To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Fundacji Warta Goldena
Forum organizacji pomagającej psom rasy Golden Retriever w potrzebie.

PSY FUNDACJI - ALEX - Inowrocław - Barbara Dubiecka - A 19/342/2016

Waniliowa Paula - 2016-03-11, 13:31

kwotę za fakturę już wpiszę po weekendzie
Sandra i Neli - 2016-11-26, 17:18

Poszedł mail w sprawie kastracji do właścicieli Alexa
Sylwia, Abra i Felek - 2016-11-27, 13:45

Alex został wykastrowany 26.02.2016. Sandra uzupełniła dane w bazie. Poniżej wstawiam zdjęcie z książeczki.



Przenoszę wątek do zakończonych -> psy fundacyjne.

Warna - 2021-12-17, 11:28

Dzień dobry,

u Alexa wszystko w porządku. Mimo prawdopodobnie 8 urodzin ma się świetnie. Wciąż jest najpiękniejszy. Przesyłam zdjęcia.
Pozdrawiam
Barbara Dubiecka

MartaAjra - 2022-08-07, 01:27

Odpowiedź Opiekunki Alexa z 06.08.2022 r.

"Dzień dobry,
Aluś nadal cudowny, jednak spacery nie są już tak szybkie, w sensie tempa. Troszkę czuć, że czas leci. Jednak wciąż jest najpiękniejszy. Pozdrawiamy"

MartaAjra - 2023-04-15, 19:13

Wiadomość z 03.04.2023 r.


Dzień dobry,

Aluś ma się nie najgorzej, choć czas trochę go trochę wyciszył i spowolnił. Dlatego też na prawdopodobne 10 urodziny dostanie pierwsze echo serca pod koniec kwietnia, bo wtedy jego dwunożna siostra będzie mogła przyjechać i pomóc, bo ja jestem po poważnej operacji i nie dałabym rady przytrzymać Aluśka. Potem usg brzucha i stawów, ale to już pod narkozą, dlatego chcemy najpierw sprawdzić serce. Ostatnie badanie usg, miał w październiku 2020 i wtedy, jak to powiedziała Pani weterynarz , było stosownie do wieku. Póki co nie kuleje, choć od jakiegoś czasu liże przednią lewą łapę, więc trzeba to wszystko obejrzeć. Musimy też usunąć kamień na zębach, robimy to co jakiś czas, bo Aluś nie pozwala sobie myć. Krew badamy regularnie przy okazji badanie poziomu TSH, Bo Aluś ma niedoczynność tarczycy. Od lat zajada karmę WOLF, aktualnie Wolf of Wilderness "Explore Endless Terrain" - Mobility. Regularnie dostaje suple m.in. Artoflex, kryl. Szczepiony jest co roku, ale wstyd przyznać nie wiem na co, po prostu proszę o komplet szczepień. Jeśli chodzi o kleszcze od lat używamy Simparicę.
Dam znać kiedy sprawdzimy serce i stawy. Przesyłam zdjęcia, m.in. Aluś w metrze, kiedy na Boże Narodzenie był u siostry w stolicy, bo Aluś uwielbia jeździć najbardziej autobusem. A najfajniej jest w weekendy, gdy łazimy na krańce osiedla, gdzie mieszkają zające, lisy, a nawet spotkać można sarny. Włóczęgostwo to jest to co Aluś kocha najbardziej, a ja z nim udajemy wtedy że mieszkamy na wsi., a nie największym osiedlu w mieście.
Pozdrawiam
Barbara Dubiecka

MartaAjra - 2023-05-27, 16:17

Wiadomość z 01.05.2023

Dzień dobry,
zgodnie z obietnicą informuje o wynikach badań Aluśka. Serce oki, stawy w przednich lapach oki, krew , kał, mocz oki. Niestety nie wszystko jest super. Na śledzionie drobne guzki, za dwa miesiące powtórzymy usg. Stawy biodrowe brzydkie, zaczęliśmy zastrzyki z kwasem hialuronowym. W sumie nie jest źle, liczymy ze będzie lepiej.
Pozdrawiamy Basia i Aluś

Daria_Kluska - 2024-09-24, 09:26

Co słychać u Alexa?

Niestety info o Alusiu nie są dobre, bowiem dysplazja dawała się nam we znaki już od ponad roku, ale teraz porostu nas uziemiła. Jakoś od półtora miesiąca nasze spacery to maksymalnie kilometr i to z postojami. Wcześniej chodził wolno, ale bez odpoczynku i kilka kilometrów. Miał zastrzyki kolagenowe i Librelle brał jeszcze przed pogorszeniem trzykrotnie, wiec teraz już zaprzestałam, bo w jego wypadku nie pomogła. Bierze gabapentin, neurovit i Meloxoral. Nie piszczy, ale po prostu podczas spaceru się kładzie i odpoczywa. Tylne łapy praktycznie nie maja mięśni i są bardzo wykrzywione. Apetyt nadal mu dopisuje i w domku nadał lubi się przytulać i nie protestuje kiedy masuje mu uda. Myślę więc, że go nie boli, tyle że brak mięśni powoduje iż łapy szybko się męczą i to nie tylko tylne, ale i przednie, gdyż od dawna cała siłę daję na przód, żeby wyrównać słaby tył. Jeśli chodzi o śledzionę robiliśmy usg kilka tygodni temu i weterynarz uważa że nie ma potrzeby jej usuwać. Jest marmurkowata jak to nazwał, czyli ma liczne małe guzki, ale nie wygląda wg niego źle jak na wiek Lalusia. TSH i inne badania z krwi w normie. Karmię go od dawna karmą Wolf Soft, teraz senior. Dostaje od zawsze Aniflexi i Kryl z Pokusy oraz oczywiście Eutryrox( 6*200). Załączam zdjęcia Alesia z tegorocznych wakacji.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group