Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
SPAJKI - 190
Autor Wiadomość
Aga_TRuficzkowa 
WARTA GOLDENA

Wiek: 52
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 6740
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2013-06-26, 18:02   SPAJKI - 190

Na razie tylko charakterystyka, muszę wyjaśnić pewne kwestie, które są dla mnie niezrozumiałe po przeczytaniu charakterystyki. Myślałam, że ten pies od początku był u Pani Sylwii z opisu wynika, że nie. Do tego kastracja w wieku 3 miesięcy.trochę mi to nie pasuje.
Nie mam do niej nr telefonu, więc wszystko trochę trwa.

Osoba wypełniająca formularz: Sylwia Dziewańska
(imię i nazwisko)


Charakterystyka dotyczy suki/psa*, o imieniu: Spajki

Imię rodowodowe suki/psa: Sasquehanna FCI MILIARDER

Data urodzenia suki/psa: 14,04,2008 Tatuaż nr: A532

Nr chipa 941000014446838 Data implantacji: 15,09,2012

Kastracja/sterylizacja (data) nie znam daty, podobno 3 miesiące miał

Szczepienie przeciwko wściekliźnie (data): 14,09,2012

Szczepienie przeciwko chorobom wirusowym (data): 14,09,2012

Odrobaczenie (data): 05,09,2012

Badania (data i wynik badania)

Morfologia:

Tarczyca:

Oczy:

Serce:

Rtg bioder/łokci:

USG:

Inne:

PROSIMY OKREŚLIĆ:

1. Jak zachowuje się pies/suczka

 w stosunku do ludzi różnej płci? Jak reaguje na nich w ciągu dnia, a jak w ciemności? Czy psa/suczkę niepokoją ludzie w nietypowym ubraniu (np. w mundurze, płaszczu, kapeluszu, ubrani na ciemno, z teczką, z parasolem)?

Odp.: Pies jest bardzo przyjacielski, podchodzi do każdego chce się przywitać. Nie reaguje agresywnie. Również gdy wchodzi nowa osoba do mieszkania jest przyjazna więc do obrony się nie nadaje.

 w stosunku do dzieci?

Odp.: Jest obojętny. Lubi je, podobno pracował z dziećmi niepełnosprawnymi. Moja córka dwuletnia siada na nim, on nie reaguje, jak ma dosyć podnosi się i staje.

 w stosunku do innych suk i psów? Jak reaguje na nie na terenie obcym, a jak na terenie sobie znanym?

Odp.: Chce się bawić, nie jest agresywny, dopiero gdy inny pies zaczyna atakować on się broni lub odchodzi.

 w stosunku do innych zwierząt (np. kotów, fretek, królików)?

Odp.: Nie wiem. Uwielbia polować na myszy.

2. Czy pies/suczka wykazuje jakiekolwiek nietypowe zachowania? (np. drapanie ścian, posikiwanie przy powitaniach, skakanie na napotkanych ludzi, gryzienie swoich łap, warczenie... itp.) Jeżeli tak, to jakie?

Odp.: Rozwalił mi dwie pary drzwi. Jedne w sytuacji gdy został zamknięty w pokoju a były fajerwerki. Drugie ostatnio gdy była burza.

3. Czy pies/suczka jest:

 pewny siebie?

Odp.: Zależy jak to odbierać. Jest otwarty na ludzi.
 nerwowy? lękliwy? Jeżeli tak, to w jakich sytuacjach i czego się boi? Jak się wówczas zachowuje? Jak szybko pies/suczka powraca do stanu uspokojenia/równowagi? (czy trwa to kilka sekund, kilka minut czy znacznie dłużej?)

Odp.: Przeszkadza mu jak stoi coś na drodze, ze względu na szkolenia które odbył nie przejdzie przez uchylone drzwi tylko czeka aż otworzy się mu. Jest lękliwym psem, szurnięcie krzesłem powoduje że się gwałtownie podnosi i ucieka. Podejrzewam że w domu z którego go zabrałam był bity i był na pewno głodzony. Teraz ma problem z powrotem do wagi mimo odpowiednich posiłków.

 agresywny w stosunku do ludzi lub psów? Jeżeli tak, to w jakich sytuacjach i jak się wówczas zachowuje? (warczy, gryzie, szczeka, rzuca się z zębami...)

Odp.: Nie reaguje w ten sposób.

 aktywny ruchowo? Jak bardzo? (mało/średnio/dużo)

Odp.: Bardzo aktywny ale ok. 30 minut, potem opada z sił.

 podatny na szkolenie?

Odp.: Kiedyś był, teraz jak go uczyłam podawać łapę, były problemy.

Czy ma jakieś ulubione zajęcia, zabawy, zabawki?

Odp.: Uwielbia spacery. Biegać.

Jakie zna komendy? Jakie posiada umiejętności?

Odp.: Nie zna podstawowych komend, ma z nimi problemy.

4. Czy pies/suczka zostaje sam w domu? Jak się wtedy zachowuje, co robi?

Odp.: Zostaje, przez 5 minut szczeka i piszczy. W domu nigdy nic się nie zdarzyło. Dobrze się zachowuje, cieszy się na powrót właściciela.

5. Czy pies/suczka jest przyzwyczajony do jazdy samochodem? Jak ją znosi? Czy miał styczność z innymi środkami lokomocji? Jeżeli tak, to z jakimi i jak znosi jazdę nimi? Czy wymaga podróży na czczo lub podania leków na chorobę lokomocyjną?

Odp.: Tak, jeździł samochodem oraz komunikacją miejską oraz pociągiem. Nic się złego nigdy nie działo.

6. Jak pies/suczka zachowywał się w pierwszych dniach pobytu w nowym domu/miejscu? Jak długo przystosowywał się do nowych warunków? Czy sam szukał kontaktu z człowiekiem? Po jakim czasie?

Odp.: Od razu mi wskoczył do samochodu. Nie było problemu bym go odebrała tamtym właścicielom. Wyszedł ze mną bez problemu z ich mieszkania.

7. Czy pies/suczka stwarza jakiekolwiek problemy? Jakie? Czy pies/suczka wykazywał jakieś niepożądane, niewłaściwe zachowanie? Czy udało się je wyeliminować? Czy nad jakimś złym/nietypowym zachowaniem podjęto pracę? Jaką metodą? Jakie zachowanie wymaga jeszcze korekty, szkolenia?

Odp.: Tylko problem z drzwiami i jest zbyt lękliwy.

8. Jakie pies/suczka ma nawyki, rytuały, przyzwyczajenia? (np. karmienie, wychodzenie na dwór – ile razy dziennie, o jakich porach)? Gdzie pies zazwyczaj śpi i się wyleguje? (czy ma swoje legowisko/miejsce, czy wchodzi na kanapy, fotele, łóżka?)

Odp.: Pies je 2 razy dziennie. Rano i wiczorem. Śpi na podłodze sam sobie wybiera gdzie. Nie wchodzi na kanapy itp.

9. Czym pies/suczka jest karmiony? Jak reaguje na zmianę karmy (jeżeli była zmiana)? Czy nie toleruje jakiegoś pokarmu?

Odp.: Potrafi być wybredny, ale ostatnio zmieniam mu bez problemu. Czasami przez jeden dzień ma biegunke.

10. Czy pies/suczka przeszedł jakieś choroby? Czy miał robione jakieś badania? Jak znosi wizyty u weterynarza? Jak znosił zabiegi pielęgnacyjne (czyszczenie uszu, czesanie, kąpanie, wycieranie łap itp.)?

Odp.: U weterynarza zachowuje się normalnie. Stoi przy drzwiach ale daje ze sobą wszystko zrobić. Przebywał jakieś choroby ale to gdy nie był u nas. U nas był problem tylko z wagą i zaniedbanymi szczepieniami.

11. Jak pies/suczka reaguje na hałasy? (np. wystrzały, huki, burzę, głośno spadające przedmioty)?

Odp.: Boi się, źle reaguje.

12. Jak pies/suczka reaguje na typowe czynności domowe (itp. odkurzanie, sprzątanie)? Czy boi się takich czynności jak strzepywanie prania, zamiatanie podłóg, zmywanie podłóg mopem, przesuwania mebli, krzeseł itp.?

Odp.: Boi się odkurzacza i ucieka w drugi kąt.

13. Czy pies/suczka potrafi sygnalizować potrzebę wyjścia i w jaki sposób?

Odp.: Tak prosi albo piszczeniem i kręceniem się przy drzwiach lub szczekaniem.

14. Czy pies/ suka broni zasobów ? (zabawki, smakołyki, miska)

Odp.: Nie, zawsze można mu je zabrać

15. Czy przywołany na spacerze przychodzi, czy trzyma się w zasięgu wzroku ?

Odp.: Nie chodzi bez smyczy.

16. Czy daje się pielęgnować ? (wycieranie łap, kąpiel, sprawdzanie uszu, zębów itd).

Odp.: Nie lubi się kąpać. Ale daje sobie wszystko zrobić.

17. Czy pies akceptuje i lubi dotyk człowieka ? (łapy, ogon)

Odp.: Uwielbia.

18. Uwagi dodatkowe, szczególne zalecenia:
Ostatnio jest strasznie podatny na kleszcze. Zostały mu usunięte.



Dziewańska Sylwia

Data i podpis właściciela psa


_________________
Aga&Trufla&Rufi
 
 
Aga_TRuficzkowa 
WARTA GOLDENA

Wiek: 52
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 6740
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2013-06-26, 18:31   

Dom u Pani Sylwii to juz trzeci dom Spajkiego, pierwszy to był dom z niepełnosprawnym dzieckiem ale rodzina wyjechała z córką do Niemiec na rehabilitację więc oddali Spajkiego do kolejnego domu i tam chyba nie był zbyt szczęśliwy :-( bo podczas odbioru pędem wskoczył do auta pani Sylwii i nawet się nie obejrzał za byłymi właścicielami, był wychudzony, bez szczepień, odrobaczenia. Pani Sylwia kontaktowała się z hodowcą zaraz po jego odbiorze, to od niego się dowiedziała, że pies był szkolony do opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem. Pani Sylwia nie ma ani rodowodu ani dyplomów ze szkoleń, nie było jej to potrzebne więc się o to nie upominała.
Niestety sytuacja życiowa zmusza ją aby oddała Spajkiego ....
_________________
Aga&Trufla&Rufi
 
 
Aga_TRuficzkowa 
WARTA GOLDENA

Wiek: 52
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 6740
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2013-06-26, 18:37   

_________________
Aga&Trufla&Rufi
 
 
Aga_TRuficzkowa 
WARTA GOLDENA

Wiek: 52
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 6740
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2013-06-26, 19:04   

Ja, niżej podpisana, Sylwia Agnieszka Dziewańska, zamieszkała w Warszawie przy ul. Mandarynki 8/23, legitymujący się dowodem osobistym nr ASG102038, PESEL nr 91102110825 zobowiązuję się do podpisania umowy darowizny psa o imieniu Spajki ur . 14.04.2008 na rzecz Fundacji Warta Goldena z siedzibą w Warszawie, przy ul. Tamka 49 m. 11.

Warszawa, 26,06,2013
Dziewańska Sylwia
_________________
Aga&Trufla&Rufi
 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-06-26, 19:09   

Muszę przyznać, że ten pies bardzo dużo zła. U tej ostatniej Pani też. Szkoda mi go ogromnie.
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
EWA INGA 
DOM WARTY GOLDENA
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 6258
Skąd: Gdynia/Rumia
Wysłany: 2013-06-26, 21:43   

Dom tymczasowy na pewno dla niego się znajdzie . Już dzwonie zaraz powinnam wszystko wiedzieć .
_________________
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - Louis Sabin

Pozdrawiam Ewa ,Inga i Abi
Sonia[*]
 
 
EWA INGA 
DOM WARTY GOLDENA
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 6258
Skąd: Gdynia/Rumia
Wysłany: 2013-06-26, 22:14   

Jestem po rozmowie z Magdą z Łodzi , przesłałam jej charakterystykę i zdjęcia . Magda jest na tak , psiak do niej może trafić .
_________________
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - Louis Sabin

Pozdrawiam Ewa ,Inga i Abi
Sonia[*]
 
 
Aga_TRuficzkowa 
WARTA GOLDENA

Wiek: 52
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 6740
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2013-06-26, 22:26   

IKA47 INGA napisał/a:
Jestem po rozmowie z Magdą z Łodzi , przesłałam jej charakterystykę i zdjęcia . Magda jest na tak , psiak do niej może trafić .


Kiedy może go przyjąć?
_________________
Aga&Trufla&Rufi
 
 
EWA INGA 
DOM WARTY GOLDENA
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 6258
Skąd: Gdynia/Rumia
Wysłany: 2013-06-26, 23:20   

Magda może przyjąć psa od zaraz , czeka na informację , może też pomóc w transporcie .
_________________
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - Louis Sabin

Pozdrawiam Ewa ,Inga i Abi
Sonia[*]
 
 
Aga_TRuficzkowa 
WARTA GOLDENA

Wiek: 52
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 6740
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2013-06-26, 23:23   

Jaką trasę może zrobić Magda?
Zadzwonię jutro do Pani Sylwii i zapytam czy ma jakąkolwiek możliwość podwiezienia Spajkiego.
_________________
Aga&Trufla&Rufi
 
 
EWA INGA 
DOM WARTY GOLDENA
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 6258
Skąd: Gdynia/Rumia
Wysłany: 2013-06-26, 23:25   

Jaka trasę nie wiem , napisała tylko że może pomóc . Aga jak możesz dowiedz się jutro czy ta Pani ma możliwość gdzie podjechać , jeżeli nie to będę rozmawiała z Magdą , czy by nie mogła pojechać do Warszawy .
_________________
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - Louis Sabin

Pozdrawiam Ewa ,Inga i Abi
Sonia[*]
 
 
Aga_TRuficzkowa 
WARTA GOLDENA

Wiek: 52
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 6740
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2013-06-27, 12:15   

Niestety Pani Sylwia, nie ma możliwości podwiezienia Spajka, nie ma samochodu.......zabrał były mąż.....
_________________
Aga&Trufla&Rufi
 
 
EWA INGA 
DOM WARTY GOLDENA
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 6258
Skąd: Gdynia/Rumia
Wysłany: 2013-06-27, 13:38   

Rozmawiałam z Panią Madzią , pojada po psiaka w sobotę , lub niedzielę .Pani musi to uzgodnić ze swoim mężem . Poproszę o numer telefonu do właścicielki , aby obie pani mogły się umówić . Co z umową darowizny ? Czy ma podpisać ją Magda ? czy ty Aga załatwisz to z Panią ? Mam jeszcze pytanie , czy coś z tą kastracją się wyjaśniło ?
_________________
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - Louis Sabin

Pozdrawiam Ewa ,Inga i Abi
Sonia[*]
 
 
Aga_TRuficzkowa 
WARTA GOLDENA

Wiek: 52
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 6740
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2013-06-27, 14:31   

Sylwia - 530-96-77-69

Umowa darowizny zostanie wysłana bezpośrednio do Warny.
Pies jest wykastrowany, ale data nie jest znana.
_________________
Aga&Trufla&Rufi
 
 
EWA INGA 
DOM WARTY GOLDENA
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 6258
Skąd: Gdynia/Rumia
Wysłany: 2013-06-27, 14:49   

Ok dzięki .
_________________
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - Louis Sabin

Pozdrawiam Ewa ,Inga i Abi
Sonia[*]
 
 
EWA INGA 
DOM WARTY GOLDENA
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 6258
Skąd: Gdynia/Rumia
Wysłany: 2013-06-27, 14:52   

Mam jeszcze pytanie , czy psiak dostanie jakąś wyprawkę , karmę ?
_________________
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - Louis Sabin

Pozdrawiam Ewa ,Inga i Abi
Sonia[*]
 
 
Asterkowy Krzysztof 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 52
Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 2866
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-06-27, 15:02   

Ale szybka akcja :-)
_________________
" per aspera ad astra"
Życie bez psa ,jest jak niebo bez słońca
 
 
Aga_TRuficzkowa 
WARTA GOLDENA

Wiek: 52
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 6740
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2013-06-27, 18:46   

IKA47 INGA napisał/a:
Mam jeszcze pytanie , czy psiak dostanie jakąś wyprawkę , karmę ?

Jeśli chodzi o karmę, to nawet nie proponowałam bo to zwykła marketówka.....Pani Sylwia jest młodą samotną matką.....na pewno będzie obroża, smycz, książeczka zdrowia, chyba jego kocyk.
_________________
Aga&Trufla&Rufi
 
 
EWA INGA 
DOM WARTY GOLDENA
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 6258
Skąd: Gdynia/Rumia
Wysłany: 2013-06-27, 19:45   

Dzięki , Krzysiu zamów proszę karmę do Magdy . Magdzie numer przekazałam , będzie sie z Panią kontaktować .
_________________
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - Louis Sabin

Pozdrawiam Ewa ,Inga i Abi
Sonia[*]
 
 
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-06-27, 22:41   

ooo. jak Magda jedzie w do Wawy to by od razu mogła Gorana zabrać..
pogadam z nią.. może ta nd nie będzie głupim pomysłem :) oby tylko Goran był gotowy..
_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
EWA INGA 
DOM WARTY GOLDENA
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 6258
Skąd: Gdynia/Rumia
Wysłany: 2013-06-27, 22:53   

Porozmawiam z Magdą jutro , nie sądzę aby był problem :)
_________________
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - Louis Sabin

Pozdrawiam Ewa ,Inga i Abi
Sonia[*]
 
 
EWA INGA 
DOM WARTY GOLDENA
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 6258
Skąd: Gdynia/Rumia
Wysłany: 2013-06-28, 14:21   

Magda psiaka odbierze w niedziele przed południem , takie są wstępne plany .
_________________
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - Louis Sabin

Pozdrawiam Ewa ,Inga i Abi
Sonia[*]
 
 
EWA INGA 
DOM WARTY GOLDENA
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 6258
Skąd: Gdynia/Rumia
Wysłany: 2013-06-30, 16:03   

Spajki jest już u Madzi , wszystko jest w porządku ładnie przywitał się z sunią , jest bardzo grzeczny . Niestety chudzina był karmiony jakąś karmą z Kauflanda, która zawierała pszenicę i pochodne od zwierząt :-/ . Szczotki tez dawno nie widział , i faktycznie był wykastrowany w wieku 3 miesięcy , powód dlatego że miał pracować z niewidomym dzieckiem . Z Madzią zdzwonimy się jeszcze wieczorkiem , wiec na pewno będę wiedział coś więcej .
_________________
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - Louis Sabin

Pozdrawiam Ewa ,Inga i Abi
Sonia[*]
 
 
Asterkowy Krzysztof 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 52
Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 2866
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-06-30, 16:13   

To dobrze że już jest u niej karmę dostanie od nas w poniedziałek lub we wtorek :)
_________________
" per aspera ad astra"
Życie bez psa ,jest jak niebo bez słońca
 
 
Aga_TRuficzkowa 
WARTA GOLDENA

Wiek: 52
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 6740
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2013-06-30, 16:29   

Czy DT zostało "uczulone" na to co moga a czego nie powinni pisac na ogólnym?
Wolę pytać, teraz niż później się tłumaczyć :-)
_________________
Aga&Trufla&Rufi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant