Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
WIGO - 291
Autor Wiadomość
Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 5607
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2013-02-26, 21:37   

:D
_________________
“The happiest people don’t have the best of everything, they just make the best of everything they have.”

Amcia z Rufiakiem
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2013-03-01, 16:58   

Wigo pokazał charakterek- cieszy mnie to, bo w końcu Pan Marek mógł zobaczyć jak Wigo reaguje... a było mniej więcej tak... Łukasz syn Pana Marka wyprowadził Wigo, Pan Marek spory kawałek dalej szedł z beaglem, i Wigo się zdenerwował i chciał się rzucić na tego psa, Łukasz go odciągnął i Wigo przekierował agresje na Niego. Oczywiście nic się nie wydarzyło, Łukasz był przygotowany na to, i Wigo powstrzymał. Po krótkim czasie "przetłumaczenia" Wigo że zrobił źle, Wigo był już grzeczny. Pan Marek bardzo się cieszy że to wyszło, bo już wie nad czym i jak należy pracować. Stwierdził że Wigo atakuje wtedy kiedy nie odpowiada mu jakaś sytuacja. Teraz zrobili chyba jakieś ogrodzenie dla Wigo, gdzie będzie trwała praca z psiakiem, będą wytwarzane różne sytuacje żeby Wigo nauczyć jak ma poprawnie reagować. Na pewno poproszę Pana Marka żeby nauczył Wigo normalnej współpracy z innymi psami, oraz żeby sprawdził obronę zasobów, na czymś super pachnącym i pożądliwym dla psa np. na uchu wędzonym.
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24672
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-01, 17:05   

Niewątpliwe najlepiej pracuje się z psem wtedy, gdy wiadomo, kiedy pies się spina i kiedy może zaatakować. Wtedy praca skierowana jest na konkretny problem, zupełnie tak samo, jak podaje się antybiotyk po uprzednio zrobionym wymazie. :-D
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2013-03-05, 20:58   

Cytat:
Witam, ostatnio Wigo jest bardzo fajnym psem, nie pokazał agresji, nawet podczas kąpieli nie było żadnych problemów. W załączeniu przesyłam zdjęcia bezpośrednio po kąpieli.
Oby tak dalej.
Pozdrawiam.
Marek Młodziński.


_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Kamila i Oskar 
WARTA GOLDENA

Wiek: 45
Dołączyła: 19 Maj 2011
Posty: 7072
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2013-03-05, 21:05   

super wieści :)
A Wigo jaki szczęśliwy
_________________
Kamila i Oskar
India 2003-2012[*]
 
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2013-03-05, 21:15   

Tak, dla mnie ten pies jest niesamowicie ujmujący. Ostatnie zdjęcie pokazuje wszystko :)
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 5607
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2013-03-05, 21:40   

Jego paszcza pokazuje prawdę o nim- to psiak stworzony do szczęścia przy kochającym człowieku. Tylko póki co, jeszcze nie miał szansy pokazać, jaki potrafi być czuły i kochany. Ale to się niebawem zmieni :) Wierzę w to :)
_________________
“The happiest people don’t have the best of everything, they just make the best of everything they have.”

Amcia z Rufiakiem
 
 
Jerzy Kora 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 65
Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 9064
Skąd: Komorów k.Pruszkowa
Wysłany: 2013-03-05, 23:16   

Żeby wszyscy potrafili tak się zachowywać w stosunku do psów jak panowie Młodzińscy było by super.
_________________
Uczmy się szanować i kochać wszystko co żyje
 
 
 
goldenek2 


Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 1828
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-06, 08:18   

Jerzy Kora napisał/a:
Żeby wszyscy potrafili tak się zachowywać w stosunku do psów jak panowie Młodzińscy było by super.


To Jurku niemożliwe. Chciałabym mieć chociaż z 10% Ich wiedzy, cierpliwości i konsekwencji.
_________________
Pozdrawiam. Beata.
 
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2013-03-06, 16:37   

No i jeszcze jedno info, ponieważ zapytałam jak z obroną zasobów i kontaktami z innymi psami. Pan Marek wspomniał o incydencie z tym beaglem.
Cytat:
Witam, Wigo przynosi i oddaje zabawki. Do innych psów jest różnie. Raz rzucił się na baegla ale był na smyczy, syn go skorygował to przeniósł agresję na syna. Nic się nie stało . To było na początku jego pobytu u nas. Teraz już nie mieliśmy takiego zdarzenia. Przyuczamy go do zamiany misek z karmą. Już nie ma problemu . W załączeniu przesyłam zdjęcia a w drugim mailu filmik.
Pozdrawiam.
Marek.


Fotki:



Filmik
http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24672
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-06, 16:49   

Szczególnie filmik jest niezmiernie pozytywny. Szczęśliwa jestem, że Misia tak się upierała, żeby pomóc temu psu. :-D
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Korbulowa Familia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 36
Dołączyła: 22 Lut 2011
Posty: 2153
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2013-03-06, 17:25   

Aż się morda śmieje :mrgreen:
A tak prywatnie, to zazdroszczę Panu Markowi i Łukaszowi takiego "stylu życia" ;)
_________________
Ola, Korba, Carrercia.
 
 
 
goldenek2 


Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 1828
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-06, 19:47   

Supperrr :-D
_________________
Pozdrawiam. Beata.
 
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2013-03-23, 12:26   

Wieści o Wigo
Cytat:
Witam,
Wigo czuje się świetnie, radosny, skory do zabawy, uwielbia zabawy z piłeczkami. Oddaje je bez problemu. W sytuacjach stresowych potrafi warknąć ale już nie rzuca się z zębami. Problem jest z odebraniem smakołyku. Nad tym jeszcze trzeba popracować. Spokojnie gryzie sobie kostkę , można obok niego przechodzić natomiast nie należy mu jej odbierać bo może ugryźć.
Pozdrawiam.
Marek z Łukaszem.
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
pop. właściciel 

Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-03-26, 12:46   

M!S!A napisał/a:
"...Oto co przekazał właściciel - pies 4-krotnie w swoim życiu ugryzł przy próbie odebrania zabawki. Podobno atakuje również wtedy, kiedy nie jest nagradzany za wykonane polecenia, oraz wykazał zachowanie niepożądane w stosunku do dziecka mieszkającego w domu bez żadnego powodu. Nie toleruje osób starszych, ale mieszkał w domu gdzie była taka osoba - chora wykonująca niekontrolowane ruchy..."


Witam

Jestem byłym właścicielem Wiga. Postanowiłem udzielić się na tym forum i sprostować opisywaną na wszystkich forach nieprawdziwą historię powodu oddania Wigo do krakowskiego schroniska, a może nie tyle nieprawdziwą co lekko naciągniętą. Na początek jednak chciałbym bardzo podziękować wszystkim osobom, które tak mocno angażują się w pomoc dla Wigo. Na bieżąco śledzę postępy Wigo poprzez kontakt telefoniczny ale nie miałem pojęcia, że akcja jest na taką szeroką skalę i tak wiele osób w niej uczestniczy. Jeszcze raz bardzo dziękuję.

Wigo to super pies. Mimo wielokorotnych dotkliwych pogryzień i jeszcze większej ilości prób pogryzień zapisał się on w naszej pamięci jako słodki, zabawny, towarzyski i kochający pies. Wszyscy za nim bardzo tęsknimy. Niestety nie było mozliwości aby Wigo dłużej u nas mieszkał. Nie będę komentował przyczyn zachowania Wiga ponieważ nie są one do końca zdiagnozowane - być może to moja wina i poprzez nieodpowiednie prowadzenie psiak tak się zachowuje, natomiast nie moge tak do końca stwierdzić gdyż pierwsze symptomy tej agresji pojawiały już na początku adopcji. Może to genetyczne uwarunkowanie a może skłonność do chorób (bardzo długo Wigo był poddany leczeniu na różne choroby - w tym nawet podawane były leki sterydowe).

Natomiast wiem na pewno, że Wigo nie mógł przejść odpowiedniej resocjalizacji w tym samym miejscu zamieszkania. Aby się udało wyprowadzić go na prostą warunkiem była zmiana otoczenia. I to właśnie ta przyczyna na równi z dwunastokrotnym DOTKLIWYM pogryzieniem członków rodziny w tym jedna osoba dwukrotnie lądowała w szpitalu była determinantem w podjęciu decyzji i oddaniu Wiga. Do tego babcia cierpi na chorobę Alzheimera i nie było fizycznej możliwości całkowitego odseparowania od psa. Pojawienie się nowego "małego" członka rodziny, gdzie w tym przypadku pogryzienie mogło skończyć się okropną tragedią, równie mocno wpływało na taką decyzję. Ponadto Wigo nie gryzł przy próbie odebrania zabawki lecz w wielu nieokreślonych sytuacjach. Prawie wszystkie te dotkliwe pogryzienia miały inną historię. Nie wiem skąd wynika fakt dziwnego nieco sfałszowanego opisu historii Wiga. Być może z niewiedzy być może z niedbałości, ale prawda jest trochę inna.
Jeśli będą jakieś pytania odnośnie pomocy dla Wigo, to z chęcią odpiszę.
Odpowiednie osoby mają do mnie kontakt telefoniczny i wiedzą o tym, że mogą się ze mną kontaktować o każdej porze dnia i nocy.
Mam nadzieję że Wigowi się uda:)
Pozdrawiam
 
 
goldenek2 


Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 1828
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-26, 13:38   

Powiem szczerze, że jest mocno zbudowana Twoją postawą i tym, że się pojawiłeś i obserwujesz losy swojego psa. Dzięki za wyjaśnienia i uwierz, ze nikt nie fałszował prawdy umyślnie. Wiele osób zajmowało się psiakiem i wystarczy, że każdy zmienił jedno słowo i historia już wygląda inaczej...
Na forach pomocowych staramy się nie oceniać właścicieli. Jasne, czasem komuś coś się nie podoba i otwarcie o tym napisze, ale nie wiemy wszystkiego, czasem źle coś zinterpretujemy i niechcący wywołamy burzę.
Super, że jesteś w kontakcie z ludźmi opiekującymi się Wigo, bo Twoja pomoc może czasami okazać się bezcenna. Ja osobiście bardzo psiakowi kibicuję, znam hotelik, w którym przebywa pod okiem prawdziwych fachowców Marka i Łukasza i jestem pewna, że historia Wigo zakończy się szczęśliwie :-)
_________________
Pozdrawiam. Beata.
 
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2013-03-26, 14:30   

pop. właściciel napisał/a:
Nie wiem skąd wynika fakt dziwnego nieco sfałszowanego opisu historii Wiga. Być może z niewiedzy być może z niedbałości, ale prawda jest trochę inna.


Witam serdecznie. Ten opis, był pierwszym, który uzyskałam w schronisku na temat Wigo. Tak więc na pewno umyślnie niczego nie zmieniałam. Znamy jednak w Fundacji szczegóły rozmowy Pana z Panem Andrzejem z Fundacji Psi Los, na temat Wigo i tu moje zaniedbanie że nie napisałam sprostowania. Jednak bardziej byłam zajęta szukaniem dla Wigo nowego domu tymczasowego i środków na jego utrzymanie i stąd taka sytuacja.

Ciesze się że śledzi Pan losy Wigo i dziękuję za te informacje.
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Madzia i Fredzia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 41
Dołączyła: 15 Lis 2010
Posty: 369
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-03-29, 10:20   

super, mamy nadzieję że Wigo wyjdzie na prostą, że będzie miał szansę na kochający i spokojny dom-i co ważniejsze podziękowania dla tych co się nie poddali i walczą o Wigo :-) :kwiatek:
_________________
"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha Cię więcej niż siebie samego" (Josh Billings)
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2013-04-11, 13:41   

Mieliśmy dużą przerwę jeżeli chodzi o wieści o Wigusiu, ale w tym przypadku brak wieści to dobre wieści i wiemy już że Wigo będzie potrzebował domu gdzie będzie jedynym psem :)
Cytat:
Witam,
Wigo jest radosny, pełen temperamentu. Uwielbia się bawić. W zabawie czasami powarkuje z radości. Na spacerach nie przejawia agresji do ludzi. Wszystko go interesuje. Do innych psów szczeka i bywa agresywny. W załączeniu przesyłamy zdjęcia i filmiki.


I mamy duuużo zdjęć :mrgreen:



Uff.... mówiłam że dużo :lol: nie wiem jak Wam, ale mnie się te zdjęcia cudownie ogląda... a to jeszcze nie koniec.... teraz pora na dwa filmiki :)

http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
goldenek2 


Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 1828
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-11, 13:51   

No super. Najważniejsze, że wiecie jakiego domu szukać !!! Myślę, że to nie jest wygórowane wymaganie :)
_________________
Pozdrawiam. Beata.
 
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2013-04-11, 14:01   

Wiesz Beatko, wymagań na pewno będzie więcej, ale to już poczekamy jak dostaniemy zielone światło od pana Marka na szukanie domku i oczywiście jego cenne wskazówki.
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
goldenek2 


Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 1828
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-11, 14:15   

Jasne.... wiemy jak to jest :-/ . Po naszego DJ mamy mnóstwo telefonów tylko mam wrażenie, że ludzie widzą pięknego psa i na tym koniec.... tekstu nie chce się już przeczytać ze zrozumieniem :-x
_________________
Pozdrawiam. Beata.
 
 
 
Damian, Wika i Nero 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 53
Dołączył: 04 Mar 2013
Posty: 97
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2013-04-12, 21:51   

To prawda że ludzie nie czytają tekstu ze zrozumieniem, zależy im tylko na tym aby mieć ładnego rasowego psa a reszta nieważna jakoś będzie. Sam kontaktowałem się z panem Markiem odnośnie DJ ale chociaż miałem kilka psów jakoś nie czuję się na siłach aby adoptować tego psiaka
_________________
Pozdrawiamy
Damian & Wiktoria & Nero

Feliks 2008-2012[*]
Nerusek 2008-2022 [*]
 
 
goldenek2 


Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 1828
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-13, 23:11   

Damian, jak nie Ty to kto? :lol:
Pan Marek twierdzi, że to już nie ten sam pies ..... Opiekun musi być po prostu doświadczony i musi umieć czytać psa.

Zresztą masz już cudnego przyjaciela :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam. Beata.
 
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2013-05-14, 12:11   

Brak informacji o Wigo, to oczywiście nic złego- Wiguś ma się dobrze, nadal pobiera nauki. Zbliża się jednak kolejny miesiąc pobytu do opłacenia w hoteliku, a nasza kasa praktycznie świeci pustkami. Bardzo prosimy o wsparcie tego wspaniałego psa- każda złotówka jest na miarę złota. Musimy uzbierać kolejne 400 zł do końca tygodnia.
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant