Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
MISIA - 40
Autor Wiadomość
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24666
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2013-02-22, 13:16   

Czy dostała jakieś leki? Kreon 1000?
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Misiowa Bogusia 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 19 Kwi 2011
Posty: 226
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-02-22, 13:23   

wczoraj dostała receptę na le...... nie pamietam bo lezy w aptece i czeka na zamówienie...i ma dostać 2 tabletki dziennie przed posiłkiem...myslę o zmianie karmy ale na jaką...
_________________
a mnie się marzy kurna chata...
 
 
Korbulowa Familia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 36
Dołączyła: 22 Lut 2011
Posty: 2153
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2013-02-22, 13:48   

Karma niskotłuszczowa (lekkostrawna) weterynaryjna.
Chora zdiagnozowana (!) trzustka to nic strasznego, więc bądźcie dzielne i słuchajcie się zaleceń, a nawet nie zauważycie zmiany stylu życia, no może poza nocnymi wizytami na dworze :)
A przy chorej trzustce również spotkałam się z lekiem, który wymieniła Warna.
_________________
Ola, Korba, Carrercia.
 
 
 
goldenek2 


Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 1828
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-22, 13:54   

Może wypróbuj tę:
Reddy Canine Intestinal
Dietetyczna sucha karma na bazie kaczki i ryżu dla psów z problemami układu pokarmowego, względnie trzustki
_________________
Pozdrawiam. Beata.
 
 
 
asia_maleństwo 


Wiek: 33
Dołączyła: 03 Paź 2010
Posty: 3
Skąd: Solec Kujawski
Wysłany: 2013-02-22, 15:10   

Spokojnie z chorą trzustką da się żyć ;) Nasz tymczas Morris miał zewnątrzwydzielniczą niewydolność trzustki i też lataliśmy w nocy po parku ale po zdiagnozowaniu i wdrożeniu leku się unormowało. Mor dostawał Kreon 2500 - jedną tabletkę na 5 minut przed każdym posiłkiem (2x dziennie). Na początku jadł karmę Royal Canin Intestinal Low Fat teraz w obecnym domu je Bosha i też jest dobrze także karma wcale nie musi być weterynaryjna, ważne żeby była lekkostrawna i służyła danemu psu. Najlepiej kupić kilka mniejszych opakowań i popróbować bo wiadomo że nawet zdrowe psy różnie reagują na różne karmy. Ja czasem gotowałam ryż z piersią z kurczaka i też było w porządku. Smaczki w mniejszej ilości i też lekkie (np kawałki piersi, suchy chlebek) i pilnować żeby pies nie zjadł niczego ponadplanowego. Będzie dobrze.
 
 
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-02-23, 01:41   

oj.. bardzo mi przykro..
a weterynarz nie zalecił jakiś leków lub odpowiedniej karmy?
_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
Misiowa Bogusia 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 19 Kwi 2011
Posty: 226
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-02-25, 09:49   

odpisuje dopiero dzisiaj bo przeprowadzałam sie w sobotę i nie miałam internetu...odstawiłyśmy juz jakis czas temu wszystko co je człowiek...po szynce biegunka po chlebie gazy...jest na swojej karmie , bierze lek i jest dobrze...odpukać...szkoda mi jej bo cięzko je ..ale może sie przestawi że olej to nie dla niej...suche z gorącą wodą..śmierdzi więc się nadaje...nie wiem tylko jakie są rokowania...po zakończeniu opakowania leku znów wyniki i zobaczymy czy się poprawią...dziękuję za rady...pozdrawiamy Misiunia i jej ...zawsze się zastanawiam czy jej pani czy jej podopieczna...bogusia
_________________
a mnie się marzy kurna chata...
 
 
goldenek2 


Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 1828
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-25, 10:00   

Bogusiu, będzie dobrze. Z tym schorzeniem naprawdę można żyć :-) . Trzymam kciuki za Was obie. Nie martw się, bo psu udziela się nastrój człowieka nawet wtedy, gdy chcemy psa oszukać.
Postępuj zgodnie ze wskazówkami weta a będzie dobrze.
_________________
Pozdrawiam. Beata.
 
 
 
Asia i Bella 
DOM WARTY GOLDENA
Wiek: 53
Dołączyła: 25 Paź 2011
Posty: 269
Skąd: Dziwnów
Wysłany: 2013-02-25, 10:11   

Nasza sunia Luna też ma zewnątrzwydzielniczą niewydolność trzustki - to naprawdę nic strasznego, psy żyją z tym schorzeniem długie lata. Przy systematycznym podawaniu leków przed każdym posiłkiem, nie ma żadnych objawów ani sensacji żołądkowo-trawiennych. Właściwie to jest jeden szczegół - na spacerach trzeba mieć oczy dookoła głowy bo zjada wszystko co napotka, przed wdrożeniem leczenia nawet własne qupska :oops: Przez pierwsze miesiące oprócz leków podawaliśmy karmę weterynaryjną HILS i/d, teraz zajada już zwykłą czyli NDFC z jagnięciną i b.ryżem. Gdyby nie to, że trzeba pamiętać o podaniu enzymów, w ogóle zapomniałabym, że mam chorego psa. :-)
_________________
Asia&Bella&Luna
 
 
Misiowa Bogusia 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 19 Kwi 2011
Posty: 226
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-02-25, 14:49   

Misia tylko raz złapała coś na dworze jak przyszła do mnie...usłyszała -nie wolno- i tak juz jest...to bardzo , bardzo mądry pies...w sobotę weszła do cudzego domu z kotem a przyprowadziła swoje dwa koty i nawet okiem nie rzuci na obcego kota ...to jest mądrość gościa....
martwię się bardziej o jej dolegliwości bólowe ...ale po niej nic nie można zobaczyć nawet jak ucho miała w strasznym stanie to weterynarz nie mógł uwierzyć że jest taka spokojna...dzięki temu jednak można jej pomóc bo nie walczy...biedaczka przy pobieraniu krwi nawet nie patrzyła na weta...szkoda mi jej ...
nie panikuję i nie mam strachu w oczach, ja raczej z tych co psa na drugi koniec swiata zawiozą aby mu pomóc w jak najskuteczniejszy sposób...myślę o homeopatii, bo od 30 lat ją ćwiczę.. jest homeopatia dla zwierzat....ja leczyłam swoje dzieci a teraz i moja wnuczka bierze lek po szczepieniu by nie cierpieć...wiem że to działa więc i może Misiuni pomogę...

pozdrawiamy z Misiunią i kotami z nowego mieszkania....
_________________
a mnie się marzy kurna chata...
 
 
Misiowa Bogusia 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 19 Kwi 2011
Posty: 226
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-03-07, 10:46   

Misia prawdopodobnie ma zakażenie serca....leczymy i zobaczymy co dalej...lek na trzustkę pomaga ale dieta jest restrykcyjna...tylko sucha karma...
miała ciężkie życie a teraz kiedy mogłaby wreszcie odpocząć to przyszły choroby..gdzie tu sprawiedliwośc na tym świecie...ech ...
_________________
a mnie się marzy kurna chata...
 
 
Monia i Larsik 
WARTA GOLDENA

Wiek: 31
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 2881
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-07, 11:31   

Pani Bogusiu mocno trzymam za Was kciuki- Misia i moja Lala mają dużo wspólnego. Kiedy już mają domki i kiedy mogą żyć beztrosko i szczęśliwie to przychodzą choróbksa:(

gorąco pozdrawiam i życzę duuużo zdrówka
 
 
 
MarzenaTabaNugat 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 41
Dołączyła: 23 Wrz 2010
Posty: 1675
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-07, 11:45   

Misiowa Bogusia napisał/a:
Misia prawdopodobnie ma zakażenie serca....leczymy i zobaczymy co dalej...lek na trzustkę pomaga ale dieta jest restrykcyjna...tylko sucha karma...
miała ciężkie życie a teraz kiedy mogłaby wreszcie odpocząć to przyszły choroby..gdzie tu sprawiedliwośc na tym świecie...ech ...


Pani Bogusiu
Mocno trzymam za Was kciuki...pamiętam jak odbierałam Misie od ich poprzednich właścicieli...była u nas tylko jeden dzień ale będę pamiętać ją zawsze ponieważ tak smutnego goldena w życiu nie widziałam. Teraz Misia ma wspaniałe życie u Pani i wierzę że ze wszystkim sobie poradzicie !!! ;-)
_________________
Pozdrawiamy
Marzena&Michał&Janek&4x4(łapy)

My goal in life is to be as good of person as my dog already thinks I am....
 
 
 
Misiowa Bogusia 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 19 Kwi 2011
Posty: 226
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-03-09, 23:53   

Po raz pierwszy usłyszałam o początkach Misiuni w świecie normalnych
ludzi... proszę mi napisać wszystko o tym skąd pochodzi ....wszystko co
jest wiadomo na temat jej wcześniejszego życia ...ja nic nie wiem...to
jak dziecko w rodzinie bez rodziców...a smutna jest nadal...chociaż jest
przekochana....Bogusia
_________________
a mnie się marzy kurna chata...
 
 
MarzenaTabaNugat 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 41
Dołączyła: 23 Wrz 2010
Posty: 1675
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-10, 07:00   

Misiowa Bogusia napisał/a:
Po raz pierwszy usłyszałam o początkach Misiuni w świecie normalnych
ludzi... proszę mi napisać wszystko o tym skąd pochodzi ....wszystko co
jest wiadomo na temat jej wcześniejszego życia ...ja nic nie wiem...to
jak dziecko w rodzinie bez rodziców...a smutna jest nadal...chociaż jest
przekochana....Bogusia


Pani Bogusiu napisałam na prv

Proszę wymiziać Misię od nas!!!
_________________
Pozdrawiamy
Marzena&Michał&Janek&4x4(łapy)

My goal in life is to be as good of person as my dog already thinks I am....
 
 
 
Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 5607
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2013-03-10, 09:15   

Misiu, trzymaj się, masz wspaniałą opiekę, kochających człowieków, wszystko będzie dobrze! :pies:
_________________
“The happiest people don’t have the best of everything, they just make the best of everything they have.”

Amcia z Rufiakiem
 
 
Misiowa Bogusia 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 19 Kwi 2011
Posty: 226
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-04-01, 13:36   

pozdrowienia świąteczne od Misiuni....
donosimy że trzustka chyba ustawiona , biegunki nie ma więc noce spędzamy w domu... dołączyło się serce, Misia przeszła zawał albo coś temu podobnego...jest na tabletkach i też jest już raczej dobrze . oddycha spokojniej, ale nie biega...nigdy nie biegała...człapie i tak ma być....życzymy sił do walki o swoje psy
_________________
a mnie się marzy kurna chata...
 
 
Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 5607
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2013-04-01, 14:04   

O rany, bidulcia :pies:

Życzę Misiuni zdrówka, niech sobie człapie, byle tylko serduszko było bezpieczne.
_________________
“The happiest people don’t have the best of everything, they just make the best of everything they have.”

Amcia z Rufiakiem
 
 
MarzenaTabaNugat 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 41
Dołączyła: 23 Wrz 2010
Posty: 1675
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-05, 08:04   

Misiowa Bogusia napisał/a:
pozdrowienia świąteczne od Misiuni....
donosimy że trzustka chyba ustawiona , biegunki nie ma więc noce spędzamy w domu... dołączyło się serce, Misia przeszła zawał albo coś temu podobnego...jest na tabletkach i też jest już raczej dobrze . oddycha spokojniej, ale nie biega...nigdy nie biegała...człapie i tak ma być....życzymy sił do walki o swoje psy


Pani Bogusiu proszę mocno wymiziać od nas Misię. Mocno trzymamy za Was kciuki!
_________________
Pozdrawiamy
Marzena&Michał&Janek&4x4(łapy)

My goal in life is to be as good of person as my dog already thinks I am....
 
 
 
MarzenaTabaNugat 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 41
Dołączyła: 23 Wrz 2010
Posty: 1675
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-16, 10:17   

Pani Bogusiu Co tam u Was słychać ?? Jak Misia?
_________________
Pozdrawiamy
Marzena&Michał&Janek&4x4(łapy)

My goal in life is to be as good of person as my dog already thinks I am....
 
 
 
Misiowa Bogusia 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 19 Kwi 2011
Posty: 226
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-04-16, 15:43   

Misia jest na lekach, próbuję odstawiać lek na trzustkę i jest chyba dobrze....lek na serce zostanie zmieniony na "ludzki "...a Misia jako stateczna pani śpi całe dnie i moje zmartwienia ma ...nie powiem gdzie...pozdrawiamy wszystkich , bogusia
_________________
a mnie się marzy kurna chata...
 
 
Misiowa Bogusia 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 19 Kwi 2011
Posty: 226
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-09-02, 14:26   

MIsia odstawiła leki na serce i na trzustkę...wet żartował że nie wie po co się wymądrza bo natura i tak robi swoje....Misia jest zdrowa, schudła, je ,spaceruje nawet1-2 godz spacerki ...śpi, pokochała moją wnuczkę, nawet została 2 tyg z resztą zwierzyńca a pani pojechała na wakacje...podobno była bardzo wesoła i kontaktowa, więc można zacząć ją zostawiać w razie potrzeby...fajny, starszy pies...właśnie dla starszych właścicieli...pozdrawiamy z Misią i kotami...
_________________
a mnie się marzy kurna chata...
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2013-09-02, 14:34   

Pani Bogusiu a mamy szansę na jakieś fotki Misiuni? Tak dawno nam jej Pani nie pokazywała :)
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
goldenek2 


Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 1828
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-02, 15:31   

Bardzo dobre wiadomości. Też chciałabym zobaczyć tę cudną psicę :)
_________________
Pozdrawiam. Beata.
 
 
 
Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 5607
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2013-09-02, 22:12   

Dołączam do próśb o zdjęcia :) Bardzo się cieszę, że Misia "działa, jak natura chciała". Życzę jej zdrówka, kochanemu suczątku :)
_________________
“The happiest people don’t have the best of everything, they just make the best of everything they have.”

Amcia z Rufiakiem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant