Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
ARIS - 370
Autor Wiadomość
AgaJessieLily 
WARTA GOLDENA

Wiek: 44
Dołączyła: 28 Paź 2015
Posty: 156
Skąd: Płock
Wysłany: 2016-07-03, 19:32   

Kochani

a do dzisiejszego postu z opisem i zdjęciami Aris dołączamy także trochę filmików.
Pochodzą jeszcze sprzed metamorfozy ale przecież Aris i wtedy była tak samo kochana i piękna :)

Aris i siostry - pierwsze spacery razem:
Aris i siostry - pierwsze dni razem

Aris buszująca w zbożu:
Aris i zabawa w zbożu

Aris i poranna zabawa z Lily:
Aris i Lily

Aris, patyczek i wywrotka:
Aris, patyczek i wywrotka

Aris i górka piachu:
Aris i górka piachu

i coś z wczoraj:
Aris
Aris

oraz z dziś jak wspólnie jemy:
Aris i jedzenie

Miełgo tygodnia WSZYSTKIM ŻYCZYMY

Aris oraz jej domek: Jessie & Lily oraz człowieki :)
_________________
Lily & Jessie
:) Agnieszka i Konrad :)
 
 
Kasia i Abby 


Dołączyła: 24 Kwi 2015
Posty: 1198
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-07-03, 20:45   

Ale one sie fajnie dogaduja!!! ;) )) wiedzialam ze w koncu nastapi przelom- tak samo bylo z Daisy i Lilly! ;)

Ariska wypiekniala!
_________________
Pozdrawiamy Kasia, Arek i Abby



[*] Daisy 26.07.2011- 04.02.2016
 
 
AgaJessieLily 
WARTA GOLDENA

Wiek: 44
Dołączyła: 28 Paź 2015
Posty: 156
Skąd: Płock
Wysłany: 2016-07-03, 21:06   

Oj cały czas Aris pięknieje...
Ach te złote nasze psiaki... To sama radość z nimi żyć...
_________________
Lily & Jessie
:) Agnieszka i Konrad :)
 
 
Dorota i Ares 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 07 Sty 2016
Posty: 85
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-07-04, 08:28   

Przepiękne zdjęcia, oczu nie można oderwać :)
_________________
Dorota J.
 
 
Dominika i Binek 
WARTA GOLDENA

Wiek: 32
Dołączyła: 01 Paź 2015
Posty: 10100
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-04, 09:38   

Aga dzięki za video relacje :D Dla mnie najcudowniejsze są filmiki pod tytułem "Buszujący w zbożu" :D Ariska ma lekkie zacieki pod oczami, jakaś alergia?
_________________
Nowy dom Binka :)
 
 
Angelika i Spike 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 30
Dołączyła: 17 Lut 2016
Posty: 14638
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-07-04, 11:39   

Aga, ja jestem za tym, żebyś ty była naszym domem tymczasowym NOTORYCZNIE! :D
Idealnie prezentujesz nasze psiaki do adopcji - zdjęcia i filmy, no są miodzio :serce:
_________________
Nowy dom Spajkusia od '16 ;-)
Angelika i Radosław
/ Diana (*), 2005-2015
 
 
Sylwia, Abra i Felek 
WARTA GOLDENA

Wiek: 32
Dołączyła: 29 Lis 2015
Posty: 870
Skąd: Kielce
Wysłany: 2016-07-04, 14:59   

Agnieszko, to było do przewidzenia. Jesteście najwspanialszym DS, a teraz i DT pod słońcem! :) Aris pięknieje u Was. Wspaniale dogaduje się z siostrami. :) W drugim życiu, życzę sobie być Waszym psiakiem. :-) Niebo na ziemi!
_________________
Pozdrawiamy!
Sylwia, Karolina, Abra i Felek :)
 
 
zuziaamel 
GOLDENIA PRZYSTAŃ
Dołączyła: 04 Lip 2016
Posty: 10
Skąd: Otwock
Wysłany: 2016-07-04, 17:17   

Przecudowne zdjęcia!!! Jestem nowa na tym forum, więc przy okazji się witam
(staramy się o bycie domem tymczasowym dla złotka w potrzebie),
i musiałam się tu wypowiedzieć,

zdjecia na łące i Aris w makach-coś pięknego :) Do kalendarza,albo na rozkładówkę :)


:-> :-> :-> :-> :->
 
 
AgaJessieLily 
WARTA GOLDENA

Wiek: 44
Dołączyła: 28 Paź 2015
Posty: 156
Skąd: Płock
Wysłany: 2016-07-05, 10:37   

Dominiczko,

zacieczki na oczach Ariski są głównie rano po nocy lub po większym wysiłku.
Przecieramy wacikiem ze świetlikiem ale lekarz powiedział nam, że to może być spowodowane brodawką na trzeciej powiece.

Taką maciupcią brodaweczkę Aris ma na trzeciej powiece - jest wogóle niewidoczna... widać ją kiedy podwinie się tę powiekę...
Tak ją wynalazł nasz wet i oznajmił, że nie jest to nic niepokojacego.
Trzeba dbać o higienę ocząt i tyle. Daltego przecieramy świetlikiem. Dziś będziemy z Ariską u weta i poproszę go jeszcze o może jednak jakieś kropelki albo kontakt do jakiegoś okulisty weterynarza.
Aris łzawią oczka czasami po długim śnie lub jak się zmęczy np. po długim spacerze...

Poza tym Aris to mały wariat.
Na długich spacerach Aris raczej sobie wędruje, czasami pobiega za patyczmkiem... poucieka z nim jak któras z moich chce jej go odebrac w zabawie...
jest wolniejsza niz moje dwie turbolotki ale daje radę... Jak idziemy z piłeczką to nie odpuszcza jej nawet na krok więc cały czas ma misję: nie upuścić piłeczki a jak mi zabiorą to odebrać :)

Cały czas urzeka mnie jej spokój, taka stateczność. Bardzo upodobała sobie łóżeczko naszych suczek. One w nim nie śpią wogóle bo wolą z nami w łóżku a ona chętnie się tam kładzie sama i śpi. Potrafi zostawić nas na dole i sama wchodzi po schodach na górę do sypialni i układa się w tym posłanku.
Rozczulający widok.
_________________
Lily & Jessie
:) Agnieszka i Konrad :)
 
 
Milena i Kosmo 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Lis 2012
Posty: 3505
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-07-05, 19:51   

AgaJessieLily napisał/a:
Aris i poranna zabawa z Lily:
Aris i Lily


a ja wiedziałam! wiedziałam, że będzie zabawa :D
_________________
Pozdrawiają
Milena, Tomek i Kosmo Kosmo'wski
 
 
AgaJessieLily 
WARTA GOLDENA

Wiek: 44
Dołączyła: 28 Paź 2015
Posty: 156
Skąd: Płock
Wysłany: 2016-07-05, 22:58   

SYLWIA - Abra

urzekł mnie Twój WPIS... Masz u nas swoje miejsce z Abra już teraz, w tym życiu...
zapraszamy...
Wszak rodziną jesteśmy... bo mamy te same złotka z siódemeczki
_________________
Lily & Jessie
:) Agnieszka i Konrad :)
 
 
AgaJessieLily 
WARTA GOLDENA

Wiek: 44
Dołączyła: 28 Paź 2015
Posty: 156
Skąd: Płock
Wysłany: 2016-07-11, 15:25   

Heeeej

Aris jest po II badaniu USG brzuszka i wynik jest ok. Nic się tam nie dzieje, nic nie zbiera... Sunia po prostu dużo schudła (ponad 10 kg) i też dlatego skóra na brzusiu troszkę jej wisi...
Ale jak jej tam sierść urośnie (bo była wygolona do sterylizacjI) to nic nie będzie widać.

Na łzawiące oczko... taki jej urok. Dbamy o higienę - czyli wycieramy (ja stosuję do przecierania kropleki ze świetlikiem). Te łezki są czasami intensywniejsze bo Aris ma małą brodawkę na trzeciej powiece. Teraz mamy ze sobą zawsze gazik zwilżony i nawet na spacerach jej przecieram oczko więc jest ok.

Reszta super.

Znów się czeszemy i piękniejemy.
Teraz już wyczesuję Aris bez furminatora, aby jej nie ogołocić :) Czeszemy tylko szczoteczką.

Uszy co raz lepsze. Czyścimy specjalnym preparatem. Tu najważniejsza jest regularność.

ARIS to pies, któy pragnie bliskości człowieka.
Nie zasługuje, aby ktoś ją przymuszał do czegokolwiek. Jest ufna i kocha od razu i właśnie dlatego trzeba odwdzięczać się jej tym samym.

Potrzebny jej człowiek, który będzie TYLKO dla niej, który da jej całą swoją uwagę... uszanuje jej potrzebę spokoju a kiedy trzeba spędzi czas na zabawie.

Nie wyobrażam sobie, że sunia trafia do domu, w którym jest ciągła zmiana ludzi, sytuacji. Potrzeba jej pewnej stabilizacji i aktywności dopasowanej do jej potrzeb :) Wystarczy tylko porzucać piłeczkę, patyczek, pobyć blisko miziając po główce - ale przez jej człowieka a nie ludzi przypadkowych. Zresztą tak chyba robi każdy odpowiedzialny właściciel. Pies to nie trofeum do prezentowania a żywa istotka do kochania.

Nie wyobrażam sobie także, że Aris trafia do domu z dziećmi, nie dlatego, że ona dzieci nie lubi... Aris lubi dzieci i to bardzo - to typowy golden... ale NIEKTÓRE dzieci (podkreślam niektóre!!!) czasami nie znają umiaru w intensywnych zabawach... szarpią, szamoczą, potrafią uderzyć... ARIS na to nie zasługuje. Kocha zabawę ale taką gdzie nie jest zabawką... TAK CHYBA MAJĄ WSZYSTKIE PSY I TO SIĘ NAZYWA SZACUNEK DO ZWIERZĘCIA.

DLATEGO - Aris czeka na dobrego człowieka, któy pokocha ją dla Niej samej...

A tak wygląda nasza ślicznotka i nasze wierne terapeutki Jessie i Lily:

_________________
Lily & Jessie
:) Agnieszka i Konrad :)
 
 
Angelika i Spike 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 30
Dołączyła: 17 Lut 2016
Posty: 14638
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-07-11, 15:32   

Uśmiech Ariski jest idealnym dowodem na to, jak dobrze ma u Was :)
_________________
Nowy dom Spajkusia od '16 ;-)
Angelika i Radosław
/ Diana (*), 2005-2015
 
 
Waniliowa Paula 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 09 Gru 2014
Posty: 1607
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-07-12, 10:14   

Przepiękne złotka :-) Dech zapiera :)
Aga uwielbiam Wasze fotki :)
_________________
Paula i Michał, Wanilia i Spajk
 
 
Agnes i Nelly 


Wiek: 49
Dołączyła: 09 Mar 2016
Posty: 353
Skąd: Warszawa/Bydgoszcz
Wysłany: 2016-07-12, 13:55   

AgaJessieLily napisał/a:
Heeeej

ARIS to pies, któy pragnie bliskości człowieka.
Nie zasługuje, aby ktoś ją przymuszał do czegokolwiek. Jest ufna i kocha od razu i właśnie dlatego trzeba odwdzięczać się jej tym samym.

Potrzebny jej człowiek, który będzie TYLKO dla niej, który da jej całą swoją uwagę... uszanuje jej potrzebę spokoju a kiedy trzeba spędzi czas na zabawie.

Nie wyobrażam sobie, że sunia trafia do domu, w którym jest ciągła zmiana ludzi, sytuacji. Potrzeba jej pewnej stabilizacji i aktywności dopasowanej do jej potrzeb :) Wystarczy tylko porzucać piłeczkę, patyczek, pobyć blisko miziając po główce - ale przez jej człowieka a nie ludzi przypadkowych. Zresztą tak chyba robi każdy odpowiedzialny właściciel. Pies to nie trofeum do prezentowania a żywa istotka do kochania.

Nie wyobrażam sobie także, że Aris trafia do domu z dziećmi, nie dlatego, że ona dzieci nie lubi... Aris lubi dzieci i to bardzo - to typowy golden... ale NIEKTÓRE dzieci (podkreślam niektóre!!!) czasami nie znają umiaru w intensywnych zabawach... szarpią, szamoczą, potrafią uderzyć... ARIS na to nie zasługuje. Kocha zabawę ale taką gdzie nie jest zabawką... TAK CHYBA MAJĄ WSZYSTKIE PSY I TO SIĘ NAZYWA SZACUNEK DO ZWIERZĘCIA.
/url]


Aga cieszą niezmiernie dobre wyniki Ariski.
Dołączam się do Twojego apelu o dobrego człowieka dla złociaka...

Masz rację każde zwierze zasługuje na szacunek a nie na bycie zabawką w rękach człowieka, też tak uważałam i uważam i będę uważała - czy się to komuś podoba czy nie :)

Fotki trójki złotek rewelacja i śmiem twierdzić, że goldeny lepiej czują się w większej grupie złotek nisz solo :)
_________________
Pies ... ktoś kto zawsze cię zrozumie, niezależnie w jakiej sytuacji jesteś, niezależnie co mu zrobiłeś, zawsze będzie Cię kochał bezgranicznie.
Pies ... terapeuta i przyjaciel rodziny.
Pies ... to nie zabawka, on też ma uczucia
 
 
Waniliowa Paula 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 09 Gru 2014
Posty: 1607
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-07-21, 15:28   

Kochani. Uroczyście oświadczam, iż 1 sierpnia Aris jedzie do swojego nowego domku!
Pani Monice i Rodzinie serdecznie gratuluję :-)

Agnieszko, Konradzie, Wam dziękować będę już zawsze za wszystko co robicie dla Fundacji i dla Aris.
Jesteście wspaniałym domem tymczasowym!
_________________
Paula i Michał, Wanilia i Spajk
 
 
Monika i Aris 
DOM WARTY GOLDENA
Dołączyła: 01 Lip 2016
Posty: 27
Skąd: Szydłowiec
Wysłany: 2016-07-21, 17:26   

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Język polski jest za ubogi, by wyrazić naszą radość!!!
Nie zawiedziemy okazanego nam zaufania!
 
 
Angelika i Spike 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 30
Dołączyła: 17 Lut 2016
Posty: 14638
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-07-21, 18:44   

Cieszymy się bardzo!!! :) :) i czekamy na pierwsze wieści z nowego domu :)
_________________
Nowy dom Spajkusia od '16 ;-)
Angelika i Radosław
/ Diana (*), 2005-2015
 
 
Monika i Aris 
DOM WARTY GOLDENA
Dołączyła: 01 Lip 2016
Posty: 27
Skąd: Szydłowiec
Wysłany: 2016-07-21, 20:12   

Będziemy oczywiście relacjonować. A tymczasem, w oczekiwaniu na przyjazd księżniczki trwają intensywne przygotowania (np. zakup legowiska) :mrgreen:
 
 
Dominika i Binek 
WARTA GOLDENA

Wiek: 32
Dołączyła: 01 Paź 2015
Posty: 10100
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-22, 09:05   

Wszystkiego Najlepszego :lol: Jestem ogromnie wzruszona, ze tak potoczyły się losy naszych siostrzyczek. Kto by pomyślał jeszcze parę miesięcy temu, że będą szczęśliwe i beztroskie w nowych kochających domach. To jest tylko przykład, że należy pomagać, zawsze, nawet w beznadziejnych przypadkach.
_________________
Nowy dom Binka :)
 
 
Angelika i Spike 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 30
Dołączyła: 17 Lut 2016
Posty: 14638
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-07-24, 22:19   

W przypadku tych dwóch sióstr cieszę się najbardziej! Przeszły przez moje sliskie palce również, juz na samym początku, i jestem zachwycona ze byliśmy w stanie im pomoc :) dziękuje wszystkim dziewczynom za zaangażowanie kochane! I dziękuje dobrym ludziom którzy chcieli dac aris nowy dom! :serce:
_________________
Nowy dom Spajkusia od '16 ;-)
Angelika i Radosław
/ Diana (*), 2005-2015
 
 
Dorota i Ares 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 07 Sty 2016
Posty: 85
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-07-25, 10:11   

Super wieści :)
_________________
Dorota J.
 
 
AgaJessieLily 
WARTA GOLDENA

Wiek: 44
Dołączyła: 28 Paź 2015
Posty: 156
Skąd: Płock
Wysłany: 2016-07-25, 13:08   

Cześć Wszystkim...

tu my... :lol: :lol: :lol: jeszcze przez chwile Dom Tymczasowy Aris...

Potwierdzam... :-D zdecydowaliśmy o wyborze domu stałego dla Aris.
Wierzę, że wybraliśmy dobrze i u Moniki i Jej rodzinki Ariska będzie szczęśliwa.

Ariska w piątek odwiedziła naszą groomerkę. Postanowiliśmy na nową drogę życia sprezentować jej taka metamorfozę więc była piękna a teraz jest po prostu PRZEŚLICZNA. Goldenia goldeniowatość w pełnej krasie :) - po prostu Aris-tokratka ;)
Dziękujemy Pani Ewie Cybulskiej - bo to kolejna osoba na naszej drodze z serduchem na dłoni. Chojnie zrabatowała nam część zabiegów fryzjerskich, mówiąc: niecha to będzie moja cegiełka dla Waszej Fundacji. A zatem WARTA GOLDENA - mamy w Płocku nowego złotopsiego przyjaciela :) - tak na przyszłość :)

Jedyne co mi sie jeszcze nie udało to ten mały zaciek pod lewym oczkiem... przemywamy świetlikiem ale to trzeba chyba dłuższej terapi... Myślę, że nowa mama - Monika, spokojnie sobie z tym dalej poradzi.

Aris jest gotowa na nowy domek. Smutno nam będzie bez niej... dała nam zupełnie nowy wymiar życia z goldenem. Nasze młode, żywiołowe, wciąż biegające i Aris - stateczna, spokojna choć też czasem wariatuńcia nie ustępująca energią w pogoni za piłęczką.

Przygotowujemy dla Aris wyprawkę. Nasza zaprzyjażniona Monika z animalsowo.pl animalsowo
szyje dla księżniczki specjalną obróżkę. Postanowiliśmy sprezentować niuni na pożegnanie taki podarek i zamówiliśmy obróżkę ze smyczką w kolorach, które wyczułam, że spodobają się Monice a do Aris idealnie pasują więc mam nadzieję, że dziewczyny będą zadowolone. Monika z animalsowo dołożyła od siebie jeszcze prezencik - ale to już niech będzie dla dziewczyn niespodzianka. Kochamy ludzi, którzy dla naszych goldasów są tacy dobrzy i szczerze potrafią ofiarować cząsteczkę choćby siebie.

Mamy też paczuszkę z ulubionymi przysmakami dla Aris, zabierze też swoje miseczki - damy wszystko to co Ariska pamięta... łatwiej jej z tym będzie w nowym domku. Potem pewnie Monika dobierze sobie rzeczy według swojego uznania ale na początek te stare :-> , z płockiego DT będą takim łącznikiem z tym co znane, przyzwyczajone :) , sprawdzone.

To ogromna radość...
Aris i Szeri zabierane były z warunków i w stanie, który spędzał w Fundacji wszystkim sen z powiek. Pamiętam spotkanie z Paulą przed świętami wielkanocnymi... Rokowania były takie smutne... a dziś zobaczcie :lol: :mrgreen: :-P

Obie dziewczyny znalazły domy.
Aris zdrowa, pełna energi za chwile zacznie życie z nową rodziną, taką na zawsze, taką do kochania...
Szeri - walczy bo ma u boku cudownych opiekunów i ją też czeka już tylko szczęście rodzinne.

Takie rzeczy tylko u nas... tylko w Warcie...!!!

A tymczasem poniżej trochę zdjęć, filmików Ariski z ostatnich 2 tygodni.

Aris - królowa piłeczek:


Tak się we trzy spakowałyśmy do Panci auta :)
PASY BEZPIECZEŃSTWA BYŁY ZAPIĘTE OBOWIĄZKOWO:


Mój bratanek kochający Aris... ze wzajemnością... U nas Aris lizała tylko Jego:


A jak złapał nas deszcz to jesteśmy zmokłe kury:


Zielone przysmaki dobre są:


Od jedzenia lepsza jest tylko piłeczka:


Tak sobie leżę i myślę, i myślę... czy Pancia da mi zabrać ze sobą do nowego domku
to legowisko...


Pewnie, że da :lol: :lol: :lol:


I spacerkowo - powoli, bo oszczędzamy chorą łapkę Liluni... :(
ale ona wyzdrowieje... i jeszcze kiedys razem poganiamy sobie po łąkach:


Zabawa trwa:


No i się wcisnęłam na sofę i ja... mój pierwszy raz...
kochają mnie więc nie mięli serca spędzić z łóżka... ale nie nadużywam tego :) :) :)


PAAAAAAAAN weź już dawaj tego króliczka suszonego, bez jaj... noooooooo:


NO I OTO CAŁA JA:
Aris-tokratka, po stylizacji w psim spa... jestem taka piękna!!!!


A tu kilka video sprzed tygodnia:

zabawa piłeczką

piłka rządzi

Aris u Zorra w gościnie :)

wspinaczka

chodzenie synchroniczne

To zapewne jeden z naszych ostatnich wpisów...
Kończy się nasze tymczasowanie... :cry: :cry: :cry:
Będziemy tęsknić za Aris, za jej kochliwym wzrokiem, trącającym wiecznie noskiem z prośbą miziaj mnie... jeszcze... jeszcze...
ale wierzymy, że u Moniki, Aris będzie szczęśliwa... Tego naszej niuni kochanej życzymy :-)
WSZYSTKIEGO DOBREGO!!!
_________________
Lily & Jessie
:) Agnieszka i Konrad :)
 
 
Monika i Aris 
DOM WARTY GOLDENA
Dołączyła: 01 Lip 2016
Posty: 27
Skąd: Szydłowiec
Wysłany: 2016-07-25, 13:35   

Wzruszyłam się, czytając Twój post Agnieszko. Nie zawiedziemy. Już z utęsknieniem czekamy na dzień spotkania z Aris, a ja będę najlepszą mamusią na świecie.

I jeszcze jedno. jestem absolutnie zachwycona profesjonalizmem Fundacji. Nie byłam zdziwiona szczegółowym odpytywaniem mnie o to jak moje życie z Aris będzie wyglądało. Dla mnie każde pytanie było oznaką profesjonalizmu, Waszej wielkiej miłości i odpowiedzialności za zwierzęta. Jetem Waszą wielką fanką i możecie liczyć na moją pomoc jeśli tylko będę mogła pomóc np. w transporcie itp.
 
 
Monia i Larsik 
WARTA GOLDENA

Wiek: 31
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 2881
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-25, 19:25   

Dawno nie udzielałam się na forum ale tym wątkiem jestem tak oczarowana, że nie mogłam się oprzeć :serce:

Aris jest cudowna, na każdym zdjęciu piękniejsza! A Wy? Wy jesteście niesamowici! Życzę każdemu psiakowi takiej opieki na tymczasie. Jestem absolutnie zachwycona Waszym podejściem, zaangażowaniem, doświadczeniem <3 Mam cichą nadzieję, że Aris nie będzie ostatnim tymczasem :lol:

Pani Moniko, wielu wspaniałych chwil u boku Aris - gratuluje :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant