Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
RIKA - 244
Autor Wiadomość
Rikotta i Kisielki 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 27 Kwi 2014
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-09-27, 15:37   

Co do charakteru to nie zmieniam zbytnio zdania: jest bardzo pogodna i posłuszną dziewczynką. Napisałam na samym początku, że jest bardzo ufnym psem, teraz widzę , ze to nie do końca prawda... Nas zaakceptowała i nie było żadnych problemów, ale ma opory przed obcymi osobami, nie pozwala się głaskać obcym , zwłaszcza mężczyzn unika. Czasem zastanawiam się , jak to się stało, że z nami poszła na spacer i pozwalała na mizianki, ba , nawet się o nie upominała, zaraz po przekazaniu jej przez poprzednich właścicieli.
Inne zwierzęta raczej ignoruje, nie bawi się z nimi, na zaczepki reaguje różnie, małe psy ignoruje, dużym zaczęła się odszczekiwać.
z naszym kocurem Budyniem przyjażń in progress :) Na początku była bardzo zdezorientowana gdy wpychał jej pyszczek do jej miski, przerywała jedzenie i patrzyła na nas błagalnym wzrokiem jakby mówiła :przepędź proszę to straszne zwierze od mojego jedzenia! " :) Teraz już nie ma z tym wielkiego problemu, je spokojnie dalej, albo czeka chwilę aż kot zje trochę a potem sama się wpycha :) Z posłaniem podobnie. Legowisko, które dostała od nas,, bardzo przypadło jej do gustu, niestety kotu też. Przez długi czas kiedy kot rozkładał się na środku posłania, ona zrezygnowana kładła się na podłodze obok, ale od kilku dni śpią razem :) . Rozczarowana jest tylko , że kot mimo jej zachęt ( bardzo delikatnych ) nie chce się z nią bawić.
 
 
Rikotta i Kisielki 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 27 Kwi 2014
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-09-27, 15:46   

Psica ideał, pięknie chodzi bez smyczy, przychodzi kiedy się ja woła na spacerze, pilnuje się, nie zjada śmieci na spacerach, mało typowo dla goldena nie lubi wody i błota, nie brudzi i nie niszczy nic w domu ( z wyjątkiem swojego starego posłania, jeszcze z poprzedniego domu, pogryzła jej na strzępki... pomyślałam wtedy, że Rikotta zerwała na dobre więź z poprzednim życiem )., je tylko za pozwoleniem, nie wchodzi na meble bez zaproszenia. Na początku w ogóle widzieliśmy , że ma problem nawet z wchodzeniem do pomieszczeń typu sypialnia, chyba w poprzednim domu nie wolno było jej tego robić, teraz juz wie, że może swobodnie poruszać się po całym domu. Kiedy wchodzi na kanape to leży na niej tylko kiedy ja jestem obok i ją głaszczę, jak wstaje to ona zaraz też . Wczoraj po raz pierwszy zdarzyło sie , że została na kanapie kiedy ja się podniosłam żeby wyłączyć światło :) także robi dziewczyna postępy w wyluzowywaniu sie :)
_________________
Boże, pomóż mi stać się człowiekiem , za jakiego uważa mnie mój pies!
 
 
Rikotta i Kisielki 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 27 Kwi 2014
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-09-27, 15:48   

Przepraszam za te rwane posty ale napisałam jeden długi elaborat o Rikusi i niestety nie udało się go wysłać, cały tekst zniknął i musiałam zacząć wszystko od nowa. Doszłam do wniosku , że pisanie i wysyłanie krótszych tekstów będzie mniej ryzykowne.:)
_________________
Boże, pomóż mi stać się człowiekiem , za jakiego uważa mnie mój pies!
 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24666
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-27, 19:44   

Ewo, powinniśmy zmienić Ci nick tak, żeby widniała w nim również Rika. Co proponujesz?
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Sandra i Neli 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 24 Paź 2015
Posty: 188
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2017-07-04, 16:55   

Nowe wieści z domku Riki :)

Dzień dobry, u Rikuli wszystko w porządku. Mimo wieku (11 lat) zdrowa i zadowolona z życia. Poza koniecznoscia usuniecia dwoch zebow w ubieglym roku nie mamy problemow ze zdrowiem.
_________________
Sandra & Neli pozdrawiają :)
 
 
Dominika i Binek 
WARTA GOLDENA

Wiek: 32
Dołączyła: 01 Paź 2015
Posty: 10100
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-04, 20:21   

Super, że zdrowie dopisuje, nie widze na wątku żadnego zdjecia Riki :( szkoda, może DS dośle jakieś?:)
_________________
Nowy dom Binka :)
 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24666
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-14, 12:30   

Rika nie żyje.
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant