To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Fundacji Warta Goldena
Forum organizacji pomagającej psom rasy Golden Retriever w potrzebie.

PSY FUNDACJI - BELLA - 77

Barbara - 2011-10-17, 10:12

Chciałabym czytającym wątek Belli przedstawić nasze stanowisko.

Bella została przyjęta pod opiekę fundacji i został ustalony dom tymczasowy, który ją przyjmie. DT to dom Edyty we Wrocławiu. W trakcie ustalania transportu okazało się,że mąż Edyty miał wypadek, auto skasowane , mąż w trakcie leczenia. W tej sytuacji szukaliśmy innej opcji odbioru psa i przetrzymania go przez 2-3 doby aż opanujemy sytuację. Odbiór suni i pełny kontakt z właścicielem suni i osobą przejmującą psa koordynowała Agnieszka Trufelkowa i miała stały kontakt z wszystkimi stronami. Ostatni kontakt z Gosią był w piątek. Zostało ustalone wcześniej- zwrot za transport oraz zwrot karmy za 2 doby przy odbiorze suni. Jednocześnie została ustalona z właścicielem forma zrzeczenia się psa na fundację. Umowa taka zostanie przesłana fundacji, Gosia nie reprezentuje fundacji i nie ma prawa w naszym imieniu takiej umowy podpisywać. Nadal jesteśmy w kontakcie z właścicielem.
Pies trafił do Gosi TYLKO na bardzo krótki czas i każdego dnia osoby z fundacji kontaktowały się z Gosią. W czwartek Agnieszka i ja - wymieniliśmy dwie wiadomości pw , w których napisałam , że na 90 % psiak zostanie odebrany w sobotę więc na miejscu już zostanie zaszczepiony. Na tą informację nie miałam odpowiedzi, że sobota w czymkolwiek koliduje. W sobotę z Gosią kontaktowała się Edyta i Ewa telefonicznie. W niedzielę Ewa- telefonicznie. Naprawdę nie wiem kiedy pozostawiłyśmy psa i Gosię samym sobie...Z tego , co ja wiem przekazano w sobotę Gosi, że jeśli są jakiekolwiek problemy to ja chętnie je wyjaśnię. Nie obiecywałam nikomu,że ja w jakiś konkretny dzień będę dzwonić do Gosi. Zresztą ja również mam telefon i w przypadku jakichkolwiek problemów można też do mnie zadzwonić. Zresztą Gosia z tego korzystała wielokrotnie i dzwoniła do mnie w różnych sprawach - nie rozumiem dlaczego teraz mając problem nie miała ochoty zadzwonić...
Jednocześnie pragnę wyjaśnić, że osoba, która odbierała Belllę od Gosi właśnie JEST szkoleniowcem i uznanym behawiorystą :)

Edyta - 2011-10-17, 14:38

Sprawdzamy poziom stresu na dziecko :mrgreen:


no i cóż ja mogę powiedzieć, zdjęcia mówią same za siebie :)

Barbara - 2011-10-17, 14:55

Poziom stresu na dziecko -1 :P
Edyta - 2011-10-17, 17:28

A teraz sprawdzamy zachowania na spacerach :)


i w grupie :mrgreen:


ups, mam problem bo imageschak wyświetla komunikat że mam za duże pliki, więc na resztę zdjęć musicie poczekać :-P

Warna - 2011-10-17, 17:35

Ja poproszę jakiś portrecik, moze byc na maila. :-D
Edyta - 2011-10-17, 17:44



a tu mi gdzieś się zagubiły, ale miały frajdę w tych wysokich trawach :rotfl:

Edyta - 2011-10-17, 17:48

Warna napisał/a:
Ja poproszę jakiś portrecik, moze byc na maila. :-D


si :]


chcesz lepsze? - jutro bo już słońce zaszło :uoee:

Wiki Megulowa - 2011-10-17, 18:46

Piękne foty... a test spacerkowy - zdany, nie?
Ale z tej Belli piękna psinka :erce:

Edyta - 2011-10-17, 18:52

test spacerowy zdany na 110%, sunia przychodzi na zawołanie, jak człowiek oddala się to odrazu drepcze za nim, odpiełam jej linkę bez jakiejkolwiek obawy - super dziewczynka jest :-)
Wiki Megulowa - 2011-10-17, 18:53

No to szybciusieńko znajdzie nowy domek :-D
Jerzy Kora - 2011-10-17, 22:09

Jeszcze parę dni obserwacji i Bella będzie gotowa do adopcji. Nawet nie zdąży się przyzwyczaić do Edyty, a już będzie w nowym domku, :)
ALIUS - 2011-10-17, 22:46

Suni należy się DS jak najszybciej , ale niestety moja propozycja, aby sunia pozostała w DT do czasu ukończenia cieczki. Tak dla bezpieczeństwa.
Barbara - 2011-10-17, 22:48

Mamy dokładnie takie samo zdanie ale powolutku domku możemy szukać :)
Jerzy Kora - 2011-10-17, 22:49

ALIUS napisał/a:
Suni należy się DS jak najszybciej , ale niestety moja propozycja, aby sunia pozostała w DT do czasu ukończenia cieczki. Tak dla bezpieczeństwa.


Amen :) . Tak się stanie :mrgreen:

Edyta - 2011-10-17, 23:00

ALIUS napisał/a:
Suni należy się DS jak najszybciej , ale niestety moja propozycja, aby sunia pozostała w DT do czasu ukończenia cieczki. Tak dla bezpieczeństwa.


no tak, kij w rękę prawą, gaz pieprzowy w lewą, Werka na przody a mąż na tyły - damy radę, nie pierwsza cieczka w domu i coś myślę, że nie ostatnia :P

ALIUS - 2011-10-17, 23:05

Edyta napisał/a:

no tak, kij w rękę prawą, gaz pieprzowy w lewą, Werka na przody a mąż na tyły - damy radę, nie pierwsza cieczka w domu i coś myślę, że nie ostatnia :P


Edytka masz jeszcze Oliwię do obrony :) Spoko ja z dwoma naraz sama chodziłam i dałam radę . Będę Ciebie wspierać duchowo :)

Acha fotki wspaniałe.

Edyta - 2011-10-18, 16:18

Dzisiaj była powtóreczka spacerowa, sunia jest świetna, przywołanie nadal skuteczne na komendę: Bella do mnie - choć wystarczy smoknąć, a już jak mówię do niej tak pieszczotliwie to nóg o mało co nie połamie aby jak najszybcie być obok człowieka :mrgreen: . Nie zjada znalezisk, nosi w pysiu kijki, gumowe fragmenty kabli i opakowania po papierosach - lubi coś nosić ;-) . Na spacerze co chwilę obraca się i sprawdza czy człowiek jest za nią, nawet jak jest na lince, ogólnie bardzo się pilnuje. Do obcych osób podchodzi ostrożnie ale z zaciekawieniem, jak osoba ją ignoruje to obwącha i się ładnie wita, jesli ktoś odrazu podnosi dłoń w celu pogłaskania po głowie to wycofuje się krok do tyłu ale nie ucieka - czyli typowe zachowanie u młodego zwierza. Są oczywiście osoby na które reaguje bardzo entuzjastycznie a mianowicie to właścicele innych psiaków, na nich odrazu skacze i daje buziaka - skakanie w domu na nas już weliminowałam w 90 %, dwa dni i będzie po problemie - w tym mam wprawę :mrgreen: . Sucha karma dwa razy dziennie znika z prędkością Werkową - czyli razem zaczynają i razem kończą, potem sprawdzenie misek. Dziewczynki dzisiaj sprawdzały wytrzymałość piasku w piaskownicy - przylepność 100% - piaskownica została przeniesiona na moje kafelki i panele :roll: Potem padły!!!!!!!!!!

Bellunię odrobaczymy i zaszczepimy na wściekliznę dwa dni po cieczce - zalecenie weta. Acha sunia wciną dobrą holistyczną karmę z łososiem All in One Adult Salmon&Brown Rice - delicje :)

Wiki Megulowa - 2011-10-18, 18:52

Mądra psinka z niej... a karma - pycha! Sama bym taką zjadła :mrgreen:
Edyta - 2011-10-19, 18:50

Przyłapane:

ale o co chodzi?

mamusiu pada deszcz i nam się nudzi, strasznie!!!!!!!!!!!!!!!!!

M!S!A - 2011-10-19, 18:51

Ale cudne zdjęcia i ach te modelki :) Widać ze Bella czuje się u Was znakomicie a z Córcią złapała super kontakt
Wiki Megulowa - 2011-10-19, 19:13

A czy ja dobrZe widzę, że Bellek sie rozłożył, a córeczka z łóżeczka spada??? :mrgreen: :lol:
Jaki potwór!!!!! Z tymi oczkami :P

Edyta - 2011-10-21, 23:21

Widok wyrośniętego szczeniaka jedzącego chyba pierwszy raz w życiu jabłko - BEZCENNY :mrgreen: - szkoda że nie mam jak nagrywać tych chwil
Edyta - 2011-10-24, 15:45

jak tu nie zakochać się w tych oczach :mrgreen:

Wiki Megulowa - 2011-10-24, 16:36

Edytko... chyba nie można :> Ma ktoś jakieś pomysły???? :)
Aga Szanti - 2011-10-26, 09:17

Bella to młoda sunia, z którą nie ma problemów. Uważamy, że jest już gotowa do adopcji.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group