Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
ZUZIA - 264
Autor Wiadomość
Karolina i Rico 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 33
Dołączyła: 10 Maj 2014
Posty: 58
Skąd: Poznań / Monachium
Wysłany: 2014-12-16, 21:43   

Takie wieści zawsze poprawiają mi humor :)
 
 
Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 5607
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2014-12-20, 11:44   

Haha, no proszę, jak te psiuty podejmują decyzje za nas :mrgreen:

Gratuluję i Moni, i jej Rodzicom! Wszyscy znamy ich magiczne talenty do rozkochiwania psiutów, więc ani troszkę się nie dziwimy :D
_________________
“The happiest people don’t have the best of everything, they just make the best of everything they have.”

Amcia z Rufiakiem
 
 
Monciak 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 116
Skąd: Leszno
Wysłany: 2014-12-22, 11:21   

Bardzo się cieszę <3
_________________
Najbardziej złotą częścią goldena jest jego serce...
 
 
Monia i Larsik 
WARTA GOLDENA

Wiek: 31
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 2881
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-04, 20:40   



Zulka ma się dobrze, dzielnie zniosła zarówno świąteczne zamieszanie jak i wystrzały sylwestrowe. Jest grzeczna chociaż ma problem z zostawaniem kiedy mama wychodzi do pracy, strasznie wtedy przeżywa jej wyjście- ale pracujemy nad tym.
Jest wyjątkowym przytulakiem, pcha się zawsze do głaskania szczególnie gdy Lars jest w pobliżu. :-P
 
 
 
Milena i Kosmo 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Lis 2012
Posty: 3505
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-01-04, 21:47   

O kurcze! ale miłość w spojrzeniu :)
Serce się raduje kiedy czyta się takie wieści :]
 
 
Monia i Larsik 
WARTA GOLDENA

Wiek: 31
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 2881
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-08, 14:24   

Długo nas nie było ale to kwestia braku czasu...
Niestety ze zdrówkiem nie jest do końca dobrze. Kiedy do nas przyszła miała na łapie ( w okolicach ,,uda'') małego krwiaka, teoretycznie miał się wchłonąć ale do tej pory nie zmniejsza się wręcz wydaje mi się, że robi się większy. Jak pewnie zauważyliście na poprzednich zdjęciach Zula ma ogromne cycuchy (ostatnio nawet pani na spacerze myślała, że to pies i że Zulka ma męskie narządy xd). Dwa sutki planowaliśmy z wetem i tak przy okazji sterylki usunąć i wysłać do badań bo mają bardzo dziwną strukturę ale teraz na kolejnym sutku pojawił się guz, który przy dotykaniu powoduje u niej bolesność :-( Zuzka miała cieczkę na początku stycznia także jeszcze trochę i będziemy umawiać się na zabieg. Dodatkowo chyba będzie konieczne usunięcie zęba ... ma go i tak martwego, całego zczarniałego więc w zależności co wet zaleci będziemy z tym zębulkiem robić.

Ostatnio Zuzia była pierwszy raz w psim parku. Początkowo stukałam się w pusty łeb, że ją tam zabrałam... Była sparaliżowana, nie potrafiła się odnaleźć, chowała się za nogami, jeżyła grzbiet i pokazywała zęby... Po chwili zaczęła się przekonywać do innych psów ale przede wszystkim do ludzi. Zulka na psi park poszła szukać głaskaczy a nie psich towarzyszy do zabaw :rotfl: W naszym psim parku na psiunków ,,pilnuje'' behawiorysta, który stwierdził, że Zulka jest psem całkowicie niesamodzielnym, w zupełności zależnym od człowieka i że powinniśmy jej trochę samodzielności nauczyć bo nie zawsze będzie mogła schować się za nogami pańci :-/ ale nie ma nic piękniejszego niż wpatrzone w człowieka czarne oczy, patrzące z ufnością wtedy gdy dookoła wszechobecna psia zabawa. Nie ma komendy ,,do mnie'' po której Zuzi nie ma siedzącej pod nogami.
Jest psem wyjątkowym! Bardzo szybko się uczy, jest bardzo kontaktowa i doskonale się z nią ,,pracuje''. Ma jeszcze swoje strachy ale kiedy czuje, że obok niej jest człowiek to patrzy prosto w oczy i pokonuje wszelki lęki. :serce:


Zdjęcia będą za niedługo !
 
 
 
Monika, Boni i Jack 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 469
Skąd: Toruń
Wysłany: 2015-02-09, 23:44   

Czy my się czasami nie spotkamy w tę niedzielę w psim? ;)
_________________
Monika, Boni, Dżak [*] i Kropka

Syneczku kochany, ktoś Cię tam widocznie bardzo potrzebował za tym tęczowym mostem.
Tęsknię, dzieciaku.
 
 
Monia i Larsik 
WARTA GOLDENA

Wiek: 31
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 2881
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-10, 08:12   

Ale tylko z Larsem:p
Będziemy świętować walendtynki <3
 
 
 
Monia i Larsik 
WARTA GOLDENA

Wiek: 31
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 2881
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-05-11, 09:26   

Zuleczka w piątek przeszła zabieg kastracji. guzy z sutków nie zostały wycięte bo zniknęły więc prawdopodobnie było to podrażnienia po karmieniu. Wczoraj był wet, dostała jeszcze zastrzyk z antybiotykiem. Rana wygląda pięknie, malutka, nie rozwalająca się. Zuza się w ogóle nie wylizuje :) Wkrótce dodam zdjęcia! Mam nadzieję, że Laluch się na mnie obrazi ale Zuleczka jest taka piękna i wpatrzona w człowieka! :serce: po prostu wyjątkowa :-)
 
 
 
Monia i Larsik 
WARTA GOLDENA

Wiek: 31
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 2881
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-08, 11:13   

U Zuzi bez zmian. Jest radosnym psiakiem, ciągle spragnionym kontaku z człowiekiem. Jest psem zdecydowanie łóżkowych, nie lubi zbyt dużej aktywności. Ostatnio jednak ożywiła się na spacerach, na trasie spacerowej poznała małego psiaka, z którym uwielbia się bawić. W domu towarzyszą jej koty więc może dlatego psiego kumpla jej brakuje.

Na początku roku robione miała badania, których wyniki potwierdziły, że nic jej nie dolega.
 
 
 
Angelika i Spike 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 30
Dołączyła: 17 Lut 2016
Posty: 14638
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-05-08, 11:15   

_________________
Nowy dom Spajkusia od '16 ;-)
Angelika i Radosław
/ Diana (*), 2005-2015
 
 
Nanka i Beza 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 34
Dołączyła: 02 Mar 2017
Posty: 3577
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2018-05-10, 16:23   

jaka słodycz :) super, że malutka cieszy się zdrowiem i siłą :) a towarzystwo psie zawsze ciekawsze od kociego ;)
_________________
'Wszystko to, co człowiek zwierzęciu wyrządził, spadnie z powrotem na człowieka.'
Pitagoras
 
 
Monia i Larsik 
WARTA GOLDENA

Wiek: 31
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 2881
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-05, 23:11   

3 maja nad ranem zatrzymało się serduszko Zuleczki.
Zuzie szczególnie trudno mi pożegnać… była trochę moim psem, moim pierwszym tymczasem po odejściu mojej Lali [*], pocieszeniem i tchnięciem nowej nadziei w Larsa [*]
Zuzia trafiła pod opiekę Fundacji w grudniu 2014 r. Początkowo wychudzona i zaniedbana, przerażona światem i panicznie bojąca się człowieka. Miała być tylko na chwile, miała już praktycznie wybrany dom stały ale jej spojrzenie przeszywało duszę…
Przyjechała do mnie kiedy jeszcze studiowałam. Zdarzył się weekend, w którym miałam zajęcia od rana do wieczora, a że mama mieszkała niedaleko poprosiłam żeby przejęła opiekę nad moim Larsem i tymczasowiczką Zuzią. Mama nie była przekonana do pomysłu kolejnego psa na dt, jakiś czas wcześniej straciliśmy Laleczkę, rany po stracie jeszcze się nie zagoiły. Pamiętam jakby to było dziś jak mama mówiła ,ostatni raz, żadnego psa!”. Mimo maminego narzekania, psiaki trafiły na krótkie wakacje na wieś. Kiedy pojechałam po psy wiedziałam, że będzie ciężko zabrać ze sobą dwa. Nie wiedziałam tylko kto jest bardziej w kogo wpatrzony Zuza w mamę czy mama w Zuzę… Mama zapytała Zuleczkę czy chce zostać, na co Zuzia patrząc czarnymi jak węgielki oczami, położyła pyszczek na kolanie mamy.
I tak stała się pełnoprawnym członkiem rodziny.
Zuzia była psem idealnym, chodzącą łagodnością… chciałam żeby zaopiekowała się mną po odejściu Larsa (w 2017 r.) jednak jej miłość do mamy była tak duża, że pod moją opieką Zuzia nie chciała jeść, nie chciała wychodzić na spacer.
Taka miłość i takie doskonałe dopasowanie nie zdarzają się często… Wiem, że mama przychyliłaby Zuzi nieba a ona w zamian oddawała całe swoje serce…
Zuzia odeszła we śnie… cichutko.
Była psem wyjątkowym, oddanym, wpatrzonym w swoją opiekunkę do granic możliwości. Mam nadzieję, że u bram tęczowego mostu czekali na nią Lars… Lala… Laguna.
Serce rozdziera smutek..
 
 
 
Dominika i Binek 
WARTA GOLDENA

Wiek: 32
Dołączyła: 01 Paź 2015
Posty: 10100
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-06, 09:37   

Ogromnie mi przykro to czytać Monia:( Ciesze się tylko, że tak cudowną miłość otrzymała Zuzia od Waszej rodziny i odeszła w domu u boku kochającej ją ponad wszystko Pańci..:(
_________________
Nowy dom Binka :)
 
 
Angelika i Spike 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 30
Dołączyła: 17 Lut 2016
Posty: 14638
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-05-06, 10:16   

Przykro mi, Monia...
Takie psy i przywiązanie zdarzają się rzadko, ale grunt, że się zdarzają i ta miłość między nami, a psiakami, naprawdę istnieje.
Jestem z Wami, bardzo mi przykro, trzymajcie się... :cry:
_________________
Nowy dom Spajkusia od '16 ;-)
Angelika i Radosław
/ Diana (*), 2005-2015
 
 
Aga_TRuficzkowa 
WARTA GOLDENA

Wiek: 52
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 6740
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2019-05-06, 19:40   

Monia, bardzo mi przykro, tylko tyle w tej chwili potrafię powiedzieć, zbyt dużo tych Twoich złotek za TM
_________________
Aga&Trufla&Rufi
 
 
Monika, Boni i Jack 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 469
Skąd: Toruń
Wysłany: 2019-05-09, 12:45   

Monia, tak strasznie mi przykro... :cry:
_________________
Monika, Boni, Dżak [*] i Kropka

Syneczku kochany, ktoś Cię tam widocznie bardzo potrzebował za tym tęczowym mostem.
Tęsknię, dzieciaku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant