Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
TYMEK ma już dom w Gdyni - 118
Autor Wiadomość
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2012-01-23, 21:53   TYMEK ma już dom w Gdyni - 118

Dzisiaj pod naszą opiekę trafił 20-miesięczny Tymek. Właściciele musieli podjąć trudną decyzję o szukaniu mu innego domu z powodów osobistych. Tymek tymczasowo zamieszkał u Karola. Niestety, już jutro czeka ich pierwsza wizyta u weterynarza, z powodu poważnego stanu zapalnego ucha. Potrzebna będzie również diagnoza pod kątem stanu skóry, ponieważ Tymek mocno się drapie i ma strupki na całym ciele. Wiemy od właścicielki że psiak jest uczulony na kurczaka więc zakupimy mu karmę specjalistyczną. Więcej o nowym życiu Tymka napisze Karol :)



POST ROZLICZENIOWY

Wpłaty na konto:

Darowizny rzeczowe:

Wydatki:
karma 01.2012 135 zł
karma 02.2012 250 zł
karma 04.2012 180 zł

szkolenie 250 zł
kastracja 350 zł
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Edyta 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 51
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 2974
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-01-24, 11:49   

śliczna główka :mrgreen:
_________________
Pozdrawiamy, Edyta ,Werka i Katrina
 
 
 
Majka886 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 37
Dołączyła: 14 Lis 2011
Posty: 149
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-01-24, 11:53   

Śliczny jest :-D Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i duużo szczęścia :pies:
_________________
Pozdrawiam
Maja
 
 
Barbara 


Wiek: 51
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 14536
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-01-24, 12:19   

No ale piękniś nam się trafił :)
 
 
Wiki Megulowa 


Wiek: 24
Dołączyła: 28 Sie 2011
Posty: 561
Skąd: Chełmek
Wysłany: 2012-01-24, 14:17   

Czekamy na informacje z DT ;)
Edyta napisał/a:
śliczna główka :mrgreen:

Zgadzam się,
ale to żylastwo psuje cały efekt....
_________________
Wiki&Megi
  
 
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2012-01-24, 14:20   

Wiki, nie pisz proszę o metodach traktowania psa, ponieważ to co widać na zdjęciach nie zawsze oddaje rzeczywistość.
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Wiki Megulowa 


Wiek: 24
Dołączyła: 28 Sie 2011
Posty: 561
Skąd: Chełmek
Wysłany: 2012-01-24, 14:22   

przepraszam, źle to ujęłam, po prostu ja nie stosuję kolczatki... zmienie troszkę treść.
M!S!A napisał/a:
metodach traktowania psa


Z tego, że wląscicuiel oddal psa do fundacji, a nie do schroniska czy gdzie swyrzucil osd razu widać, ze był dobrym wląścicielem ;) Chodzio mi tylko o sam fakt.
_________________
Wiki&Megi
 
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2012-01-24, 14:27   

Ludzie stosujący kolczatki, a nie znający się na szkoleniach myślą że kolczatka oduczy psa ciągnięcia. Tymek obrożę którą widzimy na zdjęciach miał odwróconą w drugą stronę, więc możliwe że w tym wypadku nie spełniała swojego zadania. Dodam że w wyposażeniu od właścicieli Tymuś miał piękne szelki i obrożę.
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2012-01-24, 14:35   

Noc u Tymusia minęła spokojnie- koleżka spał w łóżku :) Niestety na razie nie chce jeść- stresik jeszcze go trzyma niestety. Mam nadzieję ze Karol wejdzie i napisze nam więcej.
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Grażka i Feliks 
WARTA GOLDENA

Wiek: 32
Dołączyła: 10 Maj 2011
Posty: 413
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-01-24, 14:38   

Głowke to ma cudną! W ogóle jestem piękny :-) Szybko powrócisz do zdrówka :)
 
 
 
karol i spółka 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 50
Skąd: Doncaster
Wysłany: 2012-01-24, 18:36   

Więc Tak Tymek już na szczęście się wyluzował, jeszcze nie jadł jeszcze, zje z resztą zwierzyńca.
Jest przedstawicielem zdecydowanie "tych większych goldenów' bardzo fajny charakter, na początku szczekał jak tylko ktoś opuszczał nasz domowy przybytek, panicznie szukał Michaliny jak wychodziła, jest strasznie delikatnym psem-psychicznie oczywiście. Fizycznie bysior jakich mało, grzeczny, ułożony, chętnie chodzi na spacery, troszkę jeszcze nie wie jak za nowymi przewodnikami się chodzi, ale to szybka kwestia. Mały ma coś ze skórą, non stop się drapie, miliardy małych strupków, nawet tam gdzie nie mogły powstać od wygryzania, bądź drapania, w czwartek wet.- niestety wcześniej lekarz współpracujący z nami wcześniej ma ranki] napiszę jeszcze po kolacji czy nas chłopina zjadł w końcu :)
_________________
"Dlaczego to zrobiłem? Mam milion odpowiedzi. Niestety fałszywych. A poważnie, to jestem złym człowiekiem. Muszę się zmienić. Więcej czegoś takiego nie zrobię. "renton
 
 
 
kasik 


Wiek: 37
Dołączyła: 02 Sty 2011
Posty: 35
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-24, 18:48   

hej hej,
chcialam sluzyc swoja radą otóż:
Tofka też jest uczulona na kurczaka i jeśli chodzi o karme to trzeba SZCZEGÓŁOWO czytać skład. często w karmach "lamb&rice" jest tłuszcz z kurczaka albo nawet mączka z kurcząt.. przykłądem jest np 1st choice skin&coat (z bokserem), bosh sensitive (lamb&rice), ourina pro plan salomon&rice, hill's skin&coat large breed i na prawde wieeele wieeeele innych... u Tofki taki tłuszcz z kurczaka w skłądzie karmy od razu (w sensie po około 10 dniach) skutkował nawrotem łupieżem i drapaniem sie... czesto nawet problemami z uszami i oczami... wiec podam karmy przetestowane, po ktorych objawy nie występuja i które drobiu w sładzie nei maja:
1) acana lamb&rice- różowa, ona ma nawet podtytul skin&coat ;)
2) TOTW (taste of the wild) ten rybny... pacific streem chyba
3) acana pacifica i grasslands
4) orjen 7 fish
karmy podałam w kolejności od najlepszej (oczywiscie dla naszego psa) do najgorszej... jesli chodzi o orjena to chyba dla tofi mial za duzo białka i była po nim taka ospala i kupy byly wielkie i śmierdzące+bąki... mimo ze karma ma super opinie... natomiast jesli chodzi o pozycje 3 to wszystko w porządku tyle ze oddech troche śmierdzący...
najlepiej zdecydowanie sprawdza sie różowa acana no i nią karmimy sunie... zdaje sobie sprawę ze to kosztowna karma ale można kupić w internecie 13,5kg za 200zl lub 18kg za 250zl wiec nie jest jeszcze tak tragicznie... np w porónaniu do orjenu... plusem różowej acany jest też stosunkowo wysoka, jak na karmy "adult" dla wszytkich ras, zawartosc glukozaminy i chondroityny
Glukozamina (min.) 700mg/kg
Chondroityna (min.) 500mg/kg

mam nadzieje ze do czegoś sie przydadzą nasze doświadczenia;)

pozdrawiam i życze powodzenia z nowym tymczasowym domownikiem:)
_________________
pozdrawiamy,
Kasia i Toofi:)
 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24669
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2012-01-24, 19:02   

To chyba jest różnie u różnych psów, bo Rino po skin and coat przestał się drapać i moja Saba też przestała. Może zależy to od stopnia uczulenia na kurczaka?
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Kasia, Szajba i Milka 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 36
Dołączyła: 16 Paź 2010
Posty: 2924
Skąd: Ruda śląska
Wysłany: 2012-01-24, 19:18   

czasami nie sam kurczak jest uczulający a "świństwa" którymi ten kurczaj jest karmiony
_________________
Pozdrawiamy Kasia, Tomek, Szajba, Milka i Kota
 
 
 
karol i spółka 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 50
Skąd: Doncaster
  Wysłany: 2012-01-26, 20:44   

Więc tak,
:arrow: Karma- jest
:arrow: jedzenie- jest
:arrow: wet, krótko, dostał lek na złagodzenie objawów, w sobotę na kontrole później decyzja co dalej, jeśli da rade jeszcze raz i patrzymy czy karma utrzyma efekt. Jeśli tak, szczepienia, odrobaczanie i kastracja.


Co do zachowania, uwielbia się tarzać w śniegu, co bywa aż nadto denerwujące w spacerach w mieście ^^ Nieco dominujący, brak negatywnych interakcji z kotami :) pies trochę skołowaciały obecną sytuacją, nie bardzo wie gdzie jego miejsce ale nie jest źle :)
_________________
"Dlaczego to zrobiłem? Mam milion odpowiedzi. Niestety fałszywych. A poważnie, to jestem złym człowiekiem. Muszę się zmienić. Więcej czegoś takiego nie zrobię. "renton
 
 
 
Edyta 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 51
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 2974
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-01-26, 21:52   

oczywiście że zależy to od stopnia uczulenia, moja suka nie mogła żadnej z tych powyższych karm jeść, jedyna jaką toleruje jej skóra to hills z/d - karma oparta na hydrolizacie białka i tylko taką może jesć mój uczuleniowiec na białko kurze,
_________________
Pozdrawiamy, Edyta ,Werka i Katrina
 
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2012-01-26, 22:27   

Karol a co z tym uchem?
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
karol i spółka 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 50
Skąd: Doncaster
Wysłany: 2012-01-26, 22:43   

nie jest tak źle jak wyglądało :) tylko uczuleniowe powinno zniknąć razem z lekiem podanym.
_________________
"Dlaczego to zrobiłem? Mam milion odpowiedzi. Niestety fałszywych. A poważnie, to jestem złym człowiekiem. Muszę się zmienić. Więcej czegoś takiego nie zrobię. "renton
 
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2012-01-26, 22:53   

super, no to odetchnęłam :)
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
karol i spółka 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 50
Skąd: Doncaster
Wysłany: 2012-01-27, 08:46   

w dodatku muszę powiedzieć o kilku dziwnych zachowaniach Tymona.. . Nie da sobie NIC wyciągnąć z pyska, a bierze wszystko aby zwrócić na siebie uwagę, ciężko jest go przekonać ale szafka ze smakołykami robi swoje- uszy wieprzowe. Co lepsze, Tymon załatwia się ... do kuwety... i to nie żart, robi to z taką wprawą że nawet moje koty są zaskoczone. Skacze na ściany, szczeka [ na szczęście krótko] po wyjściu któregoś z domowników, próbuje wchodzić na bardzo strome schody[ jako że mamy antresole]. Ale mimo wszystko jest to najsłodszy pies jakiego mieliśmy :!: :P
_________________
"Dlaczego to zrobiłem? Mam milion odpowiedzi. Niestety fałszywych. A poważnie, to jestem złym człowiekiem. Muszę się zmienić. Więcej czegoś takiego nie zrobię. "renton
 
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2012-01-27, 08:50   

karol napisał/a:
Tymon załatwia się ... do kuwety...


ale numer :) fajnie, Tymon wie jak sobie radzić ze swoimi potrzebami kiedy za długo siedzi w domu. Dałby sobie jedynie spokój z tym szczekaniem i wychodzeniem na schody. A może, pomijając to szczekanie, Tymek czuje sie jednak kotem? :lol: :roll:
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Jerzy Kora 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 65
Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 9064
Skąd: Komorów k.Pruszkowa
Wysłany: 2012-01-27, 08:51   

Hehe, Jakie to niespodzianki potrafią nas w życiu spotkać. (z tą kuwetą ). Podnosi nogę , kuca?

Sądzisz że można zrezygnowac przy nim ze spacerów? I ogródek też jest zbędny?
_________________
Uczmy się szanować i kochać wszystko co żyje
 
 
 
Edyta 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 51
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 2974
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-01-27, 10:39   

Czyli ewidentnie był tego nauczony :roll: no cóż ja też mam za ścianą sąsiadów którzy używają kuwety dla dorosłego psa bo nie chce im się na spacery wychodzić. :evil:
_________________
Pozdrawiamy, Edyta ,Werka i Katrina
 
 
 
karol i spółka 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 50
Skąd: Doncaster
Wysłany: 2012-01-27, 18:14   

podnosi nogę, ustawia się tak że prawie 100 % trafia do celu... jestem absolutnie tym faktem zdumiony, przychodząc do domu [18] było to samo parę minut przed mym przyjściem- mocz jeszcze ciepły- dostał ochrzan, trochę uszy po sobie położył, lecz chyba niezbyt jest przyzwyczajony do pewnego schematu życia - Przewodnik- pies...
_________________
"Dlaczego to zrobiłem? Mam milion odpowiedzi. Niestety fałszywych. A poważnie, to jestem złym człowiekiem. Muszę się zmienić. Więcej czegoś takiego nie zrobię. "renton
 
 
 
Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 5607
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2012-01-28, 20:37   

Hej Karolu, choć nie znam osobiście Tymka, to jednak muszę napisać, że czuję się lekko dotknięta (oczywiście w imieniu Rufka), jakoby Tymek był najsłodszym z Twoich dotychczas-tymczasowiczów ;)
A co do kuwety- Rafał jakiś czas temu spotkał na spacerze pana z jamnikiem, który klął (pan, nie jamnik!), że pies nie wie, o co chodzi z tym dworem (po krakowsku- czyt. polem ;) ), bo żona go nauczyła do kuwety sikać (jamnika, nie pana).
Oby tylko psisko nie nauczyło się traktować kuwetki, jak normalną glebę (czyli uprawianie norko-kopania), bo wtedy to już naprawdę... przesikane... ;)

Ściskamy i Rufiak Ci tu też pozdrowienia przesyła :)
_________________
“The happiest people don’t have the best of everything, they just make the best of everything they have.”

Amcia z Rufiakiem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant