To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Fundacji Warta Goldena
Forum organizacji pomagającej psom rasy Golden Retriever w potrzebie.

PSY FUNDACJI - RAMZES - 71

Aga, Ramzes i Nelly - 2011-07-16, 20:11

Ramzes już jest u Nas we Wrocławiu. Podróż przebiegła bezproblemowo - Ramzesik jest bardzo grzeczny. Do domu wszedł bez problemu i powoli się przyzwyczaja do nowej koleżanki oraz nowego otoczenia. Byliśmy już na dwóch krótszych spacerach bo biodra Ramzesa nie wyglądają za ciekawie i nie chcemy go zbyt męczyć dopóki go nie zdiagnozuje lekarz. We wtorek chciałabym udać się do dermatologa - dr Popiela i skonsultować alergie. Zdjęcia zrobimy jutro bo nie chce go dodatkowo stresować. Na bieżaco bede pisać o Jego stanie zdrowia. To tak na razie w skrócie :)
Ala+Luk+Runa - 2011-07-16, 20:24

Bardzo się cieszymy że wszystko w porządku :mrgreen:
Hyra Kasia - 2011-07-16, 21:26

Witam serdecznie, bardzo nas cieszy, że pisze Pani do nas i będzie nas informować o jego stanie zdrowia:) Ramzes lubi takią długą jazdę samochodem i nie sprawia żadnych kłopotów:) Więc czekamy na wiadomości, bo mama bardzo się martwi o jego stan, że już są takie problemy z dysplazją;( Pozdrawiamy i całuski zasyłamy dla Ramzesa:)
Marcina I LOBO - 2011-07-16, 23:07

Kasiu.Nie martwcie sie.Ramzes jest pod dobrymi skrzydłami Warty Goldena,i jest otoczony,dobrymi ludzmi,którzy beda robili wszystko,aby pomóc mu przejsc przez ew,leczenie i dochodzenie do zdrówka. Pózniej znajda mu stały domek,aby mógł cieszyc sie swoim goldenim zyciem.A my wszyscy bedziemy mu w tym kibicowac :)
Aga, Ramzes i Nelly - 2011-07-17, 21:48

Pierwsza noc minęła bardzo spokojnie myślałam że będzie gorzej :) Ramzes tylko raz zaszczekał tak że musiałam do niego wstać. Lampka była zapalona ale i tak szedł spać tam gdzie lampki nie było takżę myśle że już nie długo nie będzie konieczności jej zapalać. Dziś dzień zaczeliśmy wcześnie bo Nelly zawsze Nas budzi już po 6 żeby iść na spacer natomiast Ramzes pewnie jeszcze by pospał bo musiałam go obudzić :)
Na spacerkach ładnie chodzi i się załatwia. Pilnuje swojego hot-doga dlatego dziś dokupiliśmy piszczące frytki żeby każdy psiak miał swoją piszczałke.
Ramzes już się cieszy na Nasz widok i merda ogonkiem takżę dosyć szybko się oswaja. Ładnie zjada posiłki ale faktycznie Nelly zaczeła połykać jedzeni dwa razy szybciej niż wcześniej tak jak Runka dlatego też zaczełam ją karmić z ręki.

Poniżej pierwsze fotki:
Ramzes przyłapany w dziwnej pozycji


Na pierwszym planie Nelly z tyłu Ramzes


Z piszczałkami :)

Ala+Luk+Runa - 2011-07-18, 07:32

Fajne zdjęcia :mrgreen: Cieszymy się że pierwsza noc Ramzesa w nowym domku przebiegła spokojnie. Ramzes faktycznie jest śpiochem...Łukasz też musiał go przez pierwszy tydzień budzić na poranny spacerek... :mrgreen: potem już się nauczył ale i tak wstawał w ostatnim momencie gdy słyszał że drzwi się otwierają :mrgreen: a dziwne pozycje to jego specjalność - chłopak wygina śmiało ciało :wysmiewacz:
Aga_TRuficzkowa - 2011-07-18, 15:36

Ramzesik po prostu przyswaja sobie wiedzę ,chłopak myśli że jak łepek na książkach oprze to już wszystko będzie w główce:):)
Sylwia i Parys - 2011-07-18, 17:29

Witajcie Agnieszko i Piotrze,
cieszę się ,że Ramzes jest już u Was, szybko to poszło, życzę jak najmniej problemów zdrowotnych z Pieskiem i jak najwięcej przyjemnych chwil
pozdrawiam
Sylwia Jankowska

Hyra Kasia - 2011-07-18, 18:37

Witam i dziękuje bardzo za odpowiedz:)Bardzo nas cieszy że Ramzes ma znowu nowego kolegę i ma z kim się bawić:)Te pozycję które Ramzes wykonuję to tak robi od małego:)Super fotografię mój mały braciszek cały czas patrzy na niego co on ma wiec mu tłumaczę ze to jest nowa zabawka Ramzesa:)Jeszcze raz dziękuje bardzo i pozdrawiamy was serdecznie i całuski zasyłamy dla Ramzesa i czy mamy kciuki za jego zdrowie:)Do zobaczenia Kasia:)
Aga, Ramzes i Nelly - 2011-07-20, 09:52

Ramzesik z dnia na dzień jest coraz bardziej radosny. Boi się jeszcze trochę mężczyzn ale nad tym pracujemy :) Od poniedziałku śpi już bez lampki nocnej i ładnie przesypia noc tylko czasami szczeka i warkoli jak ktoś przechodzi pod drzwiami. Zaczyna się coraz bardziej drapać dlatego już niedługo będzie można zdiagnozować alergie - jak narazie bakteryjne choroby skóry zostały wykluczone. Dzisiaj udało mi się umówić na prześwietlenie stawów biodrowych i myśle że łokciowe też sprawdzimy :) Połączymy to z zabiegiem kastracji ponieważ zrobimy to wtedy na jednym znieczuleniu także koło 15 proszę o trzymanie kciuków za Ramzesika :) Wstępnie zabieg miał być na piątek ale źle sprawdziłam w kalendarzu i okazało się że piątek jest już zajęty. Ja mam dzisiaj dyżur w przychodni w której będzie zabieg u dr Kanzawy do 21 także będe przy Ramzesie cały czas a potem zabiore go do domu. Po powrocie napisze co i jak :)
Korbulowa Familia - 2011-07-20, 09:59

Trzymamy kciuki i supłamy ogonki za Ramzesika :mrgreen:
Ala+Luk+Runa - 2011-07-20, 10:04

Będziemy dziś trzymać mocno kciuki za Ramzesika. Runka niestety raczej nie będzie w stanie bo na 13 jesteśmy dziś umówieni na sterylizację... Cieszymy się że Ramzes czyni postępy. Zuch chłopak :brawo: Pozdrawiamy
Hyra Kasia - 2011-07-20, 10:40

Witamy i trzymamy kciuki za Ramzesa oby wszystko się udało i było dobrze całuski zasyłamy dla Ramzesa trzymaj się Kasia:)
Marcina I LOBO - 2011-07-20, 12:10

Fiu,fiu,fiu,szybko to idzie.Oczywiście,że będziemy trzymac kciuki.Będzie :ok:
Aga, Ramzes i Nelly - 2011-07-20, 23:26

oki wreszcie udało mi się usiąść do kompa po całym dniu :) więc tak Ramzes bardzo ładnie przeszedł zabieg i bardzo szybko się wybudził praktycznie odrazu od odłączenia od znieczulenia wziewnego i zaczął hałasować jak to on dlatego Piotrek musiał go zabrać szybciej do domu :) i lecznice opuścił już o 19
co do RTG to stawy łokciowe są w porządku nie ma dysplazji natomiast stawy biodrowe:
lewa strona - umiarkowana dysplazja i początek odczynu zapalnego(zwyrodnienie) natomiast prawa strona lekki luz między główką a panewką - w przyszłym tygodniu czeka Nas konsultacja u dr Bieżyńskiego jakie leczenie należy podjąć
to tak po krótce opis dzisiejszego dnia :)

Jerzy Kora - 2011-07-20, 23:39

Super. Naprawdę super. Widzę że Ramzes ma wspaniałą opiekę.
Marcina I LOBO - 2011-07-21, 00:07

I tak to własnie wyglada,ze prawa strona jest bardziej niestabilna.Czekam z niecierpliwościa na wynik konsultacji,a do tego czasu,prosze o pare czochranek dla chłopaka :-D ,i oby nocka mineła Wam spokojnie :prosi:
Korbulowa Familia - 2011-07-21, 08:50

Jerzy Kora napisał/a:
Super. Naprawdę super. Widzę że Ramzes ma wspaniałą opiekę.


Idealny DT :!:

Aga z nami jest tak krótko, a tyle wnosi w nasze życie jako Fundacji - jej złote serce pasuje tu idealnie :mrgreen:

Warna - 2011-07-21, 09:24

Z mojej już długiej przygody z dysplazją wynika bardzo ewidentnie, że staw lewy jest zazwyczaj gorszy od prawego. Ciekawa jestem z czego to wynika.
Barbara - 2011-07-21, 19:38

Co słychać u Ramzesa? Jak się czuje? :) Karma Hills zd ultra powinna najpóźniej jutro dotrzeć na wskazany adres :)
Aga Szanti - 2011-07-21, 20:15

Tak czekamy na wieści co u Ramzesa :)
Hyra Kasia - 2011-07-21, 20:52

Witam jak tam Ramzes się czuje bardzo się martwię pozdrawiam i całuski zasyłam dla niego:)Kasia
Aga, Ramzes i Nelly - 2011-07-21, 21:16

Ramzes czuje się bardzo dobrze :) dostaje jeszcze lek dzialajacy przeciwbolowo i przeciwzapalnie. Jest już chetny do zabawy i nie interesuje sie rana co jest bardzo korzystne :) za tydzien sciagamy szwy. Zmienilismy tez diete i teraz jadamy rybke ryz i warzywka :) czekamy w takim razie na karme. Buziaki Ramzes dostaje codziennie bo jest bardzooo posluszny bardziej niz nasza Nelly :P Razem sie bawią wyrywając sobie hot-doga bo niestety gumowe frytki już zostały zniszczone przez Nelusie. W weekend powrzucam zdjęcia :)
Warna - 2011-07-21, 21:17

A pokażesz nam zdjęcia Nelusi i Ramzesa?
Ala+Luk+Runa - 2011-07-21, 21:32

Cieszymy się bardzo że Ramzesik tak dobrze zniósł zabieg i że tak szybko wraca do siebie :radocha: Super!!! Już też nie możemy doczekać się fotek...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group