Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
NEMO - 23
Autor Wiadomość
Michał i Nemo 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 236
Skąd: Knurów
Wysłany: 2011-02-07, 09:26   

Witamy wszystkich bardzo serdecznie :]
No i pierwszy tydzień wspólnego życia mamy już za sobą :] Był to tydzień pełen wrażeń, przyzwyczajania się do siebie nawzajem, do nowych miejsc i ludzi. Muszę Wam powiedzieć że jestem z niego dumny :] Jak to golden, na każdego napotkanego człowieka, nawet na ulicy, reagował prośbą o głaskanie i przytuleniem się ;-) Jeśli chodzi o inne zwierzęta to z dużymi psami dogaduję się wyśmienicie. Zawsze jest chętny do zabawy, ganiania się. Co do małych psów to jest jeden problem. Nemo zawsze chciałby się pobawić, lecz niestety inne pieski chyba się boją takiego wielkiego psa :-(
Co do kotów. Wczoraj podczas wychodzenia na psacer miał okazję poznać kotkę naszych sąsiadów. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się zobaczyć jej pietro niżej, i gdy ją zauważyłem to Nemo był już krok od niej. Jakie było moje zdziwienie, gdy na powitanie Nemo polizał maluszkę przz cały bok :-D
Spacery wychodzą nam coraz lepiej. Nie ciągnie już ani na lince, ani na krótszej smyczy, przywołanie /na lince/ idzie nam już naprawdę dobrze :] Nauczył się, że znaki, latarnie itp trzeba obchodzić z tej samej strony co dystrybutor smaczków :P Podczas wczorajszego wieczornego spaceru spróbowałem puszczenia Nemo ze smyczy, lecz od razu utracił słuch :evil: No nic, przyjdzie jeszcze na to pora :] Na szczęście nie było to na polu, lecz na placu u mnie na osiedlu, więc nie trzeba było daleko za nim biec :lol:
Dziś wybieramy się do dr Reni na kontrolę z uszkami. Przy okazji zważymy się i wyjdzie na jaw, czy trzeba przejść na dietkę, czy nie :-)
Tak więc hasta manana
_________________
Pozdrawiamy, Karolina, Michał, Lusia, Rosi, Lilu i Nemo :)
 
 
Michał i Nemo 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 236
Skąd: Knurów
Wysłany: 2011-02-07, 20:15   

Kolejne wieści :] Byliśmy dziś na kontroli i przy okazji p. Doktor zrobiła USG serca :] Chłopak ma serce jak dzwon, wszystko w jak najlepszym porządku :-D
_________________
Pozdrawiamy, Karolina, Michał, Lusia, Rosi, Lilu i Nemo :)
 
 
bielan 


Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 1427
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-02-07, 20:58   

Same dobre wieści :-)
_________________
"Widziałem raz u psa taki wyraz oczu, spojrzenie pełne pogardy, które bardzo szybko znikło i jestem przekonany, że psy w zasadzie uważają ludzi za kretynów" - John Steinbeck
 
 
 
jadwiga 

Dołączyła: 03 Lut 2011
Posty: 5
Skąd: Giżycko
Wysłany: 2011-02-08, 19:19   

Cieszę się bardzo :-)Pozdrawiam Jadzia
 
 
Michał i Nemo 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 236
Skąd: Knurów
Wysłany: 2011-02-10, 09:31   

Witajcie.
Przepraszam najmocniej za małą lukę w informacjach :] U nas wszystko ok. Nemo już się na dobre zadomowił, i teraz próbuje wprowadzić swój porządek i ład w domu :mrgreen: Po tym, jak dostał kostkę do pogryzienia, na drugi dzień odmówił współpracy z suchą karmą, chyba myślał że kostki to codzienność :nono: Niestety zaobserwowałem to o czym pisała Misia ws Mailo, czyli wraz ze snem następuje kasacja pamięci i znika wszystko co wypracowaliśmy dzień wcześniej :-/ No ale trzeba być cierpliwym :] Uroczyście obiecuję się poprawić i wrzucić kilka zdjęć. Będę dziś u rodziców to ukradnę im aparat :]
_________________
Pozdrawiamy, Karolina, Michał, Lusia, Rosi, Lilu i Nemo :)
 
 
Przemas Nula 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 532
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-02-12, 01:11   

Ależ ten czas leci. Fajnie, że się chłopaki tak dobrze dogadujecie. Aż serce rośnie, gdy się to wszystko czyta. I pewnie poprzedniej rodzinie psiaka także, bo widzą, w jak wspaniałe ręce wpadł ich Nemo. Rozumiem ich trudną sytuację i jeszcze trudniejszą decyzję. Ale należą im się słowa uznania, że tak cierpliwie wspólnie z fundacją szukali dla Nemo nowego domu. Jak widać, z rewelacyjnym skutkiem. :-D
_________________
Pozdrawiam
Przemas & Nula
 
 
 
jadwiga 

Dołączyła: 03 Lut 2011
Posty: 5
Skąd: Giżycko
Wysłany: 2011-02-12, 08:43   

Dziękuje za miłe słowa.To prawda chociaż tęsknię za Nemo to cieszę się bo Michał to odpowiedni Pan dla Niego.Świetnie zajmuje się psiakiem ,a przede wszystkim Nemo wybiega sie no wreście nauczy się komend.Życzę powodzenia.Serdecznie pozdrawiam :)
 
 
Michał i Nemo 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 236
Skąd: Knurów
Wysłany: 2011-02-13, 22:55   

Proszę Państwa! Sukces :rotfl: Metodą prób i błędów doszliśmy do wniosku że najlepszą nagrodą przy szkoleniu są parówki :] Ale żeby nie było tak różowo, Morliny i tylko wieprzowe :evil: Teraz jak tylko widzi, że sięgam do lodówki przed spacerem, to od razu lepiej słyszy i szybciej reaguje, nawet biegnie do mnie na komendę :mrgreen:
_________________
Pozdrawiamy, Karolina, Michał, Lusia, Rosi, Lilu i Nemo :)
 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24658
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-13, 22:57   

Hm, trzeba było spytać, to byśmy Ci powiedzieli, że parówki są dobre na wszystko. :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Michał i Nemo 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 236
Skąd: Knurów
Wysłany: 2011-02-13, 23:05   

Parówki testowaliśmy już od 4 dni, ale dopiero te jedne jedyne konkretne przypasowały :roll:
_________________
Pozdrawiamy, Karolina, Michał, Lusia, Rosi, Lilu i Nemo :)
 
 
bielan 


Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 1427
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-02-14, 09:56   

Wybredny ten Twoj Nemo:-)
_________________
"Widziałem raz u psa taki wyraz oczu, spojrzenie pełne pogardy, które bardzo szybko znikło i jestem przekonany, że psy w zasadzie uważają ludzi za kretynów" - John Steinbeck
 
 
 
Michał i Nemo 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 236
Skąd: Knurów
Wysłany: 2011-02-14, 22:29   

W sumie to nie jest tak źle. Na pozostałe smakołyki reagował, lecz nie tak jak teraz. Teraz po prostu 'leci' na komendę do mnie :mrgreen: No chyba że jest w pobliżu inny psiak, wtedy w dalszym ciągu jest głuchy.
Tak trochę z innej beczki :] Moglibyście poradzić mi jakiegoś fryzjera? Trzeba wreszcie przyciąć to futro, zwłaszcza na klacie ;-)
_________________
Pozdrawiamy, Karolina, Michał, Lusia, Rosi, Lilu i Nemo :)
 
 
Aga Szanti 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 41
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 3710
Skąd: Warszawa/Izabelin
Wysłany: 2011-02-15, 01:23   

Zygmunt - Michał ma namiary
_________________
"Posiadanie psa jest jak tęcza. Szczenięta są radością na jednym jej końcu. Stare psy są skarbem na drugim".
 
 
 
bielan 


Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 1427
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-02-15, 09:09   

Zygmunt nie jest zly:-) ale jak cos Michal zapraszam do siebie z przyjemnoscia obetne Nemcia:-)
_________________
"Widziałem raz u psa taki wyraz oczu, spojrzenie pełne pogardy, które bardzo szybko znikło i jestem przekonany, że psy w zasadzie uważają ludzi za kretynów" - John Steinbeck
 
 
 
Michał i Nemo 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 236
Skąd: Knurów
Wysłany: 2011-02-16, 09:56   

A ja mam takie małe pytanie, Jak Długo utrzymuje się w organizmie alergen? Nemo ostatnio dostał kilka takich 'smaczków' gotowych, takich ciasteczek i zaczął się strasznie drapać :/ od razu odstawiliśmy ale męczy się już ze 3 dni :(
_________________
Pozdrawiamy, Karolina, Michał, Lusia, Rosi, Lilu i Nemo :)
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2011-02-16, 10:00   

No to Ci mogę odpowiedzieć na to pytanie- alergen utrzymuje się ok. 2 tygodni. Mailo na drapanie dostał Atarax po dwie tabletki przez 12 dni na złagodzenie świądu.
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Michał i Nemo 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 236
Skąd: Knurów
Wysłany: 2011-02-16, 10:06   

Jedziemy dziś do p Reni na kontrolę z uszami to poproszę od razu o to :) Wielkie dzięki
_________________
Pozdrawiamy, Karolina, Michał, Lusia, Rosi, Lilu i Nemo :)
 
 
Przemas Nula 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Dołączył: 18 Wrz 2010
Posty: 532
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-02-19, 20:44   

Dziś cała Nulkowa Rodzina miała okazję poznać się osobiście z tym pięknym złociakiem Nemo. W oryginale jest jeszcze piękniejszy niż na zdjęciach. Jest bardzo przyjazny, choć jednocześnie to wulkan energii. Oprowadził nas po swoich nowych włościach w Knurowie, więc przy okazji machnęliśmy kilka fotek. Dwie najfajniejsze wklejamy poniżej ku uciesze innych forumowiczów Warty. Dzięki Michał za miłe spotkanie i przyjęcie nas. Następnym razem zapraszamy do nas na sarny i dziki :mrgreen:


Przystojniak w pełnej krasie :-D


Nemo z Michałem - dwaj nierozłączni koledzy :)
_________________
Pozdrawiam
Przemas & Nula
 
 
 
Michał i Nemo 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 236
Skąd: Knurów
Wysłany: 2011-02-19, 23:30   

My również dziękujemy za wspólny spacer, miłe słowa no i piękne zdjęcia :] Już się nie mozemy doczekać wizyty u Was i spotkania z dzikami :rotfl:
_________________
Pozdrawiamy, Karolina, Michał, Lusia, Rosi, Lilu i Nemo :)
 
 
Michał i Nemo 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 236
Skąd: Knurów
Wysłany: 2011-02-20, 22:26   

No i wyszło szydło z worka :( Niestety chyba wszystkie spacery musimy zawiesić do momentu kastracji :( Nemo dobierał się dziś nawet do Amora, choć to moze wina tych jego pięknych loków :-D
_________________
Pozdrawiamy, Karolina, Michał, Lusia, Rosi, Lilu i Nemo :)
 
 
Jerzy Kora 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 65
Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 9064
Skąd: Komorów k.Pruszkowa
Wysłany: 2011-02-21, 08:38   

Michał i Nemo napisał/a:
No i wyszło szydło z worka :( Niestety chyba wszystkie spacery musimy zawiesić do momentu kastracji :( Nemo dobierał się dziś nawet do Amora, choć to moze wina tych jego pięknych loków :-D


Może Nemo ma za dużo energii? Albo jakaś sunia jest z cieczką w pobliżu? Coś musiało powodować jego chęć rozładowania się.
_________________
Uczmy się szanować i kochać wszystko co żyje
 
 
 
Michał i Nemo 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 236
Skąd: Knurów
Wysłany: 2011-02-25, 13:00   

Ażtrudnio w to uwierzyć, ale to już prawie 4 tygodnie Nemo jest u mnie :] Jak ten czas szybko leci. Kilka najnowszych wieści :) Uszy mamy już prawie zdrowe, jeszcze tylko trochę lewe uszko musimy doleczyć ;-) Z rzeczy zauważonych, Nemo dostal ostatnio kość, co będzie zaraz widać, lecz w domu tylko ją obwąchał, natomiast wypuszczony z nią na balkon pochłonął w 20 min :mrgreen: Coraz lepiej idzie nam przywołanie, a nawet waruj zaczyna nam wychodzić :rotfl: No to teraz trochę zdjęć :)
_________________
Pozdrawiamy, Karolina, Michał, Lusia, Rosi, Lilu i Nemo :)
 
 
skipi29 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 47
Dołączył: 03 Paź 2010
Posty: 575
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2011-02-25, 13:27   

Słodki sierściuch z tego Nemo :mrgreen:
_________________
Mówią,że jeżeli uratowałeś chociaż jedno istnienie to warto było się urodzić
 
 
bielan 


Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 1427
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-02-26, 12:21   

Michał w przyszłym tygodniu koniecznie musisz do mnie przyjechać na zabiegi fryzjerskie :-) Zapraszam codziennie od poniedziałku po godzinie 19:00 pasuje Ci ?
_________________
"Widziałem raz u psa taki wyraz oczu, spojrzenie pełne pogardy, które bardzo szybko znikło i jestem przekonany, że psy w zasadzie uważają ludzi za kretynów" - John Steinbeck
 
 
 
Michał i Nemo 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 236
Skąd: Knurów
Wysłany: 2011-02-26, 13:47   

Jasne że pasuje :) nawet poniedziałek, napisz tylko gdzie a będziemy :)
_________________
Pozdrawiamy, Karolina, Michał, Lusia, Rosi, Lilu i Nemo :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant