Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
SZOGUN - 260
Autor Wiadomość
Szogun z rodzinką 
DOM WARTY GOLDENA
Wiek: 40
Dołączyła: 12 Lis 2014
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-12-05, 10:58   

Witam
Wczoraj po wieczornym spacerze z Szogunem mam kilka pytań zwracam sie o porade do Pani Marty i Pani Moniki .Szogun biegał z Brutusem i pobiegł do pieska obcego obwąchali się na wzajem ,Szogun podszedł do obcego pieska właścicieli przywitac się .Zazdrośc pieska o włascicieli przerodził sie w warczenie na Szoguna wiec jak idzie sie domyślec była ''WALKA'' wogule mnie nie słuchał wiem że psów takich nie wolno ich rozczepiac ale cóż żal mi było obcego psa .Ledwo co ale sie udało. Co mam zrobic jak nad tym panowac może rzep na mordkę czy jak i co ????????????????????????????????
A zwracam sie do Pani od Brutusa wydaje mi sie że jak właściciel Szoguna woła a Pani też to robi wiec pies nie wie kogo słuchac nie pisze tego złośliwie ale ja nie wtrącam sie gdy właściciel woła wydaje komendy . Miał kare jesli chodzi o Szoguna np chodzenie przy nodze, nie było miziania ,pieszczot ,tarmoszenie i glskania .Domownicy omijli go z daleka az poczuje skruche .Prosze o kontakt tel ,przez forum każda porada sie przyda
Pozdrawiam wszystkich :-(
_________________
Patrycja Pięta
 
 
Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 5607
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2014-12-06, 11:38   

Przede wszystkim zapytam- czy dobrze zrozumiałam, że Szogun biegał bez smyczy?
Proszę mnie źle nie zrozumieć, ale w pierwszych tygodniach psa w nowym domu ostatnią rzeczą, na jaką można pozwolić, jest puszczanie go luzem. Wiem, psiak wykazuje już pewne przywiązanie, jest skłonny do kiziania i trzyma się blisko człowieka, jednak jest to częsta pułapka- to nie jest jeszcze prawdziwe przywiązanie i na pewno nie wyuczone "wracanie na komendę"- to tylko potrzeba trzymania się blisko jedynych postaci, jakie zna w nowym otoczeniu. Jest to jednak podszyte głęboko zakorzenionym instynktem i każdy bodziec może wyrwać psa z tej słodkiej bliskości- czy to kicający nieopodal zając, czy wystrzał petardy, czy interesująco pachnący pies/człowiek/cokolwiek.

Pierwsze tygodnie to czas na budowanie więzi opartej na twardym fundamencie zaufania. Zaufania psa do człowieka- "tak, to jest mój przewodnik i jeśli on mnie woła, to nic nie jest ważniejsze od tego". Proszę sobie wyobrazić sytuację, w której to nie człowiek z psem byłby "wabikiem", tylko np. zając siedzący 100 metrów dalej, za ruchliwą drogą. W takim momencie trzeba mieć pewność, że pies posłucha nas bez względu na wszystko.

Proszę wybaczyć mój wywód, nie jest moim zamiarem pouczanie Pani, tylko zwrócenie uwagi na to, co ważne, a co bywa mylnie rozeznane jako bezgraniczne zaufanie psa. To zaufanie będzie bezgraniczne, ale na to potrzeba ładnych paru miesięcy wspólnego życia.

Inną sprawą jest to, że zbliżając się do człowieka z psem, warto zawsze zapytać, czy nie ma nic przeciwko zbliżeniu się i przywitaniu psiaków. U mnie na osiedlu, gdybym bez uprzedzenia pozwalała Rufkowi podchodzić do każdego yorka, pewnie nie raz dostałabym po łbie od przerażonych "wielkim potworem" właścicieli ;)
_________________
“The happiest people don’t have the best of everything, they just make the best of everything they have.”

Amcia z Rufiakiem
 
 
Brutus z rodzinką 
DOM WARTY GOLDENA
Dołączyła: 20 Sty 2014
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-12-06, 15:21   

witam.
Byłam na tym spacerze i wg mnie Szogun się bronił...ale nie wiem na 100% bo byłam parę metrów od walki...Szogun chciał się przywitać a obcy piesek był "zazdrosny" i jak to właściciel stada zaatakował go....Co do "wołania " to nawet na myśl mi nie przyszło aby negować polecenia właściciela,po prostu chciałam pomóc i zapobiec walce . Jak mój Brutek na początku też chciał się tak witać i niezbyt dobrze reagował na inne psy to Ewa pokazała mi jak z nim ćwiczyć( to o czym rozmawialiśmy na spacerze). Ćwiczyć,ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć:) tak mi wszyscy radzili to i ja tak radzę:: oczywiście ze smaczkami :)
Szogun jest super żywotnym psem i widziałam że uwielbia zabawę ....przy nim to mój Brutus wydaje się "ciapa":))) Powodzenia i do zobaczenia w parku:)
 
 
Szogun z rodzinką 
DOM WARTY GOLDENA
Wiek: 40
Dołączyła: 12 Lis 2014
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-12-09, 16:34   

Witam wszystkich i każdego z osobna .Wszystkich moich kolegów i koleżanki to ja Szogun :mrgreen:
Jest mi ok staram sie nauczyc wszystkiego co powinien umiec super pies :lol: a przy tym dostaje moje ulubione ciasteczka ;-) oczywiscie psie ciasteczka .
Może nie reaguje jeszcze jak moi wlaściciele wołają mnie po imieniu ale staram sie jak moge.
pozdrawiam Szogun

To prawda co pisze ;-) Szogun staramy sie wszyscy .Jest grzeczny i żywotny ,wszyscy myślą że ma 3 może 4 lata bo skacze ,bawi sie i zachowuje sie jak szczeniak.
Karme też ma zmieniona zgodnie z zaleceniem może podpowiedzią Pani Ewy Miler,teraz wcina ROYALA :mrgreen:

Pozdrawiam wszystkich
_________________
Patrycja Pięta
 
 
Szogun z rodzinką 
DOM WARTY GOLDENA
Wiek: 40
Dołączyła: 12 Lis 2014
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-12-12, 15:31   

Witam
Bardzo prosimy o kontakt Panią Ewe Miler bardzo ważna sprawa chodzi o szoguna .
Pozdrawiam :-(
_________________
Patrycja Pięta
 
 
Iza Tutisowa 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 6963
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-12-12, 15:57   

Już napisaliśmy Ewie. Czy coś poważnego się stało?
_________________
Życie trzeba kochać, a nie zostawiać, bo ono nas nigdy nie zostawi...

Pozdrawiamy Iza, Piotrek i szalony Tutis :)
 
 
Szogun z rodzinką 
DOM WARTY GOLDENA
Wiek: 40
Dołączyła: 12 Lis 2014
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-12-14, 09:10   

Witam
Oprócz tego że mamy mały problem z psami .Szogun zaatakował dużego labradora bez powodu gdy ten szedł obok niego .Szogunowi nic nie jest labradorowi też nie ,ale sam fakt .Po za tym kradnie ludziom fanty np.dzieciom kocyki,straży miejskiej rękawiczki,ludziom szaliki.Pani Ewa już wie jesteśmy umówieni na małe szkolenia
Pozdrawiam
_________________
Patrycja Pięta
 
 
Martyna i Boski 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 05 Sie 2012
Posty: 3154
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2014-12-16, 15:51   

Ojjj, przykro mi, że tak się podziało, mam nadzieję, że Ewa coś pomoże.
_________________
Gdyby nie było zwierząt, życie nie miałoby sensu.

http://minek.flog.pl/wpis/5873939/byla-sobie-pilka Same szczęścia:)!!
 
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2014-12-17, 16:43   

Szogun z rodzinką napisał/a:
.Po za tym kradnie ludziom fanty np.dzieciom kocyki,straży miejskiej rękawiczki,ludziom szaliki


to jest raczej naturalne u goldasów że lubią fanty i noszenie ich w pysiu ;)

A ataki na inne psy na pewno uda wam sie wypracować aby ich nie było.
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Szogun z rodzinką 
DOM WARTY GOLDENA
Wiek: 40
Dołączyła: 12 Lis 2014
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-01-05, 17:33   

Witam
U nas wszystko w porządku .Szogunek jest grzeczny ,jak na razie nie ma starc z psami .Chodzi na smyczy i uczymy sie jak reagowac na psa który przechodzi obok .Juz widac zmiany jak reaguje na głos .
Domownicy widzą ,ze reaguje najbardziej na mój (Marcin) głos,chodż na innych też ok reaguje.Zaraz będzie następna wizyta u weta podejrzewam że Szogun ma uczulenie i najprawdopodobniej jest alergikiem ale badania to potwierdzą mam nadzieje.

Zwracam sie do Pani Martyny o książeczke lub jakies papiery od Szoguna .Obiecała nam Pani na meila przesłac ale do tej pory nic
Pozdrawiamy z Łodzi :mrgreen:
_________________
Patrycja Pięta
 
 
Ewelina, Kajen i Zola 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 2272
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2015-01-29, 21:25   

Super, że tak dobrze Wam idzie praca z Szogunkiem. A jak tam wyszła wizyta u weta? :)
 
 
Szogun z rodzinką 
DOM WARTY GOLDENA
Wiek: 40
Dołączyła: 12 Lis 2014
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-02-14, 10:49   

Witajcie
Bylem z moimi opiekunami uu weta i jest wszystko w porządku nawet problem po kastracji juz sie zagoił
Uczulenie mam ale biore leki i bedzie ok :mrgreen: biegam skacze ,jest mi tu naprwde ok .Mtrwie sie tylko o mojego kumpla Brutusa który jest moim sąsiadem a od miesiąca go nie widze i martwie sie o niego .Pochwale sie wam nawet że byłem w salonie piękności :mrgreen: :mrgreen: pazurki ,kąpiel i te sprawy sami wiecie .Na początku sie stresowałam ale później bylo tak super
Pozdrawiam was wszystkich i każdego z osobna papa całusków 102
_________________
Patrycja Pięta
 
 
Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 5607
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2015-02-15, 23:19   

Fiu fiu, Szogunku, jak salon piękności, to nic tylko się chwalić, może jakieś fotencje Pańciostwo ci strzeli? Czekamy niecierpliwie :P
_________________
“The happiest people don’t have the best of everything, they just make the best of everything they have.”

Amcia z Rufiakiem
 
 
Iza i Goldi 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 187
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2015-03-01, 14:05   

Jak widzę Szogunku, nie mogłeś trafić na lepszy domek i lepszą ludzką rodzinkę :) U nas byłeś tylko tydzień, ale wszyscy Cie pamiętamy i masz swoje miejsce w naszych serduszkach <3 :*
Pozdrawiamy całą rodzinkę cieplutko wraz z Goldim i nową tymczaską Fifi :)
_________________
Iza i Goldi :)
 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24666
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2019-05-14, 12:32   

Szogun nie żyje.
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant