Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
DUMA - 254
Autor Wiadomość
Karola i Duma 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sie 2014
Posty: 168
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-09-29, 10:43   

Heh zapomniałam Wam opowiedzieć jak to małe cudo rozrabia, może uda mi się dzisiaj wstawić zdjęcie futryn.
Mój mąż powiedział, że pewnie wykończenie jej się nie podobało :)
Więc będzie remont za jakiś czas bo listew przypodłogowych też już nie ma !

No ale co wszystko zostaje wybaczone, po stanowczo wypowiedzianym "fe" i "nie wolno" :)
_________________
Pozdrawiamy Karola, Jacek, Duma i Holly
 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24658
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-29, 10:54   

Trzeba dać jej coś w zamian do gryzienia. :-D
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Karola i Duma 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sie 2014
Posty: 168
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-09-29, 11:09   

Dostaje, dostaje :)
Dajemy rade już zajmujemy ją wszystkim czym się da, ale tak ją ząbki swędzą i wypadają, że nie dziwie jej się, że tak robi. Dostaje dodatkowo jeszcze wapno.
_________________
Pozdrawiamy Karola, Jacek, Duma i Holly
 
 
Iza Tutisowa 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 6963
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-29, 12:16   

Ale wam się trafiła rozrabiara :P
_________________
Życie trzeba kochać, a nie zostawiać, bo ono nas nigdy nie zostawi...

Pozdrawiamy Iza, Piotrek i szalony Tutis :)
 
 
Karola i Duma 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sie 2014
Posty: 168
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-10-24, 16:02   

Witajcie,

Na początek obiecane zdjęcia z oględzin rozboju na naszym mieszkaniu... futryna obrobiona przez nasze Dziewczyny


Teraz troszkę o Dumie.
Dziewczyna rośnie jak na drożdżach staramy sie dobrać jak najlepsze jedzenie po Royalu ale niestety nadal są strasznie śmierdzące bąkale. Na początku miesiąca idziemy do weta więc pewnie zrobimy ponownie badanie na robala.

Dumka cudnaaa pełna energii i miłości psina ! Strasznie lubi się przytulać i miziać.
Zawsze sobie znajdzie jakieś zajęcie.

Na spacerkach wszędzie jej pełno



W domu tez nie daje o sobie zapomnieć


A to co nas najbardziej rozbawia w ostatnim czasie to jej zainteresowanie programem o narodzinach piesków i kotków i ich dorastaniu na Animal Planet. Wyobraźcie sobie, że co dzień rano Dumka ogląda z ogromnym zainteresowaniem ten program... zobaczcie

... co chwilę bliżej ...



...i bliżej...


...i tak pod sam telewizor...



...a potem wraca z powrotem :)

jest CUDNA :) :):)

To co uśmiecha się do Was Dumka z Holką


piąteczka dla Was !! :lol:


Pozdrawiam Karola.
_________________
Pozdrawiamy Karola, Jacek, Duma i Holly
 
 
Karola i Duma 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sie 2014
Posty: 168
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-10-24, 16:04   

Zobaczcie jeszcze jesienna bitwę o znalezione jabłko :)



Całujemy i do usłyszenia :)
_________________
Pozdrawiamy Karola, Jacek, Duma i Holly
 
 
Calineczka 


Wiek: 49
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 370
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2014-10-24, 17:21   

Cudna jest bez dwóch zdań :) zresztą obie dziewczyny są cudowne:) także słodkie łobuziaki :) ale jak im tego nie wybaczyć :)
_________________
Ania Grzegorz i Abi
 
 
Geronimo 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2014
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-11-11, 21:23   

Ile już Duma teraz ma?
Duża dziewczyna z niej.
 
 
Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 5607
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2014-11-12, 00:22   

Ależ cielątko urosło :lol: Zdjęcia zajefajne!
_________________
“The happiest people don’t have the best of everything, they just make the best of everything they have.”

Amcia z Rufiakiem
 
 
Kamila i Oskar 
WARTA GOLDENA

Wiek: 45
Dołączyła: 19 Maj 2011
Posty: 7072
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2014-11-12, 07:42   

Śliczności :mrgreen:
_________________
Kamila i Oskar
India 2003-2012[*]
 
 
 
Karola i Duma 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sie 2014
Posty: 168
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-12-03, 14:43   

Witajcie moi drodzy :) :):)

Dumka ma już 6 miesięcy. Rośnie jak na drożdżach !!! Ważyliśmy się ostatnio przy okazji szczepienia przeciwko wściekliźnie i waga wskazała nam ...... 21 kg:) . To prawda to małe cielątko, które ma qupę siły i biega jak konik :)

Ze zdrówkiem coraz lepiej. Nie chcę zapeszać ale chyba trafiliśmy na jedzonko, po którym Dumka nie ma aż takich gazów :-?

Jeżeli chodzi o jej zachowanie w domku nic nie sprawia kłopotu. No prawie nic :)
Dumka chodzi krok w krok za Jackiem, a ponieważ leżę od paru dni w domu z zapaleniem oskrzeli i mnie nie opuszcza na krok. Tzn żebyście dobrze zrozumieli. Młoda dosłownie chodzi przy i pod nogami:( wstałam dziś z łóżka i trwało to dosłownie ułamek sekundy jak Dumka przewinęła się pod nogami... ot rozbity łuk brwiowy:( na całe szczęście nie połamałam ani siebie ani swojego cienia ;-)

Podsumowując !
Kobitka rośnie, zdrowieje i ciągle jej pełno.
Prawdziwy SKARB.

Pozdrawiamy.
_________________
Pozdrawiamy Karola, Jacek, Duma i Holly
 
 
Karola i Duma 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sie 2014
Posty: 168
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-12-04, 16:26   

Troszkę nowych zdjęć Dumy:

To jedna z lepszych zabaw :-/


i potem pięknie sie uśmiecham


no i parę zdjęć z zabaw:

... żeby nie było na tym zdjęciu tylko przysypiam nie jestem smutna :)

_________________
Pozdrawiamy Karola, Jacek, Duma i Holly
 
 
Kamila i Oskar 
WARTA GOLDENA

Wiek: 45
Dołączyła: 19 Maj 2011
Posty: 7072
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2014-12-05, 11:18   

Ale ona rośnie - jakieś drożdźe jej dajecie ? :mrgreen:
_________________
Kamila i Oskar
India 2003-2012[*]
 
 
 
Karola i Duma 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sie 2014
Posty: 168
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-12-05, 14:58   

:) no rośnie rośnie dogoniła już Holly a różnica jest miedzy nimi 5,5 miesiaca!
_________________
Pozdrawiamy Karola, Jacek, Duma i Holly
 
 
Ewelina, Kajen i Zola 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 2272
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2015-11-16, 19:35   

Napływają do nas wieści w domku Dumy :-D Z maleńkiej jest już kawał psa ! W te wakacje dziewczyny były nad morzem i nad rzeką. Duma to wulkan energii i wszędzie jej pełno. Niestety często choruje, prawdopodobnie ma uczulenie na ukąszenia owadów, co powoduje u niej guzki podskórne. Jest pod stałą opieką weterynaryjną i wszystko jest w porę leczone. A teraz pora na zdjęcia, miłego oglądania :-D
 
 
Calineczka 


Wiek: 49
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 370
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2015-11-16, 20:22   

Jaka piękna dziewczynka 😍 I jaka ma fajna koleżankę 😍😘
_________________
Ania Grzegorz i Abi
 
 
Karola i Duma 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sie 2014
Posty: 168
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-07-24, 18:19   

Witajcie. Trochę wieści od Dumy.
Dziewczyna nareszcie po sterylce. Zniosła dzielnie i jest pełna sił do nowego brykania


Teraz wakacje wiec czas spędzamy to tu, to tam. Najważniejsze aby była woda 😃
Na dniach wstawiamy kilka zdjęć.

Pozdrawiamy Karola i Duma z resztą załogi 😃
_________________
Pozdrawiamy Karola, Jacek, Duma i Holly
 
 
Calineczka 


Wiek: 49
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 370
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2016-07-25, 10:32   

Cieszymy się ogromnie, ze jest chęć do zabawy bo to znaczy, ze dziewczynka czuje sie dobrze :lol:
_________________
Ania Grzegorz i Abi
 
 
Dominika i Binek 
WARTA GOLDENA

Wiek: 32
Dołączyła: 01 Paź 2015
Posty: 10100
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-25, 11:52   

Karolina dzięki za wieści, i za zdjecia na fb, Duma wygląda na bardzo szczęśliwą sunie :lol:
_________________
Nowy dom Binka :)
 
 
Karola i Duma 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sie 2014
Posty: 168
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-07-25, 12:04   

Jest dla nas bardzo ważna 😃ogromnie ją kochamy.
_________________
Pozdrawiamy Karola, Jacek, Duma i Holly
 
 
Karola i Duma 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sie 2014
Posty: 168
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-12-03, 19:48   

Cześć, witajcie :)

Baaaardzo dawno nie było nas tu z Dumą więc kilka słów na jej temat.

Duma duża, radosna, inna niż kiedyś. Co mam na myśli ? zaraz opowiem bo to chyba u niej ... u nas największa zmiana.

Zacznę od zdrowia, tu na szczęście nic się nie dzieje, odpukać bo Duma skończyła 5 lat. O jej dolegliwościach żołądkowych czasami sobie przypominamy ale to tak sporadycznie, że nie ma co się o tym rozpisywać. Nic innego jej nie dolega.

Zachowanie ? Jak zawsze roztargniona :-D czasami w swoim świecie i nie wie co się poza nim dzieje, czasami wszystko w koło ją tak interesuje, że nie można jej uwagi skupić na niczym innym.
Zabawna :) oczywiście jak zawsze wszędzie razem z Holly. Nigdzie bez siebie nie chodzą. Raz zdarzyło nam się rozdzielić je na kilka dni i tu właśnie zaczynają się zmiany u Dumy...
Duma była sunią, która mega wszystkiego się bała , wszystkiego tzn. np. wiatru, liści na ziemi, własnego cienia, huki, fajerwerki, wystrzały, to już była tragedia. Strach powodował, że Dumka była jak koń pociągowy. I w pewnej chwili i ja i chyba ona miałyśmy już trochę dosyć takiej męczarni. Przyjemności ze spaceru żadnej kiedy w okresie jesienno - zimowym wszystko w koło szeleści buczy i trzaska. I nadszedł chyba mój wymarzony czas gdy po dwóch nie udanych próbach szkolenia przez przypadek poznałam fantastycznego człowieka, który wypracował u mnie jak i u Dumy pewien kompromis. Uczyłyśmy się u Mariusza siebie od nowa. Trening po treningu i między treningami. Duma przy okazji chudła bo nie będę ukrywała, że miała kilka kilo nadwagi. Treningi u Mariusza przyniosły ulgę i mnie i Dumie jak sądzę :) Był czas , że została w szkółce na okres kilku dni abyśmy mogli zaobserwować jak zachowuje się kiedy nie ma przy niej Holly a i żeby Mariusz mógł poćwiczyć z nią każdego dnia. Była dzielna. Dała sobie świetnie radę choć stres nie pozwolił jej pracować przez pierwsze dwa dni. A ja odchodziłam od zmysłów bo stale myślałam o tym , że nie ma jej w domu i pewnie strasznie się boi. A teraz ogromną przyjemnością jest dla mnie możliwość wyjścia z dwoma psami na raz bez ciągnięcia, szarpania, krzyków. Oczywiście nie jest to jeszcze tak jak chciała bym aby było ale ciągle się uczymy i wiem o tym, że wiek psiaka nie ma znaczenia. Dziewczyny posiadają również obroże elektryczne dzięki , którym czujemy się bezpieczniejsze i one i ja. Oczywiście używane pod kątem dźwięku. Reagują od razu i dzięki temu wiem , że są zawsze bezpieczne.

Nie wiem czy jest jeszcze o czym pisać bo w zasadzie przez ten cały czas nic szczególnego się nie działo prócz tego, że się szkoliłyśmy.

Jeśli macie jakiś pytania chętnie odpowiem a teraz idziemy się wyczesywać bo tu nic się nie zmieniło :) zawsze pełno do roboty.

Pozdrawiamy

Karola i Duma.
_________________
Pozdrawiamy Karola, Jacek, Duma i Holly
 
 
Paula i Dexter 


Dołączyła: 09 Sty 2022
Posty: 90
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-09-09, 18:03   

Dumka pobiegła za Tęczowy Most :-(

Duma pod opiekę Fundacji trafiła pod koniec sierpnia 2014 roku mając niespełna 4 miesiące.

Jej domem tymczasowym, a po chwili już stałym, została Pani Karolina i Pan Jacek. Młodziutka sunia od początku rozkochała w sobie opiekunów, natomiast rezydentce Holly dała nieźle popalić, chociaż i tutaj szybko pojawiła się ogromna miłość.

Duma, jak na szczeniaka przystało, od początku była wulkanem energii, który nawet swego czasu "zjadł" framugi wymuszając na opiekunach mały remont.

Sunia, gdy trafiła pod skrzydła Fundacji, zmagala się z problemami z brzuszkiem, które poskutkowały anemią. Na szczęście Pani Karolina i Pan Jacek nie wystraszyli się i dzielnie walczyli że wszystkimi dolegliwościami, które po pewnym czasie ustąpiły.

Po uporaniu się z problemami z brzuszkiem, Duma dość często chorowała, ale zawsze była otoczona miłością opiekunów i siostry Holly, którzy dbali o jej szybkie powroty do zdrowia.

Na początku tego roku Duma zmagala się z ostrą niewydolnoscią nerek. Na jakiś czas jej stan uległ ogromnej poprawie, niestety na początku września, Duma pobiegła za Tęczowy Most.

Pani Karolino, Panie Jacku, dziękujemy za serce okazane Dumie, za cały wysiłek włożony w walkę o jej zdrowie, za najwspanialszy dom. Dziś, w tym trudnym czasie, łączymy się z Państwem myślami, przytulamy.

Dumko, biegaj szczęśliwie, bez bólu, za Tęczowym Mostem!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant