To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Fundacji Warta Goldena
Forum organizacji pomagającej psom rasy Golden Retriever w potrzebie.

PSY FUNDACJI - KOBI - 239

Martyna i Boski - 2014-05-07, 23:27

Cieszę się, że zdecydowaliście się na szkolenie. Na pewno się Kobiemu przyda.

Staraj się z Kobim ćwiczyć różne komendy, ale nawet na spacerze, miej przy sobie zawsze smaczki. Najlepiej oswajać psa z innymi psami jak ten jest już wybiegany, wymęczony. Wtedy wyjdzie do psów, ale trzymaj go na początku z drugiej strony chodnika i siebie, żebyś była barierą. Gdy ty widzisz psa, a Kobi jeszcze nie to zwracaj na niego swoją uwagę własnie przez komendy i smaczki, tak żeby ten myślał o smaczku a nie o ataku. Powinno to bardziej skutkować, gdy psiak jest właśnie na diecie, bo będzie miał większą ochotę na smaczek. Postaraj się zawsze mieć przy sobie te które najbardziej lubi. Podobnie z chodzeniem na smyczy. Gdy za mocno Cię szarpnie nie daj mu dojść do miejsca do którego pędzi tylko zawróć.

Nati i Kobi - 2014-05-08, 07:59

Niestety reakcja na psy jest zawsze taka sama :( Co prawda, gdy wychodzę z nim do parku na tereny zamknięte wyznaczone dla psów zawsze trzymam go na smyczy aby mógł się oswoić z innymi psami a ja żebym miała kontrolę nad nim i jego zachowaniem... ale niestety to zawsze on reaguje agresją i skutecznie odstrasza inne psy. To samo jest, gdy jedziemy do mojej mamy. Tam zawsze jest spuszczany ze smyczy, psy od mamy są w odrębnym ogródku no i niestety cała sytuacja jest bardzo podobna...to Kobi wszczyna "kłótnię" i jest bardzo agresywny.
Dzisiaj rano wyszedł nam na spotkanie mały piesek, który chciał się przywitać i pobawić a Kobi oczywiście wystartował, ja ledwo utrzymałam go na smyczy ... obawiam się o niego z tego względu, że na moim osiedlu jest na prawdę wiele psów, które często są puszczane luźno, co może kiedyś skończyć się źle ehh :(
Kobieta prowadząca szkolenia dla psiaków podpowiedziała mi, żebym zadzwoniła do miejskiego schroniska i przez nich skontaktowała się z behawiorystą...chyba, że ktoś z Was zna jakiegoś, który będzie w stanie nam pomóc ?

Korbulowa Familia - 2014-05-08, 09:38

No to Ty nie wiesz gdzie pytać?
Ja mam tutaj znajomych behawiorystów do których bardzo chętnie podam Ci kontakt :D

Calineczka - 2014-05-08, 21:49

Witam,
Polecam Panią Anetę z Katowic jest szkoleniowcem i behawiorystką w Śląskie Centrum Kynologiczne - PRESTOR

Magda i Nika - 2014-05-08, 22:33

Tak mi wpadlo do glowy - moze sprobuj go 'skontaktowac' z innym psem (najlepiej zrownowazonym i starszym od Kobiego), gdy Kobi bedzie w kagancu? wtedy drugiemu psu na pewno nic się nie stanie, a Ty bedziesz mogla zobaczyc czy agresja wystepuje tez wtedy, gdy biega sobie luzem, a dzieki temu znana bylaby przyczyna (smycz, ogrodzenie miedzy psami, wtedy wszystkie sa odwazne, a po umozliwieniu kontaktu sprawa wyglada kompletnie inaczej) lub tez ta przyczyna moglaby byc wykluczona. Behawiorysta tak czy inaczej jest dobrym pomyslem, nawet nie tylko w zwiazku z atakowaniem psow, ale takze pokazalby jak z Kobim powinnas pracowac aby ulozyc 'psa idealnego' :)
Korbulowa Familia - 2014-05-09, 08:08

PRESTOR nie do końca ma pozytywne metody szkolenia...
Proponuję Magdalenę Grabowską z CANIDa :)

Calineczka - 2014-05-10, 22:53

Chodziliśmy tam na szkolenia z naszą Abi wcześniej zapoznając się z opiniami i jesteśmy bardzo zadowoleni, a opinie o szkoleniach super. Zarówno Pani Aneta jak i reszta to super osoby z świetnym nastawieniem do psiakow. Osobiście widziałam jak psiaki reagowały w pozytywny sposób i jak się zmieniały na korzyść. Jesteśmy z Panią Anetą w kontakcie i służy zawsze wsparciem, prowadzi hotel domowy z którego korzystaliśmy nie raz, a nasza Abi była w niebowzieta tak jak i nasi znajomi, ktòrzy również korzystali i z szkoleń i z hotelu. Dlatego nie podzielam opini koleżanki
Nati i Kobi - 2014-05-19, 22:23

Witamy :)
Przepraszam za chwilowe milczenie ale jakoś tak czasu było mało :)
Poniżej zdjęcie Kobiczka u Pani Kosmetyczki hehe :) kąpanko, strzyżonko, pedicure, manicure po prostu żyć nie umierać hehe :) ) Spisał się bardzo dzielnie, najwidoczniej lubi te wszystkie "babskie" czynności heh :) )



Jutro jestem umówiona na telefon z P. Waldkiem z Wesołej Łapki... Z polecenia Pani weterynarz, podobno behawiorysta i trener w jednym i właśnie tego nam trzeba :)
A co do zdrówka to wszystko już w jak najlepszym porządku - oczka przestały łzawić, rana się zagoiła, łapkę smarujemy każdego dnia.
Musimy jeszcze zmienić karmę na jakąś, która zawiera mniej składników pochodzenia roślinno zbożowego ... bo z tym odchudzaniem coś nam nie idzie, chociaż chodzimy na długie spacery, staramy się biegać w ramach naszych możliwości ;) ale waga w dół nie idzie ;/ ale potrzeba czasu ... Generalnie Kobi jest nacudowniejszym psiakiem, przynajmniej w domu heheh na spacerach wychodzi z niego ukryta bestia :D :D:D
Pozdrawiamy i łapę przybijamy :)

Martyna i Boski - 2014-05-19, 22:38

Ahhhh co za szczęściarz!! Kolejny psiak, który znalazł swoje miejsce na tej ziemi :mrgreen: .

Kochani oficjalnie ogłaszam, że Sylwia nie wyobraża sobie życia bez Kobiego i za żadne skarby go już nie odda :rotfl: :rotfl: .

Gratulujemy i życzymy samych wspaniałych chwil!

Iza Tutisowa - 2014-05-19, 22:39

Gratuluję :)
Nati i Kobi - 2014-05-19, 22:49

Jeszcze kilka fot ...pięknego Kobiczka :)

Korbulowa Familia - 2014-05-20, 16:00

Gratuluję i życzę szczęścia :) :) :)
Barbara - 2014-05-20, 16:45

Gratulacje :) No i pięknie wygląda na tych fotach :)
Warna - 2014-05-20, 20:02

GRATULACJE!

Czy wobec tego zmieniamy nick na NATI I KOBI?

Nati i Kobi - 2014-05-20, 21:42

Dziękujemy !!! :) )))))
Rufiakowa Amcia - 2014-05-28, 23:06

Ojejciu, a ja taka spóźniona z gratulacjami :oops:

Wszystkiego najlePSIEJszego na nowej drodze życia! :D

Magda i Majlo - 2018-05-21, 12:00

nowe info o Kobim :)

"Idąc od początku naszej historii, to w roku 2014 po kilku miesiącach od momentu, kiedy Kobi do nas trafił rozpoczęliśmy pracę z behawiorystą, ponieważ od początku było wiele trudności w codziennym jego funkcjonowaniu, jak np spacery - w ogóle nie potrafił chodzic na smyczy. Lęk przed wieloma rzeczami/ sytuacjami - ogromny strasz przed burzą, huki, zaciemnione miejsca typu parki czy lasy. Ogromna agresja w stosunku do innych zwierząt. Niepohamowany apetyt, co z koleii wiązało się z tym, że wszystko co napotkał na swojej drodze POŻERAŁ, co znowu często skutkowało problemami układu pokarmowego ( który ma dosyc słaby) Udało się wyeliminowac kilka z wyżej opisanych zachowań bądż w wyrażny stopniu osłabic.
Chociaż dalej lęk przed burzą pozostał, podobnie jak przed fajerwerkami. Pozostaje, więc wspomagac go w tych trudnych momentach.
Co do jego zachowania do ludzi jest przesłodki i straszny tulas :) z Naszą córką 2,5 roczku dogaduje się wyśmienicie, wykazuje duże pokłady spokoju oraz cierpliwosci ;)
Niestety jeżeli chodzi o inne psy nie jest już tak kolorowo, pomimo szkoleń i wspólnych spacerów z psami, Kobi wydaje się byc bardzo zazdrosny i nie dopuszcza ich do siebie ani do nas.
Aktualnie jestesmy na etapie przeprowadzki do domu, wiec Kobi bedzie miał swój wymarzony ( przez nas :) ) ogródek.
Wyjeżdzając na wakacje czy chocby krótkie wypady poza miasto zawsze staramy się brac Kobiego ze sobą.
Jeżeli ma Pani jakieś pytania proszę pisac, wysyłam również zdjęcia.
Pozdrawiam,
Sylwia Lidak "








Nanka i Beza - 2018-06-15, 21:03

bardzo fajnie, że od początku zdecydowałiście się na pracę z Kobim :) to na pewno pozwolił zbudować prawidłowe relację i więź :) oby bylo tylko lepiej!
Monika i Mila - 2019-11-12, 20:07

Cytat:
"Oto Kobiś w chwili obecnej :) ostatnio mieliśmy bardzo ciężkie chwilę związane z chorobą Kobiego ale wszystko już jest ok. "

Kobi przeszedł operację żołądka, która była następstwem problemów z trzustką . Chora trzustka spowodowała również zaburzenia pracy nerek. Gdyby opiekunowie KOBI nie szukali pomocy za wszelką cenę i nie trafili na Pro Vet w Międzyrzeczu tel. Komorkowy +48 668 400 416 to Kobiego już by z nami nie było. Na szczęście trafna diagnoza spowodowała że KOBI na dziś może cieszyć się zdrowiem. Trzustka jest do stałej kontroli ale poza tym jest OK.



Warna - 2024-03-13, 18:50

Kobi odszedł za TM w 2020 roku.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group