Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
RICO ma już dom w Gdańsku - 360
Autor Wiadomość
Angelika i Spike 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 30
Dołączyła: 17 Lut 2016
Posty: 14638
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-05-23, 11:44   

Tylko pamiętajcie, żeby z nim nie szaleć, bo Rico sam w sobie jest szaleńcem, który czasem może zaskoczyć i to nie do końca pozytywnie... ;)
_________________
Nowy dom Spajkusia od '16 ;-)
Angelika i Radosław
/ Diana (*), 2005-2015
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16141
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2016-05-23, 15:08   

Cytat:
k
M!S!A napisał/a:
Jeżeli mogę poradzić to zwolnijcie trochę i dajcie Rico więcej czasu na zadomowienie się, bo jednak dla niego to bardzo duże zmiany a minęło dopiero kilka dni..

M!S!A, posłuchaliśmy Twojej rady, Rico został w domu z Januszem na weekend, a ja sama pojechałam do rodziców. O


Cieszę się bardzo że wzięliście sobie radę do serca i tak fantastycznie podeszliście do tematu. Teraz poświęcicie czas a potem będziecie zbierać tego efekty. Widać że Rico dobrze się u Was czuje ale trzeba też pamiętać że ten okres zadomowienia trwa kilka tygodni i dopiero wtedy mogą wyjść jego zachowania. Trzymam za Was mocno kciuki bo wiem że dobrze nim pokierujecie.
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
mts
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-01, 08:58   

Chętnie bym go adoptował, ale mam już 2 psy ze schroniska i 4 koty. Wszystkie uratowane. Gdy je zabierałem do domu były bardzo zaniedbane i wygłodzone. Teraz nikt by nie powiedział, że one są ze schroniska. Są bardzo zadbane i dobrze wyglądają.
 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24631
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-01, 13:08   

Ale Rico chyba nie chce zmieniać domu. :-D
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16141
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2016-06-03, 20:11   

Puk puk.. :) Czy można prosić o nowe wieści co u Rico? Jak Wam płyną wspólne dni? Wzloty? Upadki? ( oby nie :) )
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24631
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-04, 18:33   

Widzieliśmy Rico na zjeździe i powiem tak: to jest miłość, a pies jest fantastyczny. :-D
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Sylwia i Janusz 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 18 Maj 2016
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-06-06, 21:18   

Cześć :) Trochę z naszej strony było cicho, to przez obowiązki i oczywiście rozpieszczanie Rica :) Ten słodki przystojniak ma się świetnie ;-) bryka za 2 (oczywiście kiedy mu na to pozwolimy) i ciągle chce żeby go chwalić, głaskać i drapać za uszkiem :-) Przez chwilkę miał lekką alergię skórną, ale dostał antybiotyk i płyn do przemywania ran i szybko wrócił do zdrowia. Odrobaczanie też skończyło się sukcesem, więc nasz domownik jest już w dobrej formie. Nauczył się już przybijać piątkę oraz biegać na lince za rowerem.

Cytat:
Chętnie bym go adoptował, ale mam już 2 psy ze schroniska i 4 koty. Wszystkie uratowane. Gdy je zabierałem do domu były bardzo zaniedbane i wygłodzone. Teraz nikt by nie powiedział, że one są ze schroniska. Są bardzo zadbane i dobrze wyglądają.
- MTS Rico przyszedł do nas jako do domu tymczasowego aby się zaaklimatyzować. Docelowo chcemy go zatrzymać, zbyt dużo przeszedł w swoim psim życiu aby po raz kolejny zmieniał miejsce zamieszkania. Po tych 3 tygodniach już się zdążyliśmy przywiązać do niego i on do nas.

Po zjeździe w Dębkach doszliśmy z Januszem do wniosku, że nie będziemy kupować Furminatora, kupiliśmy trymer hakowy - jest świetny na jego puszyste kudełki. Warno, miałaś rację cały czas zrzuca sierść i zupełnie inaczej zaczyna wyglądać :)
Dorzucamy kilka zdjęć Riculca :)







 
 
Kasia i Abby 


Dołączyła: 24 Kwi 2015
Posty: 1198
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-06-06, 21:33   

Cudownie się to czyta, cudownie się patrzy na takie przemiany!!
Byłam pewna, że jeśli ktoś da szansę Rico to zobaczy jaki to cudowny psiak i pokocha go z całych sił! No jego nie da się nie kochać! Przepięękny jest ten jego uśmiech! Dzięki komuu?!! DZIĘKI WAM KOCHANI!! Bijemy Wam brawo za odwagę!! :lol:
_________________
Pozdrawiamy Kasia, Arek i Abby



[*] Daisy 26.07.2011- 04.02.2016
 
 
Kamila i Oskar 
WARTA GOLDENA

Wiek: 45
Dołączyła: 19 Maj 2011
Posty: 7072
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2016-06-07, 06:41   

o tak :) :brawo: :brawo: :brawo:
_________________
Kamila i Oskar
India 2003-2012[*]
 
 
 
Agnes i Nelly 


Wiek: 49
Dołączyła: 09 Mar 2016
Posty: 353
Skąd: Warszawa/Bydgoszcz
Wysłany: 2016-06-07, 07:41   

Brawo, Brawo :)
_________________
Pies ... ktoś kto zawsze cię zrozumie, niezależnie w jakiej sytuacji jesteś, niezależnie co mu zrobiłeś, zawsze będzie Cię kochał bezgranicznie.
Pies ... terapeuta i przyjaciel rodziny.
Pies ... to nie zabawka, on też ma uczucia
 
 
Dominika i Binek 
WARTA GOLDENA

Wiek: 32
Dołączyła: 01 Paź 2015
Posty: 10100
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-07, 07:50   

Ja tez po zjeździe, doszłam do wniosku, że lepszy trymer hakowy, tylko co mam zrobić z furminatorem, ktory kupiłam pare miesiecy temu ?? :lol:
_________________
Nowy dom Binka :)
 
 
Sylwia, Abra i Felek 
WARTA GOLDENA

Wiek: 32
Dołączyła: 29 Lis 2015
Posty: 870
Skąd: Kielce
Wysłany: 2016-06-07, 14:57   

Skaczemy z radości, że Rico trafił na tak wspaniałych ludzi. Rico chyba najdłużej czekał na swoją prawdziwą rodzinę i nareszcie się doczekał. Jesteście cudowni! :serce:

Ślemy uściski! :serce:
_________________
Pozdrawiamy!
Sylwia, Karolina, Abra i Felek :)
 
 
Agnes i Nelly 


Wiek: 49
Dołączyła: 09 Mar 2016
Posty: 353
Skąd: Warszawa/Bydgoszcz
Wysłany: 2016-06-08, 09:35   

Dominika i Binek napisał/a:
Ja tez po zjeździe, doszłam do wniosku, że lepszy trymer hakowy, tylko co mam zrobić z furminatorem, ktory kupiłam pare miesiecy temu ?? :lol:


Powiem tak, mam jedno i drugie i przydaje się. Fakt hakowy trymer używamy częściej.
Jednak od przybytku głowa nie boli, a na kolejnym zjeździe możecie zrobić z niego użytek :)
_________________
Pies ... ktoś kto zawsze cię zrozumie, niezależnie w jakiej sytuacji jesteś, niezależnie co mu zrobiłeś, zawsze będzie Cię kochał bezgranicznie.
Pies ... terapeuta i przyjaciel rodziny.
Pies ... to nie zabawka, on też ma uczucia
 
 
Kasia i Abby 


Dołączyła: 24 Kwi 2015
Posty: 1198
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-06-22, 10:43   

KOCHANI!!
Mam dla Was cudowną informację! Rico zostaje na zawsze z Sylwią i Januszem!
Nie wyobrażają sobie swojego domu bez niego! Ale nie ma się co dziwić, przecież to taki cudowny chłopak! Sama miałam okazję go poznać z czego niezmiernie się cieszę!
bardzo Wam dziękuje Kochani, że otworzyliście swoje serca i dom dla Rico bo dzięki Wam ma cudowny dom i cudownych opiekunów!
Mam nadzieję, że zawsze będzie tak uśmiechnięty jak jest teraz i zawsze będzie tak wpatrzony w Was!
Dziękuje Wam jeszcze raz z całego serca!

<3
_________________
Pozdrawiamy Kasia, Arek i Abby



[*] Daisy 26.07.2011- 04.02.2016
 
 
Angelika i Spike 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 30
Dołączyła: 17 Lut 2016
Posty: 14638
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-06-22, 10:45   

Ojaaaaaaaaa :serce: cieszymy się bardzo!!! :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
_________________
Nowy dom Spajkusia od '16 ;-)
Angelika i Radosław
/ Diana (*), 2005-2015
 
 
Kamila i Oskar 
WARTA GOLDENA

Wiek: 45
Dołączyła: 19 Maj 2011
Posty: 7072
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2016-06-22, 10:49   

Super wieści . Gratulację :mrgreen:
_________________
Kamila i Oskar
India 2003-2012[*]
 
 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24631
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-22, 11:23   

Nie będę ukrywać, że Rico jest najtrudniejszym przypadkiem, z jakim mieliśmy do czynienia w fundacji. Oprócz Wigo, którego jednak nie dało się uratować, ale RICO SIĘ UDAŁO. Jest w tym zasługa wielu osób: po pierwsze Magdy, która z nim pracowała i która oswoiła jego lęki i nauczyła współpracy z człowiekiem. Po drugie Kasi, która uparła się, ze znajdzie mu dom, a po trzecie rodzinie adopcyjnej, która powiedziała, ze da radę i pokochała tego wariata. Oczywiście wielka w tym również zasługa fundacji, która wierzyła, ze Rico jest psem, którego da się nauczyć życia z człowiekiem, bo to właśnie człowiek zawiódł tego psa w jego pierwszych 9 miesiącach życia. Wszystkim bardzo dziękuję za zaangażowanie.
Życzę WAM samych szczęśliwych dni!
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16141
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2016-06-22, 21:01   

Gratulacje :)
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Gizmo 


Wiek: 45
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 168
Skąd: Ząbki/Warszawa
Wysłany: 2016-06-23, 09:32   

Również gratulacje i samych wspaniałych lat razem z Rico :)
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16141
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2016-09-03, 20:02   

Witajcie :) Jak się miewa Rico?
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Sylwia i Janusz 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 18 Maj 2016
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-09-13, 21:13   

Cześć! :)
Riculec ma się dobrze, straszny leniuszek się z niego zrobił :)
W wakacje często biegał przy rowerze, był na wczasach na Węgrzech, korzystał z psiej plaży nad Balatonem, jeździł nad morze, nad jezioro, do lasu i korzystał z pięknej pogody, często zażywał kąpieli w morzu i błocie, ale cóż czego się nie robi żeby miał spokojnie u nas. Też trochę narozrabiał - ugryzł. Miał dozór weterynaryjny, ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Zrobił się bardzo terytorialny - gości wpuści ale nie koniecznie chce ich wypuścić, dlatego też do tej pory chodzi w kagańcu przy gościach. Cały czas jesteśmy na etapie poszukiwania dobrego behawiorysty, który znajdzie czas w kiedy byśmy byli oboje w domu aby ocenił jego zachowanie i przekazał nam uwagi co robimy źle i nad czym należy z nim jeszcze popracować. Na szczęście Rico nam zaufał i chce z nami współpracować :) widać, że zależy mu aby z nami pozostać, w sumie mimo wszystko ciężko byłoby się rozstać z takim słodkim futrzakiem, może ma te swoje wady ale mam nadzieję, że szybko je pokona, najważniejsze jest to, że nas słucha :)



 
 
Kasia i Abby 


Dołączyła: 24 Kwi 2015
Posty: 1198
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-09-14, 07:56   

Dziekuje ze sie nie poddajecie i ciagle walczycie!!!
Zapytam mojej Mirki czy kogos poleca z trojmiasta i dam wam znac.
_________________
Pozdrawiamy Kasia, Arek i Abby



[*] Daisy 26.07.2011- 04.02.2016
 
 
Angelika i Spike 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 30
Dołączyła: 17 Lut 2016
Posty: 14638
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-09-14, 11:14   

Takich wytrwałych ludzi nam trzeba, jak Wy...
_________________
Nowy dom Spajkusia od '16 ;-)
Angelika i Radosław
/ Diana (*), 2005-2015
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16141
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2016-09-14, 15:18   

Ależ Rico ma u Was wspaniałe życie :) Cieszy bardzo takie podejście do psiaka z problemami i to że walczycie o niego. Ja znalazłam takie namiary może akurat któryś z nich się nada http://www.behawioryscicoape.pl/d/szukaj/pomorskie
ps. bardzo poważne to ugryzienie było? W jakiej sytuacji się wydarzyło?
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Sylwia i Janusz 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 18 Maj 2016
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-12-06, 21:54   

Cześć!

Po długiej ciszy odzywamy się z nowinkami o Riculcu! :) Pierwsza wiadomość jest taka, że wyluzował... Poza swoim terytorium - naszym mieszkaniem bryka z psiakami, pozwala prowadzić się na smyczy naszym bliskim, bawi się z moimi bratanicami - nawet sam często je zachęca do zabawy przynosząc piłkę :-) Nieco inaczej jest u nas w domu, nadal jest terytorialny ale jest bardziej wyluzowany jak odwiedzają nas goście. Oczywiście jeszcze chodzi w kagańcu dla bezpieczeństwa, ale za to daje się głaskać, lubi podawać łapę i przybijać piątkę :-)
Wakacyjne szaleństwa na plaży nadal mu chodzą po głowie - nie ważne, że pada śnieg albo deszcz, jest lodowata woda i tak musi chociaż brzuszek zamoczyć. Staramy się aby chociaż odrobinę pobrykał przed kąpielą, żeby się rozgrzał, a po powrocie do domu mały piecuch siedzi pod kocykiem i grzeje się do rana. Kilka tygodni temu spadł pierwszy śnieg u nas, nie sądziliśmy, że aż tak uwielbia zabawy na nim! Bryka i nurkuje jak szalony :-)
Przesyłamy zdjęcia z ostatniego tygodnia:

PS. tak chodzi po domu w tych rogach renifera :-) i uwielba jak mówi się do niego, że dobrze w nich wygląda :)











Pozdrawiamy
Sylwia i Janusz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant