Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
ZUZIA - 264
Autor Wiadomość
Iza Tutisowa 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 6963
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-11-22, 17:32   ZUZIA - 264

Kochani dzisiaj pod opiekę Fundacji trafiła oceniana na ok. 4 lata sunia. Dżina ma na imię :)
Została znaleziona jakiś czas temu w okolicach Gostynia, gdzie trafiła do schroniska, dzisiaj zamieszkała z naszą Monią i nowym kumplem Larsem. Trzymam kciuki za sucz, żeby teraz było jej tylko lepiej :)

_________________
Życie trzeba kochać, a nie zostawiać, bo ono nas nigdy nie zostawi...

Pozdrawiamy Iza, Piotrek i szalony Tutis :)
 
 
malgosia 

Dołączyła: 22 Lis 2014
Posty: 5
Skąd: leszno
Wysłany: 2014-11-22, 21:12   

Witam serdecznie ,na początku się przedstawię Małgosia (zwariowana osoba na punkcie goldenów). :-) . Dżinę poznałam w ten sam dzień, w którym trafiła do schroniska (jeżdżę do schroniska wyprowadzać i posiedzieć z psiakami, zawsze cieszył mnie fakt, że w naszym schronisku jak do tej pory nie spotkałam żadnego goldasa), aż do ostatniej niedzieli. Wróciłam do domu i patrząc na moją Sarcię miałam przed oczami tą biedę w kojcu :-( . Szybki telefon do Martynki od Arielka i wszystko potoczyło się błyskawicznie. Dziękuję, że zabraliście Dżinkę pod swoje skrzydła, a co o samej suni? To typ psiaka przylepy, jest spokojna, grzeczna, w boksie trzymała czystość,t yp raczej uległy, z suczkami i psiakami się dogaduje. Ale najbardziej ceni sobie bliskość człowieka.
_________________
Małgosia i Sarcia
 
 
malgosia 

Dołączyła: 22 Lis 2014
Posty: 5
Skąd: leszno
Wysłany: 2014-11-22, 21:13   

Mam fotki z drogi ale nie wiem jak się je wstawia .
_________________
Małgosia i Sarcia
 
 
Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 5607
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2014-11-22, 22:34   

Witamy Cię Małgosiu i serdecznie dziękujemy za uratowanie suni :kwiatek:

Co do zdjęć, jeśli korzystasz z FB, możesz je tam wstawić? Wówczas mogłabyś skopiować ich adresy i przenieść tutaj. Szczegóły:
Rufiakowa Amcia napisał/a:
Podobnie można kopiować z FB: po kliknięciu na zdjęcie, wciskamy prawy przycisk myszy, "kopiuj adres URL". Następnie tutaj klikamy prostokącik "IMG" i wklejamy adres w okienko, które nam wyskoczy. Ta daaam
_________________
“The happiest people don’t have the best of everything, they just make the best of everything they have.”

Amcia z Rufiakiem
 
 
Monciak 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 116
Skąd: Leszno
Wysłany: 2014-11-23, 12:51   

Monika - czekamy na zdjęcia z domku :-)
Jeszcze raz wielki dzięki Gosiu :-)
_________________
Najbardziej złotą częścią goldena jest jego serce...
 
 
Monciak 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 116
Skąd: Leszno
Wysłany: 2014-11-23, 13:12   

_________________
Najbardziej złotą częścią goldena jest jego serce...
 
 
malgosia 

Dołączyła: 22 Lis 2014
Posty: 5
Skąd: leszno
Wysłany: 2014-11-23, 13:46   

Dziękuję Martynka za pomoc z fotkami. :-) . Czekamy na fotki i wiadomości z dt.
_________________
Małgosia i Sarcia
 
 
Monia i Larsik 
WARTA GOLDENA

Wiek: 31
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 2881
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-23, 15:15   

Wszystko będzie :mrgreen: własnie wróciłam z zajęć i biorę psiuny na spacer jak wrócimy napiszę Wam prawie same och i achy :mrgreen:
 
 
 
Monia i Larsik 
WARTA GOLDENA

Wiek: 31
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 2881
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-23, 18:21   

Zaczynając od wczoraj:
Malutka przyjechała do nas po 17 i przeraziła się na początku Larsa. Biedna pokładała się na parkingu kiedy Laluch chciał ją obwąchać. Poszliśmy na długi spacerek i się troszkę wyluzowała. Niestety był problem bo nie chciała się załatwić i pierwsze siusiu zrobiła dopiero rano. Dzisiaj nie obyło się bez ,,wypadku'' w domu ale to pewnie kwestia stresu i tego, że nie zna jeszcze terenu a w domu poczuła się bezpiecznie.
Wczoraj nie była przekonana do suchej karmy ale namoczyłam ją troszkę i dodałam oleju z łososia więc zjadła to w mgnieniu oka. Na razie dostaje 4 posiłki dziennie w mniejszych ilościach. Jest wygłodniała niesamowicie bo tylko czeka na moment kiedy może wskoczyć na blaty i sprawdzić czy coś na nią nie czeka. Ukradła bułkę w woreczku ale też bez problemu dała sobie ten woreczek z pysia zabrać w zamian za inny smakołyk.
Musiała już zostać na chwile sama w mieszkaniu. Zanim wyszłyśmy czekałyśmy pod drzwiami z 15 minut i nie było nic a nic słychać, po powrocie też żadnej niespodzianki tylko roześmiany pychol, na który bardzo trudno było nie reagować ale dla jej dobra nie chce aby nasze wyjścia i powroty były czymś nadzwyczajnym ;-)
Boi się wielu rzeczy np trzonka od szczotki, boi się otwieranych drzwi ale też jest ciekawa wszystkiego co dla niej nowe
Jest urocza i bardzo potrzebująca kontaktu z człowiekiem. Lars już pogodził się z losem, że wszędzie się wepchnie pod rękę nawet jak w tym momencie uwaga skupia się na nim.
Dzisiaj na spaceru co chwile podchodziła do Lalucha (Lalunek biegał luzem) mogła spokojnie podbiegać do niego kiedy chciała.

A... i trochę ją przechrzciłyśmy bo ja Dzine nie reaguje w ogóle i tak jakoś samo nasunęło się: Zuzia... Lalka nieduża :mrgreen: Lalka chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego ciągle siedzi mi w głowie.

Na zdjęciu Laluch dla porównania wagi xd Lars waży niecałe 33kg a wygląda przy niej jak spasły prosiak ... najkochańszy spasły prosiak
:serce:
 
 
 
Monia i Larsik 
WARTA GOLDENA

Wiek: 31
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 2881
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-23, 18:26   





 
 
 
Barbara 


Wiek: 51
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 14536
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-11-23, 19:05   

Ależ jest śliczna ta dziewczyna :) CUDO :)
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2014-11-23, 19:09   

Monia ale masz fajną tymczasowiczkę :) A jak Laluś? Nowe siły w niego wstąpiły? :)
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24666
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-23, 19:25   

Potrzebuję piękne zdjęcie tej pannicy do kalendarza. :-D
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Ewelina, Kajen i Zola 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 2272
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2014-11-23, 21:41   

boziu jaka chudzinka :( :( Jest śliczna ! A Zuzia bardzo mi się podoba, dużo bardziej niż Dzina :mrgreen:
 
 
malgosia 

Dołączyła: 22 Lis 2014
Posty: 5
Skąd: leszno
Wysłany: 2014-11-23, 21:41   

Dziękuję za info. na temat dziewczynki ;-) . Dżina to było robocze imię ,Zuzia doskonale do niej pasuje . Fakt to straszna chudzinka ,ale apetyt ma to pewnie szybko nabierze ciałka. Jeszcze raz dziękuję za pomoc dla Zuzi,będę śledziła jej wątek na forumz wielką przyjemnością . :-)
_________________
Małgosia i Sarcia
 
 
goldenek2 


Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 1828
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-23, 21:50   

Śliczna ta Zuzia .... szybko u Ciebie Monia ciałka nabierze :-)
_________________
Pozdrawiam. Beata.
 
 
 
Iza Tutisowa 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 6963
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-11-24, 09:03   

W takim razie zmieniamy imię :)
_________________
Życie trzeba kochać, a nie zostawiać, bo ono nas nigdy nie zostawi...

Pozdrawiamy Iza, Piotrek i szalony Tutis :)
 
 
Monia i Larsik 
WARTA GOLDENA

Wiek: 31
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 2881
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-24, 12:31   

Warna napisał/a:
Potrzebuję piękne zdjęcie tej pannicy do kalendarza. :-D


Będą wkrótce :) postaram się jak najszybciej ale w mieszkaniu jest jej strasznie ciężko zrobić zdjęcie bo tam się wierci a na zewnątrz jest zbyt ciemno jak wracam z pracy.
 
 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24666
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-24, 14:12   

Monika, nie ma wkrótce, bo kalendarz zamykamy już. Wiec proszę jedno zdjęcie na JUŻ! :-D
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Monia i Larsik 
WARTA GOLDENA

Wiek: 31
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 2881
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-24, 20:13   

,,W czasie deszczu dzieci się nudzą'' a po deszczu ...:




Byliśmy dziś z Zuzą u weta bo parę spraw mnie niepokoiło i powiem Wam, że nie było grzeczniejszego psa w gabinecie!! Zachowywała się wzorowo!!
Pan dr przejrzał ją wzdłuż i wszerz. Dostała krople do uszu bo niestety w środku coś bardzo jej zalega, wet wziął wymaz do zbadania w celu wykluczenia ewentualnych grzybów. Dostała tabletki na odrobaczenie. Wyczyszczone zostały gruczoły. Stan dróg moczowych wskazuje na stan zapalny. Jutro mamy iść pokazać uszy.

Jeżeli chodzi o zachowanie to cudo! Poza kradnięciem ze stołu ale uczy się! Już dzisiaj jej się nie zdarzyło wskoczyć na stół. No dobra wyrwała pół kostki sera z lodówki ale to nie stół więc się nie liczy :mrgreen: Dokarmiamy ją stopniowo więc w końcu przestanie być taka głodna. Na spacerze tak blisko trzyma się nogi, że trzeba uważać żeby się o nią nie przewrócić :mrgreen:
 
 
 
Monciak 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 116
Skąd: Leszno
Wysłany: 2014-11-24, 20:32   

Zuzia była raz odrobaczona w schronisku i zakroplona przeciw pchłom.
_________________
Najbardziej złotą częścią goldena jest jego serce...
 
 
Monia i Larsik 
WARTA GOLDENA

Wiek: 31
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 2881
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-24, 21:13   

Monciak napisał/a:
Zuzia była raz odrobaczona w schronisku i zakroplona przeciw pchłom.


:shock: to jestem pod wrażeniem schroniska! Tylko, że nie miałam żadnej informacji o tym na umowie ani od nikogo więc pierwsze co ze względu na to, że mam drugiego psa to było odrobaczenie. Mam nadzieję, że jej nie zaszkodzi. Krople na pchły dostała w sobotę bo drapała się bardzo i po rozgarnięciu sierści widać było skaczące pchluny więc może jeszcze nie zadziałało do końca.
 
 
 
Calineczka 


Wiek: 49
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 370
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2014-11-24, 21:16   

Odrobaczenie co 3 M-c, ale po schronisku czasami trzeba cześciej, Spike tez musiał być odrobaczony po schronisku
_________________
Ania Grzegorz i Abi
 
 
Ola, Mariusz i Lea 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 19 Cze 2013
Posty: 354
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-11-24, 22:47   

Jaka ona jest piękna ,witaj Zuziu :)

Ola
_________________
pozdrawiamy Ola, Mariusz
Lea [*]
 
 
Karolina i Rico 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 33
Dołączyła: 10 Maj 2014
Posty: 58
Skąd: Poznań / Monachium
Wysłany: 2014-11-24, 23:08   

Ślicznosci ❤❤
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant