To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Fundacji Warta Goldena
Forum organizacji pomagającej psom rasy Golden Retriever w potrzebie.

PSY FUNDACYJNE W NOWYCH DOMACH - MAKS ma już dom w Komorowie - 177

Jerzy Kora - 2015-08-25, 00:16

Kocham tego wariata.









Nochal wybuźkiwany codziennie :D

Kamila i Oskar - 2015-08-25, 08:20

Jerzy Kora napisał/a:
Nochal wybuźkiwany codziennie

oj nie dziwię sie - jest piekny i nochal i cała reszta :-D

Rufiakowa Amcia - 2015-08-25, 09:38

I ten ogon! Piękny!
Jerzy Kora - 2015-09-28, 22:25
Temat postu: Wspomnienia z wakacji .....
Czuć wiatr we sierści ;)



Zobacz Panek co przyniosłem :)



Co by tu jeszcze ....


Woda... Uwielbiam...





Zawody....


Kamila i Oskar - 2015-09-29, 07:57

Śliczny jak zawsze :)
Warna - 2015-09-29, 09:37

Piękne zdjęcia. Amelka pewnie ukradnie. :-)
Maksiowa Rodzinka - 2015-09-29, 15:22

Wszystkie Maksy to fajne goldeniaste psiaki :D
Rufiakowa Amcia - 2015-10-02, 08:25

Hahahaha, jak są zawody, to jest i arbiter! Boscy są wszyscy!!!
Jerzy Kora - 2016-03-07, 23:52

Maksiulo pozdrawia ze swoją najdroższą "siostrzyczką"



Korusia czeka na Maksia



no i się doczekała. Ciąganie Kory po pokoju :D




Bywa też bardziej dynamicznie


Aga Szanti - 2016-03-07, 23:55

Wspaniale :mrgreen:
Jerzy Kora - 2016-03-08, 00:58

Aga Szanti napisał/a:
Wspaniale :mrgreen:


No nie zawsze :mrgreen:

Najpierw zabawa.





a później brudasy się do domu pakują



Akita co jakiś czas gości u nas w domu. Później młodzieńcy odsypiają zabawę w swoich domach przez następny dzień

Rufiakowa Amcia - 2016-03-08, 19:45

Hehe, jak odróżnić goldena od akity- lekcja 1.: weź do ręki cokolwiek do żarcia. Jak pies żebrze, to golden, jak się nie interesuje, to akita. Dziękuję :P
Jerzy Kora - 2018-05-08, 23:29

W ramach prostowania ścieżek; ten psiak gościnnie to SAMOJED. Akita wygląda "trochę" inaczej.

:-?

Jerzy Kora - 2018-05-08, 23:47

U Maksa bez zmian. Może trochę zrobił się bardziej spokojny. W końcu lata robią swoje.....

Obgryza patyki.



Jest to też jego sposób na rozładowanie zbytniej ekscytacji.

Mam i nie oddam



luzik z samodrapaniem



Hm,,, ale właściwie o co chodzi ?



Mina z cyklu "co z tym zrobić"



Ona mi za.... brała zabawkę



Tami jest na tyle szybka, że Maksowi potrafi zabrać zabawkę i Maks nawet nie mrugnie. Kiedyś jeszcze próbował ... teraz już zrezygnował

Mała jest na tyle zwinna, że potrafi wyrwać maksowi patola. Czasami nawet się poprzeciągają.

Do zobaczenia już niedługo :)

Nanka i Beza - 2018-05-10, 16:19

czy tylko ja nie widzę zdjęć :(
Angelika i Spike - 2018-05-11, 10:47

ja tez nie :(
Jerzy Kora - 2018-05-12, 00:06

I co najgorsze ja też nie. Widać nie działa udostępnianie ze zdjęć Google :( . Coś wymyślę :|
Angelika i Spike - 2018-05-12, 09:59

Tu mamy też instrukcję do wrzucania przez wgrajo: http://wartagoldena.org.p...opic.php?t=5597
Nanka i Beza - 2018-05-12, 11:23

no już działa elegancko :) śliczny pycholek, troszkę posiwaiał mam wrażenie, ale i tak cudny :)
Jerzy Kora - 2019-11-06, 13:29

Parę lat już minęło. Maks dorośleje i czasami rozmyśla nad sensem życia.
Monia i Larsik - 2019-11-06, 22:26

Maxymilian to bardzo dostojny chłopak :)
Monia i Larsik - 2019-11-06, 22:27

:)
Jerzy Kora - 2019-11-13, 13:34

Maks trafił do nas jako 10 miesięczny chłopak. Uratowany przed eutanacją z powodu agresji w stosunku do dziecka. 13 szwów na głowie malucha.

Niezwykle wrażliwy pies, o bardzo delikatnej psychice miał pecha. Trafił do rodziny z małym dzieckiem wychowywanym bezstresowo. Zabawka i pluszak dla dziecka. Taka zabawka do ciągniecia za uszy, tor przeszkód gdy pies leży, konik gdy pies idzie. Można też było z pieskiem pobawic się w corridę i zaatakować go "z byka" w dowolnym momencie. Jedna z takich zabaw zakończył się pogryzieniem. Mamusia dziecka stwierdziła, że pies jest niegodny przebywania z nimi w jenym domu i nie spełnia wymagań pluszaka i psa rodzinnego.

Przyjęcie przez fundację psa agresywnego jest wyzwaniem. Fundacja Warta Galdena stanęła na wysokości zadania i pies trafił do nas na DT. Póżniej DS, bo przecież "przyjaciela się nie oddaje" i jest juz z nami juz 6.5 roku.

Maks jest psem niezwykłym. Jak każdy z naszych podopiecznych ma coś, co nas urzeka. Niezwykle otwarty na człowieka. Zawsze czujny gdy jego Pan ma trochę wolnego czasu - "bo być może coś się będzie działo'.
Ambitny. Denerwuje się gdy ktoś jest szybszy w wyścigu do piłki. Przytulaśny. Uwielbia się przytulać i odwajemniać czułości. Zawsze chętny do zabawy. Uwielbia wodę, piasek i słońce. No i jazdę samochodem. Szczególnie "nad morze".

Trochę go stresują kontakty z innymi psami. Ale nauczył się radzić sobie ze stresem. Wypracował umiejętność wyciszania się. Z agresji nie zostało właściwie nic. Nawet gdy inny pies zaatakuje Maks stara się uniknąc konfliktu. No chyba że agresor jest nieustępliwy i nieuprzejmy dla naszej grupy. Wtedy widać że jest to pies "rodzinny ; "

Nie sposób przecenić jego wkład w adopcje. Staje się przewodnikiem dla naszych podopiecznych. Uczą się od niego spokoju. Uczą się od niego wchodzenia na parapet, wylegiwania się na łóżku. Dziei niemu psy na DT łapią niezwykle szybko rytuały panujące w naszym domu. Jest nieoceniony.

Maksi pozdrawiam wszytskie Warcianki i Warciaków :)

Jerzy Kora - 2021-07-18, 13:02

Maks pozdrawia. Życie jest piękne :)
Dominika i Binek - 2021-07-19, 09:19

Pozdrawiamy :) wyglada super!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group