Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
OKA - 62
Autor Wiadomość
Dusia 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 39
Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 133
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-01, 09:53   

W trybie pilnym najwcześniej wieczorem :)
 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-02, 16:56   

I gdzie te zdjęcia? :-D
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Dusia 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 39
Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 133
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-04, 21:49   

A oto i ja:
 
 
mpati123 


Wiek: 29
Dołączyła: 23 Wrz 2010
Posty: 244
Skąd: Kolonia Unin
Wysłany: 2011-07-05, 09:30   

Hehe.. Śliczna jesteś... A pierwsza myśl jak zobaczyłam te foteczki? Ale fajna lisiczka :P :)
_________________
Patrycja :)
 
 
 
Dusia 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 39
Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 133
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-05, 11:12   

No i co nie podoba wam się Oka vel Ginger?
Uczymy się bawić bez użycia zębów. Ona jest takim wieeelkim niezdarnym szczeniakiem, który chodzi za mną krok w krok. Drepcze tuż obok i zachęca do zabawy, łapiąc co tylko ma w zasięgu pyska, a co jest częścią mnie :) urocza jest z tym całkowitym oddaniem człowiekowi i przytulaniem.
 
 
goldenek2 


Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 1828
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-05, 14:34   

Jest śliczna. Wiem, że nie powinnam.... ale strasznie podobają mi się mixy :oops: .
_________________
Pozdrawiam. Beata.
 
 
 
Hania Toffi i Maja 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Dołączyła: 22 Kwi 2011
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-07-05, 15:00   

No ja się z przyjemnością kolejny raz zachwycę Oką-jest jeszcze śliczniejsza,niż wtedy,gdy ją zobaczyłam pierwszy raz!
 
 
Dusia 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 39
Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 133
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-05, 15:02   

A czemu nie powinnaś?
Za każdym razem jak wychodzimy z Oką vel Ginger na spacer to nie ma czlowieka który by się nad nią nie zachwycił, że piękna, wpatrzona w człowieka i taka radosna. Bo Oka na spacerach teraz zaczyna być jak struś pędziwiatr - szalone biegi i nawet napęd na 4 łapy nie wystarcza :)
 
 
Hania Toffi i Maja 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Dołączyła: 22 Kwi 2011
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-07-05, 15:56   

Dusiu!cudowne porównanie z tym strusiem!!!taka chudzinka z wielkimi oczkami i długimi nogami z napędem odrzutowym!A jak tam kondycja futerka małej?Udało Ci się ją wykąpać?przestała się bidulka drapać?
 
 
Dusia 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 39
Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 133
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-05, 16:10   

O kąpaniu, że tak powiem "własnoręcznym" nie ma mowy, bo w tym wątłym ciałku drzemie niesamowita siła wykorzystywana adekwatnie do niechęci przy kąpieli. Rozmawialismy z panią weterynarz, która doradziła nam wstrzymanie się z kąpielą do 2 tygodni od czasu jej przyjazdu do nas. Przetarłam ją tylko w miarę możliwości mokrą szmatką i właściwie już się nie drapie. Na profesjonalną kąpiel wybierzemy się do psiego salonu. Futerko już tak nie sterczy we wszystkie strony i powoli odbudowuje się, zwłaszcza w tych wygolonych miejscach.
Dziewczyna dalej pochłania jedzenie "na wyścigi". Próbowaliśmy czy broni zasobów, ale można jej spokojnie zabrać miskę i grzebać w niej dowoli, aczkolwiek spojrzenie "Kota w Butach ze Shreka" przy zabraniu miski łamie serce.
Ogonek już macha trochę wyżej, ale dalej mamy przywieranie do ziemi na podniesiony głos.
 
 
goldenek2 


Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 1828
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-05, 21:28   

Dusia napisał/a:
A czemu nie powinnaś?



Z rozsądku Dusiu. Za dużo psiego nieszczęścia jest w naszym kraju. Powinna być obowiązkowa sterylizacja psiaków nierasowych....
_________________
Pozdrawiam. Beata.
 
 
 
Dusia 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 39
Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 133
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-05, 22:13   

Zgadzam się z Tobą w 100%. Ale do tego jeszcze daleka droga i zupełnie inna kultura społeczeństwa..
 
 
Jerzy Kora 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 65
Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 9064
Skąd: Komorów k.Pruszkowa
Wysłany: 2011-07-13, 14:43   

Co słychać u Oki? Jak się aklimatyzuje? Czy już złapała trochę ciałka? Ciekawe jak teraz wygląda? Jak na spacerkach?
_________________
Uczmy się szanować i kochać wszystko co żyje
 
 
 
Dusia 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 39
Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 133
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-14, 11:27   

Oka powoli przybiera na wadze, nie sprawdzaliśmy jej wagi, ale w dotyku już nie jest taka koścista, na boczkach lekko wyczuwalna warstwa tkanki tłuszczowej no i nie rzuca się już tak na miskę. Na spacerach dziewczyna biega bez smyczy, pilnuje się przepięknie - na każdą komendę "Oka wróć" reaguje natychmiast i przybiega ile sił w tych pięknych dłuuuugich nogach. Szuka psiego towarzystwa, ale do zabaw wybiera mniejsze pieski, dużych troszkę się obawia i zanim zacznie zabawę to musi je obszczekać. Z ciekawością podbiega do psów z zabawkami (np frisbee) i choć nie wie o co chodzi to chętnie przyłączyłaby się do zabawy. Oka ma instynkty łowieckie - na którymś z wieczornym spacerów zobaczyła jeża i przyjęła postawę "łowną". Podobnie sprawy się mają z ptakami. Na spacerach ludzie, którzy nas mijają mówią: "ale fajny szczeniak". Bo Oka jes jak szczeniak - troche nieskoordynowane cztery łapy i lekkie ADHD w wyrazie pyska z wiecznie wywieszonym z boku ozorkiem.
Ulubionym przytulakiem w domu są pantofle - znosi je do siebie na posłanie zaraz po naszym wyjściu - teraz juz nie gryzie, ale po poworcie do domu mozemy być pewni że tam je znajdziemy.
Generalnie jak tylko przychodzimy jest dzika psia radość, Oka spędza 100% czasu obok nas - ważne dla niej jest to żeby chociaż końcem pazurka dotykać czlowieka.
Coś co nas niepokoi to paniczny strach przed wodą - nie można jej umyć, jak spróbowaliśmy w trakcie zabawy przetrzeć jej brzuszek mokrą gąbką to zaczęła skowytać i posiusiała się ze strachu. Także mamy w domu śmierdziuszka i nie zanosi się na to żeby istniała możliwość jej kąpieli - zbyt duży stres. Chyba będziemy ja myć w deszczówce :)
Oka kocha wszystko i wszystkich, dużo "gada" po swojemu: burczy, piszczy i gulgocze.
W dalszym ciągu przeszukuje nam blaty - nic nie może na nich leżeć, bo mimo gryzaków rzeczy pozostawione tam są bardzo atrakcyjne - wczoraj ofiarą padła koperta z rachunkami :roll: i gąbka do mycia.
Co do potrzeb fizjologicznych Oka sygnalizuje potrzebę wyjścia, ale zdarza jej się z emocji popuścić - nadmierna radość, ekscytacja, stres.
No to chyba tyle.
 
 
Jerzy Kora 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 65
Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 9064
Skąd: Komorów k.Pruszkowa
Wysłany: 2011-07-14, 11:40   

Super że się dobrze z Wami czuje. A jakieć foteczki dziewczyny?
_________________
Uczmy się szanować i kochać wszystko co żyje
 
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2011-07-19, 13:57   

Jesteśmy zmuszeni poinformować wszystkich o zaistniałej sytuacji, w związku z przebywaniem Oki u Dagmary w domu tymczasowym. Mianowicie, od kilkunastu dni poszukujemy dla suni nowego DT, ponieważ Oka zaczęła niszczyć rzeczy pod nieobecność Dagmary w domu. Niestety do tej pory taki dom się nie znalazł, i wczoraj fundacja została postawiona przez Dagmarę w bardzo niezręcznej i przykrej sytuacji - musimy w dniu dzisiejszym Okę zabrać, inaczej Dagmara odwiezie ją do schroniska. Niestety nie mamy gdzie suni umieścić. Czy ktoś z forumowiczów mógłby zapewnić na kilka dni schronienie dla Oki? Musimy dodać iż uważamy, że niszczenie jest spowodowane bardzo długim- jak się okazało- przebywaniem Oki samej w domu- ok 10 godzin. Uważamy że przy odpowiednim zapewnieniu ruchu, zajęcia i opieki, będzie można wyeliminować to zachowanie u suni. Bardzo prosimy o pomoc- nie możemy dopuścić do sytuacji że Oka wróci do schroniska.
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
goldenek2 


Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 1828
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-19, 14:21   

Rozesłałam maila przechodniego.
_________________
Pozdrawiam. Beata.
 
 
 
EWA INGA 
DOM WARTY GOLDENA
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 6258
Skąd: Gdynia/Rumia
Wysłany: 2011-07-19, 14:53   

goldenek2 napisał/a:
Rozesłałam maila przechodniego.


Beatko bardzo dziękuje za pomoc :)
_________________
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - Louis Sabin

Pozdrawiam Ewa ,Inga i Abi
Sonia[*]
 
 
goldenek2 


Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 1828
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-19, 15:08   

Mam nadzieję, że ktoś na kilka dni weźmie Okę. Ona nie może trafić do schronu :beczy:
_________________
Pozdrawiam. Beata.
 
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2011-07-19, 15:10   

Beatko zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby Oka do schroniska nie trafiła. Nie po to ją wyciągnęliśmy z jednego schronu by trafiła do kolejnego. Co to, to nie :!: Problemem jest ten czas, i brak wolnych DT na dzień dzisiejszy.
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Dusia 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 39
Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 133
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-19, 16:07   

Skoro zostałam wywołana do tablicy - myślę, że problemem jet brak tych wszystkich ludzi, którzy tak chętnie ofiaruja pomoc psom - tylko, że jak pojawia się pies inny niż Golden to chętnych nie ma. Tak samo było z Polo i tak samo jest teraz. Nie ma nikogo kto w sytuacji nagłej pomógłby. Gdzie się podziali nagle wszyscy, którzy tak kochają psy - dom dla Goldena znalazłby się w 5 minut ale dla Oki już nie. Nie wydaje mi się abym stawiała Fundacje w niezręcznej sytuacji - wiadomość o innym DT dla Oki była wysłana jakiś czas temu. Nie oczekuję rzeczy niemożliwych ale proszę nie zwalać winy na mnie, że nagle wszyscy rzekomi wielbiciele psów mają gdzieś los psa, który nie jest Goldenem.
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2011-07-19, 17:41   

Dagmara, warunkiem przyjęcia Oki pod skrzydła fundacji było znalezienie dla niej DT, zgłosiłaś się Ty więc sunia została wyciągnięta ze schroniska. Nie mamy wolnych domów tymczasowych- na dzień dzisiejszy mamy 15 psów pod opieką a to bardzo dużo. Mamy okres wakacyjny i ciężko jest znaleźć nowe miejsce ot tak. Groźba że jeżeli psa nie odbierzemy to trafi do schroniska jest chwytem poniżej pasa i stawia fundację w niezręcznej sytuacji, ponieważ Oka jest pod naszą opieką i zadaniem fundacji jest wyciąganie psów ze schronisk a nie odsyłanie ich tam jak pojawi się problem.
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Jolanta 


Wiek: 66
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 187
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-07-19, 18:58   

Dostałam taka propozycję:

"----- Original Message -----
From: M G
To: tina777@op.pl
Sent: Tuesday, July 19, 2011 4:20 PM
Subject: Re: Fw: Warta Goldena prosi o pomoc


A może zanim znajdziecie DT na kilka dni dać ją do "Mokrego Noska"?

http://hoteldlapsow.net/ "
_________________
Pozdrawiamy - Jolanta i Czterołapy
Sarinka... [*] za TM 15.04.2011.
 
 
Jerzy Kora 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 65
Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 9064
Skąd: Komorów k.Pruszkowa
Wysłany: 2011-07-19, 22:29   

Proszę aby wstrzymać się do jutra. Sądzę, że mam DT dla OKI. Najpierw muszę ustalić szczegóły zanim ogłoszimy decyzję.
_________________
Uczmy się szanować i kochać wszystko co żyje
 
 
 
Dusia 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 39
Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 133
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-20, 12:06   

Ciosem poniżej pasa jest raczej pisanie o pomocy psu gdzie w rzeczywistości tej pomocy nie ma.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant