Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
RAMZES - 71
Autor Wiadomość
Barbara 


Wiek: 51
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 14536
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-07-04, 16:06   RAMZES - 71

W dniu dzisiejszym trafił pod opiekę fundacji Warta Goldena młody Ramzes. Zamieszkał w domu Alicji, Łukasza i Runy. Będziemy szukali dla niego DT w Warszawie z uwagi na konieczność diagnostyki i leczenia stawów biodrowych. Z pierwszych chwil w nowym domu: Runka bardzo radośnie przywitała kolegę a i Ramzes pomimo, że zestresowany zaczął merdać ogonkiem. :) Podroż do DT zniósł bardzo dobrze i tutaj dziękujemy za pomoc i transport Marcinie :) :) :)
 
 
Ala+Luk+Runa 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 43
Dołączyła: 17 Sty 2011
Posty: 92
Skąd: Siemonia
Wysłany: 2011-07-04, 18:27   

Ramzes przyjechał do nas nieco zestresowany...na początku nie chciał wejść do domu. Runka przywitała kolegę bardzo radośnie, od razu chciała się bawić :mrgreen: Ramzesik jak tylko wszedł do domu, zaraz zanurkował w misce Runki i bardzo dokładnie ją opróżnił a Runka nawet nie zaprotestowała:shock: Gdy piesek odrobinę ochłonął, wyszliśmy do ogrodu i tam się zaczęło szaleństwo :mrgreen: Bieganie, skakanie, zabawa i szczekanie na wszystko co się rusza (na szczęście u nas ruch niewielki:mrgreen: ) Ramzes podprowadził Runce patyk, ona znalazła sobie za chwilę inny ale przy najbliższej okazji powarkoliła na kolegę, żeby było wiadomo kto tu rządzi :mrgreen: Ogólnie Ramzesik jest bardzo przystojnym i uroczym kawalerem. Chciałam tylko jeszcze sprostować - Ramzes ma rok i osiem miesięcy. Może wieczorem uda mi się wkleić parę zdjęć naszego przystojniaka :lol:
_________________
"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings
 
 
EWA INGA 
DOM WARTY GOLDENA
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 6258
Skąd: Gdynia/Rumia
Wysłany: 2011-07-04, 19:31   

Alu bardzo się cieszę że Ramzes trafił do was i bardzo dziękujemy że przyjeliście go pod swój dach :) Fajnie że tak dogaduje się z waszą Runką ;-) no i pewnie przez pierwsze dni szaleństw na ogrodzie nie będzie końca . A zdjęcia jak najbardziej poprosimy :)
_________________
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - Louis Sabin

Pozdrawiam Ewa ,Inga i Abi
Sonia[*]
 
 
Marcina I LOBO 


Dołączyła: 22 Wrz 2010
Posty: 398
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2011-07-04, 19:39   

Cieszę sie Alicjo,ze socjalizacja z Runą przebiega" bezbolesnie "dla obu psiaków,tym bardziej ,że Ramzes,jest psiakiem troszkę płochliwym-przy pierwszym spotkaniu.
Ale Runa przywitała go tak entuzjastycznie,że chłopak,nie miał czasu sie stresować.
Faktycznie Ramzes,to fajny psiak[niestety z przypadłościami,które nie pozwoliły mu na pobyt w swoim domku ],ale pod opieka Warty chłopak z czasem na pewno będzie cieszył sie cała goldenią duszą.
Jest ,młody ,radosny i ma typowo goldeni charakter.Wychowywany z dziećmi,nie sprawiał ,żadnych problemów.-sprawdzone- :)
W stosunku do psów nie wykazuje oznak agresji.Sprawdzone- :lol:
Teraz tylko bede trzymac kciuki,za jego zdrówko,oby szybko znalazł sie dla niego DT w Warszawie i oby szybko mozna go było zdjagnozowac i podjac leczenie.
Dziekuję, Basi, że tak szybko zareagowała,i ,Alicji ,że przyjeła Ramzesa pod swój dach.
Super!!!
_________________
Pozdrawiam Marcina I LOBO
 
 
 
Barbara 


Wiek: 51
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 14536
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-07-04, 20:30   

Marcino - no wszyscy się staramy aby pomagać takim psiakom jak Ramzes :)
 
 
Marcina I LOBO 


Dołączyła: 22 Wrz 2010
Posty: 398
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2011-07-04, 22:23   

Alicjo,zapomniałam Ci powiedziec,ze Ramzes,przed wchodzeniem do domu,jest nauczony aby my wytrzec łapki.
Może dlatego nie chciał od razu wejśc do Twojego domu, ;-)
_________________
Pozdrawiam Marcina I LOBO
 
 
 
Ala+Luk+Runa 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 43
Dołączyła: 17 Sty 2011
Posty: 92
Skąd: Siemonia
Wysłany: 2011-07-04, 23:32   

Witam! Łukasz z tej strony. Teraz ja coś napiszę. Przed chwilą wróciłem z pracy. Jak zwykle pierwsza przywitała mnie Runka. Byłem niezmiernie ciekaw nowego lokatora, ale okazało się, że to ja muszę iść go przywitać, bo Ramzes wlazł na piętro w ramach pogoni za Runką ...i bał się zejść na dół... ;-) Faktycznie Ramzes jest trochę lękliwy. Początkowo mnie obszczekał, ale garść karmy przekonała go do mnie :-D Po chwili, choć trochę niepewnie, dał się znieść na dół, bo o schodzeniu nie było mowy ;-) . Przed chwilą wróciliśmy z małego spacerku. Przeszliśmy się trochę, porzucaliśmy kawałek stempla z budowy... Każdy miał swój, bo Runka chyba przeczuwając dzisiejszy dzień, wczoraj przegryzła go na pół :-) . Zaraz wrzucę parę zdjęć. Potem zbieramy się do spania. Jestem niezmiernie ciekaw, jak przebiegnie pierwsza noc Ramzesa u nas...
_________________
"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings
 
 
Ala+Luk+Runa 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 43
Dołączyła: 17 Sty 2011
Posty: 92
Skąd: Siemonia
Wysłany: 2011-07-04, 23:40   

...trochę się pozmieniało na ImageShack więc wrzucam na razie linki do zdjęć...
Tutaj w pokoju na pięterku, w którym utknąłem...
http://img5.imageshack.us/img5/5025/dsc00331jk.jpg
http://img232.imageshack..../dsc00330vd.jpg
http://img32.imageshack.u.../dsc00329gy.jpg
http://img42.imageshack.u.../dsc00327wq.jpg
http://img809.imageshack....3/dsc00323v.jpg
http://img40.imageshack.u.../dsc00332na.jpg
...a tutaj w plenerze, z rzeczonym stępelkiem...
http://img219.imageshack..../dsc00322py.jpg
http://img692.imageshack..../dsc00321fa.jpg
http://img837.imageshack....7/dsc00322h.jpg

Następnym razem postaram się opanować wrzucanie zdjęć na forum...
_________________
"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings
 
 
Barbara 


Wiek: 51
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 14536
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-07-04, 23:43   

Ależ pysio śliczne :) Dziękujemy za fotki i czekamy na relacje po nocce :)
 
 
Michał i Nemo 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 236
Skąd: Knurów
Wysłany: 2011-07-05, 00:08   

Ależ jest piękny :) Dawajcie znać jak najczęściej co u Was :) Będę oczekiwał z niecierpliwością :)
_________________
Pozdrawiamy, Karolina, Michał, Lusia, Rosi, Lilu i Nemo :)
 
 
Marcina I LOBO 


Dołączyła: 22 Wrz 2010
Posty: 398
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2011-07-05, 00:16   

Czekamy,czekamy,a fotki naprawdę udane.
_________________
Pozdrawiam Marcina I LOBO
 
 
 
Ala+Luk+Runa 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 43
Dołączyła: 17 Sty 2011
Posty: 92
Skąd: Siemonia
Wysłany: 2011-07-05, 09:58   

Noc minęła niespokojnie. Pieseczki zostały na dole, z resztą Ramzes po wczorajszej przygodzie ze schodami nawet nie myśli o wycieczce na piętro :-( Runka kilka razy w nocy przyszła do sypialni skontrolować czy jesteśmy. Rano Ramzes mocno zestresowany obszczekał nas...bidulek cały czas się boi :-( ale po tylu wrażeniach nie ma się co dziwić... Śniadanko było zjedzone w 3 sekundy...chyba jakiś konkurs sobie psiaki urządziły kto pierwszy opróżni miskę :mrgreen: Runka już dawno tak łapczywie nie jadła ale pewnie bała się że Ramzesik dokończy za nią śniadanie :lol: Na spacerku Ramzesik grzecznie na smyczce szedł - to znaczy nie ciągnął aż tak bardzo :-P , podziwiał krajobrazy i ze zdziwieniem spoglądał na Runkę goniącą bażanty :shock: Po spacerku było jeszcze obgryzanie patyka w ogródku i zabawa piłeczką. Runka zwróciła część śniadanka - chyba za szybko i za dużo na raz zjadła :-( Trzeba będzie porcję dzienną jedzonka rozłożyć na cztery części żeby nie było już takich niespodzianek. Teraz psiaki padły. Ramzesik dopiero teraz położył się na swoim ręczniczku - wcześniej cały czas się chował między sofą o stołem. Jest jeszcze bardzo niespokojny - mruczy i zrywa się co chwilę...Faktycznie Ramzesik jest nauczony wycierać łapki przed wejściem do domu, praktycznie sam wyciąga swoje łapki do czyszczenia :brawo: Zna podstawowe komendy-pięknie reaguje na siad i podaj łapę :brawo: Słodki jest, piękny,grzeczny i bardzo mądry :super:
_________________
"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings
 
 
Barbara 


Wiek: 51
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 14536
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-07-05, 11:56   

No to nie było źle :) Pies będzie na pewno jeszcze dość długo odczuwał stres. A Runa jeśli je za szybko to możecie karmić ją z ręki :)
 
 
Marcina I LOBO 


Dołączyła: 22 Wrz 2010
Posty: 398
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2011-07-05, 11:58   

No to pierwsza noc na Wami.mam nadzieję,że ta najgorsza,i że teraz bedzie juz tylko lepiej.Szkoda,ze jeszcze czeka Ramzesa pare przeprowadzek :-
_________________
Pozdrawiam Marcina I LOBO
 
 
 
Barbara 


Wiek: 51
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 14536
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-07-05, 11:59   

Marcino będziemy konsultować psiaka na odległość- może coś wymyślimy aby nie zmieniać mu tyle razy domu...
 
 
Marcina I LOBO 


Dołączyła: 22 Wrz 2010
Posty: 398
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2011-07-05, 12:01   

Byłoby super!!
_________________
Pozdrawiam Marcina I LOBO
 
 
 
Asia i Mimi 
DOM WARTY GOLDENA
Wiek: 34
Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 189
Skąd: Toruń
Wysłany: 2011-07-05, 13:58   

Bardzo ładny psiak:)
 
 
Ala+Luk+Runa 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 43
Dołączyła: 17 Sty 2011
Posty: 92
Skąd: Siemonia
Wysłany: 2011-07-05, 21:58   

Dzisiejszy dzień minął w miarę spokojnie. Byliśmy na trzech dłuższych spacerkach. Ramzes ma doskonałą przemianę materii - 3 razy kupka (ale zdrowa ;-) ) albo tak stres na niego działa... :mysli: Baaaaardzo lubi jeść...wszystko...nawet w ogródku się częstuje sałatą prosto z grządki i trawą :mysli: chyba brakuje mu jakiś witamin albo mikroelementów... Z Runką dogaduje się bez problemu, chociaż mam wrażenie że czasem ma dość jej nachalnych zaczepek ;-) Ramzesik dziś troszkę odpoczął, chyba odrobinę odespał nieprzespaną noc...



A teraz .... spanie synchroniczne :mrgreen:

_________________
"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings
 
 
Marcina I LOBO 


Dołączyła: 22 Wrz 2010
Posty: 398
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2011-07-05, 23:06   

Alicjo,psy robia cześciej kupki,niz suki.Zostawiaja w ten sposób swój slad,że ""Ja tu byłem''-dla innych samców.Lobo na kazdym spacerze robi ''cos tam'',czasem jest ich kilka. :lol: .
Spanie synchroniczne -cudne :)
_________________
Pozdrawiam Marcina I LOBO
 
 
 
Asia i Mimi 
DOM WARTY GOLDENA
Wiek: 34
Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 189
Skąd: Toruń
Wysłany: 2011-07-06, 08:43   

spanie synchroniczne chyba u każdego goldena wygląda tak samo:)moja sunia tez tak lubi spać chociaż mimi też:)
 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24666
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-06, 10:32   

Słodko to wygląda. bardzo lubię patrzeć na takie zdjęcia. :-D
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Ala+Luk+Runa 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 43
Dołączyła: 17 Sty 2011
Posty: 92
Skąd: Siemonia
Wysłany: 2011-07-06, 12:07   

Noc minęła spokojnie choć z początku nie zapowiadało się na to bo Ramzesik przez dobre pół godziny warczał, szczekał i buczał :-( Kilka razy schodziłam na dół żeby uspokoić psiaka ale gdy tylko weszłam do łóżka znów zaczęły się arie... W końcu zostawiłam włączone światło na noc...i już było cicho :mrgreen: Zalękniony ten nasz Ramzesik bardzo. Boi się gwałtownych ruchów, jest nieufny w stosunku do obcych ludzi, gorzej reaguje na mężczyzn - bardziej ich obszczekuje ale w tym samym czasie się wycofuje, ucieka. Na spacerkach za to się już rozkręca :mrgreen: Myślę, że z każdym dniem będzie lepiej :mrgreen:
_________________
"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings
 
 
Michał i Nemo 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 236
Skąd: Knurów
Wysłany: 2011-07-06, 12:57   

Super słyszeć dobre wieści :) Na pewno potrzebuje trochę czasu, by pokazać całego siebie i przyzwyczaić się do ludzi, ale jestem pewien, że skutecznie mu pomożecie :)
_________________
Pozdrawiamy, Karolina, Michał, Lusia, Rosi, Lilu i Nemo :)
 
 
Ala+Luk+Runa 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 43
Dołączyła: 17 Sty 2011
Posty: 92
Skąd: Siemonia
Wysłany: 2011-07-06, 16:15   

Ramzesik mnie dzisiaj totalnie zaskoczył :shock: Czesałam Runkę a on najpierw się przyglądał, zamerdał ogonkiem i... położył się obok Runki, wywalił brzusio do czesania i... czekał cierpliwie na swoją kolej :mrgreen: Słodki jest... Musiałam Ramzesa przywołać do domu z ogródka, nie wiem dlaczego on cały czas szczeka jak opętany :mysli: W domu rzadko szczeka a w ogrodzie cały czas... Sąsiedzi mają małe dziecko więc chyba będę musiała się z nimi umówić żeby dawali mi znać kiedy mały pójdzie spać... Może mu to z czasem przejdzie a może już jest takim gadułą ;) Pięknie siada, daje łapkę i leży...i to nie tylko wtedy gdy widzi jedzonko :mrgreen:
_________________
"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings
 
 
Marcina I LOBO 


Dołączyła: 22 Wrz 2010
Posty: 398
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2011-07-06, 18:01   

Alicjo ,i znowu przypomniało mi się,że w kwestii leków,właścicielka mówiła ,że Ramzes boi sie cięmności[ale ze mnie gapa-myslałam ,że ujęłam to w ankiecie]. :oops:
_________________
Pozdrawiam Marcina I LOBO
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant