To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Fundacji Warta Goldena
Forum organizacji pomagającej psom rasy Golden Retriever w potrzebie.

PSY FUNDACJI - LUSSI - 67

M!S!A - 2011-09-02, 21:17
Temat postu: LUSSI - 67
Dzisiaj pod opiekę fundacji trafiła roczna Lussi. Sunia zamieszkała w domu tymczasowym u Marty w Radomsku. Sunia została oddana przez właścicieli z powodów osobistych. Lussi mieszkała na podwórku, miała już szczeniaki, teraz prawdopodobnie jest przed cieczką. Więcej o Lussi i pierwszej nocce w nowym domku napisze jutro Marta, będą też foteczki :)
Wiki Megulowa - 2011-09-03, 08:23

No to czekamy z niecierpliwością na fotki i opisik Lussi ;)
Robiśka - 2011-09-03, 21:02

witam wszystkich !!!!

Jak już wiecie Lussi mieszka od wczoraj u nas :)
Nie wiem od czego zacząć....

Podróż do domu od byłych właścicieli była krótka (ok. 15 km). W domu na Lussi czekał już moj Golden Robi, suczka Berneńczyk Beza, i dwa koty-dachowce, tzn. kotka "Gruba" i kot "Prezes". Powitanie było bardzo miłe wszystkie zwierzaki były sobą zachwycone. Lussi od razu poczuła się jak w domu. Noc minęła też bardzo spokojnie, nie było żadnych sensacji (typu kupa czy siku). Ogólnie wszystko ok.

Dzisiaj byłyśmy u lekarza. Dostała tabletki na odrobaczenie. Szczepienia ma wszystkie i na bieżąco, kolejne na wirusy w październiku.
Lussi waży 31,75kg. i ogólny stan je zdrowia jest bardzo dobry. Ma trosze problemów z okrywa włosową więc od razu kupiłam jej preparat na sierść. Może jeszcze jutro kupie olej lniany.
W czerwcu urodziła trzy szczeniaki - mieszańce. Niestety wczoraj musieliśmy zostawić tam ostatniego, który nie ma jeszcze właściciela. :(

Weterynarz powiedział, że można ją za tydzień wysterylizować. Mam nadzieję, że uda się przed cieczką.

Wczoraj mówiłam Michalinie, że mój Robi coś tam się koło niej bardzo kręcił, ale to chyba z wrażenia, bo dziś już nie był za bardzo zainteresowany ;) wiec z tą cieczką to jeszcze czas.

Lussi jest bardzo łągodną (zresztą jak to Golden) sunią. Bardzo duża pieszczocha - najlepiej to głaskać i głaskać i głaskać.... Dzisiaj była troszkę smutna, ale to zrozumiałe. Próbowałam ją troszkę rozbawić, ale udawało się tylko na krótko :( dopiero po dość długiej drzemce, pod wieczór zaczęła szaleć z Bezą musiałam je troszkę zachęcić, ale się udało. Zaczęły biegać po całym ogrodzie. Niestety Beza przegrała, bo Lussi okazała sie bardzo zwinną i przebiegłą suczką.

Lusi "pomagała" nam dzisiaj kleić tapety - np. rozgryając ołówki.... :mrgreen:
Kupiłam jej dzisiaj legowisko, a po niedzieli zafunduje nowe miski.

Postaram się zaraz umieścić kilka fotek.
Jeśli o czymś zapomniałam to piszcie....

Robiśka - 2011-09-03, 21:09


Korbulowa Familia - 2011-09-03, 21:23

Jaka piękna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :serce: :serce: :serce:

Wspaniale, że jej tymczasowy domek tak o Lussinkę dba :)
Pięknie :)
Z największą przyjemnością będę śledziła dalsze losy :mrgreen:

Robiśka - 2011-09-03, 21:30



drzemka w kuchni - to chyba będzie jej ulubione miejsce :)


przy tapetowaniu....

Robiśka - 2011-09-03, 21:34

Lussi jest naprawdę taka słodka..., bo mój Robi to tak średnio z pieszczotami :-/
Hania Toffi i Maja - 2011-09-03, 21:49

Ślicznotka! :->
M!S!A - 2011-09-03, 21:51

Bardo dziękujemy za wieści, tym bardziej tak wspaniałe :) Widać ze Lussi ma u Was jak u Pana Boga za piecem :) Zdjęcia pokazują uroczą sunię. A jak Marto Robiś przyjął nową "siostrę" ? :-D
Kasia, Szajba i Milka - 2011-09-03, 21:56

Jaka ona piekna. Super psinka. Piszcie o niej jak najwiecej. Liczymy takze na mnostwo zdjec :-D
Warna - 2011-09-03, 21:57

Fantastycznie! Cieszę się, że udało się, aby trafiła do Ciebie. :-D
Robiśka - 2011-09-03, 22:16

Robi jak to Robi (7 lat skończy w listopadzie) na początku zawsze udaje ważniaka - stawia kitę do góry i stoi jak posąg (może to przez ten wiek), i "olewa" nowe koleżanki, tak samo było z Bezą :-D Mam nadzieję, że szybko mu przejdzie i zostaną najlepszymi przyjaciółmi :)
Robiśka - 2011-09-03, 22:21

Staram się jak mogę, żeby Lussi szybko nas pokochała..... :pies:
felkanowakowa - 2011-09-04, 10:36

Robiśka napisał/a:
Robi jak to Robi (7 lat skończy w listopadzie) na początku zawsze udaje ważniaka - stawia kitę do góry i stoi jak posąg (może to przez ten wiek), i "olewa" nowe koleżanki, tak samo było z Bezą :-D Mam nadzieję, że szybko mu przejdzie i zostaną najlepszymi przyjaciółmi :)

Robiśka, nie napisałaś do końca prawdy z tym Robim, on olewa koleżanki, bo po prostu woli chłopaków! (np. mojego Alfa) :mrgreen:
A ja potwierdzam, że Lussi jest magapozytywnym psiakiem, nawet koty to wyczuły. Tak duża przylepka domagająca się głasków non-stop. Trzymam kciuki za szybką aklimatyzację i pozdrawiam :hejka:

Wiki Megulowa - 2011-09-04, 11:43

ŚLiczna ta Lussi! Mma nadzieje, ze szybko znajdzie nowy stały domek ;)
M!S!A - 2011-09-04, 11:50

Marta za około dwa tygodnie podejmie decyzję, czy Lussi zostaje u niej, ale z tego co już wiemy tak właśnie będzie. :)
Wiki Megulowa - 2011-09-04, 12:11

Super... ale cii, żeby nie zapeszyć! :rotfl:
Robiśka - 2011-09-04, 18:40

[quote="felkanowakowa"]
Robiśka, nie napisałaś do końca prawdy z tym Robim, on olewa koleżanki, bo po prostu woli chłopaków! (np. mojego Alfa) :mrgreen:

:) tak to chyba jest prawda :P

Robiśka - 2011-09-04, 18:50

dzień 2:
Lussi dzisiaj już lepiej się miewa, jest bardziej śmiała. Wyszłyśmy dzisiaj na półgodzinny spacerek. Widać , że Lussi mało albo wcale nie wychodziła. Na smyczy szła w miarę spokojnie, ale wszystko na około było dla niej bardzo ciekawe. Nawet wydawało mi się, że niektóre rzeczy bardzo ją dziwiły.

Niestety Beza w czasie gonitw troszkę ja podszczypuje i Lussi traci ochotę do zabawy, ale mam nadzieję , że się dogadają jakoś, kiedyś....
Robik nadal udaje ważniaka :-/

Zapomiałam: Lussi chyba wybrała sobie miejsce do spania: KUCHNIA - wie gdzie najlepiej:) Przespała spokojnie całą noc na swoim nowym łóżeczku :)


Zaraz dodam kilka kolejnych fotek...

Robiśka - 2011-09-04, 21:14


Robiśka - 2011-09-04, 21:16

M!S!A napisał/a:
Marta za około dwa tygodnie podejmie decyzję, czy Lussi zostaje u niej, ale z tego co już wiemy tak właśnie będzie. :)


Oj tak, Lussi zostaje u mnie !!! :P

M!S!A - 2011-09-04, 21:27

A Robiś faktycznie na razie jest takim ważniaczkiem i robi za posążek - przyznam szczerze, ze uroczy i dostojny posążek :) Ale na pewno tylko tak się zgrywa i już niebawem zostaną z Lussi najlepszymi kuplami :)
Aga_TRuficzkowa - 2011-09-04, 22:19

Ja wiem ,że to wątek Lussi ale na Robisia to się napatrzeć nie mogę, taki prawdziwy facet ,duża kufa i do tego taki dumny,no śliczny jest :-) :-) :-)
Robiśka - 2011-09-05, 09:32

Dzień 3:

powitanie było bardzo głośne - dzisiaj Lussi wydała u nas swoje pierwsze dźwięki :mrgreen:
Zaczęła w końcu się odzywać i obszczekiwać m.in. mnie na dzień dobry :mrgreen:

To chyba dobry znak - zaczyna czuć się już jak na swoim :-D

Wiki Megulowa - 2011-09-05, 13:37

Super! Gratulacje nowego członka rodzinki :P WStawiaj dużooo fotek Lussi i Robisia :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group