Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
FOX - 108
Autor Wiadomość
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-15, 20:36   

No i przyszła ta wiekopomna chwila, kiedy należałoby zmienić nick na taki, w którym będzie imię Foxa.
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
FOX i memon 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 42
Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-05-16, 10:42   

Nie wiem jak to zrobić :-( , chciałem wrzucić jakies fotki z wczorajszej zabawy z psem moich rodziców, ale ciągle wyskakuje mi jakis błąd , nie iwem o co chodzi
_________________
memon
 
 
FOX i memon 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 42
Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-05-16, 10:44   

próba2
_________________
memon
 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-16, 11:00   

Bo nick zmieniam ja, tylko mi powiedz na jaki sobie życzysz.
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
FOX i memon 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 42
Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-05-18, 08:48   

To proszę o ustawienie nicka: " FOX i memon"

Fox jest juz u mnie czwarty dzień i muszę przyznać,że zachowuje się wzorowo, jest bardzo grzeczny, słucha. W biurze siedzi spokojnie i z wielką radością wita klientów i kurierów :-) Właśnie przeszliśmy z poprzedniej karmy, którą dostawał na Acanę Pacifica i problemów żołądkowych brak :-) Wczoraj pojechaliśmy na cały dzień na wieś, aby skosić trawę. Początkowo bojąc się o ewentualną ucieczkę Foxa, przypiąłem go do drzewa na długiej 10 metrowej lince, ale piesek był z tego tytułu badzo niezadowolony. Zaryzykowałem i po około 30 minutach na uwięzi puśiłem go luzem i muszę przyznac ,że nie żałowałem. Fox nie odszedł dalej niz na 10 metrów ode mnie, pilnował się pięknie. Jedyny problem, jaki mam, to jego sen w nocy. Fox często się przebudza i zmienia miejsce, nie wiem czy było juz tak wcześniej, czy jest to chwilowe i wynika ze stresu związanego z przeprowadzką.

Jako,że nie udało mi się wrzucić nowych zdjęć Foxa na forum, umieściłem je na Facebooku, oto link ( album z fotkami foxa jest publiczny,więc nie powinno byc problemów z obejrzeniem ) : http://www.facebook.com/m...96251133&type=3
_________________
memon
 
 
Mila i Sari 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 225
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-05-18, 10:17   

Cudowny rudzielec. :)
_________________
Pozdrowienia, Mila i Sari :)
 
 
Kasia i Janek 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 38
Dołączył: 22 Paź 2011
Posty: 168
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-05-18, 18:40   

FOX i memon napisał/a:
Zaryzykowałem i po około 30 minutach na uwięzi puśiłem go luzem i muszę przyznac ,że nie żałowałem. Fox nie odszedł dalej niz na 10 metrów ode mnie, pilnował się pięknie. Jedyny problem, jaki mam, to jego sen w nocy. Fox często się przebudza i zmienia miejsce, nie wiem czy było juz tak wcześniej, czy jest to chwilowe i wynika ze stresu związanego z przeprowadzką.


Kasia miała w tym więcej odwagi ode mnie, ale fakt trzyma się odległości i sam pilnuje się by za daleko nie odbiec.

Zazwyczaj Fox spał twardo na swoim po słaniu, ewentualnie rzadko zmieniał pozycje z posłania na kanapę, z kanapy na drugą z drugiej do Nas do pokoju.
Ewentualnie chodził niespokojnie ale to zazwyczaj jak mu w brzuchu jeździło jak coś zeżarł na spacerze.

Janek
_________________
Jesteśmy DT dla: NELI
Byliśmy DT dla: Larsa, Foxa i Białej
 
 
Kasia i Janek 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 38
Dołączył: 22 Paź 2011
Posty: 168
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-05-23, 22:26   

i jak, czy Foks sprawuje się dobrze?
Mam nadzieję, że dobrze się wam układa.
Pozdrawiam.
Kasia
_________________
Jesteśmy DT dla: NELI
Byliśmy DT dla: Larsa, Foxa i Białej
 
 
FOX i memon 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 42
Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-05-25, 12:59   

Witam.

Fox zachowuje sie wzorowo!!!! Nie mamy absolutnie żadnych problemów. Na spacerach jest wesoły i chętny do zabawy, szczególnie z innymi psami. Niestety póki co boję się go puszczać luzem na tych spacerkach, gdyż obawiam się ,że może mi uciec. Myślę,że zaczniemy biegac w parku bez smyczy w przyszłym tygodniu. W następny weekend wybieramy się równiez na wieś do mojej dziewczyny (Fox będzie tam pierwszy raz) i myślę ,że tam dopiero będzie zabawa na 100% :-) Pięć psów, trzy koty i koń !!!! Oj będzie się działo . Do tej pory nie chciałem zabierać tam Foxa, żeby przez te 2-3 tygodnie przyzwyczaił się do swojego nowego domu.

Również w pracy Fox jest bardzo spokojny. Dogadał się z psem moich rodziców, który równiez przychodzi do biura i w tej chwili są bardzo dobrymi kolegami ;-)

Pozdrawiamy
_________________
memon
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2012-05-25, 13:04   

Super wieści :) A jeżeli mogę doradzić- to zakup 15 metrowej linki jest dobrym sposobem na luźne spacery i naukę przywołania. :)
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Kasia i Janek 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 38
Dołączył: 22 Paź 2011
Posty: 168
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-05-26, 22:22   

No to super,
a chrumka jak coś chce ? :) Nam tego chyba najbardziej brakuje, hehe
_________________
Jesteśmy DT dla: NELI
Byliśmy DT dla: Larsa, Foxa i Białej
 
 
FOX i memon 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 42
Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-05-29, 13:34   

Własnie tego chrumkania nie zauważyłem. Wydaje jakieś odgłosy, ale nie jest to chrumkanie, a raczej pojękiwanie lub stękanie. W momencie kiedy to piszę, w Fox z Gonzem uskuteczniają ostrą zabawę w biurze :-) Pozdrawiam wszystkich
_________________
memon
 
 
FOX i memon 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 42
Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-06-04, 11:47   

W weekend nastapił wielki moment dla Foxa. Otóż miał przyjemność zapoznać się z pięcioma pieskami mojej dziewczyny. Początkowo trochę obawiałem sie reakcji na taka ilość psów w jednym miejscu i czasie, ale poznawaliśmy go z każdym pieskiem po kolei i.... pełen sukces. Stado zaakceptowało Foxa i bawili się przecudnie i bardzo zgodnie. Najlepiej dogadał się z 8 miesięcznym szczeniakiem Herą i dwuletnią Divą i w trójke nie mogli przestac się bawić, gonić itd itp. Po jakims czasie od naszego przyjazdu ze stajni wyłonił się koń i to wprawiło Foxa w osłupienie. kompletnie nie wiedział o co chodzi. Początkowo skrył się za krzakami obok ogrodzenia konia i szczekał na ta wielką bestię ;-) , z czasem się przyzwyczaił i podchodził coraz bliżej siatki, ale wciąż osrożnie i z respektem, choć było widac fascynację tym olbrzymim dla Foxa zwierzęciem.

Zrobiłem kilkadziesiąt fotek z tego weekendu , ale niestety zabawa była tak przednia, że na większości nic nie widać ze względu na rozmazanie ;-) Kilka w miarę ostrych wrzuciłem do publicznego albumu na facebooku :
http://www.facebook.com/m...96251133&type=3

Jestem pewien,że po tak mile spędzonym czasie, będziemy tam jeździc teraz znacznie częściej i ciekawych zdjęć będzie przybywać. Pozdrawiam
_________________
memon
 
 
Kasia i Janek 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 38
Dołączył: 22 Paź 2011
Posty: 168
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-06-04, 22:39   

Dopiero widzę galerię po zalogowaniu, nie wiem czemu.

Fox jako typowy mieszczuch nie miał do czynienia z takimi stworami. Raz w lesie jak zobaczył sarnę to się zdziwił bardzo i nie wiedział co z zaistniałym faktem zrobić. Innym razem zaczął szczekać na kartonowego żubra przed sklepem monopolowym;)
_________________
Jesteśmy DT dla: NELI
Byliśmy DT dla: Larsa, Foxa i Białej
 
 
FOX i memon 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 42
Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-08-09, 10:16   Witamy ponownie

Dawno nie pisaliśmy, a dziś dotarło do mnie,że Fox jest już ze mną prawie 3 miesiące. Po tym okresie nie mogę powiedzieć na niego ani jednego złego słowa. Jest grzeczny, ułożony usłuchany i taki radosny :-)

Wszyscy znajomi i rodzina są oczarowani Foxem. Nie mamy z nim żadnych problemów zdrowotnych. Nawet na 1,5 miesiąca udało nam się odstawić Encorton, ale niestety 2 tygodnie temu, znów pojawiły się rany, które piesek zaczął intensywnie drapać, stąd powrót do leków. Zapewne jest spowodowane alergią na jakies pyłki, ale to wyjdzie w badaniu, które zrobimy jesienią/zimą. Mój alergolog twierdzi,że to najlepszy okres na badania, gdyż nie ma alergenów w powietrzu i wyniki będą poprawne. Przed badaniem bedziemy musieli ponownie odstawić Encorton.

Przez te prawie 3 miesiące Fox nie zjadł żadnego śmiecia ani kupy z trawników, mimo że miał wielokrotnie ku temu okazję i nie jest to absolutnie moja zasługa. Nic nie robię w tym kierunku,żeby go jakoś specjalnie powstrzymywać przed tym. Nie miał też ani razu żadnych komplikacji żołądkowych. Jednym słowem rewelacja!!!!!!! Cały czas piesek jest na suchej karmie z łososia, a od czasu do czasu pożyczam od rodziców trochę karmy z jagnięciny i bardzo mu to smakuje. Jego największym przysmakiem są za to wędzone uszy królicze.

Kontakty z innymi psami również przebiegają rewelacyjnie, ale największą fascynację u Foxa wciąż wzbudza ..... koń. Zauważyłem też,że bardzo interesują go przejeżdżające tramwaje oraz zamykające lub otwierające się bramy garażowe !!!!!!!!!! :-) Nie wiem skąd ta fascynacja, ale taka ewidentnie jest . Pozdrawiamy wszystkich
_________________
memon
 
 
goldenek2 


Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 1828
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-09, 10:29   

Cudnie się czyta takie dobre wieści :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam. Beata.
 
 
 
Barbara 


Wiek: 51
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 14536
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-08-09, 10:37   

Bardzo się cieszymy- jak miło się to czyta :)
 
 
FOX i memon 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 42
Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-01-08, 16:44   

No i wszystko się wyjaśniło !!!!! Od września Fox nie brał już żadnych sterydów, w listopadzie wyleczyliśmy jego skórę, gdyż niestety Fox miał gronkowca, a przed chwilą wróciliśmy z wynikami testów alergicznych. Piesek jest uczulony na roztocza kurzu, mąkę pszenną i pyłki drzew. Ponadto delikatnie może uczulać go drób i mleko. Jako,że już jesteśmy pewni co Foxy może jeść, planujemy na dziś mięsną ucztę!!!! Pozdrawiam wszystkich. :-P :-)
_________________
memon
 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-08, 16:46   

To dobrze, że wszystko jest jasne, bo dzięki temu łatwiej jest omijać to, co go uczula. Pozdrawiam serdecznie! I życzę Foxowi smacznego! :-D
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Barbara 


Wiek: 51
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 14536
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2013-01-08, 16:51   

Mam podobnie uczulonego psa i pamiętajcie, że przy uczuleniu na roztocza najważniejsze jest aby nie było rezerwuarów tych roztoczy ! U nas np. usunęłam wszystkie chodniki z domu a psiak śpi na dużym ręczniku kąpielowym, który piorę co drugi dzień. Mam ich duży zapas więc tak naprawdę to nie kłopot :)
 
 
Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 5607
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2013-01-08, 22:52   

Juhuu, znajomość przyczyn to skarb! To naprawdę cudnie, że macie już wszystko, jak na dłoni :) To cóż, również życzę Foksiowi smacznego szamania :D
_________________
“The happiest people don’t have the best of everything, they just make the best of everything they have.”

Amcia z Rufiakiem
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2014-10-13, 22:30   

Cytat:
Dzień dobry.

Od czasu gdy dostałem od fundacji Foxa dużo się zmieniło. Po pierwsze zrobiliśmy dokładne testy alergiczne i dokładnie wiem, na co jest uczulony i oczywiście wyeliminowałem to wszystko z jego diety, co mam nadzieję poprawiło jego samopoczucie. Odpowiednia dieta, opierająca się na niskobiałkowych karmach z ryb zdziałała cuda. Ale niestety poza alergią pokarmową, Fox ma też alergie na pyłki niektórych drzew i grzyby. Tutaj niestety mogę juz działac tylko objawowo i kiedy zaczynają sie pojawiac jakieś brzydkie rany, dezynfekujemy to płynami zapisanymi przez weterynarza i tyle. Nie jestem zwolennikiem trzymania psa cały czas na lekach i sterydach, gdyż podobno strasznie niszczy to wątrobę.Przeprowadziliśmy się ponad rok temu na wieś i wspólnie z moją byłą dziewczyną wzieliśmy do towarzystwa dla Foxa kolejnego pieska od Was ( Sali ) http://wartagoldena.org.p...t=3746&start=25 Myślę,że oba psiaki mają tu dobre życie, ogromny teren do biegania ( 1,5 hektara) , bliskość pięknego lasu, który oddalony jest od naszego domu o 100 metrów. Pieski dogadują się super, bardzo się ze sobą zżyły i nie było między nimi najmniejszego zatargu.

W załączniku przesyłam zdjęcia obu psiaków.


_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-14, 09:46   

I do kompletu mają króliczka. Prezentują się przepięknie razem. A ja osobiście bardzo Wam zazdroszczę, ze mogliście przeprowadzić się na wieś i ze psiaki mają taki raj na ziemi. To jest moje wielkie marzenie, żeby nie musieć mieszkać w mieście. :-D
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Madzia i Fredzia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 41
Dołączyła: 15 Lis 2010
Posty: 369
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-10-16, 13:28   

ZAPRASZAM DO UDZIAŁU :-)
http://wartagoldena.org.p...opic.php?t=4775
_________________
"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha Cię więcej niż siebie samego" (Josh Billings)
 
 
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-10-28, 00:16   

niestety nie mam dobrych wieści.. Fox odszedł 23 października.. guz mózgu zabrał go za szybko.. żegnaj misiu.. [*]



_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant