Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
MAKS (SHAGGY) ma już dom w Siedlcach - 80
Autor Wiadomość
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24666
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-10, 19:28   MAKS (SHAGGY) ma już dom w Siedlcach - 80

Dziś po skrzydła naszej fundacji trafił SHAGGY, który przebywał w schronisku, więc jego wiek nie jest pewny, ale wiadomo, że jest młodym pieskiem. Shaggim zgodziła zaopiekować się Asia, więc psiak pojechał do Torunia. Wczoraj został wykastrowany, więc biedaczek ma wiele przeżyć, ale mam nadzieję, że wreszcie odpocznie sobie w ciepłym domku i przy bacznej opiece Joasi. Shaggy jest niezmiernie chudy, widać mu żebra, więc spore wyzwanie przed nami. Kolejne relacje przekaże już z Torunia - Joanna. :-D
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
  
 
 
 
Wiki Megulowa 


Wiek: 24
Dołączyła: 28 Sie 2011
Posty: 561
Skąd: Chełmek
Wysłany: 2011-09-11, 08:58   

No to czekamy na opisy... dużo psiaków dostało sie do fundacji.. ah! To nie za dobrze... wakacje, wyjazdy i takie tam,a bidoski? :cry:
_________________
Wiki&Megi
 
 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24666
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-11, 13:34   

Rozmawiałam dziś z Joasią. Potwierziła, że Shaggy jest niesamowicie chudy, ale za to jest radosny i chętnie podchodzi do człowieka, chce się bawić. Natomiast boi się podniesionej ręki. Prawodpodobnie został uderzony, bo ma szrame na głowie. Ma też strupy na całym ciele. Asia mówiła, że jest wielkości Drago, ale sama skóra i widać mu żebra. Dziś Joasia wybiera się z Shaggim do weterynarza, gdzie zostanie on zważony i zostanie poobrana krew na badania, żeby sprawdzić, czy nie ma anemii, albo czy jego wątroba i nerki są w dobrym stanie. Może potrzebne będzie jakieś leczenie, a nie jedynie dobre odżywianie Shaggiego. Asia obecała, że po wizycie u weta wszystko opisze. :-)
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Asia i Mimi 
DOM WARTY GOLDENA
Wiek: 34
Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 189
Skąd: Toruń
Wysłany: 2011-09-11, 20:25   

Witamy z powrotem już z nowym tymczasowiczem :)
Niestety psiak jest wychudzony na zdjęciach może tego nie widać bo sierść na szczęście przykrywa te odstające kości. Był zaniedbany, ale na szczęście udało nam się go doprowadzić do odpowiedniego stanu. Pierwsza noc minęła bardzo spokojnie. Shaggi spał spokojnie i przespał prawie cały dzisiejszy dzień :) w przerwach bawił sie z naszą mimi jak mały szczeniak co mnie bardzo cieszy. Je bardzo łapczywie więc trzeba mu dawkować jedzonko. Tak jak Warna napisała powyżej byliśmy z nim u weterynarza. Waży niecałe 22kg, a powinien przynajmniej 35kg. Dostaliśmy plan diety specjalnie dla niego żeby brzuszek mógł mu pracować normalnie. Po obejrzeniu rany po kastracji, Pani doktor dała nam jeszcze antybiotyk profilaktycznie, gdyż nie wyglądało to najlepiej. Kazała też robić okłady na rany z sody i jak będziemy wychodzić do pracy czy gdziekolwiek zakładać mu tzw. klosz by nie lizał rany. Pani doktor powiedziała również, że narazie nie trzeba robić badań krwi i że najlepiej po tygodniu przy zdejmowaniu szwów się okaże czy trzeba będzie.
Jak narazie biedaczek odpoczywa i śpi na poduszce i staramy mu się nie przeszkadzać w odpoczywaniu :)
Poniżej zdjęcia
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2011-09-11, 20:31   

Nie ma zdjęć :(
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Asia i Mimi 
DOM WARTY GOLDENA
Wiek: 34
Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 189
Skąd: Toruń
Wysłany: 2011-09-11, 20:32   

 
 
Korbulowa Familia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 36
Dołączyła: 22 Lut 2011
Posty: 2153
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-09-11, 20:39   

Jejku... widac widac, że on taki marniutki :cry:

Trzymam jak zawsze za wspaniałe DT kciuki, żebyście doprowadzili chłopaka do formu :)
_________________
Ola, Korba, Carrercia.
 
 
 
Hania Toffi i Maja 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Dołączyła: 22 Kwi 2011
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-09-11, 22:13   

no chudzinka faktycznie,ale teraz będzie już tylko lepiej :->
 
 
Wiki Megulowa 


Wiek: 24
Dołączyła: 28 Sie 2011
Posty: 561
Skąd: Chełmek
Wysłany: 2011-09-12, 17:28   

O jejku, jejku! Ale bidaśny :cry:
Jaka chudzinka wielka :roll:
Ja także mam nadzieje, ze uda Wam sie doproadzić go do tych przynajmniej 34.9 kg :-P
_________________
Wiki&Megi
 
 
 
Asia i Mimi 
DOM WARTY GOLDENA
Wiek: 34
Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 189
Skąd: Toruń
Wysłany: 2011-09-12, 19:59   

Dzisiaj drugi dzień pobytu u nas Shaggiego. Jest coraz bardziej energiczny bawi się z mimi jak szczeniak :) Chyba już odespał swoje.Tylko na dworzu czuje się nieswojo. Chodzi bardzo powoli, a nawet czasem stoi i patrzy. Mam nadzieję, że się szybko przyzwyczai do nowego otoczenia.
Szelki mu chyba nie przypadły do gustu ;p ciągle się drapie albo je gryzie na dworzu jak je ma założone.
Dzisiaj zrobiłam mu obiadek i na szczęscie mu smakował aż Bartek chciał mu go zjeść :evil:
U mnie w domu jakaś zmowa nastąpiła pomiędzy Mimi a Shaggim. Ostatnio ich na tym nakryłam jak Mimi przynosiła mu karmę w buzi i dawała mu :evil: konspiracja.
Teraz wszyscy idziemy na wieczorny spacer więc papa :) i do zobaczenia.
 
 
Hania Toffi i Maja 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Dołączyła: 22 Kwi 2011
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-09-12, 21:11   

no cudowna zmowa! :lol: Mimi ma wielkie serce i tyle,a Pani niech się nie gniewa :>
 
 
malina5891 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 10 Lut 2011
Posty: 204
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-09-13, 17:30   

Miminka chce podkarmić chudzinka, żeby miał siłę na szaleństwa, Spryciula :cwaniak:
coś mi się wydaje, że jak Shaggy będzie próbował dotrzymać kroku Mimi to trudno będzie go podtuczyć :) ale za to nabierze masy mięśniowej :)
pozdrawiamy i życzymy powodzenia :) :pies: :pies: :pies: :pies: :pies:
i oczywiście mamy nadzieję na jakiś zapoznawczy spacerek jak tylko Shaggy się troszkę u Was zaaklimatyzuje :prosi:
 
 
 
Asia i Mimi 
DOM WARTY GOLDENA
Wiek: 34
Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 189
Skąd: Toruń
Wysłany: 2011-09-14, 10:51   

W niedzielę będzie miał zdejmowane szwy więc będzie już mógł wtedy spokojnie biegać :) i umówić się na spacerek :-) Pozdrawiamy :buzki:
 
 
Asia i Mimi 
DOM WARTY GOLDENA
Wiek: 34
Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 189
Skąd: Toruń
Wysłany: 2011-09-15, 10:13   

To już piąty dzień odkąd Shaggy przyjechał do nas. Z dnia na dzień widać jak nabiera siły i stawia coraz pewniejsze kroki. Już teraz widzę, że będzie miał charakter podobny do Mimi.
Po zdjęciu szwów mamy zamiar wybrać się na działkę żeby mógł sobie pobiegać :) Jak na razie jest grzeczny chociaż wczoraj wraz z Mimi przechwycili podstawki pod kubki i poobgryzali końcówki :evil: obydwoje uciekali jak zauważyłam co leży na podłodze :lol: Cyrk na kółkach hehe Nogi Bartka były najlepszą kryjówką :roll:
 
 
Hania Toffi i Maja 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Dołączyła: 22 Kwi 2011
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-09-15, 10:52   

jakieś nowe zdjątka by się przydały :-D prosimy!!!
 
 
Asia i Mimi 
DOM WARTY GOLDENA
Wiek: 34
Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 189
Skąd: Toruń
Wysłany: 2011-09-19, 13:17   

Shaggy jak do tej pory nie wykazuje żadnych agresywnych zachowań. Psiak jest przeuroczy, ale potrafi też i nabroić. Najgorsze jest połączenie dwóch brojących psów. Czyli Mimi zacznie, a Shaggi skończy. Ostatnio wróciłam do domu, a koperta od Warny była doszczętnie zjedzona, ale na szczęście dokumenty wyjęliśmy i są całe. Podkreślę do tego, że koperta leżała wysoko na stole! Wczoraj też go nakryłam jak wyjadał z miski kota, chociaż miska stoi na biurku! Cwaniak. Dwa szkodniki można było by opisywać. Pies uczy, aby rzeczy odkładać na swoje miejsce :)
Psiak obecnie waży 24 kg. Wczoraj zakropliłam go preparatem na kleszcze i pchły. Codziennie robię mu okłady z sody. Również wczoraj byliśmy u weterynarza, żeby obejrzał jak się goi. Wszystko było by dobrze gdyby sobie nie lizał. Więc wniosek taki, że kołnierz musi być całodobowo. Muszę mu jeszcze obmywać spirytusem salicylowym dla wysuszenia skóry. Czas tego procesu około dwóch dni i powinno być już dobrze. Szwy zdjęte więc też nie powinno już go tak swędzieć.
Shaggy jest jeszcze strasznie łakomy, ale już wolniej je. Cały czas mu porcjuje jedzenie.
Z dnia na dzień widać jak Shaggy promienieje. Jest chętny na zabawy i nie męczy się tak szybko jak poprzednio. Mimi ma wreszcie idealnego partnera do zabaw :)
Jeszcze go nie spuszczaliśmy ze smyczy. Na razie się boimy, że może nam uciec. Nie reaguje na swoje imię, ale mamy nadzieję, że szybko się do niego przyzwyczai i będzie ok.
Na dworzu czuje się raczej nie pewnie. Chodzi, patrzy, obserwuje. Każdego dnia jest jednak coraz lepiej, ale jednak to nie to samo.
Jest bardzo przyjazny do obcych ludzi jak i do dzieci. Sam do nich ciągnie by mogli go pogłaskać. Do psów nie jest agresywny, nie szczeka bez różnicy czy to jest suczka czy pies. Chce się z nimi tylko bawić lub nie zwraca na nich uwagi, a nawet czasem się ich boi.
Nie boi się huków. Jest u nas budowa więc nie zaobserwowałam jakiegoś strachu.
W domu jest coraz śmielszy. Obserwuje Mimi cwaniak i jak widzi co ona robi to jej pomoże lub powtórzy po niej. Dzisiaj np. wskoczył mi sam na łóżko i położył się na biedną Mimi.
Co do jazdy autem. Nie boi się jeździć autem sam wskakuje chętnie do niego. Podczas podróży śpi albo obserwuje co się dzieje poza autem.
Dzisiaj postaramy się wstawić zdjęcia Shaggiego.
 
 
Asia i Mimi 
DOM WARTY GOLDENA
Wiek: 34
Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 189
Skąd: Toruń
Wysłany: 2011-09-20, 08:26   

Ulubionym specjałem Shaggiego jest rybka :) Żebranie było takie....
 
 
Asia i Mimi 
DOM WARTY GOLDENA
Wiek: 34
Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 189
Skąd: Toruń
Wysłany: 2011-09-20, 08:49   

I jeszcze filmik z małych zabaw z Shaggim :)
http://youtu.be/pZ7u1VQfKhw
 
 
malina5891 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 10 Lut 2011
Posty: 204
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-09-20, 08:55   

jaki ryjek słodki :) :) :)

a jak rana po kastracji?? goi się??? Roki też rozlizywał jak tylko ściągałam mu klosz, chyba trudno tym facecikom pogodzić się z taką stratą ;P

pozdrawiamy
 
 
 
Asia i Mimi 
DOM WARTY GOLDENA
Wiek: 34
Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 189
Skąd: Toruń
Wysłany: 2011-09-20, 10:37   

Wczoraj rana już lepiej wyglądała, ale nadal muszę mu robić tym spirytusem co go boli :( Lecz gdyby sobie nie lizał to było by oki

Wstawiam jeszcze dwa zdjęcia z typu co mi kupiłaś? :)
 
 
malina5891 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 10 Lut 2011
Posty: 204
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-09-20, 11:59   

hehe... nos w zakupach, skąd ja to znam? :) Roks zawsze coś dla siebie znajdzie :)
 
 
 
Asia i Mimi 
DOM WARTY GOLDENA
Wiek: 34
Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 189
Skąd: Toruń
Wysłany: 2011-09-20, 12:52   

W tamtej torbie był stek :hyhy:
 
 
Hania Toffi i Maja 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Dołączyła: 22 Kwi 2011
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-09-26, 23:09   

Co tam słychać u małego szpiega?Zmajstrowali z Mimi coś fajnego?
 
 
Asia i Mimi 
DOM WARTY GOLDENA
Wiek: 34
Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 189
Skąd: Toruń
Wysłany: 2011-09-27, 10:06   

Drugi raz pożarły mi łopatkę do kuwety kota :evil: nie wiem jakim cudem ją znalazły :bezradny: szczoteczka do zębów zjedzona, korek od pianki do golenia pogryziony teraz zamykam wszystkie pokoje bo zawsze coś broją :evil: codziennie coś zjedzonego lub nadgryzionego :roll: Dobrały się psiaki co do brojenia. Dzisiaj jadę z nim do weterynarza żeby go zważyć i zobaczyć czy wszystko już zagojone, bo jak na moje oko już wygląda bardzo dobrze :)
 
 
Hania Toffi i Maja 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Dołączyła: 22 Kwi 2011
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-09-27, 19:11   

A może psiaki po prostu postanowiły robić poranną toaletę?szczoteczka do zębów by się zgadzała,tylko które chciało ogolić nogi :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant