Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
TOFFIK - 99
Autor Wiadomość
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2011-11-20, 21:40   TOFFIK - 99

Toffik to psiak, który trafił pod naszą opiekę razem z Lunką. Właścicielka musiała oddać psy z powodów osobistych. Toffik mieszkał do tej pory na podwórku, więc będzie musiał się przyzwyczaić do warunków mieszkaniowych. Toffik dzisiaj przebywa jeszcze w Krakowie u Karola, ale jutro jedzie do swojego domu tymczasowego w Piasecznie

Zdjęcie przedstawiające Toffiego ale chyba z zeszłego roku


_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Wiki Megulowa 


Wiek: 24
Dołączyła: 28 Sie 2011
Posty: 561
Skąd: Chełmek
Wysłany: 2011-11-21, 15:35   

Śliczny psiak :D
Czekam na relację z DT ;)
_________________
Wiki&Megi
 
 
 
Barbara 


Wiek: 51
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 14536
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-11-21, 18:09   

Ogromne podziękowania dla Moniki od Sunnego oraz Kasi od Misia za odebranie psiaków i transport :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Dziewczyny bez Was to by się po prostu nie udało !!!
OGROMNIE DZIĘKUJEMY :) :) :)
 
 
karol i spółka 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 50
Skąd: Doncaster
Wysłany: 2011-11-21, 18:37   

Toffi jest przepięknym Goldenem, dużym postawnym z piękną proporcją i prezencją, i świetnie podchodzi do tego co nowe ;]
_________________
"Dlaczego to zrobiłem? Mam milion odpowiedzi. Niestety fałszywych. A poważnie, to jestem złym człowiekiem. Muszę się zmienić. Więcej czegoś takiego nie zrobię. "renton
 
 
 
Barbara 


Wiek: 51
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 14536
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-11-21, 18:54   

Toffik jest w swoim już domku tymczasowym. Zachowuje się bardzo fajnie, lgnie do człowieka.Więcej napiszę już Marta jak dotrze do komputera.
 
 
Marta Marcin 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Dołączyła: 15 Lis 2011
Posty: 94
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2011-11-21, 20:35   

Witam :-) Oto jestem i dziękuje wszystkim wspaniałym osobą dzięki którym Toffik jest już u nas.
Narazie mogę tylko napisać,że rzeczywiście lgnie do człowieka i dobrze sobie radzi w warunkach domowych jest wesołym psiakiem,słodkim(jak chce być miziany to podchodzi patrzy w oczy i wyciąga łapkę) dobrze dogaduje się z moim goldenem Maksikiem.
Niestety Maksiu jest zazdrosny najpierw o zabawkę a potem o mnie:) ale na Toffiku nie zrobiło to wrażenia sądze że się dogadają w tej kwestii.
Cały czas towarzyszy mu lęk potrzebuje DUŻO miłości i spokoju.
POZDRAWIAMY.
 
 
Kasia i Misio 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 06 Lis 2010
Posty: 164
Skąd: Nadarzyn
Wysłany: 2011-11-21, 20:40   

Barbara napisał/a:
Ogromne podziękowania dla Moniki od Sunnego oraz Kasi od Misia za odebranie psiaków i transport :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Dziewczyny bez Was to by się po prostu nie udało !!!
OGROMNIE DZIĘKUJEMY :) :) :)


Nie ma za co Basiu, Tofik to cudowne, przekochane psisko i to że on ma szansę na lepsze życie wystarczy za całe podziękowanie :-)
Tofik przez całe 4 godziny drogi leżał grzecznie i nawet nie dyszał, dwa razy tylko usiadł żeby sprawdzić co widać za oknem i na koniec na prawdę ciężko mi było się z nim rozstać - siadał i dawał łapkę i delikatnie trącał mnie noskiem. Będzie z niego niezwykle wierny przyjaciel.

A DT - Marcie, którą miałam przyjemność dzisiaj poznać życzę wszystkiego dobrego i zazdroszczę takiego ślicznego przytulaka :pies:

Poniżej wklejam jeszcze zdjęcie z podróży:

_________________
Pozdrawiam,
Kasia od Misia
 
 
MONIKA I SUNNY 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 23 Paź 2010
Posty: 156
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-11-21, 23:05   

witam ! to prawda,Toffik jest cudowny milutki i bardzo bardzo lgnie do człowieka. byłam z nim kilka godzin wczoraj i dzis i tak mnie ujął, ze ryczałam jak bóbr ,ze musze sie z nim rozstac.zasluguje na cudowny dom- ściskamy, miziamy i życzymy duuuuzo szczescia Toffiku :pies:
_________________
MONIKA i RAFAŁ "Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"
 
 
Barbara 


Wiek: 51
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 14536
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-11-21, 23:09   

Moniczko, Kasiu jeszcze raz DZIĘKUJEMY :kwiatek:
 
 
Wiki Megulowa 


Wiek: 24
Dołączyła: 28 Sie 2011
Posty: 561
Skąd: Chełmek
Wysłany: 2011-11-22, 13:49   

Świetny psiak :)
Na pewno będzie z niego super przyjaciel ;)
_________________
Wiki&Megi
 
 
 
Marta Marcin 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Dołączyła: 15 Lis 2011
Posty: 94
Skąd: Piaseczno
  Wysłany: 2011-11-22, 17:11   

Melduje,że Toffik czuje się coraz lepiej :-) Dziś dużo odpoczywał i jest coraz pewniejszy.Przed chwilą obydwoje z maksikiem stali przy oknie i obszczekiwali przechodniów na dwa głosy a ponoć goldeny nie szczekają ;-)
Mordke ma uśmiechniętą od ucha do ucha błysk w oku normalnie tylko się zakochać ;) rzeczywiście ma ogromną potrzebę kontaktu z człowiekiem,miziania ciepłego słówka.
Jedynym problemem są spacery wszystko jest dla niego nowe i dlatego się boi ale dobrze radzi sobie ze stresem.
 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-22, 18:31   

A wstawicie jakieś zdjęcia? Jak nie wiecie jak, to prześlijcie do mnie i ja wstawię: warna.strzelecka@gmail.com

No i przydałoby się jedno zdjęcie Maksia, to Wam zrobię ładny avatarek. :-D
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Kasia i Misio 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 06 Lis 2010
Posty: 164
Skąd: Nadarzyn
Wysłany: 2011-11-22, 19:20   

Marta Marcin napisał/a:
Melduje,że Toffik czuje się coraz lepiej :-) Dziś dużo odpoczywał i jest coraz pewniejszy.Przed chwilą obydwoje z maksikiem stali przy oknie i obszczekiwali przechodniów na dwa głosy a ponoć goldeny nie szczekają ;-)
Mordke ma uśmiechniętą od ucha do ucha błysk w oku normalnie tylko się zakochać ;) rzeczywiście ma ogromną potrzebę kontaktu z człowiekiem,miziania ciepłego słówka.
Jedynym problemem są spacery wszystko jest dla niego nowe i dlatego się boi ale dobrze radzi sobie ze stresem.


Super, bardzo dobre wiadomości :-) Bardzo się cieszę, ale to łobuziaki, żeby z okna na przechodniów szczekać :lol:
Miziaki dla obywdu panów :pies: :pies:
_________________
Pozdrawiam,
Kasia od Misia
 
 
Marta Marcin 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Dołączyła: 15 Lis 2011
Posty: 94
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2011-11-24, 16:33   

Witam:) i już piszę zgodnie z obietnicą co u naszej Toffilindy słychać :-)

Praca,praca i jeszcze raz praca bo chłopak ma duży potencjał.Nie reaguje już tak nerwowo na wszystkie dzwięki jak wcześniej.Już prawie nauczył się nie wkładać nosa do talerza jak jemy jak widział jedzenie to automatycznie uznawał że jest jego :-) no i najważniejszy sukces:przestał szczekać jak zostaje sam w domu i mam nadzieje,że tak mu zostanie ;-)

Pracujemy nad "zbiciem" u niego nadmiernej ekscytacji bo wstaje i szaleńczo się cieszy gdy tylko człowiek idzie w jego kierunku wtedy nie reagujemy na niego i głaszczemy gdy się uspokoi.Kolejna rzecz to mega łapczywe jedzenie może ktoś wie jak sprawić żeby nie rzucał się tak na jedzenie?

Spacerki to na razie dramat ogon schowany pod siebie centymetr odległości od naszej nogi i nerwowo rozgląda się na boki czasem rzucamy mu jakiś smakołyk na ziemię żeby sobie trochę trawki poniuchał:)

Oprócz tego jest chodzącą miłością bardzo potrzebuje miłości ale też niezmiernie dużo jej daje :rotfl: Trochę się z naszego Toffika śmiejemy (chociaż jak się nad powodem takiej sytuacji zastanowić to nie jest śmieszne) ale on myśli że pokój w którym głównie przesiadujemy to klatka ichodzi naokoło pokoju albo z kąta w kąt dokładnie jak zwierze w klatce:)

Jakby ktoś chciał się podzielić swoją wiedzą na temat pracy z takim psem to jestem otwarta na wszelkie sugestie :mrgreen:
 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-24, 21:40   

_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Barbara 


Wiek: 51
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 14536
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-11-24, 21:41   

Ale śliczne loki ma Tofik :mrgreen:
 
 
MONIKA I SUNNY 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 23 Paź 2010
Posty: 156
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-11-24, 23:05   

i przepiekny uśmiech :pies: Tofficzku przesyłamy miziaki Jestes w moim sercu :serce:
_________________
MONIKA i RAFAŁ "Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"
 
 
Marta Marcin 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Dołączyła: 15 Lis 2011
Posty: 94
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2011-11-25, 10:56   

Barbara napisał/a:
Ale śliczne loki ma Tofik :mrgreen:


Loki to ma rzeczywiście...chyba se chłopak trwałą zrobił :mrgreen: niedługo go wyczesze i zobaczymy czy sie trochę nie rozprostują.
A uśmiech to ma za milion jak się patrzy na taki uśmiech od razu się humor poprawia :-D
 
 
Wiki Megulowa 


Wiek: 24
Dołączyła: 28 Sie 2011
Posty: 561
Skąd: Chełmek
Wysłany: 2011-11-25, 13:53   

Toffik obrosnięty!
Ale włoski :mrgreen: ... wymiziaj je w nie ode mnie i pozdrowionka dla Was ode mnie ;)
_________________
Wiki&Megi
 
 
 
Edyta 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 51
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 2974
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-11-25, 15:14   

futro ma typowe dla psa mieszkającego na dworze przez cały rok, przyjdzie taki okres mieszkania w domu, że wypadnie ;-)
_________________
Pozdrawiamy, Edyta ,Werka i Katrina
 
 
 
Ksenia i Teddy 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 02 Cze 2011
Posty: 58
Skąd: Opole
Wysłany: 2011-11-28, 09:06   

Nasz Teddy też bardzo łapczywie je do tej pory. Staramy się zostawiać go samego, ale nie bardzo to pomaga. Karmienie małymi porcjami z ręki może trochę pomóc, ale nie zawsze jest na to czas. Stosujemy dlatego coś takiego jak kula-smakula. Trzeba tylko nauczyć pieska z tego korzystać. Teddy dość długo to opanowywał, ale teraz jest to dla niego zabawa i siłą rzeczy wolniejsze jedzenie. Oto filmik: http://www.youtube.com/watch?v=W6UMjUejWvg
_________________
Teddy&Ksenia&Dżej
 
 
 
Marta Marcin 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Dołączyła: 15 Lis 2011
Posty: 94
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2011-11-28, 12:34   

Cześć :-D Też myśleliśmy o kuli smakuli ale zastosowaliśmy coś takiego: Nakładam mu jedzenie do miski , wygodnie sobie siadam z michą na kolanach i czekam oczywiście nie zwracam na niego najmniejszej uwagi...po mniej więcej 10 min Toffik już leży spokojny i wtedy daję mu jeść.Muszę powiedzieć,że naprawde działa byliśmy w szoku i przeszczęśliwi kiedy Toffik zjadł pierwszy posiłek spokojnie i na leżąco na dodatek :lol:
A Teddiego już oglądałam wcześniej i dlatego ta kula smakula jako pierwsza przyszła mi na myśl:) A tak z ciekawości ile taka kula kosztuje?
 
 
Ksenia i Teddy 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 02 Cze 2011
Posty: 58
Skąd: Opole
Wysłany: 2011-11-28, 13:12   

Kula kosztowała nas jakoś ok. 40 zł. Spróbuję Waszego sposobu też, bo Teddy kiedyś się udusi przy jedzeniu (odkurzaniu) z miski. Może też podziała :) !
_________________
Teddy&Ksenia&Dżej
 
 
 
Wiki Megulowa 


Wiek: 24
Dołączyła: 28 Sie 2011
Posty: 561
Skąd: Chełmek
Wysłany: 2011-11-28, 14:15   

Są też takie specjalne kule, które wkładaj się do misek. Utrudniają psu jedzenie, bo musi odsuwać pyszczkiem tą kulę lub jeść na około niej :)
Takie kule tez są w różnych rozmiarach do różnych misek :P
Tak dokłądniej chodzi mi o coś takiego: http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=7474
Ta jest stalowa, a więc droższa ;)
Można wypróbować nawet własną piłkę... chyba :>
_________________
Wiki&Megi
 
 
 
Asia i Mimi 
DOM WARTY GOLDENA
Wiek: 34
Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 189
Skąd: Toruń
Wysłany: 2011-11-28, 17:01   

Jakie piękne loki :mrgreen:
Mizianka dla przystojniaka z Torunia :pies:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant