To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Fundacji Warta Goldena
Forum organizacji pomagającej psom rasy Golden Retriever w potrzebie.

PSY FUNDACJI - KOSTEK - 149

Warna - 2013-07-19, 21:26

Tak samo, jak u ludzi. Trzeba mniej jeść i więcej się ruszać. Może jakieś zabawy mu zaproponować, skoro nie chce mu się chodzić?
Rufiakowa Amcia - 2013-07-19, 22:44

Ja w zeszłym roku odchudzałam Rufka. Zmniejszenie karmy- jak najbardziej, ale nie wiem, czy aż o połowę- wszystko zależy, jaka to karma i ile wynosiła dawka początkowa. Pamiętajcie, że oprócz tłuszczu, zmniejszacie też o połowę wszystkie inne ważne składniki, co może się odbić niekorzystnie np. na skórze. Dlatego lepiej przyjrzeć się składowi karmy i poszukać takiej o niższej kaloryczności, z większą ilością błonnika. No i koniecznie, z miarką w ręku odmierzyć dokładną dawkę potrzebną do zgubienia paru kg. Lepiej, żeby psisko chudło powoli, niż drastycznie- zupełnie jak u ludzi, nie chcemy efektu jojo. Rufek też nie przepadał za dłuższymi spacerami, dlatego bawiłam się z nim w miejscu, potem włączyłam krótkie przebieżki na przemian z chodem. Stopniowo coraz bardziej mu się chciało, bo było mu już lżej.

Życzę powodzenia, zobaczycie, jak fajnie jest widzieć postępy i coraz zgrabniejszą sylwetkę kochanego futerka :)

Alan i Kostek - 2013-07-20, 21:05

dziekujemy za podpowiedź. tak zrobimy. Pozdrawiamy
Iverskillz - 2014-03-22, 23:31

Hej! Czy jakieś nowe wieści/zdjęcia? :)
Nanka i Beza - 2018-07-10, 13:04

dostaliśmy informację, że Kostek ma się dobrze i żyje szczęśliwy :)
a tak oto sobie chłopak odpoczywa ;)

rodzina Zeldy - 2019-09-16, 14:01

informacje o Kostku z 10.09.2019r.

Witam.
Kostek to już trochę staruszek ale wraz z naszym kotkiem tworzą niezłą mieszankę. Jedno bez drugiego nie może wytrzymać a głaskaniem musimy obdzielać po równo i najlepiej jednocześnie.
Niestety coraz częściej dokuczają mu tylne łapy - stawy biodrowe. Mimo leczenia problem wydaje się nasilać.
Nasza wcześniejsza Goldenka miała również problemy z tylnymi łapami więc pewne doświadczenie już mamy.
W załączeniu przesyłam aktualne fotki Kostusia.

rodzina Zeldy - 2019-11-26, 15:20

wklejam zdjęcia Kostka :)
Enka_Arka_Sanka - 2023-03-23, 15:41

Z przykrością informujemy, że Kostek pobiegł za Tęczowy Most :-(


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group