Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
SZARKI ma już dom w Katowicach - 63
Autor Wiadomość
Barbara 


Wiek: 51
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 14536
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-08-05, 18:40   SZARKI ma już dom w Katowicach - 63

Dzisiaj pod opiekę fundacji trafił 6 letni golden Szarki. Zamieszkał w Katowicach w domu Pana Macieja z rodziną. Szarki musiał opuścić swój dotychczasowy domek ze względu na chorobę alergiczną dziecka. Decyzja ta była bardzo trudna...
Ze strony fundacji obiecałam, że psiak trafi do domu również z dziećmi w podobnym wieku i będzie bardzo kochany :) No i na pewno dotrzymam słowa.
Obecnie psiak jest na obserwacji i DT ma czas 2 tygodniowy na podjęcie decyzji o adopcji. :)
A psiak... No cóż , naprawdę słodki. Podróż zniósł idealnie, bardzo ładnie znosi jazdę samochodem. Zapoznał się z nowym domem bez problemu. Strasznie domaga się kontaktu z człowiekiem, głaskania. W stosunku do psiaków raczej bojaźliwy i ugodowy.
Bardzo dużo pije ale to zrozumiałe- stres. A jakie ma słodkie oczki :)
Na pewno więcej napisze już obecny DT Szarkiego. :)
 
 
Szarki i My 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 82
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-08-05, 18:54   

Witam witam po tym krotkim pobycie uprzejmie donosze że Szarki cos zjadł i pobawil się piłeczką :-) chodzi za mną krok w krok. co do głaskanie to nie daje spokoju..... UWIELBIA być głaskany, zrobilam już kilka fotek i będziemy powolutku je dodawać. :-) zapoznał się z kociczką i chciałby się pobawić ale kocia dama nie reaguje na zaczepki więc odpuścił. :-) narazie tyle potem opisze wieczorny spacer po okolicy pozdrawiam.
 
 
 
Szarki i My 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 82
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-08-05, 19:10   

przypomniało mi się kładzie się na plecki i trzeba mu głaskać brzuchol jest BOSKI!!!!!!!
 
 
 
basia79 

Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sie 2011
Posty: 1
Skąd: Bronów
Wysłany: 2011-08-05, 19:18   

:) witam,
Bardzo chcielibyśmy przygarnąć pieska. Mieszkamy na wsi (miejscowość niedaleko Bielska-Białej) z dwójką dzieci i do szczęścia brakuje nam właśnie psa. W jaki sposób możemy się ubiegać o Szarkiego? Z kim się skontaktować, jakie są warunki adopcji psa? Bardzo proszę o odpowiedź.
pozdrawiam,
Basia
_________________
Basia
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2011-08-05, 19:27   

Witamy Basiu na forum. Szarki dopiero dzisiaj trafił pod skrzydła fundacji. Dom tymczasowy w którym teraz przebywa ma prawo po dwóch tygodniach pobytu psa zdecydować o jego adopcji. Jeżeli chodzi o adopcję psa z naszej fundacji, pierwszym krokiem jest wypełnienie ankiety dla kandydata do adopcji, a do jej wysłania potrzebny mi będzie Twój mail. Proszę o przesłanie go do mnie na michalina@wartagoldena.org.pl
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Szarki i My 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 82
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-08-06, 08:33   

Dzień dobry.Wczorajszy wieczorny spacer przebiegł spokojnie Szarki miał okazje powąchać te miejsca w których przebywamy z sunią, całą noc spal spokojnie dwa psiaki przy naszym łóżku :-)
 
 
 
AgusiaW 

Dołączyła: 06 Sie 2011
Posty: 22
Skąd: Tychy
Wysłany: 2011-08-06, 08:39   

Przede wszystkim witam wszystkich ciepło i dziękuje fundacji za pomoc.
Z moich podpowiedzi jeśli chodzi o Szarkunia, to on kocha wodę i jeśli zniknie na kilka sekund pod jej taflą, to spokojnie on uwielbia nurkować. WIelką frajdę sprawia mu także aportowanie, a jak ma już dość to się położy i końmi go nie ruszy.
Pozdrawiam
_________________
Aga
 
 
Szarki i My 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 82
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-08-06, 08:45   

Witam pani Agnieszko mam do pani pytanie czy on zawsze tak dyszy? narazie jest bardzo nakręcony i być może dlatego
 
 
 
AgusiaW 

Dołączyła: 06 Sie 2011
Posty: 22
Skąd: Tychy
Wysłany: 2011-08-06, 08:51   

Jeśli się wybiegał, to zawsze dyszał, ale to naturalne. W domu nigdy, może za dużo emocji i się denerwuję. W aucie nawet przy klimie dyszał. Jeśli chodzi o picie, to zawsze dużo pił, jakieś dwa lata temu weterynarz zrobił mu badania bo bałam się, że ma cukrzycę ale wyniki wyszły mu idealne i pan stwierdził, że widać tego potrzebuje.
_________________
Aga
 
 
Szarki i My 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 82
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-08-06, 08:54   

widocznie jest tsk podekscytowany :-) dzięki za odpowiedz a oprocz suchej karmy dostawał coś innego?
 
 
 
Aga_TRuficzkowa 
WARTA GOLDENA

Wiek: 52
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 6740
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2011-08-06, 08:55   

maciek_anna napisał/a:
Witam pani Agnieszko mam do pani pytanie czy on zawsze tak dyszy? narazie jest bardzo nakręcony i być może dlatego


Maćku ,Aniu ,dyszenie to standardowy objaw stresu u pieska w nowym domy, dajcie Szarkusiowi trochę czasu ,on musi się przyzwyczaić do nowego miejsca.
Bardzo mnie ciekawi jak zareagował na Wasze dzieci??
_________________
Aga&Trufla&Rufi
  
 
 
Aga_TRuficzkowa 
WARTA GOLDENA

Wiek: 52
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 6740
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2011-08-06, 08:58   

Agnieszko witamy na forum, bardzo się cieszę że jesteś z nami ,dzięki temu możesz obecnym właścicielom Szarkusia opowiedzieć o jego przyzwyczajeniach,nawykach to co lubi a czego nie :)No i Ty będziesz spokojniejsza śledząc losy Szarka:)
Agnieszko jak Twój synek zareagował na brak Szarka??
_________________
Aga&Trufla&Rufi
 
 
Szarki i My 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 82
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-08-06, 08:58   

sprawa z dziećmi wygląda tak że dziewczynki są na wakacjach, wracają za tydzień dopiero wtedy opisze przebieg wydarzeń.pokój dziewczynek obwąchany :-)
 
 
 
AgusiaW 

Dołączyła: 06 Sie 2011
Posty: 22
Skąd: Tychy
Wysłany: 2011-08-06, 09:05   

Jeśli chodzi o karmę to historia wygląda tak:
Kiedy go dostałam zakupułam royal canin, którą Szarki pokochał (zapach kupek był okropny hihi) nie chciał niczego innego, jednak im był większy mój budżet zaczynał nie wyrabiać na royala i chciałam mu dawać coś innego jednak on to zwracał. Weterynarz powiedział, że goldeny mają bardzo wrażliwie żołądki i lepiej dawać mu już tylką jakąś lepszą suchą karmę, witaminy i jakieś smaczki niż ryzykować. Ale może z wiekiem mu się to zmieniło, przyznam że od 2 lat nie probowałam.
Jeśli chodzi o synka, to wczoraj przyszedl do mnie, a ja mu mówię że Szarkusia mają państwo u których będzie mieszkał na stałe, a on poszedł do pokoju po pluszowego dalmateńczyka i powiedział: widzisz, piesek jest na ciebie zły i rzucił nim we mnie. Mówie Wam kobietki, że serce się kroi...
_________________
Aga
 
 
Szarki i My 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 82
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-08-06, 09:16   

Takie decyzje są bardzo trudne i bolesne ja mam sunie rok a już nie wyobrażam sobie życia bez niej.będzie dobrze.
 
 
 
AgusiaW 

Dołączyła: 06 Sie 2011
Posty: 22
Skąd: Tychy
Wysłany: 2011-08-06, 09:30   

A jak Szarki zareagował na sunię?
_________________
Aga
 
 
Barbara 


Wiek: 51
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 14536
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-08-06, 09:31   

Maćku, Aniu Szarki będzie jeszcze dyszał kilka dni - to normalne, objaw stresu :-)
Cieszę się, że noc minęła spokojnie. Postaram się do Was podjechać na podcięcie Szarkusia. Jeśli mogę prosić to wykąpcie go w szamponie dla dzieci albo dla psiaków. Postaram się w najbliższych dniach podjechać z nożyczkami :) Grzywę mu trochę trzeba podciąć i przy łapkach. Jest ciepło więc trochę będzie mu wygodniej. :)
 
 
AgusiaW 

Dołączyła: 06 Sie 2011
Posty: 22
Skąd: Tychy
Wysłany: 2011-08-06, 09:59   

no tak u fryzjera niestety był dawno, nasze zaniedbanie. Czesać daje się raczej spokojnie. :)
_________________
Aga
 
 
Szarki i My 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 82
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-08-06, 10:06   

 
 
 
Szarki i My 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 82
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-08-06, 10:07   

 
 
 
Szarki i My 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 82
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-08-06, 10:08   

 
 
 
Szarki i My 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 82
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-08-06, 10:08   

 
 
 
Szarki i My 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 82
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-08-06, 10:09   

 
 
 
Szarki i My 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 82
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-08-06, 10:10   

 
 
 
Szarki i My 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 82
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-08-06, 10:13   

Zdjęcia dodane :-) jeżeli chodzi o Aisze warczała na niego na początku zazdrośnica! teraz już mniej powarkuje ale zdarza się :-) dziewczynki jest git!!!! szampon zakupionyi będzie kąpanko :-) już Szarkiego czesałam i stoi spokojnie nie robi to na nim wrazenia.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant