Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BELLA - 298
Autor Wiadomość
Iza Tutisowa 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 6963
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-06-19, 12:41   BELLA - 298

Pod koniec zeszłego tygodnia do naszej Kasi od Kliffa trafiła 9-letnia suczka o imieniu BELLA. Została ona oddana przez właścicielkę, która ze względu na chorobę nie mogła się nią dłużej zajmować. Póki co Bella jest u Kasi, w przyszły piatek będzie zmieniała miejscówkę, pojedzie do Justyny do Wrocławia.

Kasię poproszę o wstawienie zdjęcia suni :)
_________________
Życie trzeba kochać, a nie zostawiać, bo ono nas nigdy nie zostawi...

Pozdrawiamy Iza, Piotrek i szalony Tutis :)
 
 
Kasia i Klif 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 10 Lip 2014
Posty: 1242
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2015-06-19, 13:06   

Witajcie Kochani :)

Tak. Bella trafiła do mnie pod koniec tamtego tygodnia i nie wiecie jak się z tego powodu cieszę :)
Nie wiem czy jestem w stanie opisać jak cudownym jest psiakiem - to jest goldeni ideał :) Mimo jej nadwagi nad którą trzeba popracować, to jest bardzo wesołym i żywym psem :)
Na spacerach bardzo ładnie chodzi na smyczy, przychodzi na każde zawołanie jej.
Uwielbia aportować, sama przynosi patyki na spacerach pod nogi i szczeka żeby jej rzucić. Niestety ze względu na jej wagę, stawy są bardzo obciążone i z tym bardzoooo uważamy, ale siłować się też bardzo lubi :)
Wrzucę kilka zdjęć żebyście poznali Nasze nowe cudo :)

 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24669
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2015-06-19, 13:21   

Grubcia kochana, zadanie nr jeden - odchudzanie. Buziaki dla Bellusi. :-D
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 5607
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2015-06-20, 09:59   

Ale wesoła mordeczka :) Śliczna, choć faktycznie grubiutka. Powodzenia Belluniu, trzymam kciuki za sukces w odchudzaniu :P
_________________
“The happiest people don’t have the best of everything, they just make the best of everything they have.”

Amcia z Rufiakiem
 
 
Marcia i Brutus
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-21, 13:10   

 
 
Grażka i Feliks 
WARTA GOLDENA

Wiek: 32
Dołączyła: 10 Maj 2011
Posty: 413
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-06-21, 16:57   

Bella-Pękna !! Ahhh jak ja kocham starsze goldki ! :serce:
Trzymam kciuki :)
_________________
Felciu[*]
 
 
 
Kasia i Klif 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 10 Lip 2014
Posty: 1242
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2015-06-24, 13:55   

Witajcie Kochani :)
Bellunia była w sobotę u weterynarza na badaniu krwi. Chcieliśmy mieć pewność ze wszystko jest dobrze ze względu na jej dużą nadwagę. Niestety Bellunia jak chwilę postoi to zaraz się kładzie, weterynarz zalecił zrobić RTG stawów oraz kręgosłupa póki nie jest jeszcze za późno.
Poniżej wrzucam wyniki badań. Dzisiaj idziemy się umówić na RTG więc jak tylko czegoś się dowiem to od razu postaram się Was poinformować :)

A Bella ? Jest niesamowita :) Wystarczy że rano się tylko na łóżku ruszę a ona już czeka z pycholem gotowym do miziania :)

A jak się zaczyna ją miziać to od razu się kładzie na ziemi zadowolona i oczywiście czeka na dalsze mizianie :) ona łatwo nie odpuszcza :)

I tak jak na początku nie przynosiła nic na przywitanie tak szybko zaczęła :D miała dobrego nauczyciela bo Klifford zawsze dopadnie jakiegoś buta albo misia :D

 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24669
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2015-06-24, 19:54   

Szkoda, ze nie podali jakie są normy. :-(
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Kasia i Klif 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 10 Lip 2014
Posty: 1242
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2015-06-26, 10:47   

Wrzucam kilka fotek żeby każdy mógł podziwiać to cudo :)
Bellunia powolutku traci na wadze :) było 45kg teraz 44,40kg :) Bellunia codziennie dostaje dwie porcje jedzenia z tym że powoli je zmniejszaliśmy, oczywiście stopniowo zwiększamy jej również dawkę ruchu :)

 
 
Marcia i Brutus
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-26, 14:24   

 
 
Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 5607
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2015-06-28, 00:41   

Rozwalają mnie te fotki :) Jest śliczna i wyobrażam sobie, jaka kochana, słodka przylepa. Aż czuję, jak trąca łapką ;)
_________________
“The happiest people don’t have the best of everything, they just make the best of everything they have.”

Amcia z Rufiakiem
 
 
Kasia i Klif 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 10 Lip 2014
Posty: 1242
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2015-07-06, 09:34   

Witajcie i przepraszamy że dopiero dzisiaj ale upały Nas wykańczają :D
Bella miała robione RTG stawów oraz kręgosłupa (wynik poniżej). Przy RTG pobrano krew żeby sprawdzić poziom tarczycy, niestety nie wyszedł on pozytywnie bo przy normach 15 - 40 Bella miała 5,52 więc Pani doktor kazała łykać tabletki, Eltroxin 2 razy dziennie.
Mimo wszystko Bella jest bardzo ale to bardzo żywiołowym złotkiem :) Co jest ważne, Bella bardzo kocha dzieci, nie jest nic a nic konfliktowa jeśli chodzi o psiaki i kocha patole :)

A oto wyniki z RTG, niestety nie wrzuce wyniku z tarczycy bo moim złotkom się wynik nie spodobał no i zrobiły z nim co trzeba :D

 
 
Iza Tutisowa 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 6963
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-07-06, 12:21   

A Bellka to taki fajny psiak... ehhh... co za los...
_________________
Życie trzeba kochać, a nie zostawiać, bo ono nas nigdy nie zostawi...

Pozdrawiamy Iza, Piotrek i szalony Tutis :)
 
 
Iza Tutisowa 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 6963
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-07-06, 13:45   

Bella miała robione badania tarczycy:

Wynik Belli z tarczycy to 5,52 normy 15-40

zalecenia:
Eltroxin 100 4 tabletki 2x dziennie na czczo
kontrolne badanie krwi na T4 za 4-6 tygodni
pobieramy krew w 4-6 godzinie po podaniu porannej dawki leku - na czczo
_________________
Życie trzeba kochać, a nie zostawiać, bo ono nas nigdy nie zostawi...

Pozdrawiamy Iza, Piotrek i szalony Tutis :)
 
 
Kasia i Klif 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 10 Lip 2014
Posty: 1242
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2015-07-10, 11:55   

My wczoraj poszliśmy się zważyć do przychodni i ubyło Nam 2 kg :)
 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24669
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2015-07-10, 12:10   

Wspaniale!
:-D
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Iza Tutisowa 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 6963
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-07-14, 23:20   

Kasia i Klif napisał/a:
My wczoraj poszliśmy się zważyć do przychodni i ubyło Nam 2 kg
Super :)
_________________
Życie trzeba kochać, a nie zostawiać, bo ono nas nigdy nie zostawi...

Pozdrawiamy Iza, Piotrek i szalony Tutis :)
 
 
Kasia i Klif 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 10 Lip 2014
Posty: 1242
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2015-07-16, 13:47   

Jaka jest Bella.... jest idealna. Zawsze gotowa do zabawy, zawsze uśmiechnięta, jej ogon jakby mógł to nie przestawałby merdać. Kocha wszystko co się rusza, a jak się chce jeszcze bawić to jeszcze lepiej:) Kocha spacery, patyki,ooooo tak patyki :) to jest to co Bella kocha :) jak tylko wejdzie do lasu to szuka jakiegoś do obgryzania, a jeśli się jeszcze z nią posiłujesz to będzie najszczęśliwsza na świecie :) Jak wstajesz to jest pierwsza przy łóżku z wielkim bananem na tym cudownym pycholku którego jak zobaczysz to chciałbyś tylko całować, jest pierwsza jak otwierasz lodówkę, w łazience też chętnie z Tobą posiedzi :) jeśli nie masz drzwi w pokojach i nie chcesz żeby psiaki weszły do jakiegoś pokoju to pamiętaj, zastaw je bardzoooo dobrze (im więcej tym lepiej) bo Bellunia i tak tam wejdzie :) A ten jej wzrok... to jak patrzy tymi pięknymi oczkami które mają w sobie tyle radości i miłości ...
 
 
Marcia i Brutus
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-16, 13:54   

 
 
Kasia i Klif 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 10 Lip 2014
Posty: 1242
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2015-07-16, 14:11   

Jak mogła zapomnieć :) wrzucam na chwilę obecną dwa ale wieczorkiem postaram się jeszcze wrzucić jakieś :)


A oto cała ekipa :) oczywiście Bellunia musiała ze spaceru zabrać patola :)

 
 
Marcia i Brutus
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-17, 09:53   

 
 
Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 5607
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2015-07-18, 19:28   

Miałam szczęście nie tylko poznać, ale i gościć u siebie tę wesołą mordę. Bella zmieniła dziś DT, zamieszkała u Lidki w Zduńskiej Woli. A zanim to nastąpiło, była moją pasażerką i współspaczką przez jedną noc. Potwierdzam słowa Kasi- Bella to wulkan niespożytej energii! Patole, sznury, szarpaki i piłeczki- to jest sens życia tej pięknej owieczki. To wszystko połączone z super pokojową naturą- Rufek i Kicia powitali ją cmokając jej fafelki ;) Rano miałam pobudkę- uśmiechnięty pychol wciskający mi kapeć w oko :P Spacer- oooooo, rzeczka! Skoro Rufek musi zamoczyć łapki, to i Bella. Tyle że Bella cała- taplanie, nurkowanie, chlapanie i szczekanie- "no rzuć mi w końcu patola!" Miałyśmy przygodę- mała wysmyknęła się z obroży. I dawaj nura w mulistą wodę. Rufek nurkuje, ale tylko dziobem, w celu wyławiania chleba rzucanego kaczkom (pozwalam, jeśli widzę, że dopiero co wrzucony). Bella nurkuje za to całym łebkiem, szuka patoli na dnie i wyciąga wraz z kupą mułu :P Ludzie gromadnie wychodzący z targu zatrzymywali się sądząc, że ma tu miejsce jakaś straszna akcja, a panna hasała, szczekała i chlapała.
Pamiątka ze spaceru- wielki patol- została rozmieniona na drobne i rozniesiona po całym domu. Kicia ze swojego koszyka obserwowała, Rufek patrzył na mnie- "czy ta szalona kobieta z nami zostanie?"
No, nie została. Pojechała.

U Lidki- pierwsza rzecz, oprócz wesołego powitania- pluszowy delfinek w japę i robić kółka po domu. Może ktoś zechce się posiłować ;) Na zmianę ze swoim, przywiezionym od Kasi sznurem. Delfinek stracił oko i kawałek ryjka, a panna czekała, aż obgadamy wszystkie psio-ludzkie sprawy. Czekała, czyli krążyła wokół nas podstawiając pycha do kiziaków i zaczepiając do zabawy.

Gdy wychodziłam, chciała iść za mną, ale jestem pewna, że po tych kilku godzinach już mnie nie pamięta- oddała się pieszczotom nowej opiekunki. Dalsze relacje pozostawiam Lidce :)

Fotki z krótkiej gościny u Rufka:


Retriever pełną gębą. Rufek skonfundowany


Troche sie upiepsyłam ;)


mam patola i co mi zrobisz?
_________________
“The happiest people don’t have the best of everything, they just make the best of everything they have.”

Amcia z Rufiakiem
 
 
Lidka DT 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Dołączyła: 20 Lip 2015
Posty: 26
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: 2015-07-23, 10:30   

Witam.
Na początek (debiutuję jako aktywna członkini forum) wypadałoby się przedstawić. Lidka. 44 latka ;-) Mieszkam w Zduńskiej Woli. Od ponad roku (kiedy to moja 14,5 letnia Jedi pobiegła za TM) obserwuję z ukrycia wpisy na wartagoldena.org.pl. Zdecydowałam się działać. Nie tylko na forum. I tak oto w moim mieszkaniu pojawiła się Bella.

Już pięć nocek Bella spędziła u mnie. Obawiałam się, że pobyt w pierwszych dniach może być kłopotliwy (zmiana otoczenia, nowi ludzie), ależ jak się miło rozczarowałam. Bella zachowuje się tak, jakby mieszkała u nas od zawsze. Skradła wszystkie serca. Pogodna, wesoła, chętna do zabaw, posiada niespożyte zasoby energii. Jako sunia z lekką ;-) nadwagą wydawałoby się, że jest psem o mniejszym temperamencie. Ależ się myliłam! Tarzanka, patyki, szarpak i piłki. Nie powiem, trochę mnie prawa ręka od rzucania i siłowania się z nią boli, ale syn ma więcej siły, więc dzielnie mi pomaga :lol: Podawanie tabletek nie sprawia żadnego problemu. O dziwo, nie sępi przy posiłkach. W sobotę pójdziemy się zważyć. Ja też, bo czuję że przy Belli ubyło mi co nieco.

Pozdrawiam serdecznie.
Lidka
 
 
Lidka DT 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Dołączyła: 20 Lip 2015
Posty: 26
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: 2015-07-23, 10:37   

aaa... niedobór patyków u mnie nastąpił, Bella wszystkie przerabia na wykałaczki :rotfl:

PS. nie umiem zdjęcia wstawić :uoee:
 
 
Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 5607
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2015-07-23, 14:41   

Niecierpliwie wypatrywałam wpisu i jeeeest! Ależ lejesz miód na moje serce! Uwielbiam czytać o kradziochach serc itp :D

Co do filmiku- nie wyświetla się, prawdopodobnie ma on ustawienie "znajomi" w ikonce "kto może to zobaczyć" na FB.
A foteczki- już służę- jeśli chwalisz się Bellunią na FB, możesz "przenieść" fotki tutaj (tak jak powyżej ja uczyniłam) w kilku prostych krokach:
1. otwierasz fotkę na FB, klikasz na nią prawym przyciskiem
2. wybierasz "kopiuj adres URL" lub "kopiuj adres obrazka"
3. wchodzisz na forum i klikasz guziczek "IMG" tuż przy polu na tekst
4. wklejasz skopiowany adres, klikasz OK.
5. publikujesz jak każdy inny wpis forumowy.

Tymczasem czekam na dalsze relacje i pozdrawiam gorąco, śląc kiziaki dla futrzatej :D
_________________
“The happiest people don’t have the best of everything, they just make the best of everything they have.”

Amcia z Rufiakiem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant