Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
GINGER - 355
Autor Wiadomość
Monia i Larsik 
WARTA GOLDENA

Wiek: 31
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 2881
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-26, 15:21   

witam,
ja bardzo dziękuję , że zgłosiliście nam sprawę Ginger bo to naprawdę cudowna sunia, która zasługiwała na odrobinkę uwagi ;-)

Ginger od początku przyszła do mnie z myślą tylko o DT, ponieważ mamy 2 swoje psy i 3 koty, także mogłoby być ciężko na dłuższą metę . Na pewno Ginger znajdzie wspaniały dom gdzie będzie mogła być oczkiem w głowie, bo przez ten czas kiedy jest u mnie widzę jak bardzo chce nadrobić stracony czas w kontakcie z człowiekiem, jak bardzo potrzebuje uwagi i głaskania :rotfl:

bardzo dziękuje za odwiedzenie wątku Ginger na forum i zachęcam do obserwowania jej losów w nowym, przyszłym domku :)

pozdrawiam
 
 
 
EWA INGA 
DOM WARTY GOLDENA
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 6258
Skąd: Gdynia/Rumia
Wysłany: 2012-10-27, 14:22   

gosc123 napisał/a:
Witam,
Pani Moniko nie poznaliśmy się ale to ja dzwoniłem do Pani Ewy, i opowiedziałem jej sytuacje Ginger, mój syn z koleżankami oddawał Panią psa. Bardzo się ciesze i jestem ogromnie Pani wdzięczny że włożyła Pani ogromną prace, wysiłek, i czas, aby Ginger wyglądała i zachowywała się jak teraz, że nie jest już u tych okropnych ludzi, bardzo za to Panią dziękuje. Czy Ginger nie miała zostać u Pani na DS? Bardzo przepraszam że dopiero teraz się odzywam, ale u nas teraz bardzo ciężki okres z kotami, mamy teraz ogromną ilośc na DT, przed zimą zawsze jest dużo pracy.
Pozdrawiam, wdzięczny Piotr


Witam Panie Piotrze , bardzo się cieszę że Pan wreszcie do nas zawitał :) no i żałuję ze nie mieliśmy okazji sie poznać , mam nadzieję ze kiedyś sie spotkamy na wspólnym spacerze :) Co do Ginger prawda że super wygląda ? to całkowicie inna Gina niż tą która zabieraliśmy :) Zapraszamy do odwiedzin naszej strony jak najczęściej :)
_________________
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - Louis Sabin

Pozdrawiam Ewa ,Inga i Abi
Sonia[*]
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2012-10-27, 14:38   

Z przyjemnością ogłaszam że Ginger już nie szuka domu. Zamieszka u pana Włodzimierza i jego rodziny w Poznaniu. Ginger jest już w drodze do nowego domku- z tego co wiemy była to miłość od pierwszego wejrzenia :) Serdecznie gratuluję.

Monia a Tobie oczywiście wielkie podziękowania za przyjęcie Ginger do siebie i nauczenie wszystkiego co przyda jej się w nowym domku :)
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 5607
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2012-10-27, 14:44   

Jupiiii :D

Gratuluję i mam nadzieję ujrzeć prędko relację z nowego domku :D

Monia, dzięęęęęki :D
_________________
“The happiest people don’t have the best of everything, they just make the best of everything they have.”

Amcia z Rufiakiem
 
 
EWA INGA 
DOM WARTY GOLDENA
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 6258
Skąd: Gdynia/Rumia
Wysłany: 2012-10-27, 14:45   

Panie Włodzimierzu serdecznie gratulacje :) Tobie Ginuś ogrom szczęścia i miłości :) a Moni śliczne dzięki za opiekę nad tym kochanym urwisem :mrgreen:
_________________
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - Louis Sabin

Pozdrawiam Ewa ,Inga i Abi
Sonia[*]
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2012-10-27, 14:52   

Pan Włodzimierz raczej "internetowy" nie jest, ale mam nadzieje że jakosśsobie z tym poradzimy :)
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Gabiś i Fifi 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 42
Dołączyła: 02 Wrz 2012
Posty: 307
Skąd: Czarnowo
Wysłany: 2012-10-27, 15:20   

Ale wieści!Cieszę się ogromnie!Szkoda tylko,że Hirka nie pozna Giny,ale najważniejsze,że Ginger ma swój domek!
_________________
"Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu.Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas,gdy jesteś równie głodny jak on." - Jack London

*Sara,Arda, FIFI i tymczasowiczka Hira*
 
 
Asterkowy Krzysztof 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 52
Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 2866
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-10-27, 15:28   

Super ,wspaniałe wieści Gratuluję serdecznie i trzymam za was kciuki :-D
_________________
" per aspera ad astra"
Życie bez psa ,jest jak niebo bez słońca
 
 
dagmarazz 

Wiek: 43
Dołączyła: 19 Sie 2012
Posty: 34
Skąd: Bobrowniki
Wysłany: 2012-10-27, 16:10   

Super wieści, dobrze że psinka znalazła w końcu swoje miejsce na ziemi :)
_________________
Dagmarazz
 
 
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-10-27, 17:52   

gratuluje.. nowym właścicielom i Ginie :)
a Moniko Tobie super podziękowania za pomoc :)
_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
Monia i Larsik 
WARTA GOLDENA

Wiek: 31
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 2881
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-27, 19:14   

ja również gratuluję nowym właścicielom, mam nadzieję, że Gina będzie super grzeczna. Dzisiejszy jej wyjazd spadł jak grom z jasnego nieba... nie miało tak być, nawet jej nie przygotowałam karmy ani zabawki :-( nawet się z nią pożegnać nie zdążyłam.. ale może to lepiej ?! tak szybko dzisiejszy dzień się obrócił o 180 stopni , że ciężko mi w to uwierzyć, że już jest w swoim nowym domku.
Fakt, od razu polubiła nowych właścicieli, szczególnie córkę Pana Wlodzimierza ale też i samego Pana, z czego jestem dumna bo Gina, niektórych panów w ogóle nie lubi ( tak po prostu) do nowego Pana przyszła od razu się przywitać :shock: co nas miło zaskoczyło.

Dzwoniłam już do nowego Pańciostwa ( bo oczywiście panikowałam ... czy napewno wszystko ok..) i podobno dożo jadła ale nie ma się co dziwić dziś psiuny nie dostały rano śniadanka bo królewny były u weta więc dobrze się złozylo bo różnie mogło być po drodze... był tez 1szy spacer. Mam nadzieje, ze niedługo pojawią się też zdjęcia.
 
 
 
Marcina I LOBO 


Dołączyła: 22 Wrz 2010
Posty: 398
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2012-10-28, 16:35   

Gingerce zyczę ,aby jej stały domek,był juz tym ostatnim i najcudowniejszym.
Nowym opiekunom ,samych radosnych chwil z sunią,mam nadzieje ,że pokochaja ja mocno ,bo to wspaniała i radosna dziewczyna.
Moniko,dla Ciebie wielkie ukłony za serce i opieke,jestes- the best. :!: :!:
Pewnie brakuje Ci teraz tego rudego futra,ale znając Ciebie szybko wypełnisz te pustkę :) :) .
_________________
Pozdrawiam Marcina I LOBO
 
 
 
Barbara 


Wiek: 51
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 14536
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-10-28, 18:35   

Gratulacje dla nowego domku i Gingerki i wielkie podziękowania dla Moniczki i jej rodziny :)
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2012-10-29, 10:15   

No i mamy pierwsze wieści z nowego domu
Cytat:
Pierwsza podróż jak i noc przeszła dobrze.Ginger całą noc wędrowała z łóżka do łóżka szukała swojego miejsca.
Jest bardzo spokojna i myślę ,że bardzo tęskni bo czasami popiskuje .martwi mnie jednak jedna rzecz . Pani Monika mówiła ,że jest bardzo spokojna w stosunku do innych psów a w czasie już kilku spacerów zauważyliśmy że się rzuca na inne psy nie wiem czy to jest oznaka stresu czy charakteru .Jeszcze jedna niepokojąca informacja dzisiaj podczas ubierania Ginger w puszorki warknęła na moja 12 letnią córkę nie wiem czy to stres czy jest cos nie tak .Poza tym wszystko ok. Pzesyłam również pierwsze zdjęcia




Będziemy również pomagać w sytuacjach które pan opisał. Myślę że takie zachowania Ginger to wynik stresu.
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Wiki Megulowa 


Wiek: 24
Dołączyła: 28 Sie 2011
Posty: 561
Skąd: Chełmek
Wysłany: 2012-10-29, 18:29   

Wielkie gratulacje! :) :)
_________________
Wiki&Megi
 
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2012-11-02, 19:02   

Ginger niestety wraca pod opiekę Fundacji. W DT sunia nie sprawiała problemów, niestety w nowym domu, pokazała zachowania- rzucanie się na spacerach na inne psy czy niestety raz w stronę człowieka, że niestety państwo podjęli bardzo trudną decyzję o powrocie psa. Córka państwa nie może się przemóc do Ginger, a państwo się boją że jednak nie posiadają doświadczenia potrzebnego w eliminacji tych zachowań. Gina jutro wraca do Moniki na dalszy DT gdzie będziemy obserwować te zachowania.
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
goldenek2 


Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 1828
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-02, 21:26   

Szkoda.... :cry:
_________________
Pozdrawiam. Beata.
 
 
 
Monia i Larsik 
WARTA GOLDENA

Wiek: 31
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 2881
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-02, 21:56   

Bardzo szkoda tym bardziej, ze przy pierwszym spotkaniu była 'chemia' z obu stron :) i Gina wydawała się zadowolona i Panstwo byli nią zachwyceni.
Ruda wredota stwierdziła, że musi pokazać rogi... szkoda , że nie tu gdzie trzeba.. bo już wcześniej skupilibyśmy się na elminowaniu niepożądanych zachowań.
Mam nadzieje, że uda nam się spotkać ze szkoleniowcem u nas i zobaczymy co fachowiec powie na Ginuche. Wydaje mi się, że może to być kwestia poczucia bezpieczeństwa. U nas miała dwa psiaki obok siebie ... miały swoją hierarchię itd.
pokonała wiele strachów i ''niestety'' przez ten czas, który jej poświęciliśmy Gina przywiązała się do nas i my do niej. Taka więź pozwoliła jej ( moim zdaniem) czuć się pewnie. Nie sprawiała problemów ( oprócz tego warczenia na tatę na początku)

Obiecuję , że zrobimy wszystko aby jej pomóc i wybić z łepetyny takie zachowania ;-) Będziemy trenować na wszelkie możliwe sposoby by zobaczyć w czym tkwi tak na prawdę jej problem. Jak do tej pory Gina była moim ideałem psa ... dlatego tak trudno jest mi pogodzić się z tym, że sprawia problemy. Pies, który wymaga od człowieka uwagi i zainteresowania a w zamian daje pełne skupienie na spacerze <3 ( nie to co moje Laluchy..;p ważniejsze żarcie i zabawki od pańci).

Marzę aby ktoś otworzył serce na tego rudzielca i z głową pokazał jej kto rządzi w ludzkim świecie ;-) By poświęcił jej czas i przekonał jak fajnie jest żyć w harmonii z człowiekiem.

Kruszynko czekam na Ciebie jutro. :buzki:
 
 
 
goldenek2 


Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 1828
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-02, 23:55   

Monia.... Ty rozumiesz tego psiaka i to jest klucz do sukcesu.... Szkoda, szkoda, szkoda.... Każda zmiana domu teraz to trauma dla tej psicy, która i tak już wiele przeszła.
_________________
Pozdrawiam. Beata.
 
 
 
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-11-03, 00:19   

no szkoda.. ale ktokolwiek kto miał tymczasa lub swojego psa po przejściach dobrze wie że najgorsze sa pierwsze tyg.. potem jest już coraz lepiej... ale trzeba sie na początek trochę poświęcić i postrać ... bo niby psu potrzebny jest spokój ale to jest najlepszy czas do pracy z nawiązaniem więzi.. bo taka praca daje psiakowi info że może się czuć bezpiecznie.. a jak to już mamy to połowa problemów sama znika :)
mam nadzieję że niebawem znajdziemy dla Giny nowy domek kt da jej to poczucie bezpieczeństwa .. takie jak miała u Ciebie Moniko:)
_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
Monia i Larsik 
WARTA GOLDENA

Wiek: 31
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 2881
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-03, 17:00   

Gina znowu u nas ;-) nadal uważam, że jest świetnym psem. Piszczała i skakała kiedy wróciłam z pracy. Rozdawała buziaki na lewo i prawo. Podobno w samochodzie już jakieś 200 m przed naszym domem zaczęła szczekać i wiercić się.

Byłyśmy na spacerku z Larsem i chodziłyśmy obok innych psów- zero reakcji. Jutro przejdziemy się do psów, których Gina nie zna bo te może są już 'stare'. Radości z zabaw są ogromne. Cały czas skaczą z Larsem oddają sobie zabawki :shock: a biedna Lalinka tylko spogląda i martwi się, że jej tygodniowy spokój się skończył :mrgreen:

Ubrałam się w odblaskową kamizelkę , na którą podobno na spacerach źle reaguje i na mnie nie ma żadnej reakcji. Będziemy próbować na obcych, na mężczyznach i w różnych sytuacjach. Będziemy starać się ją odczulić na tą kamizelkę. Aktualnie śpi na swoim ulubionym miejscu pod stołem w kuchni. Jest jakaś senna właśnie... Kiedyś szalała jak głupol a dzisiaj jeśli nikt się nią nie zajmuje to śpi - nie narzekam.

W przyszłym tygodniu spotkamy się ze szkoleniowcem. Postaram się jak najwięcej wyciągnąć z tego spotkania by przekazać później wszelkie wskazówki nowemu domkowi.

Na razie jest jak do tej pory - większych problemów brak!

Wyjdziemy jeszcze później żeby zobaczyć czy może po ciemku reaguje jakoś inaczej na psy czy ludzi. Bo jak na razie skupienie na spacerze miała 100% ... aż sama nie mogłam uwierzyć :mrgreen: wcześniej nie przekraczała tej granicy 80% posłuszeństwa;p teraz wraca pieknie na lince na każde przywołanie- trochę nie wiem o co chodzi.. ale bardzo mnie to cieszy :mrgreen:
 
 
 
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-11-03, 17:22   

daj maleńkiej odespać teraz.. ten tydz to był dla niej duży szok.. a teraz poczuła się znów bezpiecznie i może się wreszcie odprężyć..
a najlepsze jest to ze przy tobie żadne niepokojące zachowania mogą nie wyjść na jaw.. bo przy tobie czuje się bezpiecznie :)
_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2012-11-03, 17:29   

Ewa i Cindy napisał/a:
a najlepsze jest to ze przy tobie żadne niepokojące zachowania mogą nie wyjść na jaw.. bo przy tobie czuje się bezpiecznie


a no i właśnie, dlatego obawiam się że tak naprawdę największa praca czeka nowy dom- praca, praca i raz jeszcze praca.
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Monia i Larsik 
WARTA GOLDENA

Wiek: 31
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 2881
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-03, 17:44   

będziemy się starać przetestować ją na różne sposoby, z różnymi osobami. Wstępnie ze szkoleniowcem umówieni jesteśmy na środę zobaczymy.

Chyba dobrym rozwiązaniem byłby dom z innym psem - aktualnie leży wtulona w Larsa... jemu trochę to przeszkadza i zmienia co chwilę miejsce położenia a ona krok w krok za nim :mrgreen:
 
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2012-11-03, 17:52   

Stęskniła się za bratem :) Monia a jak Tata? szczęśliwy :-P
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant