To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Fundacji Warta Goldena
Forum organizacji pomagającej psom rasy Golden Retriever w potrzebie.

PSY FUNDACJI - AKSA - 449

Angelika i Spike - 2017-08-10, 13:40

Aga i Goldi, Czekam jeszcze na foto :)
Aga, Goldi i Aksa - 2017-08-22, 19:23

Witamy cioteczki i wujaszki :-P i
Aksa była na echo serca -komentarz do wykonanego badania:
Na wykon echo serca lewy przedsionek w stosunku do aorty w górnej granicy normy,droga napływu lewej komory ze średnia niedomykalnością zastawki mitralnej spowodowanej endokardiozą płatków zastawki.Lewa komora w obrazie niewielkiej rozstrzeni i poszerzenia objętości,odpływ lewej komory poprzez zastawkę aortalną prawidłowy,bez cech niedomykalności i zwężeń aorty.W obrębie serca prawego prawy przedsionek i zastawka trójdzielna w badaniu prawidłowe.Prawa komora bez cech poszerzeń z niewielką o małym ciśnieniu niedomykalnością zwrotną na poziomie 2.15 m/s.Worek osierdziowy ,zespół naczyń podstawy serca w obrazie bez zmian.Rytm serca zachowany,prawidłowy.Kontrolne badanie po upływie 6 m-cy ;) .Czyli po ludzku bez leków do obserwacji.Za dwa m-ce powtarzamy usg jamy brzusznej i albo obserwujemy czy te guzki się powiększają czy nie bo mogą to być tłuszczaki.Zrobimy jeszcze pełną morfologię i będziemy decydować czy idzie na stół ,na razie dziewczynka odżyła ma się świetnie PH w normie byle by już nic nas nie zaskoczyło a wygląda tak :rotfl:

Aga, Goldi i Aksa - 2017-08-22, 19:25

A i jeszcze mamy już 34 kg :lol:
Nanka i Beza - 2017-08-22, 19:54

powiem szczerze, że jak sobie przypomnę zdjęcia Aksy ze schronu i porównam z obecnymi, to to jest zupełnie inny psiak, ona tak bardzo odżyła, że aż miło popatrzeć na ten szczęśliwy pychol! trzymamy kciuki za zdrówko i dalsze sukcesy wagowe :)
Aga, Goldi i Aksa - 2017-08-24, 06:24

No to nasze słońce a moja księżniczka pięknieje w oczach :mrgreen: dziękujemy cioci za zdjęcie i nowy nick
Dominika i Binek - 2017-08-24, 19:40

Pięknie wygląda, śliczna dama. :lol: :lol: ciesze się , że tak dbacie o jej zdrówko ;*
Aga, Goldi i Aksa - 2017-10-16, 21:19

łojejku nie mogłam się dostać bo zapomniałam hasła ale już wreszcie znalazłam :lol: .Tak po krutce u nas wszystko w porządku księżniczka ma się dobrze na dniach zbadamy mocz czy jest ok za miesiąc szykujemy się na usg brzuszka żeby obejrzeć czy cosik zmieniło się w śledzionie.następnym razem wrzucę zdjęcia poprawimy sie ale za jakąś chwilkę mam w styczniu egzaminy i kuję dlatego nie siędzę na forum ,ale nadrobimy.A w środę umówiliśmy się z ciocią Ewą na spacerek z Marleyem i Deyzi :lol:
Dominika i Binek - 2017-10-17, 09:23

Aga dzięki za wpis :) super, że zdrówko dopisuje, Aksa od początku była moją ulubienicą , ciesze się, że tak dobrze ma u Was. Miłego spacerku z ciocią Ewa :)
Angelika i Spike - 2017-10-17, 10:17

I koniecznie czekamy na fotki :-D
Kami, Kicz i Vivi - 2017-10-17, 10:58

Zdecydowanie czekamy na fotki...i relacje ze spaceru :)
Aga, Goldi i Aksa - 2017-10-19, 16:44

Jesteśmy po spacerku,jak zawsze spacerek udany :lol: Ciocia Ewa zaskoczona Aksą że tak odżyła dziewczynka niesamowicie zadowolona ze spotkania.Za miesiac powtórne usg brzuszka morfologia i oby problemy wczesniejsze były przeszłością,oczywiście się odezwiemy pozdrawiamy
Aga, Goldi i Aksa - 2017-10-21, 17:37

Zdjecia ze spacerku
Aga, Goldi i Aksa - 2017-10-21, 17:40

:P i Marley
Dominika i Binek - 2017-10-23, 09:54

Piękne zdjęcia :D na pewno świetnie sie psiaki bawiły :)
Aga, Goldi i Aksa - 2017-11-21, 17:12

Nie mamy dobrych wieści choć dziewczynka czuje się dobrze to za dobrze nie jest po wczorajszym usg na śledzionie mamy nie dwa a 6 guzów :-( Jezeli nie będzie przerzutów na klatke to 8 grudnia mamy zabieg usunięcia śledziony.Trzymajcie kciuki bo będa bardzo nam potrzebne
Aga, Goldi i Aksa - 2017-11-21, 17:14

Na wykonanym USG jamy brzusznej, pęcherz moczowy bardzo mocno wypełniony cienkościenny, bezechowy. Ujście moczowodów nieposzerzone czynne, trójkątne. Szyjka pęcherza w obrazie bez zmian. Nerka lewa o orientacyjnych wymiarach 64/39mm, o prawidłowym stosunku kory do rdzenia, bez cech zatarcia stosunku korowo-rdzeniowego. Przynależne nadnercze lewe do 5,5mm prawidłowe. Śledziona z widoczną w obrębie trzonu izoechogenną zmianą o wielkości 20/16,5mm. Druga zmiana przywnękowa w obrębie trzonu śledziony o wymiarach 11/8,5mm. Śledziona z cechami średniozawansowanego zastoju naczyniowego, trzecia izoechogenna zmiana o orientacyjnych wymiarach 6/7mm, czwarta zmiana umieszczona dogłowowo i dobrzusznie o wymiarach 13/16mm. Wszystkie zmiany bez widocznego wzmocnienia naczyniowego, piątą zmianą o średnicy 12,6mm. Wątroba o nieznacznie podwyższonej echogenności w stosunku do śledziony i nerki. Cechy stłuszczenia wątrobowego. Przywnękowo widoczna w obrębie płata dodatkowego hypoechogenna zmiana o wymiarach 8/9mm, ułożona przynaczyniowo, bez cech patologicznego unaczynnienia brzeżnego. Woreczek żółciowy cienkościenny, mocno wypełniony bez poszerzenia przewodu żółciowo pęcherzykowego i wspólnego. Nerka prawa porównywalna do nerki lewej, o prawidłowej budowie kory do rdzenia, cechy zatarcia struktur korowo-rdzeniowych. Nadnercze prawe o średnicy 6,6mm prawidłowe nieposzerzone. Żołądek o prawidłowej ścianie co do warstwowości, grubości, międzyfałdowo 4mm, w obrębie fałdu do 6,6mm. Zespół jelit cienkich, odźwiernik w obrazie prawidłowe bez zmian. Trzustka niezmieniona, w obrębie płata prawego do 7,2mm, w obrębie trzonu do 13mm. Okrężnica o prawidłowej ścianie 1,1mm, wypełniona dużą ilością mas kałowych. Węzły chłonne korzenia kreski niezmienione, niereaktywne. Węzły chłonne przestrzeni zaotrzewnowej b.z.
Nanka i Beza - 2017-11-21, 17:55

Będziemy mocno trzymać kciuki za Aksunie! Oby wszystko się dobrze potoczyło! :serce:
Magda i Nika - 2017-11-21, 21:35

Trzymamy kciuki za ślicznotkę :serce:
Angelika i Spike - 2017-11-22, 10:08

będzie dobrze, Aksa!! trzymaj się!
Dominika i Binek - 2017-11-30, 11:09

Biedna Aksiula :( trzymam kciuki :*
Aga, Goldi i Aksa - 2018-06-13, 17:24

:lol: :lol: Hej Aksa wita😀.Trochę przedłużyła nam się zima,ale to ja miałam problemy.Ciocie dały mi opier papier że się nie odzywamy,więc się poprawiamy.U Aksy nie zapeszać jest rewelacyjnie miała robione echo ekg ,poza małą arytmia jest wszystko dobrze ,usunięcie sledziony poszło na dobre dziewczynka odżyła,potrafi pogonic goldiego ostatnio nawet zająca już myślałam że będę dzwonić o pomoc w szukaniu dzięki bogu wróciła styrana po pół godziny,ale cała zdrowa za to ja wyłam że zginęła,teraz już w lesie luzem nie biega ma ten instynkt że polowała bo musiała przeżyć.Zadomowiła się już rządzi w domu ustawia Goldiego☺ tak jak na babe przystało,niedługo urlop wrzucimy zdjęcia ,a te z działeczki.Pozdrawiamy serdecznie
Aga, Goldi i Aksa - 2018-06-13, 17:33

:lol: Najpierw miałam problem z logowaniem a teraz żeby wstawić zdjęcie.poproszę ciocię Ewe😀
Dominika i Binek - 2018-06-13, 19:27

No proszę proszę :D Aksa taka łowczyni !? Kto by pomyślał 😍
Ewa i Cindy - 2018-06-13, 21:06







Monika i Mila - 2019-04-21, 17:24

Cytat"
Witam przepraszam żadko siadam do kopma z tąd to moje lenistwo ,robi się ciepło więc niedługo jakieś nowe zdjęcia porobię i wstawię na wątek zawsze mam problem z logowaniem dlatego robię to niechętnie ,jeśli chodzi o chistorie z fundacją i Aksą już jest zamieszczona ,1% też przekazany,myśle że najszybciej zobaczyczymy sie w czerwcu na zjeździe pozdrawiam Agnieszka



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group