Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
FIDEL - 123
Autor Wiadomość
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2012-08-18, 19:41   FIDEL - 123

Dzisiaj pod naszą opiekę trafił 2 letni Fidel. Psiak został oddany przez właściciela z powodów osobistych. Obecnie psiak będzie przebywać w domu tymczasowym w Bytomiu u Eweliny. Teraz są w drodze do domu tak więc wieczorkiem oczekujemy na pierwszą relację z pierwszych chwil nowego życia Fidelka :)
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Korbulowa Familia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 36
Dołączyła: 22 Lut 2011
Posty: 2153
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-08-18, 20:24   

Czekamy zatem na wiadomości i nieśmiałona spacerek ;)
_________________
Ola, Korba, Carrercia.
 
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2012-08-19, 09:14   

Fidel bardzo mocno ekscytował się wczoraj przy spotkaniu z suczką Eweliny. Psiak nie potrafił się uspokoić dlatego dla dobra obu psów, w uzgodnieniu z właścicielem, Fidel wrócił na kilka dni do domu aby przejść zabieg kastracji. Po zabiegu psiak trafi z powrotem pod nasze skrzydła i zaczniemy poszukiwania nowego domu.
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2012-08-19, 15:45   

Kilka słów wyjaśnienia jeżeli chodzi o sytuację Fidela. Fidel po zabiegu kastracji przejdzie do działu gotowych do adopcji. Nie będzie kierowany już do domu tymczasowego, ponieważ jest to psiak który ze względu na całkowity brak czasu właścicieli zamieszkał praktycznie w hoteliku. Pani Kasia prowadząca hotelik poznała psiaka bardzo dobrze, jej obserwacje pozwoliły nam na podjęcie takiej a nie innej decyzji.

A teraz kilka słów o samym psiaku które napisała nam pani Kasia:
Ma na imię Fidel, wiek 2 lata, nie kastrowany, baaardzo łagodny w stosunku do ludzi i innych psów. Ladnie chodzi na smyczy, nie ucieka i przychodzi na wezwanie. Wychowany w domu z malym dzieckiem. Zna podstawowe komendy i spokojnie da sie go opanowac bo jak wszystkie Goldenki szybko sie uczy. Jest tylko bardzo aktywny i potrzebuje porzadnego wybiegania. Wszystkozerny jesli chodzi o karmę , zdrowy pies. Ma wszystkie szczepienia, żadnych uczulen, wiele razy kapany przeze mnie w salonie, przyzwyczajany od szczeniaka. Z reszta on od 1,5 roku jest bardzo czesto bo Panstwo czesto wyjezdzaja wiec jest mi dobrze znany. Kocha ludzi!!!!

_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Barbara 


Wiek: 51
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 14536
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-08-19, 16:50   

Zapraszamy osoby chętne do adopcji psiaka o wypełnienie ankiety adopcyjnej i kontakt z prowadzącą adopcję Misią :)
 
 
Kaśka 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 55
Dołączyła: 19 Sie 2012
Posty: 91
Skąd: Bytom
Wysłany: 2012-08-19, 22:29   

Witam wszystkich Forumowiczów :-)

Mam na imię Kaśka i Fidelek jest teraz u mnie w hotelu. U mnie przejdzie zabieg kastracji i zostanie tak długo, zanim nie znajdzie się dla niego DS.

Tak jak już pisałam wczesniej, to wspaniały 2 letni pies. Wychowany z małym dzieckiem, Państwo o niego bardzo dbali. Owszem często wyjeżdzali ale dbali o to, żeby też miał "wakacje" i przywozili go do mnie do hotelu. Był bardzo dobrze traktowany, nie jest lękliwy, ufa ludziom bezgranicznie, nie pilnuje jedzenia ani zabawek, ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie, nie obskakuję ludzi i nie podgryza. Nawet czasem sie zastanawiam, jak On to robi, że przy tej swojej aktywności jest jednoczesnie taki delikatny.Jest zdrowym, zadbanym psem z lekkim ;-) ADHD, ale porządnie "wyspacerowany" daje radę. Jak był młodszy zgadzał sie ze wszystkimi psami i sukami, niestety teraz, pewnie dlatego, ze nie jest wykastrowany, zdarza mu sie na psy warczeć a suki bardzo namiętnie obskakiwać.
Niestety tak sie czasem zdarza w życiu, że trzeba podjąć trudną decyzję rozstania się z psiakiem i taką decyzję musiał podjąć właściciel. Nie była to decyzja na "łapu capu" bo już jakiś czas szukaliśmy mu domu, aż postanowilismy sięgnąć po fachową pomoc. Mam nadzieję, że znajdzie się dla Fidela dobry dom, a on sie odwdzięczy swoim oddniem i miłością.

Postaram się zamieścić wkrótce więcej zdjęć Psiaka
_________________
„Adoptując jednego psa nie zmienisz świata, ale zmieni się świat dla tego jednego psa”
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2012-08-19, 22:37   

Witamy Kasiu :) Miło że u nas zawitałaś i napisałaś kilka słów o Fidelku. Czekamy zatem z niecierpliwością na foteczki bo przy ogłaszaniu psa to jest niezmiernie ważne. No i oczywiście mam nadzieję że możemy liczyć na kolejne informacje, zwłaszcza jak młody będzie już po zabiegu.

Zachowanie Fidela do psów i suk moim zdaniem spowodowane tym że jest niekastrowany i buzują w nim hormony. Jest wysoka szansa na to że po zabiegu jego zapał zmaleje :)
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Kaśka 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 55
Dołączyła: 19 Sie 2012
Posty: 91
Skąd: Bytom
Wysłany: 2012-08-19, 22:45   

Oczywiście bedę na bieżąco uzupełniać informacje o Fidelku :-)
Jutro lecę umówić się z moim Wetem na "ciach ciach", zrobimy to jak najszybciej, niech już się Bidok wyciszy ;-)
_________________
„Adoptując jednego psa nie zmienisz świata, ale zmieni się świat dla tego jednego psa”
 
 
Barbara 


Wiek: 51
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 14536
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-08-19, 22:50   

Kaśka napisał/a:
Oczywiście bedę na bieżąco uzupełniać informacje o Fidelku :-)
Jutro lecę umówić się z moim Wetem na "ciach ciach", zrobimy to jak najszybciej, niech już się Bidok wyciszy ;-)

Witam również serdecznie :)
Przygotowujemy dla chłopaka już ogłoszenia :) No i znajdziemy na pewno świetny DS :)
Bardzo dziękujemy za wszystko :)
 
 
Aga_TRuficzkowa 
WARTA GOLDENA

Wiek: 52
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 6740
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2012-08-19, 22:55   

Kasiu witaj między nami Goldenami :-) :-)
Bardzo się ciesze ,że się zalogowałaś i będziesz nam opowiadać o przystojniaku :-) :-)
_________________
Aga&Trufla&Rufi
 
 
Barbara 


Wiek: 51
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 14536
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-08-19, 22:56   

A i Kasiu - awatarek przecudny :) Prawie jak golden :)
 
 
Kaśka 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 55
Dołączyła: 19 Sie 2012
Posty: 91
Skąd: Bytom
Wysłany: 2012-08-19, 23:12   

Oj tam oj tam ;-)
To stróż mojego ogniska domowego sunia Wikus. Adoptowana przeze mnie bo "gryzła"i miała być sprzedana na allegro. Ludzie to maja pomysły :-(
Miała troche problemów ze sobą ale jakoś nikogo jeszcze nie ugryzła a mam Ją już 1,5 roku. Co prawda nie Golden ale myślę, że nas "przygarniecie" ;-)
_________________
„Adoptując jednego psa nie zmienisz świata, ale zmieni się świat dla tego jednego psa”
 
 
Barbara 


Wiek: 51
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 14536
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-08-19, 23:36   

Pewnie, że tak :) Przygarniamy :)
 
 
Asterkowy Krzysztof 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 52
Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 2866
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-08-20, 09:52   

Witam serdecznie Kasiu ,to zawsze miłe poznać kogoś nowego z otwartym sercem na potrzeby zwierząt :-D
_________________
" per aspera ad astra"
Życie bez psa ,jest jak niebo bez słońca
 
 
dagmarazz 

Wiek: 43
Dołączyła: 19 Sie 2012
Posty: 34
Skąd: Bobrowniki
Wysłany: 2012-08-20, 10:00   

Witam, mam pytanie odnośnie kotów, mianowicie czy Fidel lubi koty czy raczej je goni?
_________________
Dagmarazz
 
 
Kasia, Szajba i Milka 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 36
Dołączyła: 16 Paź 2010
Posty: 2924
Skąd: Ruda śląska
Wysłany: 2012-08-20, 11:38   

Witam również :) w naszych progach :) I nieśmiało zaproponuje, zważywszy na to, że jesteś z Bytomia, dołączenie do naszego zjazdu, który tym razem odbędzie się w Gliwicach :) Więcej informacji : http://wartagoldena.org.p...opic.php?t=2754
_________________
Pozdrawiamy Kasia, Tomek, Szajba, Milka i Kota
 
 
 
Kaśka 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 55
Dołączyła: 19 Sie 2012
Posty: 91
Skąd: Bytom
Wysłany: 2012-08-20, 11:38   

Niestety tego nie wiem, i wlasciciel tez nie mial z kotami doswiadczen.
_________________
„Adoptując jednego psa nie zmienisz świata, ale zmieni się świat dla tego jednego psa”
 
 
Aga_TRuficzkowa 
WARTA GOLDENA

Wiek: 52
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 6740
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2012-08-20, 13:15   

_________________
Aga&Trufla&Rufi
 
 
Kaśka 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 55
Dołączyła: 19 Sie 2012
Posty: 91
Skąd: Bytom
Wysłany: 2012-08-20, 13:29   

Aga dzieki za wstawienie zdjec Fidela :)

Jestesmy umowieni na kastracje w czwartek rano. Co bedzie pozniej to zobaczymy. Na razie jest super. Probuje troche okielznac jego temperament, ucze go przywolania i nawet mu wychodzi, pod warunkiem, ze jest wybiegany. Apetyt dopisuje, po kastracji jak wszystko sie zagoi bedzie jeszcze poddany zabiegom fryzjersko-kosmetycznym. Zapomnialam jeszcze wczesniej napisac, ze z zachowaniem czystosci nie ma zadnych problemow. Jest "szalony" ale slodki jak cukierek :mrgreen:
_________________
„Adoptując jednego psa nie zmienisz świata, ale zmieni się świat dla tego jednego psa”
 
 
Wiki Megulowa 


Wiek: 24
Dołączyła: 28 Sie 2011
Posty: 561
Skąd: Chełmek
Wysłany: 2012-08-20, 13:33   

Przepiękny z niego pies :serce: ... a ten jego uśmiech :!: :>
_________________
Wiki&Megi
 
 
 
Judka i Mikuś 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 86
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-08-20, 21:37   

piękny Fidelek! na pewno szybko znajdzie domek :mrgreen:
_________________
..Stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
 
 
PiotrK. 

Wiek: 58
Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 12
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2012-08-21, 11:08   

myślicie że po kastracji nie będzie problemu z przebywaniem pod jednym dachem z sunią?
macie może doświadczenie z takim układem: nie sterylizowana suczka + kastrowany pies
 
 
suzuki 


Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 29
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-21, 11:32   

A dlaczego miałby byc problem. Mam suczke goldenke i bardzo czesto jest u nas z wizyta czasami tygodniowa czasami dwytygodniowa pies golden wykastrowany. Super sie dogaduja a zabawa jest przednia :-)
 
 
Kasia, Szajba i Milka 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 36
Dołączyła: 16 Paź 2010
Posty: 2924
Skąd: Ruda śląska
Wysłany: 2012-08-21, 11:40   

Pewnie mowa tu o nadmiernym molestowaniu taaak? Nie mam doświadczenia co do psów kastratów i ich temperamentu, ale mogę powiedzieć na przykładzie moich suk. To istne dwa wulkany energii, czasem są niemożliwe ! Gdy przychodzi czas cieczki "kopulują" ze sobą na wzajem :evil: :roll: . Co chcę powiedzieć - nigdy nie wiadomo co strzeli im do tego łebka :)
_________________
Pozdrawiamy Kasia, Tomek, Szajba, Milka i Kota
 
 
 
Barbara 


Wiek: 51
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 14536
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-08-21, 11:42   

Dogadywanie się i życie na codzień jest ok- mam psa po kastracji i sunię wystawową , hodowlaną więc nie wysterylizowaną.
Niestety w okresie rui może to troszkę gorzej wyglądać, bo samiec nawet po kilku latach po kastracji nadal ma zapędy do krycia.
Nam to nie przeskadza, dajemy sobie radę ale piszę abyś wiedział co i jak. W razie pytań chętnie pomogę :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant