, 19:44

Zara była wczoraj sczepiona, dzisiaj udaliśmy się na długi spacer - słucha się pięknie i skupia się ciągle na nas - w przeciwieństwie do naszego osiołka Fidela, który ostatnio zapomniał co to posłuszeństwo;) generalnie jest bardzo zabawowa i towarzyska, nie boi się innych, ze wszystkimi się wita. W przyszłym tyg. umówimy się na sterylizację.
Barbara - 2013-08-31, 21:34

Bardzo wesoła niunia :) Miałam okazję zobaczyć na spacerku :) Cudowna :)
Krzych i Rico - 2013-09-01, 20:49

Piękna sunia po pozytywnym załatwieniu formalności mogłaby znaleźć dom u mnie
M!S!A - 2013-09-02, 22:57

Dziękujemy za zainteresowanie adopcją Zarki :) Nie wiem tylko czy Fidel wypuści ją ze swoich objęć i pozwoli odejść. Czas pokaże, a na razie oczekujemy na termin sterylizacji suni :)
CastroFamily - 2013-09-05, 10:08

Zara szybko się uczy, umie siadać, kłaść się i podawać łapkę :) wczoraj byliśmy u pani doktor i umówiliśmy się na telefoniczne ustalenie terminu sterylizacji. Mamy zadzwonić we wtorek i wtedy dowiemy się kiedy będzie można ją poddać zabiegowi.
Ewa i Cindy - 2013-09-06, 00:12

super wieści :) dziewczynka się otwiera :)
Sylwia i Borys - 2013-09-06, 07:29

Tak, tak lubimy takie wieści :)
CastroFamily - 2013-09-08, 13:31

Zara czuje się u nas świetnie, codzienne spacery, wspólna zabawa bardzo zżyła psiaki. Osiołki nie odstępują siebie na krok. we wtorek ustalimy termin sterylizacji póki co u nas bardzo pozytywnie. Zauważyliśmy ze mała uwielbia unicestwiać wszystkie zabawki i również nasze buty... :) to nawet dobrze, może zmotywyuje nas to do kupienia nowyh ^^ (ZARA na zdjęciu na dole)

Warna - 2013-09-08, 14:41

Uwielbiam patrzeć, jak psiaki się bawią, jaką sprawia im to radość i jak potem są zmęczone. SUPER!
CastroFamily - 2013-09-13, 21:25

Znamy już termin sterylizacji będzie to wtorek, 1 października - całkiem niebawem bo już za 2 tygodnie ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group