Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
ARI - 55
Autor Wiadomość
Krzysztof z Bia 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 67
Skąd: Białystok
Wysłany: 2011-07-18, 00:41   

Witam wszystkich stęsknionych
Jerzy, niestety rzeczywiście musimy się uśmiechnąć do Kamili. Wszystkie zdjęcia które ostatnio zrobiłem Ariemu nie spełniają Twoich kryteriów - albo są z "miną", albo z dużej odległości. Zazwyczaj nie mam dużo czasu na sesje zdjęciowe, bo Ari szybko znajduje kałuże, a po położeniu się w brudnej wodzie nie nadaje się już do portretowania.
Z dobrych wiadomości - wygląda na to, że dobrze nam idzie socjalizacja i wyciszanie emocji. Znacznie spokojniej przechodzimy przy szczekających psach, a polowanie też zmieniło swój charakter. Zamiast "muszę polować żeby przeżyć" mamy teraz "uwielbiam ptaki, bo one tak fajnie uciekają". Co ciekawe, wyrośniętego pisklaka, który wypadł z gniazda Ari złapał w zęby i przeniósł z 10 metrów, ale z tego co mogłem sprawdzić nie zranił w żaden sposób. Zostawił go też po moim poleceniu, bez fizycznego przymusu.
Byliśmy na weekendowym wyjeździe w okolicach Augustowa, psy zachowywały się wspaniale. Ari bardzo chętnie pływa i aportuje patyki. Żadnego problemu nie sprawił im też nocleg pod gołym niebem przy namiocie w którym spałem. Nie oddalały się, a wręcz przeciwnie - tuż po świcie poczuły potrzebę sprawdzenia, że ich nie porzuciłem i jestem w namiocie. Psia miłość jest jednak trudna do opanowania - ledwo powstrzymałem je przed władowaniem się do mojego śpiwora.
Ari ogólnie sprawia wrażenie mniej pobudzonego, spokojniejszego i bardziej pewnego siebie. Powoli przestaje się zrywać przy najmniejszym ruchu w okolicy, a ostatnio zamiast miotać się po ogrodzie i okolicach, większość czasu spędził na samodzielnych zabawach piłką i przysypianiu w słoneczku na trawie. Myślę, że pod powierzchnią ruchliwości, ADHD i ogólnie życzliwego usposobienia kryje się w nim jednak sporo lęków przed wieloma rzeczami, jak choćby inne psy, ból lub unieruchomienie przez człowieka, i oczywiście porzucenie. Stadna hierarchia, do której tak sztywno się stosuje i której szuka, może być punktem oparcia w życiu w którym tak często zmienia się otoczenie i ludzie.
W końcu udało mi się wyczesać prawie całego psa. Po przyjeździe do mnie w maju Ari gubił olbrzymie ilości sierści, jednak nie pozwalał wyczesać łap, portek i ogona. Wskutek tego po pływaniu w rzece porobiły mu się kołtuny ze starej sierści, których usuwanie jest jeszcze bardziej bolesne i czasochłonne. Zajęło mi to godzinę dziennie przez ostatni tydzień, ale w końcu ostatni kołtun na łapach został rozczesany, a Ari wykazał się niezwykłym męstwem i cierpliwością ;) Jak to dobrze, że na Piegusie nie robią się kołtuny.
 
 
libra 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Paź 2010
Posty: 240
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-07-18, 00:42   

co tam słychać u mojego ulubieńca do adopcji? :lol:
_________________
www.seterywpotrzebie.pl
 
 
 
mpati123 


Wiek: 29
Dołączyła: 23 Wrz 2010
Posty: 244
Skąd: Kolonia Unin
Wysłany: 2011-07-18, 09:03   

Hehe... Krzysztof był pierwszy :P
_________________
Patrycja :)
 
 
 
Krzysztof z Bia 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 67
Skąd: Białystok
Wysłany: 2011-07-18, 10:01   

Czułem jak się libra czai przy klawiaturze, więc zanim skończyła pisać pytanie to wysmarowałem swoje opowiadanko ;)
 
 
Barbara 


Wiek: 51
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 14536
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-07-18, 10:02   

To się nazywa refleks :mrgreen:
 
 
monika5s 


Wiek: 56
Dołączyła: 27 Lis 2010
Posty: 469
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-07-18, 10:17   

Krzysztof bardzo dziękuję Ci za wspaniałe opowiadanko o Arisiu :) Już się nie mogłam go doczekać, ale sądziłam, że może wyjechałeś na wakacje i odezwiesz się po powrocie :) I bardzo proszę o fotki Arisia :prosi:
_________________
Monika, Gucio, Jessi, Buggy i Sisi
 
 
libra 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Paź 2010
Posty: 240
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-07-18, 13:28   

Krzysztof z Bia napisał/a:
Czułem jak się libra czai przy klawiaturze, więc zanim skończyła pisać pytanie to wysmarowałem swoje opowiadanko ;)
sprawiłam w Tobie odpowiednie ciśnienie po prostu :P
Podoba mi się Twoje opowiadanko, bardzo fajnie ze sobą pracujecie! :)
Czesanie.. no cóż, ja mojego łobuza też dotknąć nie mogłam. Uczyliśmy się na smaczki, na początku smaczki podawane z ręki, w której trzymałam szczotkę, potem jeden ruch i smaczek.. dwa ruchy i smaczek... powtórki kilka, kilkanaście razy dziennie. Po dłuższym czasie mogłam spokojnie wyczesać pół psa bez zębów na wierzchu;) Drugie pół też zajęło chwilę :rotfl: Teraz wie, że po czesaniu/trymowaniu/degażówkowaniu czeka nagroda i że nie ma chłopak wyjścia, więc poddaje się zabiegom bez problemu.
Może na Ariego metoda na smaczki też podziała pozytywnie i chłopak to polubi? :)
_________________
www.seterywpotrzebie.pl
 
 
 
lamila 


Wiek: 29
Dołączyła: 03 Lis 2010
Posty: 85
Skąd: Białystok
Wysłany: 2011-07-18, 20:12   

Krzysztof z Bia napisał/a:
Witam wszystkich stęsknionych
Jerzy, niestety rzeczywiście musimy się uśmiechnąć do Kamili.




Nie ma żadnego problemu :)

Czekam na propozycję spacerku.
 
 
 
libra 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Paź 2010
Posty: 240
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-07-21, 02:15   

Ari.. Ari.. piękny Ari :) ) w tym chłopaku to się można zakochać na zabój!!!
Krzysztof.. wysokie dostałeś "noty" za kontakt z chłopakiem, hihi.. ale jakże on się pięknie przy Tobie uśmiecha :) )) Cudowny chłopak!!

radosne brykanko


i wspaniałe, uśmiechnięte portrety


mam nadzieję, że seterkowo-goldenkowy spacer był udany!

zdjęcia dzięki uprzejmości Małgosi, której bardzo dziękuję za chęci i poświęcony czas:)
a ja poproszę na PW tekst do ogłoszeń wraz z kontaktem.
p.s. chetnie bym dodała jeszcze jedno zdjęcie, ale nie wiem, czy się Krzysztof zgodzi bo sam na nim jest :P
_________________
www.seterywpotrzebie.pl
 
 
 
Jerzy Kora 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 65
Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 9064
Skąd: Komorów k.Pruszkowa
Wysłany: 2011-07-21, 07:03   

Podmieniliście psa i tyle :evil:
_________________
Uczmy się szanować i kochać wszystko co żyje
 
 
 
goldenek2 


Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 1828
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-21, 08:12   

Monika sie pobeczy jak zobaczy te zdjęcia.....
_________________
Pozdrawiam. Beata.
 
 
 
Krzysztof z Bia 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 67
Skąd: Białystok
Wysłany: 2011-07-21, 08:41   

Chłopaka nie podmieniliśmy, jeżeli już to trochę został namoczony ;) Pisałem Wam wcześniej, że on nie potrzebuje żadnej szczególnej terapii, tylko właściciel powinien dostać instrukcję obsługi do tego egzemplarza. Spacer był bardzo udany (dzięki, Małgosia :) , mam nadzieję, że Seterkowej części też się podobał.
Przy okazji: dopiero teraz zwróciłem uwagę, jak bardzo Ari nabrał ciała. Nie ważyłem go co prawda ostatnio, ale żebra mu się pochowały i głaszcząc go nie ma się wrażenia jeżdżenia patykiem po płocie. To zwykłe skutki miastowego życia - zamiast kaloryfera robi się bojler :D Na szczęście Ari dopiero zbliża się do właściwej dla siebie wagi, już mniej je i chyba tak jak u Indiego wskazówka zatrzyma się w okolicach 33-35 kg.
 
 
Korbulowa Familia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 36
Dołączyła: 22 Lut 2011
Posty: 2153
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-07-21, 08:43   

libra napisał/a:
a ja poproszę na PW tekst do ogłoszeń wraz z kontaktem.

Asiu wyślę Ci dzisiaj :)
Dzięki za zdjęcia, bo właśnie dzisiaj przysiadam do odświeżenia ogłoszenia Ariego :mrgreen:

Jerzy Kora napisał/a:
Podmieniliście psa i tyle :evil:

hehehehe :lol:

goldenek2 napisał/a:
Monika sie pobeczy jak zobaczy te zdjęcia.....

Zapewne tak... :(
_________________
Ola, Korba, Carrercia.
 
 
 
Krzysztof z Bia 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 67
Skąd: Białystok
Wysłany: 2011-07-21, 09:10   

libra napisał/a:

p.s. chetnie bym dodała jeszcze jedno zdjęcie, ale nie wiem, czy się Krzysztof zgodzi bo sam na nim jest :P

Jak jestem na nim sam, to chyba nie ma sensu zamieszczać? To portal o goldenach... ;)
A jak to któreś z Arim, to nie mam nic przeciwko - anonimowość w sieci i tak jest fikcją
 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24669
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2011-07-21, 09:21   

Krzysiek, coś mi obiecałeś!!! :evil:
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Jerzy Kora 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 65
Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 9064
Skąd: Komorów k.Pruszkowa
Wysłany: 2011-07-21, 09:25   

Przecież na tym zdjeciu jest Krzysztof :mrgreen:



I wcale się nie dziwię, że Ari zrobił się spokojnym psem u Krzysztofa. :P
_________________
Uczmy się szanować i kochać wszystko co żyje
 
 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24669
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2011-07-21, 09:31   

Cytat:
p.s. chetnie bym dodała jeszcze jedno zdjęcie, ale nie wiem, czy się Krzysztof zgodzi bo sam na nim jest


Ależ zamieszczaj! Zobaczymy wreszcie, jak wygląda zbawca Indiego i Ariego. :-D
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Krzysztof z Bia 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 67
Skąd: Białystok
Wysłany: 2011-07-21, 09:37   

Warna napisał/a:
Krzysiek, coś mi obiecałeś!!! :evil:

Bardzo się wstydzę, ale chyba nie pamiętam co?
Panie Doktorze, jak się nazywa ten Niemiec, który cały czas chowa mi klucze od samochodu?
 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24669
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2011-07-21, 09:42   

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAVATAR?
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
monika5s 


Wiek: 56
Dołączyła: 27 Lis 2010
Posty: 469
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-07-21, 10:03   

goldenek2 napisał/a:
Monika sie pobeczy jak zobaczy te zdjęcia.....


Popłakać się nie popłakałam, tylko bardzo się ucieszyłam widząc na fotkach jaki Arisiu jest szczęśliwy u Krzysztofa. Libra podziękuj ode mnie Małgosi za wspaniałe fotki Arisia, wygląda na nich wspaniale. Chciałabym tylko aby Arisiu był taki szczęśliwy u przyszłego właściciela, tak jak jest szczęśliwy u Krzysztofa i cieszę się że tyle osób interesuje się jego losem :-D
_________________
Monika, Gucio, Jessi, Buggy i Sisi
 
 
Jerzy Kora 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 65
Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 9064
Skąd: Komorów k.Pruszkowa
Wysłany: 2011-07-21, 10:17   

I nawet pierwsi chętni się zgłaszają. Dobre ogłoszenie czyni cuda :]
_________________
Uczmy się szanować i kochać wszystko co żyje
 
 
 
libra 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Paź 2010
Posty: 240
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-07-21, 13:17   

Arisiowa uczta, czyli ciąg dalszy Przystojniaków :rotfl:

_________________
www.seterywpotrzebie.pl
 
 
 
goldenek2 


Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 1828
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-21, 13:57   

Śliczne zdjęcia. Ari prezentuje się wspaniale :) . O Krzysztofie wypowiadać się nie będę :lol:
_________________
Pozdrawiam. Beata.
 
 
 
Krzysztof z Bia 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 67
Skąd: Białystok
Wysłany: 2011-07-21, 14:13   

goldenek2 napisał/a:
Śliczne zdjęcia. Ari prezentuje się wspaniale :) . O Krzysztofie wypowiadać się nie będę :lol:

Tak, dziękuję... nawet komentarza nie jestem wart...
 
 
monika5s 


Wiek: 56
Dołączyła: 27 Lis 2010
Posty: 469
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-07-21, 14:52   

Krzysztof z Bia napisał/a:
goldenek2 napisał/a:
Śliczne zdjęcia. Ari prezentuje się wspaniale :) . O Krzysztofie wypowiadać się nie będę :lol:

Tak, dziękuję... nawet komentarza nie jestem wart...


Jesteś wart nie tylko jednego komentarza, ale i dwóch :rotfl: Beatka po prostu nie chciała Ci słodzić, ale ja nie mam takich zahamowań i napiszę co myślę: wyglądacie z Arisiem po prostu Super, a z Ciebie to niezły przystojniak :) . Dawno już czekałam na Twoją fotkę i wreszcie się doczekałam. Teraz już wiem, kto tak wspaniale opiekuje się Arisiem i z kim rozmawiałam przez telefon ;)
_________________
Monika, Gucio, Jessi, Buggy i Sisi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant