To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Fundacji Warta Goldena
Forum organizacji pomagającej psom rasy Golden Retriever w potrzebie.

PSY FUNDACYJNE W NOWYCH DOMACH - TRIXIE ma już dom w Murawkach - 158

Romek, Trysia i Tymek - 2013-02-23, 19:17

Też mamy taką nadzieję.To 1.5 roczna sunia.Jeżeli nie popełnimy jakichś kardynalnych błędów to nie powinno być problemów.Przynajmniej do tej pory takich nie mieliśmy.Ale niczego wykluczyć nie można.Czasem bywa tak że nie zagra chemia i nic się nie da z tym zrobić.Mam na myśli i psy i ludzi.Wierzę głęboko że Trixie pokocha nas i Tymka a my ją.
Ewa i Cindy - 2013-02-23, 19:21

też mocno trzymam kciuki :)
goldenek2 - 2013-02-23, 22:43

No to fajnie się składa :lol:
Rufiakowa Amcia - 2013-02-24, 00:08

Trzymam za Was kciuki, mam nadzieję, że Tymek okaże się być cierpliwym przewodnikiem dla malucha :)
Romek, Trysia i Tymek - 2013-02-24, 06:40

TYmek to też w gruncie rzeczy niedorostek.Ma rok i 8 m-cy.
Rufiakowa Amcia - 2013-02-24, 09:43

:D Ale na zdjęciach wygląda na dość poważnego ;)
Romek, Trysia i Tymek - 2013-02-24, 10:28

Bo to przystojny młody gentlemen.Jak jego pan.(No może już nie całkiem młody) :mrgreen:
Iverskillz - 2013-02-24, 10:48

Hej.
Ostatnio trochę zawaliłem ze zdjęciami z powodu braku czasu, ale już to nadrabiam. W ramach przeprosin przesyłam Wam również, krótki filmik z 3 podstawowych komend, które Trixie łapie coraz lepiej! Ogólnie to Jest bardzo chętna do zabawy. Uwielbia piłeczkę, za którą biega, skacze, ucieka. Głównie bawi się nią na dworze :) Poniżej filmik i zdjątka ;)

http://youtu.be/98B31hNEM_0


Warna - 2013-02-24, 11:36

To zdjęcie z piłeczką w pysku jest urocze. :-D
Kama, Mela, Ruda - 2013-02-24, 14:25

słodziak z niej :-) fajnie, że tak lubi się bawić! No to już niedługo będzie miała kompana w tych zabawach :-)
nayi92 - 2013-02-24, 17:06

Witam!
Czy sunia nadal jest w domku tymczasowym w Katowicach? Mam pytanie czy miała już może styczność z dziećmi? Wraz z mężem marzymy o goldenie dla naszego synka jednak stwierdziliśmy że chcemy uratować jakąś bidulke a nie kupować u tz hodowców. Bardzo proszę o odpowiedź za którą serdecznie dziękuję.

Warna - 2013-02-24, 20:14

Co rozumiecie Państwo za określeniem Golden dla naszego synka? Jaką rolę ma spełniać pies? W jakim wieku jest Państwa syn?
Iverskillz - 2013-02-25, 13:59

Trixie jest przekochaną uczennicą. Po filmiku, który wczoraj wrzuciłem jeszcze trochę ćwiczyliśmy. Na część gestów już reaguje bez wydawania głosu :) Do tego uczy się obrotu. Zresztą najlepiej przedstawią Wam to dwa poniższe filmiki. Jeden z komendami głosowymi, a drugi bez (poza obrotem) :) )

Z komendami: http://youtu.be/inaJIeQf2fE

Bez komend: http://youtu.be/e17q1P_4xvY

Mam nadzieje, że nowy DT będzie podtrzymywać jej szkolenie oraz nauczy jej jeszcze wielu wielu rzeczy :)

Gabiś i Fifi - 2013-02-25, 14:19

Ale superowo... :-)
Romek, Trysia i Tymek - 2013-02-25, 16:11

Będziemy się starali.Ale najważniejsze żeby szczęśliwa była.Ona i my.
CastroFamily - 2013-02-27, 20:31

tylko po co to "klapnięcie" Trixie w głowę na filmie ? z całym szacunkiem ale nie podobało mi się to ^^
Kama, Mela, Ruda - 2013-02-28, 19:56

CastroFamily napisał/a:
tylko po co to "klapnięcie" Trixie w głowę na filmie ? z całym szacunkiem ale nie podobało mi się to ^^

chodzi o to na pierwszym filmiku? Oj, to przecież nic takiego. Ja to odczytałam raczej jako sygnał żeby Trixie się przerzuciła na bok. Nie było to też moim zdaniem jakieś klepnięcie. Specjalnie oglądałam ten filmik 5 razy żeby dopatrzyć się czegoś niewłaściwego ale nic takiego nie widzę. Więc myślę, że nie ma powodu do zmartwień :-)
Widzę za to, rozluźnionego i dobrze bawiącego się psa, starającego się robić wszystko na raz żeby tylko dostać smakołyka ;-)
Dobra robota!

CastroFamily - 2013-02-28, 20:12

Kama, Mela, Ruda napisał/a:
CastroFamily napisał/a:
tylko po co to "klapnięcie" Trixie w głowę na filmie ? z całym szacunkiem ale nie podobało mi się to ^^

chodzi o to na pierwszym filmiku?


hahahhaha ^^ Nie nie nie. Chyba chodzi nam o innym film. Film o którym mówisz to wtedy jak Trixie się turlała i tu się zgadzam to było delikatne dotknięcie w głowę. Absolutnie nie ma powodów do zmartwień. Ale chodzi mi o ten filmik wyżej . Gdzie trixie daje łapę a potem ma warować ale nie wychodzi jej to za bardzo i dostaje po głowie ^^ Tutaj link w razie czego on jest w poście wyżej nad zdjęciami http://youtu.be/98B31hNEM_0
Co o tym sądzisz?

M!S!A - 2013-02-28, 20:29

Ja niestety nie mogę zobaczyc opisywanego "incydentu" ponieważ filmik mi się cały czas zawiesza. Jednak mam jedną radę- Damian bardzo dużo wydajesz poleceń- kilkakrotnie powtarzasz komendę np. połóż się, leżeć itd- a tak być nie powinno. Bo jednak komenda powinna być wydana raz i powinieneś poczekać na jej wykonanie, a Ty za chwile powtarzasz kolejną i to w dodatku niekoniecznie tą samą. Powtarzanie kilkakrotne polecenia skutkuje tym, że pies wie że nie musi ją wykonać od razu bo zostanie wydana kolejny raz i kolejny. Spróbuj trochę spokojniej wydać polecenie i poczekać na wykonanie, jak nie wykona odejdź krok do tyłu pies za Tobą podejdzie i wydaj dopiero raz jeszcze. Ale to taka moja rada :)
CastroFamily - 2013-02-28, 20:32

Troszkę zaniepokoiło mnie mimo wszystko ten kuksaniec w głowę.. :( za nie wykonanie polecenia.
Romek, Trysia i Tymek - 2013-02-28, 21:38

Zapewne chodzi o 25 sek filmu.Powiem tak."Niech rzuci kamieniem,kto jest bez winy."
Kama, Mela, Ruda - 2013-02-28, 21:49

CastroFamily napisał/a:
Kama, Mela, Ruda napisał/a:
CastroFamily napisał/a:
tylko po co to "klapnięcie" Trixie w głowę na filmie ? z całym szacunkiem ale nie podobało mi się to ^^

chodzi o to na pierwszym filmiku?


hahahhaha ^^ Nie nie nie. Chyba chodzi nam o innym film. Film o którym mówisz to wtedy jak Trixie się turlała i tu się zgadzam to było delikatne dotknięcie w głowę. Absolutnie nie ma powodów do zmartwień. Ale chodzi mi o ten filmik wyżej . Gdzie trixie daje łapę a potem ma warować ale nie wychodzi jej to za bardzo i dostaje po głowie ^^ Tutaj link w razie czego on jest w poście wyżej nad zdjęciami http://youtu.be/98B31hNEM_0
Co o tym sądzisz?


aaaa to przepraszam. Fakt- odszczekuje. I zgadzam się z Tobą całkowicie. :-) Dzięki za czujność :-P
Trochę Damiana poniosło.
Ale na Jego usprawiedliwienie dodam, że na prawdę bardzo dobrze opiekuje się Trixie (dokładnie tak jak poprzednimi tymczasami) i to chyba była taka jednorazowa wpadka, co Damian?



I tak oczywiście Panie Romuladzie, zgadzam się z tym rzucaniem kamienia, każdego czasem gdzieś tam poniesie. Takie życie, a my jesteśmy tylko ludźmi. Ale za to ludźmi, którzy mają szczerą chęć do pomocy i pracy z psami. Najważniejsze to starać się wyciągać wnioski i postanawiać poprawę :-P

Romek, Trysia i Tymek - 2013-02-28, 22:50

I chwała wielka Wam za to.Szczerze.
nayi92 - 2013-03-01, 23:05

Syn ma niespełna 2 lata. Bardzo często ma kontakt z psem babci, i nie wykazuje wobec niego żadnych niewłaściwych ruchów bądź niewłaściwego zachowania. Sadzę że dziecko dorastające w domu w którym jest pies od małego uczy się odpowiedzialności. Pies był by dla nas przyjacielem, członkiem rodziny dzięki któremu mogli byśmy jeszcze aktywniej spędzać razem czas.
Kama, Mela, Ruda - 2013-03-02, 14:06

Trixie juz w drodze do nowego domu tymczasowego do Pana Romualda i jego rodziny. Rano nastąpiło przekazanie psiaka i czekamy w takim razie teraz na relacje z nowego miejsca i zdjęcia oczywiście :-D

A przy okazji bardzo bardzo bardzo serdecznie dziękujemy Damianowi za taką fajną opiekę nad Trixie :-) :kwiatek:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group