Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
SZERI ma juz dom w Sosnowcu - 330 i 493
Autor Wiadomość
Sylwiana i Luna 
DOM WARTY GOLDENA
Wiek: 38
Dołączyła: 22 Gru 2013
Posty: 36
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2016-01-17, 12:50   

Witamy z Sosnowca z domku tymczasowego Szeraska :D

Szerasek jest już u nas od tygodnia. Na początku obawiałam się tego z chłopak bedzie miał nawyki z którymi być może sobie nie poradzę. Jednak pozytywnie się zaskoczyłam. Szeri jest psem praktycznie bezproblemowym. Słucha się, w domu jest ciągle na oku, ładnie załatwia sie na dworze, jak zbliża się czas spaceru leży pod drzwiami.

Z Luneczką się dogadują, choć Luneczka jak to rezydentka czuję się baaardzo u siebie. Stawia granice tolerancji Szeraskowi, a ten jak przystało na gentelmena ustępuje damie ;)

Szerasek nieposkromiona energia, zachęca do zabawy. Przynosi zabawki i ładnie patrzy w oczy maślanym wzrokiem niczym kotek ze Shreka :D Oczywiście nie można mu odmówić. <3

No cóż, zakochałam się... Jest to piesek przytulasek. Uwielba się tulić. Chtnie śpi wtulony do Ciotki :) czeka tylko na moment kiedy usiąde na chwile i już szuka miejsca gdzie może położyć choćby głowe go głaskania.

Szczęściarz, który da mu domek na stałe z pewnością bedzie miał pocieche z kochanego psiaka. <3 <3 <3

Jedyny kłopot jest na spacerach, Szerasek musi sie nauczyć chodzić na smyczy. U mnie po tygodniu jest dużo lepiej, miło zachęcam go do tego żeby szedł w moją strone gdy go coś mocno zainteresuje i przyznam że to działa. Skutecynie odciga jego uwage i możemy spacerować dalej :)

Szeras to mądry pies, dostosowuje się do sytuacji i ufa człowiekowi. Myślę że można go jeszcze wiele nauczyć. Naprawde to szczęście mieć takiego psiurka :)

Zdjcia są poniżej w linku. Zachęcam do obejrzenia :)
_________________
Zdjęcia Lunki.
http://www.garnek.pl/sylunka/a
 
 
Waniliowa Paula 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 09 Gru 2014
Posty: 1607
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-01-18, 12:45   

Kochany Szeruś :-) fajtłapka śliczna!!! :lol: :lol:
_________________
Paula i Michał, Wanilia i Spajk
 
 
Sylwiana i Luna 
DOM WARTY GOLDENA
Wiek: 38
Dołączyła: 22 Gru 2013
Posty: 36
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2016-01-31, 23:47   

Witamy Wszystkich.
Piesy machaja ogonkami na przywitanie. 😃 Zwłaszcza Szeruś rozbujany ogon ;)

Tak... dawno nas tu nie było bo ciotka rzuciła się w wir pracy i trochę się przeliczyła z czasem... ale już nadrabiam.

Zacznę może od obserwacji które są właśnie w związku z praca.
Szer mimo kilkugodzinnych nieobecności człowieka w domu potrafi być bardzo grzeczny. Wszystko jest na swoim miejscu. Nic nie niszczy, nie płacze kiedy wyjdzie się z domu. Choć minke zawsze ma smutną jak się wychodzi bez niego:(
Bo jak to tak bez misia przytulaka tak tyle godzin... ;)
Jedynie co w spółce z Lunka upychaja zabawki gdzie się da i można się o nie nieźle potknąć. :-)

To nie koniec jego grzeczności. W trakcie jazdy autem też jest grzeczny. Cicho siedzi tak że można zapomnieć że się go wiezie. Jedynie trzeba uważać na jego szanowność przy wsiadania bo czasem nie chce szybko wsiąść do auta i trzeba mu poświęcić więcej czasu. Bo próba podsadzenia była nie mile widziana. Jednak chłopak woli być samodzielny. :)

Takie przejażdżki uządzalismy do weterynarza w ostatnim czasie.
Szeri po kastracji postanowił jednak zaprotestować. A może sprawdzał czy aby na pewno nie ma już klejnotów... bo chciał się tam koniecznie dolizać. Naruszył kilka szwów i wymagało to wizyty. Pani doktor dala antybiotyk i maści i wszystko zagoiło się elegancko po kilku dniach. :lol: Dzisiejsza wizyta była już kontrolna i Pani doktor dala tylko suplementacje na poprawę skóry i kondycji włosa. Póki co jest szorstki i skóra się łuszczy. Za tydzień też wybieramy się na badanie tarczycy zeby się upewnić że stan skóry i włosa nie ma z tarczycą nic wspólnego. Szeruś dostał też kropelki bo uszki mimo że czyszczone trzeba było jeszcze oczyścić porządnie w środku.

Ogólnie rzecz biorąc Pan Szeridan to okaz zdrowia. Powoli mężnieje. Przybył już 1,5 kg na wadze :D Ma apetyt, dużo chcęci do zabawy. Uwielbia porywać kapcie żeby zagaić do bawienia. Ostatnio ukradł butelkę plastikową i była to dla niego niezła zabawa... nie dał jej sobie zabrać. Doskonale się bawił. Po co kupować zabawki, gryzaki jak jemu nie wiele do szczęścia potrzeba. :D

Szeruś jak przystało na faceta jakoś nie za bardzo przywiązuje wagę do zbytniego dbania o siebie. Lubi tylko delikatne, krótkie czesanko. Jak mu się nie podoba, lub niechcący pociągnie wiosek manifestuje niezadowolenie rzędem białych błyszczczacych ząbkow. Ostrzegawczo bo ja nie zważam na to i dalej robię swoje i po chwili ostrzeganie go nudzi i już jest spokojny. No cóż musi być ładny chłopak żeby ktoś się w nim zakochał jak ciotka Sylwia. <3

Szeruś nie sprawia radnych problemów. Jest psem bardzo bystrym i szybko się uczy nowych zasad. Trzeba mu poświęcać dużo uwagi i na pewno potrzebuje spokoju i cierpliwości. Jedynym kłopotem jaki jeszcze jest do końca opanowany to jego chodzenie na smyczy. Niejednokrotnie potrafi cały spacer przejść spokojny ale nigdy nie znasz dnia ani godziny kiedy dorwie jakiś trop i nagle pociągnie. Ale myślę ze i to w krótce opiniuje. Szeri bardzo lubi być prowadzony przez mężczyzn. Tutaj chyba samce dogaduja na jakimś nieznanym mi poziomie percepcji. Już nie ma szarpania i nie ma kłopotu :)

Pan Szeridan z lady Lunką też się dobrze dogadują. Mimo ze Lunka jest badzo egoistyczna i dominująca. Czasem mu pokaze gdzie pieprz rośnie, czasem zje swoje i jemu zabiera. Trzeba zawsze patrzeć bo jak się nie zauważy ze mu zabrała np. Gryzaki to biedny siedzi cicho i się nie uskarża .
:-/
Ciapeczek jest z niego słodki, potrafi ogrzać nóżki jak zimno. Przytula się. Jest towarzystki. Nie zadziera z psami na podwórku. Taki przytulak z niego. Szuka gdzie by tu łebek położyć. Jakby się tu dać podrapac za uszkiem. :)

Ja jestem zakochana... ukradł moje serduszko. <3

Kolejny wpis za kilka dni. Dodobno mam miec więcej czasu w tym tygodniu. Dobrze. Więcej czasu poświęce siersciuszkom. Bo się strasznie tęskni w pracy.

Dobranoc Wszystkim. Psiurki już nie pomachaja bo już chrapią. :D
_________________
Zdjęcia Lunki.
http://www.garnek.pl/sylunka/a
 
 
Waniliowa Paula 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 09 Gru 2014
Posty: 1607
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-02-02, 11:36   

:lol: :lol: :lol:
Sylwia ale Ci zazdroszczę Szeraska mieć pod ręką :-) też się w nim zakochałam ehhh
_________________
Paula i Michał, Wanilia i Spajk
 
 
Waniliowa Paula 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 09 Gru 2014
Posty: 1607
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-02-07, 15:17   

Kochani :) uroczyście oświadczam, że Szeruś ma dom!!! Znalazł chłopak swoich ludzi, którzy go pokochali i będa o niego dbać :) Zamieszka w Sosnowcu z panią Karoliną i Jej rodziną.

Jednoczesnie bardzo dziękuję Sylwii za wspaniałą opiekę nad Szerim :*
_________________
Paula i Michał, Wanilia i Spajk
 
 
Milena i Kosmo 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Lis 2012
Posty: 3505
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-02-07, 16:47   

O kurcze to JUŻ ?! :mrgreen: Gratulacje !
Nieee no koniecznie prosimy o zdjęcia z nowego domu :]
_________________
Pozdrawiają
Milena, Tomek i Kosmo Kosmo'wski
 
 
magda 


Wiek: 50
Dołączyła: 14 Paź 2010
Posty: 51
Skąd: Garwolin
Wysłany: 2016-02-07, 16:59   

:lol: :lol:
_________________
właścicielka 4 letniego Clifforda i rocznej Megi www.swiatjonki.info.pl
 
 
 
Dominika i Binek 
WARTA GOLDENA

Wiek: 32
Dołączyła: 01 Paź 2015
Posty: 10100
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-08, 01:04   

Szeri ! Gratulacje <3
_________________
Nowy dom Binka :)
 
 
Katarzyna Wro 

Wiek: 43
Dołączyła: 15 Gru 2015
Posty: 12
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-02-08, 18:48   

:serce: :serce: :serce:
 
 
Karola i Szeri 
DOM WARTY GOLDENA
Wiek: 38
Dołączyła: 09 Lut 2016
Posty: 1
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2016-02-09, 12:13   

Cześć wszystkim- tu Szeri :)
melduję się z nowego domku.... Ostatnio mam tyle wrażeń... mało tego, że mam swoje stałe miejsce. to jeszcze tylko rąk do głaskania i tyle kolan, na których mogę położyć swoją biszkoptową mordkę... Tłoczno się zrobiło w domu.... ale nie narzekam na to, ciągle merdam ogonkiem .... P.S. Opanowałem wszystkie możliwe kapcie :D

Z początku nie chciałem jeść, dużo wrażeń jak na moje 8 letnie serduszko, ale Pańcia znalazła sposób i karme przemyca do kaszy z mięskiem i warzywkami..ojjj jak to pachnie.... :D
Na smyczce prowadzam się już coraz lepiej... zdarza mi się pociągnąć , ale z każdym dniem jest coraz lepiej...
Zapamiętałem już drogę do domu i które schody prowadzą do mojego domku....
Wszystko się ułożyło .....
Wkrótce pojawią się zdjęcia.... Dzisiaj to na tyle...
Merdam ogonkiem dla Wszystkich :) :D :lol:
 
 
Dominika i Binek 
WARTA GOLDENA

Wiek: 32
Dołączyła: 01 Paź 2015
Posty: 10100
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-11, 08:36   

Cześć Szerasku:) Wygląda na to, że ładnie się klimatyzujesz. Nie stresuj się już , bo trafiłeś w końcu do swojego własnego, kochającego domku !:) Teraz nic tylko sie cieszyć !:)
_________________
Nowy dom Binka :)
 
 
Deltowa Joanna 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 14 Lis 2015
Posty: 122
Skąd: Sobota
Wysłany: 2016-02-12, 12:59   

Powodzenia chłopaku! widać, że już jesteś kochany i masz soje miejsce na Ziemi.
_________________
Pozdrawia Joanna z rodziną
Emi-odwiedza mnie w myślach(2014-2015*)
 
 
Waniliowa Paula 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 09 Gru 2014
Posty: 1607
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-02-23, 18:26   

Karolaaaa! Miód na me serce czytając taki opis!! :lol: :lol: :lol:
_________________
Paula i Michał, Wanilia i Spajk
 
 
Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 5607
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2016-03-01, 00:09   

Z małym poślizgiem czasowym się witam ;) Super takie wieści- nasz Szerasek wymiata, jakby od zawsze był z nową pańcią :D Serdecznie gratuluję!
_________________
“The happiest people don’t have the best of everything, they just make the best of everything they have.”

Amcia z Rufiakiem
 
 
Sandra i Neli 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 24 Paź 2015
Posty: 188
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2017-08-27, 13:09   

Nowe wieści z domku SHERI

Dziękuje za informację, jeśli chodzi o Szerusia wszystko z nim w porządku, przylepą jest straszną, od momentu kiedy jest ze mną troszkę się chłopakowi przytyło :) nawet bardziej niż troszkę.
Gdyby coś się z nim działo, poinformuje Panią.

Serdecznie pozdrawiamy z Szerasem :)
_________________
Sandra & Neli pozdrawiają :)
 
 
Angelika i Spike 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 30
Dołączyła: 17 Lut 2016
Posty: 14638
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-08-27, 13:18   

Może niech napiszą na forum jak będą mieli czas? 👌
_________________
Nowy dom Spajkusia od '16 ;-)
Angelika i Radosław
/ Diana (*), 2005-2015
 
 
Sandra i Neli 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 24 Paź 2015
Posty: 188
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2017-08-27, 13:26   

Angelika i Spike napisał/a:
Może niech napiszą na forum jak będą mieli czas? 👌


Napisałam do Pani Karoliny zachęcając do kontaktu :) :)
_________________
Sandra & Neli pozdrawiają :)
 
 
Dominika i Binek 
WARTA GOLDENA

Wiek: 32
Dołączyła: 01 Paź 2015
Posty: 10100
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-09-25, 00:01   

fajnie, że ma się dobrze, mam nadzieje tylko, że nie ma jakiejś mocnej otyłości, jakieś foteczki byłyby mile widziane :D
_________________
Nowy dom Binka :)
 
 
Sylwiana i Luna 
DOM WARTY GOLDENA
Wiek: 38
Dołączyła: 22 Gru 2013
Posty: 36
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2018-05-03, 21:54   

Hej Wszystkim. Dawno nas tu nie było.
Nie wiem czy wszyscy wiedzą ale Lunkowa gromadka powiększyła się o przystojniaka Szerego. Był jakiś czas w Sosnowcu u Karoliny, jednak pozmieniało się u niej dużo w życiu i razem z Lunką zaopiekowaliśmy się Szerusiem. Miało być tylko na chwile a okazuje się że został. Mamy nadzieje, że na zawsze bo Lunka bardzo przywykła do nowego przyjaciela w swoim domku i nie chcielibyśmy tego zmieniać.
Na początku Lunka trochę walczyła o swoje miseczki, miejsce i naszą uwagę. Teraz traktuje Szerusia z wiekszą przyjaźnią. Zdarza im się przytulać kiedy śpią obok. Co dziwne bo nigdy nie myślałam że Luli jest zdolna do tego. Zawsze przegania psy od siebie.
Kiedy Szeruś trafił do nas, musieliśmy troche zmienić. Pierwszą rzeczą była karma, wcześniej dostawał tanią marketową, co skutkowało dużym łupieżem na skórze przez co strasznie się drapał, często też miewał biegunki. Dostaje teraz to co Lunka. Sam's Field ze składnikami na stawy i dużą ilością mięsa w składzie. Został wykąpany i po jakimś czasie problemy skórne i rzadkie kupki się skończyły. :)
Kupiliśmy piękną adresówkę, obroże bayera na pchły i kleszcze bo nie miał i plastikowy kaganiec. Zakładamy mu w drodze na wybieg bo ma takiego nochala że wszystko wyczuje, znajdzie i zje. :( Mieszkamy w blokowisku i ludzie mają dziwną manię wyrzucania jedzenia przez okno :(Boimy się że zje nam coś co mu zaszkodzi. Różnie to bywa :(
W ostatnim czasie kupiliśmy działkę wiec przeważnie jeździmy tam w piątek i wracamy w niedziele. Piesiowe są szczęśliwe bo mogą biegać, spać i robić wszystko na co mają ochotę, do oporu :)
Generalnie Szeri jest zdrowy, zadowolony, zawsze chętny do zabawy. :lol:
Długo zastanawialiśmy się kiedy się okazało że u nas zostanie czy podołamy, Ja i mój narzeczony pracujemy i różnie bywa. Dodatkowo to dwa psy wiec podwójny wydatek. Jeszcze mamy nieduże mieszkanie i najważnisze czy na dłuższą metę oba psy się dogadają. Jednak troche czasu upłynęło i wszystko sie rozwiązało. Teraz nie wyobrażamy sobie żeby Szerusia z nami nie było. Nie odczuwamy w większym stopniu że jest drugi pies. Trzeba włożyć wiecej uwagi i pracy nad psami ale to wszystko równoważy radość ze wspólnych wyjazdów, wspólnej zabawy i po prostu Psiej obecności. Bardzo ważnej zwłaszcza dla mnie bo pies to obecność, ktoś kto kocha, słucha, jest mimo wszystko. <3


Nie obiecuje że znów napiszę za niedługo bo stałam sie bardzo antykomputerowa. Wchodzę czasem na FB i tyle, proszę się nie gniewać. Wiem jak ważne jest aby Fundacja wiedziała co się dzieje u Piesiowych jednak jest mnie cieżko zagonić na komputer. Proszę o wyrozumiałość :)
_________________
Zdjęcia Lunki.
http://www.garnek.pl/sylunka/a
 
 
Angelika i Spike 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 30
Dołączyła: 17 Lut 2016
Posty: 14638
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-05-04, 16:21   

Piszcie chociaż Na chacie Warciaka i wam wybaczymy 😄
_________________
Nowy dom Spajkusia od '16 ;-)
Angelika i Radosław
/ Diana (*), 2005-2015
 
 
Nanka i Beza 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Mar 2017
Posty: 3577
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2018-05-10, 10:47   

_________________
'Wszystko to, co człowiek zwierzęciu wyrządził, spadnie z powrotem na człowieka.'
Pitagoras
 
 
Nanka i Beza 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Mar 2017
Posty: 3577
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2018-05-10, 10:48   

_________________
'Wszystko to, co człowiek zwierzęciu wyrządził, spadnie z powrotem na człowieka.'
Pitagoras
 
 
Nanka i Beza 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Mar 2017
Posty: 3577
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2018-05-10, 10:48   

_________________
'Wszystko to, co człowiek zwierzęciu wyrządził, spadnie z powrotem na człowieka.'
Pitagoras
 
 
Nanka i Beza 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Mar 2017
Posty: 3577
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2018-05-10, 10:49   

_________________
'Wszystko to, co człowiek zwierzęciu wyrządził, spadnie z powrotem na człowieka.'
Pitagoras
 
 
Nanka i Beza 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Mar 2017
Posty: 3577
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2018-05-10, 10:50   

_________________
'Wszystko to, co człowiek zwierzęciu wyrządził, spadnie z powrotem na człowieka.'
Pitagoras
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant