Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
KOSMO ma już dom w Lublinie - 139
Autor Wiadomość
Milena i Kosmo 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Lis 2012
Posty: 3505
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-12-02, 14:30   

Chyba się udało ...



muszę jeszcze poeksperymentować z rozdzielczościami :)
 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-02, 15:32   

No bardzo ładne mieszkanko ma Kosmo. :-D
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-12-02, 16:34   

jeszcze trochę niepewności w oczkach widać ale to się niebawem zmieni.. pięknego macie przyjaciela :)
_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
Moniś i Maks 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 51
Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 202
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2012-12-02, 17:19   

Super, super, super :brawo:
fotki na spacerku to trudna sztuka ale da sie nauczyć, a te z domku cudne, a jak kolorystycznie pasuje do wnętrz :mrgreen:
_________________
Moniś i Maksio
 
 
Milena i Kosmo 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Lis 2012
Posty: 3505
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-12-02, 18:34   

No właśnie wiem, że minka nie za szczęśliwa, ale podejrzewam że potrzebuje czasu :(

Czuje się już pewniej, ale to jeszcze nie to ...
Jutro chyba będę musiała odwiedzić weterynarza - z coraz większą intensywnością się drapie i nie wiem czy to kwestia jakiś zabłąkanych "lokatorów" czy może jakiś alergii np. po zmianie karmy.

... a no własnie ! chciałabym zamówić karmę "na dłużej" po przeanalizowaniu forum (propozycji i opinii wiele i różne) chciałabym spróbować z JOSERA FESTIVAL, czy będzie dobra?

Dodatkowo chciałabym zapytać o doświadczenie z czyszczeniem łapek np. po spacerze :)
... oczywiście Kosmo daje je sobie czyścić przednie podaje i tylne również grzecznie poddaje, stoi (prawie ;P ) w miejscu, ale wydaje mi się że znalazł sposób na mnie bo między jedną a drugą łapką do czyszczenia, podkrada ściereczkę i z dziką przyjemnością szczeniaka zaczyna ją rozdzierać na części pierwsze lub merdać nią ;) Było to tak ujmujące, że żałowałam że nie mogę tego nagrać... chyba sprawię mu jakiegoś pluszowego przyjaciela w zamian ;)
 
 
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-12-02, 18:54   

oj kochana.. to jest mój rytuał z Marelyem :) ja rozkładam ręczniczek.... jak płachtę na byka i wtedy Marley jest przy mnie w 3 sekundy!! on trzyma jeden koniec ja drugim mu łapy wycieram.. trochę się potarmosimy.. dam mu zrobić honorową rundkę z ręczniczkiem..a potem ręcznik idzie na wieszaczek :) on to jako zabawę traktuje :)
_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
Milena i Kosmo 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Lis 2012
Posty: 3505
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-12-03, 07:54   Śnieg ;)

No i już nie musimy się martwić o czyszczenie łapek ;)
... choć muszę przyznać, że sugestia Ewy okazała się MEGA pomocna ;)



Dziś było szaleństwo w białym puchu i ganianie kulek ze śniegu ;)


...
 
 
Wiola i Lola 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 22 Mar 2012
Posty: 135
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2012-12-03, 08:41   

o jej ile śniegu!! to chyba nie z dzisiejszego dnia fota?
 
 
Milena i Kosmo 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Lis 2012
Posty: 3505
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-12-03, 08:43   

No własnie z dzisiejszego poranka ;)
 
 
Wiola i Lola 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 22 Mar 2012
Posty: 135
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2012-12-03, 08:46   

OMG :shock: a u nas nadal jesień ani płatka śniegu
 
 
Milena i Kosmo 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Lis 2012
Posty: 3505
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-12-03, 08:52   

Jeszcze wczoraj u nas była jesień i błotko, ;) a dziś Kosmo szalał w śnieg.
... i wciąż pada ;)
 
 
Milena i Kosmo 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Lis 2012
Posty: 3505
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-12-03, 13:09   

Byliśmy na pierwszej "randce" z naszym weterynarzem :)
Ważymy 30 kg
Boimy się wagi jak nie wiem co ("za smaczek, łaskawie wszedłem na to ustrojstwo")
i mamy stan zdrowia pod kontrolą.

Pomimo tego, że pogoda spłatała nam figla i spacer do weta był bogaty w różne ślizgi, poślizgi i jeden upadek ;) dzięki temu jesteśmy odrobaczeni, dostaliśmy kropelki od "lokatorów na gapę" i nabyliśmy witaminki na poprawę skóry na grzbiecie.
Tak jak pisała Monika, rana się zagoiła zostały resztki starego naskórka, ale wet zasugerował, że witaminki wzmocnią skórę i sierść w tym miejscu, więc dziś pierwsza dawka ;)

Muszę przyznać, że pomimo małego mankamentu w postaci ciągnięcia (nad którym pracujemy), to jestem bardzo grzecznym psiakiem, samochodów się nie boimy, przez most przeszliśmy, obcych staramy się nie zaczepiać ;)
 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-03, 14:15   

Bardzo nas cieszą te wieści i piękny avatarek! :-D
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Moniś i Maks 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 51
Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 202
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2012-12-03, 17:53   

U nas też całe Siedlce w śniegu :-/
30 kilo?????!!!!! ostatnio ważył 28 z grochem a przed kastracją 26 a to oznacza, że koleżka się bardzo poprawił :mrgreen: i fajnie - tu też wejście na wagę było wieeeeelkim wyczynem. Ciąganie to cierpliwości ale się w końcu nauczy to psina chłonna wiedzy i umiejętności :mrgreen: a po witaminkach to i sierść nabierze blasku :mrgreen:
_________________
Moniś i Maksio
 
 
goldenek2 


Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 1828
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-21, 10:17   

Co słychać u Kosmo?
_________________
Pozdrawiam. Beata.
 
 
 
Milena i Kosmo 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Lis 2012
Posty: 3505
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-01-21, 11:30   Co u Kosmo :)

Bardzo przepraszam za milczenie, ale ... u Kosmo wiele się dzieje, a sama też mam trochę dodatkowej pracy, dlatego nie zaglądam zbyt często na forum ;)

a więc od początku ... z całą pewnością zadomowił się już w nowym domku, pokonaliśmy lęk przed zostawaniem samemu w domu, początkowo nie wypuszczał domowników lub sam wymykał się miedzy nogami, żeby tylko go nie zostawić. Teraz wszystko się ustabilizowało, pokonaliśmy lęki, nie reagujemy na otwierane/uchylane drzwi, rano również nie awanturuje się kiedy wychodzę do pracy - grzecznie siedzi i żegna mnie przy drzwiach.
Na spacerkach już nie ciągnie tak jak na początku, co prawda mam problem jak idę na spacer z Kosmo i jeszcze z kimś bo wtedy jest jakoś tak bardziej podekscytowany i zdarza mu się ciągnąć i odbiegać na boki, czego normalnie już nie robił. Problem pozostaje z naciągniętą smyczą, niestety wychodzi z założenia, że tyle ile mam smyczy - to moje.

Muszę wspomnieć również, że zaczynamy chodzić bez smyczy (na co dzień ma taką możliwość tylko w ogródku). Z racji tego, że na długiej smyczy wraca już na każde zawołanie (za smaczek), zaczęliśmy próbować tego na spacerach na łąkach. Początkowo pozwala sobie na spacer z długim dystansem, ale już po kilku minutach spaceruje przy mnie. Problem jedynie polega na tym, że Kosmo jest strasznie ciekawskim i WĄCHAJĄCYM psiakiem i kiedy biega swobodnie gdzieś koło zabudowań nie reaguje tylko leci za zapachem ... wtedy jest "głuchy" na komendy (smaczki również).

Co do stanu zdrowia, skóra na grzbiecie wyleczona, sierści w tym miejscu nawet nie da się już odróżnić. Zaleczyliśmy zupełnie łzawienie oczu. Przyjmujemy witaminy na stawy. Utrzymujemy wagę w granicach 32-36 kg.

Ogólnie muszę przyznać, że Kosmo jest przecudnym psiakiem, pełnym energii i siły do zabawy. Czasem trochę niezdarnym, w bardzo słodki sposób. Bardzo chętnym do nauki nowych rzeczy i ćwiczeń. Z genialnych rzeczy, których nauczył Kosmo mój chłopak - to przynoszenie gazetę, nie obśliniając i zjadając jej po drodze ;)

Na razie chyba tyle ;)
Jak tylko wrócę z pracy dodam zdjęcia z wczorajszego spaceru.

Pozdrawiam
Milena&Kosmo
 
 
goldenek2 


Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 1828
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-21, 12:10   

Na to czekaliśmy :-D :-D :-D
Dziękujemy za szybką relację i oczywiście chcemy zobaczyć chłopaka :)
_________________
Pozdrawiam. Beata.
 
 
 
Milena i Kosmo 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Lis 2012
Posty: 3505
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-01-21, 22:59   

A oto obiecane zdjęcia z wczorajszego spaceru ;)


Kosmo w pędzie ;)


Kosmo uśmiech do obiektywu

 
 
goldenek2 


Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 1828
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-21, 23:19   

No cudny chłopak :)
_________________
Pozdrawiam. Beata.
 
 
 
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-01-21, 23:28   

ale piękne te zdjęcia.. i jaki zadowolony i szczęśliwy psiak.. :)
_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
Milena i Kosmo 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Lis 2012
Posty: 3505
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-02-01, 17:59   

Zwracam się z prośbą o poradę, nie znajdę bardziej wiarygodnego źródła informacji niż te oto forum tak więc ...
Chciałabym cały czas pracować z Kosmo nad pewnymi zachowaniami, które jak myślę są jedynymi jego mankamentami, niestety zaczyna mi brakować pomysły, a może raczej dotychczasowe raczej zawiodły ...
Po pierwsze podczas spacerów na smyczy Kosmo skacze na ludzi przechodzących obok, ogólnie rzecz biorąc nie robi tego agresywnie (broń boże) tylko tak radośnie. Niestety to nie jest już podchodzenie i wąchanie np. ręki a skakanie, próbowałam odwrócenie jego uwagi smaczkami, ale pokusa skoku jest silniejsza i smaczek w tym wypadku ma w nosie :(
Po drugie po tym jak nauczyliśmy się nie ciągnąć na spacerach (smycz napięta, ale nie ciągnięta), chciałabym nauczyć go chodzić przy nodze, a przynajmniej przy mnie ... ale nie do końca wiem jak się za to zabrać. Od razu powiem, Kosmo nie jest bardzo za smaczkami :( Oczywiście przy ćwiczeniach skutkują znakomicie, ale nie na chodzenie przy mnie i w przypadku skakania na ludzi :(
 
 
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-02-01, 20:43   

Milena.. a czy on odstaje smaczki poza normalnymi posiłkami? bo może warto mu dniową porcję rozbijać na spacerach.. trzeba chyba chłopaka trochę zmotywować bo jak ma żarełko w domku to po co ma się wysilać za kilka kulek na spacerze gdzie tyle fajnych rzeczy dookoła :) nauczy sie że jak nie zje podczas ćwiczeń to poza tym nie dostanie i będzie ci go łatwiej na pracę przestawić :) w domu miskę musi mieć ale tylko z wodą :)
_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
Milena i Kosmo 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Lis 2012
Posty: 3505
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-02-01, 21:16   

W ciągu dnia zmiata swój standardowy posiłek i pozostaje tylko miska z wodą. Więc smaków nie ma zbyt dużo. Zazwyczaj biorę kilkanaście z "porcji na dziś" i staram się nie dodawać ... Co prawda zdarzy mu się coś zwinąć z blatów, ale to sporadycznie zresztą "walczymy z tym".
Tak więc nie mogę wyjść z podziwu jak ten wieczny łakomczuch jest się w stanie oprzeć rozpraszaniu smakami w sytuacji chodzenia przy nodze, człowieka na tym samym chodniku czy innego psa :)
 
 
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-02-01, 21:32   

a nie chodzi o to żeby kosmo nie dostawał żarcia w domu z miski.. tylko np je 300g karmy dziennie.. strzelam bo nei wiem jaka karma i ile mu dajesz.. ale.. najlepiej jakbyś miała taką saszetkę na żarełko.. i wsypujesz tam rano całą porcję albo pół.. na porannym spacerku po toalecie za przywołanie itp rzeczy dostaje jedzenie.. na długim spacerku to samo.. na pewno najlepiej zaczynać szkolenie jak nie ma zbyt dużej ilości osób w około, jest w miarę spokojnie bo pies nie rozprasza się na dodatkowych bodźcach, możesz go nauczyć targetu.. czyli zaciśniętej pięści z jedzeniem w środku (1-3 kulek max).. jak się na niej skupi to mówisz super i otwierasz rękę żeby mógł zjeść.. pies doskonale czuje że tam w środku jest smaczek.. ale nie może wymuszać, trącać .. po prostu powinien się uspokoić i patrzeć na target.. potem uczysz psa żeby za targetem podążał.. zrobił krok i super i żarcie..potem będą 2 kroki i super i zarcie..
tylko nie za szybko przechodź do następnego poziomu.. daj mu czas na skumanie o co chodzi.. czyli np 2-3 posiłki na samą naukę koncentracji na targecie.. potem 2-3 dni a to statyczny target a to 2 kroki.. tak żeby to nie było nudne.. możesz w między czasie dorzucić siad czy waruj jeśli umie a jeśli nie to skup się na danej czynności.. sama zobaczysz że psiak załapał o co chodzi :)
dobrze jest zaczynać ze smyczą.. nie napiętą, musi zwisać ale lepiej ją skrócić żeby się tobie ani psu nie plątała między nogami.. bo to tylko utrudnia pracę wam obojgu :)
w domu tez możesz to robić.. nawet jak chodzicie w kółko.. na dworze jest po prostu wygodniej :)
i pamiętaj, jak nie chce pracować wg twoich zasad to jego strata, nie ma żarcia na jego komendę tylko na twoją :) szybciej go w ten sposób przestawisz na pracę i bardziej go zmotywujesz.. bo póki dostaje w domku to wie ze nie musi się starać na spacerkach bo i tak potem będzie miseczka :) co do smaczków spokojnie stosuj tą samą karmę.. :)
_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-02-23, 01:48   

co tam u Kosmo słychać? a może jakąś fotorelację dałoby się tutaj wstawić? :)
_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant