To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Fundacji Warta Goldena
Forum organizacji pomagającej psom rasy Golden Retriever w potrzebie.

PSY FUNDACJI - PEPSI - 517

Kamila i Oskar - 2017-03-29, 08:31

Powadzenia Pepsiutku! i gratulacje dla nowej warcianej rodziny :mrgreen:
Angelika i Spike - 2017-03-29, 09:19

super wieści :) czyli Pepsi czuje się jak u siebie w domu widzę, hehe :D
Kasia i Pepsi - 2017-03-29, 09:26
Temat postu: Pierwsz poranek
Dzień dobry :)

Noc przebiegła bardzo spokojnie, o 6:00 rano Pepsi trochę pomruczala i spała dalej. Widocznie podróż dała jej w kość.

Dziś mamy Dzien Zapoznawania się z nowymi miejscami. Będzie sporo wrażeń.
Jesteśmy po śniadaniu. Jedno, co wiem, to że znienię stopniowo karmę. Mamy nadwagę i trzeba ją wyleczyć. Zatem trochę ruchu i zmiana jedzenia nie zaszkodzi. Nowa już zamówiona a dziś od weta weźmiemy małą paczkę dotychczasowej.

Pepsi miała pomysł, żeby wejść na łóżko, ale jednak głód zwyciężył :lol:

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia!

Sylwia, Abra i Felek - 2017-03-29, 13:10

Gratulacje! :serce:
Kasia i Pepsi - 2017-03-29, 13:51

Witajcie ponownie :)

Dziękujemy za wszystkie dobre słowa tu na Forum oraz na FB :) ))

Mamy za sobą spacer dla rozruszania się :)
Pepsi jest typowym Goldenem :) )
Uwielbia jeść, biegać i taplać się w wodzie :) )))


Zresztą, sami zobaczcie: https://youtu.be/ShayuN-GRBk

https://youtu.be/d7KvbM323wM

Kasia i Pepsi - 2017-03-29, 22:01
Temat postu: Na dobranoc <3
Dobry wieczór :)
To był dobry dzień :) po spacerze pojechałyśmy z pepsi do Nowej Pracy, Pepsi zmęczona spała pod dyrektorskim biurkiem :) :) :)

Zupełnie jej nie przeszkadzało nowe otoczenie, no chyba tylko to, że nie została poczęstowana ciastem :)

Potem pojechałyśmy na Wyspę Bolko w Opolu, pospacerowałyśmy chwilę. Będziemy często tam zaglądać, to idealne miejsce: woda, ścieżki dla spacerujących, psy, można pobiegać, pobawić się w pięknym otoczeniu. Pepsi polubiła to miejsce i wcale nie chciała wracać.

Podjechał niebieski samochód i chciała do niego iść, czy ktoś z jej bliskich kiedyś miał taki samochód?

Jest niesłychanie inteligentna. Ciężko jej się wchodzi na tylną kanapę, ale myślała chwilę i znalazła sposób, aby wejść bez mojej pomocy :)

Potem pojechałysmy do weta. Posprzatała tam wszystkie resztki karmy z podłogi :)
Pani Weterynarz bardzo zaangażowana. Po konsultacji z Panią Kasią powtórzymy badania i porównamy wyniki z tymi, które były robione w styczniu.
Nie zmieniła zaleceń - wszystko w jak najlepszym porządku. Dziękujemy Pani Kasi i jej całej rodzinie wraz z Luną :)

Kolację zjadłyśmy wspólnie, poćwiczyłyśmy komendy, a teraz śpimy :) :) :) Rano spacer a potem razem jedziemy do pracy :)

Dobranoc Wszystkim!

Weronika i Padi - 2017-03-29, 23:00

Super się to czyta :) fajnie ze Pepsi moze tak spędzać z Panią czas i nie siedzi sama w domku :) trzymam za Was kciuki :)
Kamila i Oskar - 2017-03-30, 08:05

Super ,że Pepsi sie tak ładnie aklimatyzuje, ale jak na początek to troche za dużo wrażeń dostaje. ( wet , szkolenie... )
Postarajcie się dać jej czas do spokojnego poznania Was, waszego rozkładu dnia, wtedy dla psa będzie to mniejszy stres.

Angelika i Spike - 2017-03-30, 09:42

Dajcie jej tak z 2 tyg na aklimatyzacje :D
Weronika i Padi - 2017-03-30, 10:23

Angelika i Spike napisał/a:
Dajcie jej tak z 2 tyg na aklimatyzacje :D


Pepsi jest sunią która bardzo łatwo umie się dostosować jednak może przydałoby się delikatnie zwolnić ;)

Kasia i Pepsi - 2017-03-30, 14:20

Dzień dobry,
noc przebiegła SPOKOJNIE tak samo, jak cały dzisiejszy dotychczasowy dzień.
Nie była wczoraj na żadnym szkoleniu, nastąpiło jakieś nieporozumienie :) :) :)
Potrzebowałam wyjść na chwilę do nowej pracy podpisać umowę, co nie znaczy, że spędziła tam dzień :)

Natomiast dziś dzień jest leniwy, śpiący i odpoczywający.
Pepsi podrywa się na każdy szelest papieru czy folii, jednak uczymy się, że nie każdy papierek to cukierek :) :) :) Wącha każdy, ogląda dokładnie a jak traci zainteresowanie to kładzie się i odpoczywa.

Jest dobrze, swobodnie i miło.
I tym optymistycznym akcentem kończę relację na dziś.
Z życzeniami miłego dnia :)

Weronika i Padi - 2017-03-30, 19:36

Kasia i Pepsi napisał/a:
Dzień dobry,
noc przebiegła SPOKOJNIE tak samo, jak cały dzisiejszy dotychczasowy dzień.
Nie była wczoraj na żadnym szkoleniu, nastąpiło jakieś nieporozumienie :) :) :)
Potrzebowałam wyjść na chwilę do nowej pracy podpisać umowę, co nie znaczy, że spędziła tam dzień :)

Natomiast dziś dzień jest leniwy, śpiący i odpoczywający.
Pepsi podrywa się na każdy szelest papieru czy folii, jednak uczymy się, że nie każdy papierek to cukierek :) :) :) Wącha każdy, ogląda dokładnie a jak traci zainteresowanie to kładzie się i odpoczywa.

Jest dobrze, swobodnie i miło.
I tym optymistycznym akcentem kończę relację na dziś.
Z życzeniami miłego dnia :)


Fajnie że może spędzać z Pania dnie w pracy ja uwazam ze to wielki plus, jak pojawił sie u nas Padi to też go brałam z narzeczonym do pracy (moj Marek ma własną firmę) zeby Padek był z nami :)

Kasia i Pepsi - 2017-03-30, 21:39

Fotorelacja
Angelika i Spike - 2017-03-31, 09:52

Jaka Pepsi szczęśliwa i uśmiechnięta :)
Dominika i Binek - 2017-03-31, 11:09

Łezka się kreci w oku na widok Pepsiulki w swoim stałym domu! Powodzenia Pani Kasiu z naszą Rudą damą, macie wiele fanów :lol:
Kasia i Pepsi - 2017-03-31, 21:13
Temat postu: Dobry wieczór :)
Dzień minął spokojnie, dziś Pepsi zapoznała się z moimi córkami. Zgadnijcie, która jest właścicielką Goldena Torresa?
:)

Dzisiaj też wspólnie gotowałyśmy, przekładałyśmy karmę do puszki, piekłyśmy babkę :)
Na spacerze poznałyśmy dziewczynki, obie tuliły się do Pepsi mocno jak do misia :)

No niestety nie zdążyłam zrobić zdjęcia... :(
Odwiedziłyśmy też Torresa na chwilę, psy pomału się przyzwyczajają do siebie :)

W załączeniu kilka zdjęć i linki do filmików z wieczornej zabawy dziewczyn :)

https://youtu.be/-fTcL67p-W0

https://youtu.be/k9CwYYzh4Jg

Udanego Wieczoru!

Kasia i Pepsi - 2017-04-01, 22:46
Temat postu: Nasza pierwsza sobota
Dzisiaj dzień przebiegł pod znakiem drzemania, leniuchowania, choć w południe Pepsi była na spacerze na wałach Nysy i wykąpała się w rzece, a wieczorem zaliczyłyśmy mały truchcik.

Pepsi ma już swoje ulubione miejsca, standardowo leży obok misek, albo pod naszymi nogami podczas ludzkich posiłków, albo do towarzystwa pod narożnikiem :)

Zgodnie z zaleceniami weta karmimy się często w mniejszych ilościach i dzisiaj pierwszy raz wieczorem Pepsi nie miała potrzeby zjadania całej miski. Zostawiła sobie karmę na później. Jestem bardzo ciekawa, czy dotrwa do śniadania, czy w nocy zostanie zjedzona.
Pepsi, tak jak ja, uwielbia jeść :) ))

Jedna sprawa mnie zaniepokoiła. Nie chciała wchodzić do łazienki. Stawała pod progiem i ani kroku dalej, wręcz wycofywała się. Ale popracujemy i nad tym :) Dziś kusiłyśmy smakowitą babką :) Udało nam się umyć podwozie i łapy w łazience :)

Standardowo przesyłam kilka zdjęć :) i filmik ze wspólnego jedzenia spaghetti :) ))) https://youtu.be/ar5P0t7pkpU

Kasia i Pepsi - 2017-04-02, 17:37
Temat postu: Niedziela
Dzień dobry,
truchtałyśmy dziś po wałach Nyskich i spotkałyśmy uciekającego zająca :)

Pepsi była tak nim zaaferowana, a ja nią, że wpadłyśmy w krzak z rzepami :)

Pogoda jest dziś tak piękna, że postanowiłyśmy pojechać na Żwirownię, a tam nastąpiło rytualne zamoczenie dupki :) Po tem dwie godziny leżałyśmy na piachu, z zaciekawieniem obserwując dzieci budujące zamki i fortece :)

W miedzyczasie słoneczko wysuszyło futerko, pobawiłyśmy się trochę piłeczką i pojechałyśmy do domu na obiad i deser.

Teraz leniuchujemy. I nie zamierzamy przestać :)

Udanej niedzieli!

Angelika i Spike - 2017-04-03, 08:48

Ale wesoło Wam mijają dni :lol:
Sylwia, Abra i Felek - 2017-04-03, 10:19

Wspaniale spędzacie czas. ;-)
Kasia i Pepsi - 2017-04-03, 22:10
Temat postu: Poniedziałek
Witajcie,
dzisiaj rano rozpłynełam się nad widokiem Pepsiulki, która merdała ogonem na mój widok :) :) :)

Na szybko pojechałyśmy do pracy, ale baaardzo nam się nie chciało... Na szczęście miałyśmy coś do załatwienia w terenie, więc się zerwałyśmy przed południem i już o 13:00 byłyśmy w domu.
Włazimy już dość sprawnie na tylną kanapę i przy wolnej jeździe do 50 km/h Pepsi siedzi jak człowiek i patrzy z zaciekawieniem na drogę :)

Poszłyśmy na krótki, acz owocny ;) ;) spacer, a potem spałysmy do obiadu...
Ehhh ;) Leniwce :)

Wieczorem zwiedziłyśmy Lewin i pomału zaczynamy się siebie uczyć :)

Pepsi lubi chodzić swoimi ścieżkami i muszę na nią uważać, bo włazi na ulicę, jak prawdziwa księżniczka, ale trenować chodzenie przy nodze będziemy dopiero za kilka tygodni. Na razie zostaje "tylko" smycz 8-metrowa, która spełnia swoje zadanie.

Jeszcze dzisiaj wyciągałam z czeluści sierści resztki rzepów ;) Na pewno będziemy uważać następnym razem ;)

To już drugi dzień, kiedy Pepsi nie wyjada wszystkiego z miski, tylko zostawia sobie karmę na później. To dobry znak.

Zauważyłam, że mruczenie oznacza komunikację, zwykle silną potrzebę wyjścia na dwór w celu zrobienia dwójeczki. Całkiem dobrze znosi zmianę karmy, bałam się biegunek, ale jest wszystko w porządku.
Nie wiem, co jeszcze? Oduczam ją żebrania przy stole, nie, żebym się nie dzieliła jedzeniem, ale najpierw zjadam ja, a potem idziemy do kuchni i tam Pepsi dostaje swoją porcję ludzkiego jedzenia. Tylko tak na smak.

Pepsi głównie śpi w przedpokoju lub kuchni, albo przy wejściu do dużego pokoju. Śpi zwykle pod ścianą. Na chwilę przyszła do mnie pod kanapę :) Ale jak zadzwonił mój telefon podczas naszej drzemki i nie chciał przestać, to pomruczała niecierpliwie, żeby się wreszcie zamknął ;)

Mam z niej wielką pociechę, mam nadzieję, że ona tez ze mnie niedługo będzie miała, jak się przyzwyczai.

Standardowo przesyłam zdjęcia z dzisiaj.

Dominika i Binek - 2017-04-03, 23:41

Pepsi to taka kobietka o pełnych kształtach ;D kochana jest :)
Zwróćcie uwagę czy zmiana karmy nie przywróci alergii skórnej, bo Pepsi dość długo z tego wychodziła . Pozdrawiamy!

Kasia i Pepsi - 2017-04-04, 20:35

Dzień dobry,
dziś mija tydzień, jak mieszkamy z Pepsi :)

Poznała dzisiaj Misia Stefana :) Rano jest leniwa i apatyczna, pewnie trochę tęskni, ale zostałam z nią dziś w domu, Stefan ją rozruszał. Obszczekała mnie i jego, a potem pojechałyśmy na chwilę do Torresa, to i jemu się dostało :) :) :)

Niebieski gryzak jest chyba ulubiona zabawką. Żywo na niego reaguje. Oglądałam wcześniejsze filmiki i piszczał gryzak, a ona przybiegła zaciekawiona, co się dzieje :)

Gotowałyśmy razem obiad i kolację, troszkę pokosztowała. Zademonstrowała "zdechł pies" ale z głową do góry i z merdajacym ogonem ;)

Załączam kilka zdjęć i link do filmiku.

https://youtu.be/JR5cwHmeUsM

Kasia i Pepsi - 2017-04-05, 22:30
Temat postu: Środa
Dzień leniwy dziś, nawet zaliczyłyśmy pierwszy samodzielny pobyt w domu.

Na pierwszym spacerze odwiedziłyśmy Panią z Warzywniaka i poznałyśmy Oliwkę :)

Ogólnie spanie, spanie i jeszcze raz spanie...
Bo deszczowo...

Wieczorem troszkę sie ożywiła Pepsi, gdyż ponieważ we trzy z córką miałyśmy smaczki i jadłyśmy zupę pomidorową, kanapki, potrawkę z ryżem i solone orzeszki ze słonecznikiem.

Zupa ok, kanapki tyż, o potrawce nie wspomnę, ale za słonecznik Pepsi się obraziła i poszła do swoich misek :) :) :)

Teraz leży tu pod kanapą i marudzi. Mruczy, zwraca na siebie uwagę :) Nie wiem czemu, bo kolację dostała na czas ;)

Chyba, że ona nocnym markiem się stała, jak jej Pani i teraz chce się bawić :) :) :)

Dominika i Binek - 2017-04-06, 08:39

Słodka jest, ale jak będzie tak podjadać to jej dupka urośnie jeszcze bardziej :P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group