To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Fundacji Warta Goldena
Forum organizacji pomagającej psom rasy Golden Retriever w potrzebie.

PSY FUNDACYJNE W NOWYCH DOMACH - RICO ma już dom w Gdańsku - 360

Monika, Boni i Jack - 2015-08-05, 08:53

Wow. Dawno mnie tu nie było i taka wiadomość :)
Bardzo się cieszę. Rico to jeden z tych nieco trudniejszych przypadków, ale rzucało się w oczy, że chętny do współpracy. Mam nadzieję, że znajdzie odpowiedzialnego i świadomego opiekuna. Trzymam za to kciuki :)

M!S!A - 2015-11-24, 10:12

Nowe, dobre wieści o Rico :)

Cytat:
Rico to fajny zrównoważony pies przy odpowiednim prowadzeniu,nie będzie sprawiał żadnych problemów. Przy karmieniu Rico potrafi już usiąść i czekac na miche,,można swobodnie przy nim się poruszać kiedy je, My nigdy nie odbieramy miski kiedy psiak je,,na spacerach Rico bardzo posłuszny,wraca na każde zawołanie,,zalicza każdą kałużę także czyścioszki muszą się zastanowić 3 razy,,,przy pielęgnacji jest ok,,,boi się kiedy się na niego czymś psika,,ale nie atakuje. z psami dogaduje się ok chociaż bawił się tylko z Wigo,ale w tamtym czasie jeszcze był nabuzowany. Rico nie lubi "psiego hałasu" czyli jeżeli psiaki "gadają przez płot" on w tym nie uczestniczy. czasami załącza mu się instynkt stróża,,,ale coraz rzadziej. Rico jest teraz na etapie całodniowego uczestnictwa w życiu dzikiej kępy, Generalnie ludzie którzy odwiedzają ośrodek nie wierzą,że on kiedyś kogoś ugryzł,,cieszy się łasi,,daje się głaskać. Jeżeli chodzi o nowy dom absolutnie odradzam blok czy mieszkanie,,,powinno być to lokum z ogrodem


Rico bardzo się zmienił, zachęcam naprawdę do jego adopcji. Osoba adoptująca otrzyma pełne wsparcie jeżeli chodzi o adaptację Rico w nowym domu, oraz w dalszych etapach jego nowego życia. Proszę dajcie mu szanse na nowy dom :)

Rufiakowa Amcia - 2015-11-25, 16:11

M!S!A napisał/a:
Rico jest teraz na etapie całodniowego uczestnictwa w życiu dzikiej kępy, Generalnie ludzie którzy odwiedzają ośrodek nie wierzą,że on kiedyś kogoś ugryzł,,cieszy się łasi,,daje się głaskać.


Takie wieści to miód na serce :)

Warna - 2015-11-25, 17:26

No to szukamy ludzi z domem i ogrodem, którzy byliby skłonni pokochać Rico. :-D
Kasia i Abby - 2016-03-07, 20:41

Kochani!
U Rico już wszystko dobrze! Dogaduje się z ludźmi oraz z innymi psiakami ;) Uwielbia długie spacery na których może kąpać się w błotku i nosić ulubione patyczki. Jak stwierdziła Magda z hoteliku w którym się znajduje Rico, że zrobił się jak taka ciapa, bo uwielbia się przytulać i miziać:)

Poniżej wrzucam nowe zdjęcia Ricusia! <3
Może ktoś z Was skusi się na stworzenie Rico wymarzonego domku na który tak długo czeka?


Rufiakowa Amcia - 2016-03-07, 22:59

Piękny, cudny, jak malowany! Kochany pieszczoch, choć jako młokos był "lekko" nieogar, to ciocia Amcia uwielbia go od zawsze :serce: Ten chłopak ma IQ na poziomie psiego Einsteina! Stymulowanie intelektualne, zabawa z nauką, hasanie z niuchaniem- to jest to, co da mu radość i równowagę wewnętrzną. Ten gościu czeka na człowieka, który doceni jego potencjał.
Asterkowy Krzysztof - 2016-03-08, 09:58

Jest przepiękny ,jeżeli trafi do odpowiedzialnego domu który zapewni mu ruch i zajęcie stanie się ich przyjacielem do końca życia ,takie psy to prawdziwy skarb :)
Dominika i Binek - 2016-03-21, 08:49

Dziewczyny nie wiem czy tylko mi, ale te najnowsze zdjęcia Rico zniknęły:( Dacie rade je wrzucić? Szkoda, żeby nie było zdjęć tej pięknej mordki :D
Kasia i Abby - 2016-03-23, 22:20

Kurcze.. Faktycznie zniknely;/ postaram sie jutro je wrzucic jeszcze raz
Anonymous - 2016-03-24, 13:57

Fajnie by było, chciałem pokazać znajomym zdjęcia a tu ciach, nie ma ich :/
Aga Szanti - 2016-03-24, 17:20

Ja powinnam je gdzieś mieć. Wrzucę później
Kasia i Abby - 2016-03-24, 18:03

Dzieki Aga.
Aga Szanti - 2016-03-24, 18:11


Aga Szanti - 2016-03-24, 18:11


Aga Szanti - 2016-03-24, 18:12


Patrycja i Bonus - 2016-04-03, 21:35

Hej,
słuchajcie Kasia poprosiła mnie żebym odwiedziła psiaka i zobaczyła jak sytuacja faktycznie się ma.
Gdybym nie przeczytała kilka stron wstecz w życiu nie powiedziałabym , że ten psiak może kogo kol wiek ugryźć.
Podjechałam pod hotelik Rico już na nas czekał, pełen entuzjazmu i radości wyciągnął Panią żeby się witać wiec od razu pozytywnie.
Na spacer zabrałam swojego Brutusa , ani trochę nie były sobą zainteresowane.
Nie wiedzieliśmy, ale okazało się że smycz jest mu zbędna, fakt faktem troche ciągnie, ale tak posłusznego psa i chętnego kizianai dawno nie spotkałam. Stanęliśmy on od razu przy nodze, łepek do góry i głaszcz... ty już nie ? to przesunę się obok może oni pokiziają i tak za każdym razem gdzie moja mameja podjarana bo tyle zwierzaków przebiegało obok.
Szliśmy smaczki dawałam, zero nakrecania, delikatnie brał z ręki.
Także ja się pytam gdzie te jego mroczne zachowanie ? Psiak uroczo zabawny, na pierwszy rzut oka grubaśny , ale to sierść ! Ma jej ogrom i konieczne czesanko po zimie.
Mój wniosek, ze względu że w obecnym hoteliku żyje jak wiejski psiak, nie ma większych ograniczeń , ciężko może mu być w bloku. Zdecydowanie ogródek, gdzie nie odstąpi człowieka na krok, ale na pewno żaden pies stróżujący czy do kojca, jakby to ująć zrobiła się z niego ciepła klucha :)
Przeszłość dawno zatarta. Jedynie należy mieć na uwadze, że nie koniecznie do dzieci choć Pani z hoteliku powiedziała że radośnie do nich podchodzi, ale lepiej dmuchać na zimne.

Patrycja i Bonus - 2016-04-03, 22:00




















Patrycja i Bonus - 2016-04-03, 22:03




















Patrycja i Bonus - 2016-04-03, 22:06

Mam nadzieję, że spojrzycie teraz na niego moimi oczami i to co było kiedyś zamażemy, bo to uroczy psiak.
Rufiakowa Amcia - 2016-04-04, 12:24

Jestem oczarowana! Nie dość, że Rico taki piękny, to jeszcze tak cudne foty dostaliśmy :D
Patrycja, ja Cię całkowicie rozumiem, bo nigdy jakoś nie dotarło do mnie, co młody wyczyniał we wszystkich DT. Miałam przyjemność poznać go jako szczylka, i wówczas, na jednym z łódzkich spacerów, był naprawdę super kiziaczem (choć lekko nieogarniętym ze względu na młodzieńczą dzikość ;) ) Gorąco wierzę, że jego człek jest już tuż tuż!

Kasia i Abby - 2016-04-04, 15:10

Jeszcze raz dziękuje Ci za to, że pojechałaś do niego i pokazałaś nam jakim jest teraz dostojnym kawalerem! :) )) Wygląda przepięęęęknie!
Mam nadzieję, że skradnie komuś szybko serce i ktoś pokocha go z całych sił, bo wiem, że on na to zasługuje po tylu latach bez swojego człowieka...

Tak więc Kochani! RICO POLECA SIĘ DO ADOPCJI!!!

Kasia i Abby - 2016-05-15, 11:37

Kochani! Rico wczoraj pojechał do nowego DT u Janusza i Sylwii w Gdańsku ;) mamy nadzieje, że Rico odnajdzie się w nowym domu i że Sylwia i Janusz pokierują nim odpowiednio. Trzymajcie kciuki za Riculca!!! W końcu zaświeciło dla niego słońce!! To dla niego ogromna zmiana z kojca na wsi do miasta. Chłopak odnajduje się powoli, wszystko jest dla niego nowe, ale jest ciekawy świata i nowego życia! Mam nadzieję,że nowi opiekunowie napiszą dzisiaj coś więcej ;)
Warna - 2016-05-15, 12:46

Trzymam tak mocno, jak nigdy wcześniej. Powodzenia Rico. :-D
Agnes i Nelly - 2016-05-16, 08:20

Rico mocno trzymamy kciuki i łapki. Wiele dobrego
Asterkowy Krzysztof - 2016-05-16, 09:59

Rico trzymamy z całej siły kciuki za Ciebie :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group