Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
LAGUNA - 122
Autor Wiadomość
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2012-08-19, 19:43   LAGUNA - 122

Dzisiaj pod naszą opiekę trafiła Laguna. Niestety właściciele musieli podjąć tą trudną decyzję ze względu na mocną alergię, której mimo usilnych starań nie udało się pokonać. Lagunka trafiła do domu tymczasowego do Moniki od Larsika i Laluni, więc sunia będzie miała doborowe towarzystwo :) Sunię już jutro czeka wizyta u weterynarza ponieważ zostały wykryte u niej trzy guzki na listwie mlecznej. Mamy nadzieję że to nic poważnego. Więcej na temat Laguny napisze nam już Monika i z tego co wiem ma już piękne fotki.

POST ROZLICZENIOWY

Wpłaty na konto:
Mariusz Piotr W. 200 zł

Darowizny rzeczowe :

Wydatki:
karma 113 zł
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Monia i Larsik 
WARTA GOLDENA

Wiek: 31
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 2881
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-19, 20:34   

3 x LA ( Lars, Lala, Laguna) L A zamiast z miastem aniołów powinno być kojarzone z złotą wsią :mrgreen:

Laguna jest prze uroczą sunią. Bardzo wpatrzoną w swojego Pana. Na spacerkach chodzi cudownie (w porównaniu do Larsa... który czasami ciągnie jak oszalały, chociaż może jak będzie miał dwie Laleczki koło siebie to nic do szczęścia więcej nie będzie potrzebował). :mrgreen: Mamy już pierwsze wygłupy za sobą, kochana tak pięknie się uśmiecha i oczywiście jak każdy Golden uwielbia miziaki-przytualki. chyba dzięki 'zwierzęcym atrakcjom'' na razie nie zauważyła, że kogoś tu brakuje... Trzymajcie kciuki za pierwszą noc, oby minęła spokojnie.




 
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2012-08-19, 20:39   

Nooo jaka ślicznotka :) Kciuki trzymamy, ale chyba przy takich towarzyszach jakich ma teraz Lagunka to nie będzie miała czasu tęsknić.
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Monia i Larsik 
WARTA GOLDENA

Wiek: 31
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 2881
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-19, 20:42   

Lars dba o to, nawet zaczęły już bawić się pluszowym kurczakiem :shock: Laguna rozrusza mi Laleczkowe towarzystwo. Mimo, że jest najstarsza kondycję ma najlepszą spośród całej trójki :mrgreen:
 
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2012-08-19, 20:45   

No to Ty się martwisz o nockę- a coś mi się wydaje że po tych wszystkich zabawach padną do spania jak susły :)
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Wiki Megulowa 


Wiek: 24
Dołączyła: 28 Sie 2011
Posty: 561
Skąd: Chełmek
Wysłany: 2012-08-19, 21:02   

Jaka pięeękna z niej suczka :serce: nie wygląda na 8 latek, co to, to nie :P

Także trzymam kciuki za noc i ogólnie za Lagunkę, aby przystosowała się do DT, choć wydaję mi się, że długo u Was nie posiedzi ;-)
_________________
Wiki&Megi
 
 
 
Mariusz 

Wiek: 52
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 8
Skąd: Trzcianka
Wysłany: 2012-08-19, 21:08   

Laguna jest naprawdę wspaniałą sunią. To ja byłem jej właścicielem , ale życie samo napisało scenariusz. Naprawde boli gdy trzeba odać towarzysza życia i członka rodziny z którym było się 8 lat.Bardzo dziękuję Pani AGNIESZCE za telefon i rozmowę oraz MONICE która zaopiekowała się Laguną. Chylę czoło do samej ziemi FUNDACJI WARTA GOLDENA. Bardzo WAM za wszystko dziękuję.
 
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2012-08-19, 21:12   

Witamy panie Mariuszu. Decyzja o oddaniu na pewno była bardzo ciężka i bardzo panu współczuję że musiał ją pan podjąć. Z naszej strony mogę zapewnić że Laguna będzie miała zapewnioną wspaniałą opiekę a efektem końcowym będzie znalezienie suni jak najlepszego domu.
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Monia i Larsik 
WARTA GOLDENA

Wiek: 31
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 2881
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-19, 21:32   

Ja po raz kolejny nie mogę wyjść z podziwu :mrgreen: właśnie wróciliśmy ( z Larsem i Laguną) z wieczornego siQ . Spacer z Larsem i Lagunom jest o wiele łatwiejszy niż z Larsem i Lalą.

1sza para idzie razem! równo :mrgreen: wprowadziłam im nową komendę ''DOŁĄCZ'' i szybko złapały o co chodzi

2ga para sprawia, że idę w ramionach rozchylonych na 180 stopni

od wtorku zaczynam naukę spaceru z 3 psami na raz :mrgreen:


a jeszcze w kwestii wyjaśnienia : aktualnie przebywamy do wtorku z Larsem i Laguną i oczywiście kotem Wandą w Toruniu a Lala jest z mamą ''na wczasach '' :mrgreen:

Bardzo się cieszymy, że zdecydowaliście się oddać Malutką pod naszą opiekę. Podpisuje się pod wpisem Misi - już ''fundacyjna'' w tym głowa , żeby Laguna miała najwspanialszy domek na świecie ;-)
 
 
 
Judka i Mikuś 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 86
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-08-19, 22:17   

Napewno Lagunka znajdzie wspaniały domek-piękna z niej sunia:)
_________________
..Stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
 
 
Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 5607
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2012-08-20, 07:57   

Oj przepiękna!
_________________
“The happiest people don’t have the best of everything, they just make the best of everything they have.”

Amcia z Rufiakiem
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2012-08-20, 18:10   

Monia, jak tam nocka minęła i kolejny dzionek? Wszystko w porządku?
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Monia i Larsik 
WARTA GOLDENA

Wiek: 31
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 2881
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-20, 19:57   

oj nocka cudownie dawno się tak nie wyspałam :mrgreen: a tak na serio mój prywatny, własny kot dał mi bardziej popalić dzisiejszej nocy niż dwa psy razem wzięte ;-) Laguna pół nocy spała ze mną ( sorry ale nie mam serca jej nie pozwolić, jak ona kładzie łepek na oparcie łóżka i paCZy :mrgreen: ) drugie pół położyła się na płytki bo chyba było jej za gorąco.
Boje się,że moje psiunki mnie znienawidzą... za fundowanie im 4 spacerów dziennie. Laguna jeszcze o tym 4tym nie wiem, Lars już przywykł, że Pańcia wredota budzi z pięknego snu i wyciąga na spacerek kiedy ciemno dookoła.

Wizyta u weta jutro ( dziś niestety nie miałam samochodu). Ogólnie jest w świetnej kondycji. Karmę je bardzo powolutku, rozkoszuje się każdym kawałeczkiem. Ani wczoraj ani dziś nie było żadnych rewolucji żołądkowo - stresowych.

na ulicy budzi wszechobecny zachwyt ( wcale się nie dziwnie :-D ). Ładnie się wita z każdym. Nie boi się niczego w mieście, ładnie reaguje na obce psy na ulicy.

PIES IDEAŁ :mrgreen:
 
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2012-08-20, 20:00   

Super wieści :) Skoro pies ideał, to na pewno nie będziemy mieli problemu z jej adopcją. :) Jutro trzymamy kciuki za wizytę u weta- oby te guzki nie były niczym groźnym.
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Mariusz 

Wiek: 52
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 8
Skąd: Trzcianka
Wysłany: 2012-08-20, 21:32   

Laguna nigdy nie była szkolona. Ona jest po prostu bardzo pojętna. A w mieście mieszkała od samego początku. A co do kładzenia łepka to tak zawsze robiła - łepek leżał na poręczy fotela reszta na całym fotelu, łepek leżał na tapczanie na poduszkach , łepek leżał prawie zawsze na części ubrania która była zostawiona na tapczanie i łepek leżał na rancie ławy lub niskiego stołu jeśli było na nim coś słodkiego , ale nigdy sama nie ruszyła.Jak szliśmy na spacer to najpierw na początku trochę pobiegać a potem np do miasta i zawsze wtedy szła spokojnie nawet bez smyczy. Jęsli szło nas dwoje to zawsze szła w środku.Jak wchodziliśmy do domu czy wychodziliśmy na spacer to zawsze wychodziła po mojej prawej stronie nie inaczej.Nigdy też sama nie wskakiwała do wody. A jak przychodzili goście to pierwsza ich witała.Mozna jej podać trzymającego w ustach paluszka a ona tak delikatnie pyszczkiem go weźmie. Jak byliśmy nad morzem to jak dziecko jakieś płakało na plaży to tak długo stała aż sie nie uspokoiło lub mama go nie zabrała.Jeśli byliśmy na spacerze a moja córka się schowała to tak długo stała lub szukała , aż córka nie wyszła lub Laguna jej nie znalazła. Tak również było z dziećmi mojej siostry.A najlepiej to moją mame owinęła sobie wokół palca , że jak tylko do niej podchodziła to mama juz szła z nią na spacer.Laguna jest cudownym psiakiem i można by o niej pisać bez przerwy.Jak miała kleszcza to przychodziła i trącała cały czas pyszczkiem. a najlepiej jak gryzła patyki i gdzies tam kawałek jej sie zaklinował to przychodziła i pokazywała pyszczek (to naprawdę fajnie wyglądało). A jak byłem chory to leżała obok łóżka albo lizała rękę. Przez cały czas staram sie usprawiedliwiać że dobrze zrobiłem że ja oddałem, ale w głębi gdzieś w środku nie jest to takie proste.Gdziekolwiek byśmy nie poszli to nigdy nie było z nią żadniego problemu.Każdy mówił jaki to spokojny pies.A do czesania to potrafi się tak ustawić ,jakby wiedziała że później będzie ładniej wyglądała. Taja jest Lambadzia -bo też tak córka ją nazywała.Jak nie raz dzieciaki po mnie skakały to ona też jakbym to ja był winien, ale był wtedy ubaw.To cała Laguna .Napewno u weterynarza będzie wszystko dobrze.Musi być dobrze.
 
 
 
Judka i Mikuś 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 86
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-08-20, 21:39   

Monia i Larsik, szkoda ze moja para nie idzie rowno :roll:
_________________
..Stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
 
 
Monia i Larsik 
WARTA GOLDENA

Wiek: 31
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 2881
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-20, 22:18   

Judka i Mikuś napisał/a:
Monia i Larsik, szkoda ze moja para nie idzie rowno :roll:


no moje Słoneczka nie mają wyjścia bo o 5:30 nie znajdę nikogo chętnego kto w wakacje wstanie i wyjdzie z nami :mrgreen: przez pierwsze minuty z nimi plątały mi się smycze ... szaleństwo a póżniej to ich plątanie wykorzystałam i skoro splątane szły razem równo to po co miałam im przeszkadzać ? :mrgreen: i teraz idą ładnie (wiadomo że nie zawsze, że zdarzają się momenty kiedy wołam jednego albo drugiego bo postój)

na pocieszenie powiem , że Lars w duecie z Lalą to są dopiero atrakcje - Lala - ciapa moja kochana, nóżka za nóżką, powoli, subtelnie drepcze a Laluch- wariat najdroższy leci jak oszalały


w takim razie wszystko tłumaczy czemu Malutka za wszelką cenę włazi na spacerze między mnie a Larsa ;)

 
 
 
Mariusz 

Wiek: 52
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 8
Skąd: Trzcianka
Wysłany: 2012-08-20, 22:29   

Ale wspaniałe zdjęcie.
 
 
 
Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 5607
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2012-08-20, 22:47   

Monia, litości nie masz, żeby psy o 5:30 budzić? :-P Naprawdę, Laguna to piękna panna.
_________________
“The happiest people don’t have the best of everything, they just make the best of everything they have.”

Amcia z Rufiakiem
 
 
Kama, Mela, Ruda 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 28 Paź 2011
Posty: 3369
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-08-20, 23:19   

ojeju piękności! Monia zaczynam zazdraszczać takiego pięknego stadka.
I ta jej siwa mordka....przez naszą Rudzię zrobiłam się wielką fanką psich emerytów :-D
_________________
Pozdrawiamy, Kamila, Mela i Ruda
 
 
Monia i Larsik 
WARTA GOLDENA

Wiek: 31
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 2881
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-21, 16:23   

Rufiakowa Amcia napisał/a:
Monia, litości nie masz, żeby psy o 5:30 budzić? :-P Naprawdę, Laguna to piękna panna.


wstajemy o 5 :mrgreen: 5:30 to już ubrani w szelki i obroże gotowi na spacer :mrgreen:

Kama - do emeryty bliżej Larsowi niż Lagunie :mrgreen: mój ''dziadek '' ma słabą kondycję w porównaniu do Laguny, Mała zaprasza już go do zabawy w parku bierze patola smyra Larsa po nosie i przyspiesza :mrgreen:

czekamy właśnie na mamę, która zabierze nas do weta. Wieczorkiem napiszę co i jak ;-)
 
 
 
Monia i Larsik 
WARTA GOLDENA

Wiek: 31
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 2881
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-21, 18:36   

jesteśmy po wizycie u weta i niestety nie mam dobrych wieści ... Laguna ma 3 guzki - wszystkie okazały się nowotworowe... niestety ( nie zaglądałam jej głęboko w zęby) ale na końcówkach zębów ( przy dziąsłach) ma sinawą kamienice co spowodowało zapalenie dziąsełek.
Wet nie daje 100% pewności, że w środku nie znajdzie jeszcze jakiegoś guzka ( obiecał, że przejrzy dokładnie wszystko ( nerki, wątrobę itd), żeby Malutkiej już wszystkie świństwa z środka wyciąć.
Wet zaproponował zabieg na już jutro ze względu na dziąsła i guzki ( łącznie ze sterylką- za jedną nakrozą).
widać tylko jednego pozostałe są pod skórą .


ząbki tak jak mówiłam wyglądały ok:) bo w pyszczek nie zaglądałam żeby jej od razu nie zrazić do siebie

KOCHANI w związku z powyższym baaardzo prosimy o wpłaty dla Laguny

a poza tym jestem taaaka słodka:


eh , gdzie jest Laluś ?
Dziewczyny jestem za Wami!

poza tym Lagunia jest nadal urocza - ściągnęliśmy już na wieś, obwąchuje cały czas wszystko dookoła. Z Lalunią na razie tylko sie przywitały i Lala poszła spać...
 
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2012-08-21, 19:44   Prosimy w wpłaty na leczenie Laguny.

Chcemy bardzo gorąco poprosić o wpłaty dla naszej Laguny. Lagunka trafiła w ostatnią niedzielę pod naszą opiekę. Zostały wykryte u niej trzy guzki, które dzisiaj weterynarz potwierdził jako nowotworowe. Dodatkowo Lagunka ma kamień nazębny który spowodował zsinienie dziąseł i ból. Jutro sunia przejdzie operację podczas której zostaną guzy usunięte, i jeżeli nie będzie przeciwwskazań odrazu przejdzie zabieg sterylizacji. Ząbki również zostaną wyczyszczone, aby Lagunka już bez bólu mogła spożywać posiłki. Jutro dowiemy się jaki będzie całkowity koszt operacji, jednak spodziewamy się że nie będzie to mała kwota, biorąc pod uwagę ilość zabiegów.

Bardzo prosimy o wsparcie Laguny. Każdy grosik się liczy. Wszystkie wpłaty które będą miały dopisek DLA LAGUNY zostaną w całości przekazane na leczenie i inne potrzeby suni.

nr. konta 45 2130 0004 2001 0576 8023 0001

wątek suni na naszym forum http://wartagoldena.org.p...opic.php?t=2807
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 5607
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2012-08-21, 20:26   

Taka śliczna, uśmiechnięta sunia i tak się niemiło porobiło :/ Bardzo mocno wierzę, że się uda wysprzątać wszystko, co trzeba w środku.
_________________
“The happiest people don’t have the best of everything, they just make the best of everything they have.”

Amcia z Rufiakiem
 
 
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-08-21, 20:53   

oj Lagunko kochana.. zdrowiej szybciutko.. a jak się jutro będziesz źle czuć to pamiętaj że to chwilowe.. będzie coraz lepiej :)
_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant