Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
LUNA - 222
Autor Wiadomość
Ania i Luna 
DOM WARTY GOLDENA
Dołączyła: 23 Gru 2013
Posty: 27
Skąd: Pszów
Wysłany: 2014-01-01, 17:11   

Witam.Luna na razie jest karmiona metodą" do woli" czyli mówiąc po ludzku ma karmę cały czas w misce, ale oczywiście odmierzone porcje są wsypywane do miski tak że kontrola nad ilością zjadaną jest pełna.Pierwsze dwa dni nie jadła z miski wcale tylko niewiele i to z ręki.Powoli się rozkręca z jedzeniem ,ale Sylwester znów trochę nam zaszkodził w tym temacie.Mam w razie" W" jeszcze karmę mięsną w puszkach ale na razie z niej nie korzystam. Na moje oko ta sprawa szybko się unormuje.Po prostu okres adaptacyjny ma swoje prawa,chociaż przejadanie się lub jedzenie- nazwijmy to-"na zapas" często też jest reakcją na stres- u wielu zwierząt zresztą.Mieszanie karmy na dłuższą metę to oczywiście żadna metoda, wyszło tak ponieważ próbowaliśmy karmy żeby po prostu zaczęła jeść.Dłuższa głodówka dla psa to też nic dobrego to najkrótszy przewód pokarmowy wśród ssaków.No wieczorne spacery też dziś mamy z głowy bo znów strzelają.Pozdro Michał.
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2014-01-01, 17:25   

Niestety ale jedzenie które jest caly czas w misce to tez zły pomysł. Pies powinien dostać posiłek, nie je to po 15 minutach miska znika. Pies wtedy uczy się pór posiłków i tego ze należy jeść a nie cudować.
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Ania i Luna 
DOM WARTY GOLDENA
Dołączyła: 23 Gru 2013
Posty: 27
Skąd: Pszów
Wysłany: 2014-01-01, 18:20   

Michalino myślę, co ja mówię,jestem przekonany o tym że adaptacja dorosłego psa w" nowych okolicznościach przyrody"to zupełnie coś innego niż dyscyplina dla szczeniaka i dotyczy to wielu innych spraw poza żywieniem ,ale to co piszesz to oczywiście prawda.W przypadku Luny na wszelkie" dyscyplinowanie" mamy jeszcze czas.A psy niejadki też się zdarzają i możesz mi wierzyć, że to dopiero jest prawdziwe nieszczęście.Michał.
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2014-01-01, 18:26   

Michale przeżyłam psa niejadka bo rownież byłam Dt i ten pies u mnie został, więc mówię z doświadczenia. I nie był to szczeniak a dorosły pies.Zasady wprowadza sie od razu w nowym domu a nie na początku tak a później inaczej. Poza tym żaden przypadek nie wymaga tego aby jedzenie w misce stalo caly dzien.
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-01-01, 22:23   

Michał.. nie chce żeby to zabrzmiało jak jakaś zmowa ale muszę się zgodzić z Misią.. moja Cindy jak do mnie przyszła ważyła ponad 38kg (a jej prawidłowa waga to 28-30kg).. suche było na nie, żarcie dostawała i jak nie zjadła żarcie znikało.. zajęło jej to 3 dni żeby zrozumieć że ono wcale takie złe nie jest.. większość psów wybierze jakiś dodatek typu skórka halibuta lub coś z domowego ludzkiego żarełka.. ale nie dostarczy im odpowiedniej wartości odżywczej.. jak Lunka ma żarełko w misce non stop to non stop może podjadać..
kolejna rzecz to karmy typu light.. jeśli psiak jest zdrowy to jak dla mnie tego typu karmy są nieodpowiednie.. moja Cinda bardzo ładnie schudła na dobrej karmie wysokoenergetycznej.. miała siłę na spacerki i dostawała odpowiednich składników odżywczych.. nigdy nie stosowałam karmy odchudzającej..
_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-01-01, 22:28   

i jeszcze jedno.. co do psów dorosłych i szczeniaków.. ja traktuję każdego przytytego psa na równi.. a było ich trochę.. Beza jest chyba 13 czy 14 moim tymczasowiczem (po woli zaczynam się gubić).. nie obchodzi mnie co było bo psa to też nie obchodzi.. dla niego liczy się co jest teraz i jakie zasady panują od dziś.. :)
_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24658
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-01, 22:43   

Hm, u mnie wyszło, ze miałaś 9 tymczasów, ale może ja się mylę.
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-01-02, 00:35   

to chyba nie ten wątek ale.. przez ostatnie 24 miesiące w moim domku mieszkali (co poniektórzy dalej śpią :)
Cindy
Marley
Lucek (pamiętne 24h) :)
Fifi
Bafi
Luna
Bella obecnie Milka (na kilka dni)
Tori
Megan
Rico
Nikki
Beza

plus takie niezwiązane z WG :)
Biszkopt (jeszcze przed WG - psiak znajomej przez ponad 2 tyg)
Lenka - podhalanka, pomoc fundacji Bono przez 3 tyg
Hektor - znaleziony goldziak, po 24h znalazłam właścicieli
Sparky - znaleziony beagle, po 4 dniach znalazłam właścicieli
_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24658
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-02, 08:15   

No to muszę to naprawić na swoim dysku twardym. :-D
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Ania i Luna 
DOM WARTY GOLDENA
Dołączyła: 23 Gru 2013
Posty: 27
Skąd: Pszów
Wysłany: 2014-01-02, 10:26   

Wszelkie uwagi i rady przyjmuję z uwagą i postaram się zastosować.Swoją drogą podziwiam stanowczość i bezkompromisowość, gratuluję Ewo.No to żeby rozładować- żę tak powiem -to się podzielę moim doświadczeniem z jednakowym traktowaniem; całe 710 dni w latach 82-84 byłem jednakowo traktowany ;rano lekka przebieżka 3000m i micha,potem w" tyłek i na gaz" i micha znowu w" tyłek trochę mniejszy gaz" ,micha i spać.To bardzo zdrowy tryb życia jest .Do pełni szczęścia brakowało nam tylko- w tych wojskowych czasach- dobrze zbilansowanej suchej karmy. Potraktujcie to jak żart naprawdę nasze błędy względem Luny postaramy się szybko naprawić.Pozdro Michał.
 
 
Spajkowa Ewa 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 36
Dołączyła: 07 Sie 2013
Posty: 521
Skąd: Wolsztyn/DK
Wysłany: 2014-01-02, 10:54   

Mi się ten post bardzo podoba :D
_________________
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą- twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."
Rambo *2009- 2013 [']
 
 
Ania i Luna 
DOM WARTY GOLDENA
Dołączyła: 23 Gru 2013
Posty: 27
Skąd: Pszów
Wysłany: 2014-01-02, 12:57   

No a więc niech mój tata się rozpisuje a ja dodam zdjęcia :-D Jedno to zmierzanie na zawbawę na dworze a drugie- śpiąca kula z łapkami ;) kochana kula :mrgreen:

20140102_120241.jpg
Plik ściągnięto 42 raz(y) 937.18 KB

20131226_133155.jpg
Plik ściągnięto 39 raz(y) 470.41 KB

 
 
Ania i Luna 
DOM WARTY GOLDENA
Dołączyła: 23 Gru 2013
Posty: 27
Skąd: Pszów
Wysłany: 2014-01-03, 09:30   

No i Luna znowu mnie zaskoczyła,okazało się ,że lepiej chodzi z rowerem niż przy nodze .Na razie to tylko spacer.Naukę jazdy rozpoczniemy w przyszłym tygodniu i trzeba będzie wcześnie rano lub pózno wieczorem bo" podwórkowe szczekacze" skutecznie rozpraszają.Na linię to bardzo

dobrze zrobi ,a więc drżyjcie wybiegi tego świata,Luna nadchodzi....Michał.
PS.U pana doktora też zachowaliśmy się godnie i wzorowo.
 
 
Martyna i Boski 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 36
Dołączyła: 05 Sie 2012
Posty: 3154
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2014-01-04, 17:35   

Super, że Lunka się tak aktywnie rusza, tylko uważajcie, żeby jej nie przeciążyć. Na pewno wcześniej nie miała tyle ruchu, ciało jest nie przyzwyczajone, trzeba uważać na strawy. Ale wierze, że da dziewczyna radę :rotfl: :rotfl: Powodzenia!
_________________
Gdyby nie było zwierząt, życie nie miałoby sensu.

http://minek.flog.pl/wpis/5873939/byla-sobie-pilka Same szczęścia:)!!
 
 
 
Ania i Luna 
DOM WARTY GOLDENA
Dołączyła: 23 Gru 2013
Posty: 27
Skąd: Pszów
Wysłany: 2014-01-08, 15:35   

W zeszły weekend pojechaliśmy na chwilę do babci. Działka z ogrodzeniem była szansą na zobaczenie jak Luna zachowuje się spuszczona ze smyczy- jak reaguje na wołanie, czy próbuje uciec, jak aportuje itp. Okazało się więc że bardzo lubi się gonić na dworze i aportować ale aportowanej zabawki nie podaje tylko ucieka z nią i oczekuje aby ją gonić. Na imie lub "do mnie" przychodzi tylko czasem i to tylko za pokazaniem czegos do jedzenia. Nie próbowała szukać jakiegoś wyjścia czy oddalać się. Bedziemy pracować nad tym aby przychodziła na wołanie. Podróż autem do babci i z powrotem bez problemu. Gdy już byliśmy w naszym domu nie chciała wejść do środka tylko do auta więc widać że lubi jeździć samochodem. No to z newsów to chyba na razie na tyle
Ania

20140105_121523.jpg
Plik ściągnięto 36 raz(y) 940.63 KB

20140105_121808-1.jpg
Plik ściągnięto 48 raz(y) 781.49 KB

20140105_121831-1.jpg
Plik ściągnięto 39 raz(y) 228.56 KB

 
 
Martyna i Boski 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 36
Dołączyła: 05 Sie 2012
Posty: 3154
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2014-01-08, 16:11   

Spryciara z tej waszej Lunki, ale najważniejsze, że chce się ruszać i biegać :) mam nadzieję, że szybko spali ten tłuszczyk. Zwłaszcza, że powoli trzeba myśleć o sterylizacji.
_________________
Gdyby nie było zwierząt, życie nie miałoby sensu.

http://minek.flog.pl/wpis/5873939/byla-sobie-pilka Same szczęścia:)!!
 
 
 
Ewelina, Kajen i Zola 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 2272
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2014-01-08, 16:45   

O jejku faktycznie jest strasznie grubiutka, szczególnie to widać na drugim zdjęciu :( Mam nadzieję, że szybciutko zrzuci nadprogramowe kilogramy i będzie zupełnie idealną goldenką :)
 
 
Ania i Luna 
DOM WARTY GOLDENA
Dołączyła: 23 Gru 2013
Posty: 27
Skąd: Pszów
Wysłany: 2014-01-15, 23:07   

A więc dzisiaj przeżyliśmy pierwszą kąpiel. Luna weszła pod prysznic bez większego problemu, szybkie szorowanie i teraz jest czyściutka. Z chodzeniem na smyczy to już sobie radzimy. Jeszcze kilka lekcji aby nie ciągła mnie jak zobaczy na dworze innego członka rodziny, bo wtedy wpada w jakiś trans i żeby tylko jak najszybciej dotrzeć do tej osoby. W takiej sytuacji utrzymać ją nie jest łatwo. Przydatne było by nauczenie jej komendy" na miejsce" bo tego narazie nie umie , ale już niedługo :D
Ania
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2014-01-15, 23:12   

A jakie metody stosujecie jeżeli chodzi o naukę chodzenia na smyczy ? :)
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Martyna i Boski 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 36
Dołączyła: 05 Sie 2012
Posty: 3154
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2014-01-17, 21:20   

I jak szkolenie? Tak jak też jestem ciekawa jak pracujecie nad chodzeniem na smyczy :) . Proszę też o informację jak ze zbędnymi kilogramami, zrzucone chociaż częściowo? I powoli można myśleć o sterylizacji...
_________________
Gdyby nie było zwierząt, życie nie miałoby sensu.

http://minek.flog.pl/wpis/5873939/byla-sobie-pilka Same szczęścia:)!!
 
 
 
Ania i Luna 
DOM WARTY GOLDENA
Dołączyła: 23 Gru 2013
Posty: 27
Skąd: Pszów
Wysłany: 2014-01-20, 19:29   

Troszkę skromniej z czasem się zrobiło po świętach dlatego odpisuję dopiero teraz."Sposób na Lunę"-wystarczy w ręce na spacerze trzymać jej piłkę lub gumowe ringo i już jest skupiona na zabawce i przestaje ciągnąć, niestety jest tak ,że Luna na każdej zabawie skupia się krótko,dlatego trzeba jej pozwolić ponieść trochę zabawkę najlepiej wracając z powrotem. Na długiej smyczy nie ciągnie prawie wcale, spokojnie poznaje świat nosem.Problemy zaczynają się gdy coś lub ktoś znajomy pojawi się na horyzoncie ,ja sobie radzę ale dla Ani Luna jest wtedy nie do zatrzymania i tak sobie myślę że jedynym rozwiązaniem będą chyba szelki z przodu zapinane ,bo każdorazowe" zwycięstwo" Luny to tylko pogłębienie tego nawyku.Luna ładnie traci kilogramy tak że sądzę -w połowie lutego uda nam się z sterylizacją.Michał.
 
 
Martyna i Boski 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 36
Dołączyła: 05 Sie 2012
Posty: 3154
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2014-01-21, 23:43   

Kochani! mam zaszczyt ogłosić Wam, że Lunka skradła serducha swoich opiekunów i zostanie już na zawsze z nimi :) !

Gratulujemy podjęcia tej wspaniałej decyzji i życzymy dalszych sukcesów w wychowywaniu psiaka, ale również odchudzania :rotfl: .

Gratulację :brawo: :brawo: :brawo:
_________________
Gdyby nie było zwierząt, życie nie miałoby sensu.

http://minek.flog.pl/wpis/5873939/byla-sobie-pilka Same szczęścia:)!!
 
 
 
Iza Tutisowa 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 6963
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-01-21, 23:57   

Gratulujemy decyzji :) i trzymamy kciuki za dalsze zrzucanie zbędnych kilogramów :D
_________________
Życie trzeba kochać, a nie zostawiać, bo ono nas nigdy nie zostawi...

Pozdrawiamy Iza, Piotrek i szalony Tutis :)
 
 
Ola i Habs 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1666
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-01-22, 09:29   

Gratulujemy bardzo serdecznie :)
_________________
"A Ty w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz, jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej.
I w ogień skoczyłbyś za mną, choć jestem tylko człowiekiem...".
 
 
Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 5607
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2014-01-22, 17:27   

Hoho, no to cudnie :) Gratuluję!
_________________
“The happiest people don’t have the best of everything, they just make the best of everything they have.”

Amcia z Rufiakiem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant