Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
TRIXIE ma już dom w Murawkach - 158
Autor Wiadomość
Kama, Mela, Ruda 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 28 Paź 2011
Posty: 3369
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-03-04, 15:17   

Witajcie kochani. bardzo przepraszam, że nie byłam z Wami na bieżąco ze wszystkim, ale ostatnie wydarzenia bardzo dały mi w kość.
Cieszę sie u was wszystko ok, że Trixie dogaduje się z Tymkiem i że tak ładnie się zachowuje. Tak jak już wcześniej pisaliście- nadmierne picie wody to także objawy stresu więc myślę, że troszke czasu, spokojnego poznawania Was i nowej okolicy i będzie fajnie.
Muszę dodać, że bardzo się cieszę, że byliście tacy cierpliwi w czekaniu na psiaka z fundacji i w ten oto sposób Trisia może cieszyć się Waszym towarzystwem.
_________________
Pozdrawiamy, Kamila, Mela i Ruda
 
 
Romek, Trysia i Tymek 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 82
Skąd: warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2013-03-04, 16:20   

Bez komentarza

 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24658
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-04, 16:24   

Piękny ibrazek - pełna harmonia. Rozumiem, że właśnie tego Wam trzeba było. :-D
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Romek, Trysia i Tymek 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 82
Skąd: warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2013-03-05, 22:58   

Ciekawe,dlaczego ktoś pozbył się Trysi(to tak ewoluuje-Trixie,Trisia aby chyba wreszcie Trysia jako zdrobnienie).To bardzo ładnie ułożona sunia.Powoli stres jej przechodzi i pięknie się otwiera.Rozpoznaje właściwie wszystkie normalne komunikaty,reaguje na Trysię.Wchodzi i schodzi po stromych schodach na piętro.Na łóżko wchodzi tylko wieczorem spać.W dzień odmawia nawet na wołanie(nie mam zamiaru tego zmieniać)Jest bardzo przytulaśna,ale też zazdrosna i trochę dominująca.Przy układaniu ich wzajemnych stosunków muszę trochę pilnować.Od miski daje się odsunąć ale ucha suszonego na razie nie próbowałem jej z pyska zabrać.Z kotem żyje za pan brat.Ale też jak coś usłyszała za drzwiami tarasowymi to okazało się że szczek ma całkiem groźny.Sąsiad ma tak ok.3 ha prawie ogrodzonej łąki i tam psy hasają do woli.Pozwala to na zaaklimatyzowanie się Trysi w tutejszym terenie i coraz lepszą integrację z Tymkiem.Dorwały gdzieś moją skarpetę i zawzięcie o nią "walczą"Czysta zabawa bez śladu agresji.To na razie tyle.Zrobię trochę zdjęć jak naładuję aparat.

 
 
Romek, Trysia i Tymek 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 82
Skąd: warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2013-03-06, 08:18   

Z kondycją u jednego i drugiego marnie.Przegoniłem trochę na spacerze po łąkach i spią teraz jak zabite.Za ogony można je wyciągnąć na dwór i nie zauważą.Tryskę muszę pilnować z jedzeniem bo żarta.Zeby nie utuczyć.
 
 
Romek, Trysia i Tymek 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 82
Skąd: warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2013-03-07, 12:46   

Psy pięknie sprawowały się w samochodzie (mają dużo miejsca bo buda ma 10 m2) w czasie jazdy do weterynarza, dostały więc po powrocie po kawałku wołowiny z kostką do pochrupania.Nie odmówiły. Z Trysią są problemy. Wet, który wyjmował szwy nie wszystkie wyjął i zrobił się krwiak. Na razie nie duży, ale jeżeli lekarstwa nie pomogą to trzeba będzie w poniedziałek jej to przecinać. Ma też zadawnione zapalenie uszu. Dostała zastrzyki i do poniedziałku będę jej przemywał i smarował te kłapouchy. Wet powiedziała, że przy tych lekach jakie dostała powinny jej też przestać łzawić oczy. Ząbki ma piękne, serducho w porządku. W przyszłym tygodniu zrobię jej też badanie krwi i moczu. Chcę mieć pewność, że jest zdrowa. Schronisko zdrowiu na pewno nie służy. I żeby była jasność. Nawet jak by jej coś było to nie oddam tylko będę leczył. I to na razie tyle na dzień dzisiejszy. Pozdrawiamy wszystkich, ze szczególnym uwzględnieniem mojej Magdy. Jej teraz nie ma u nas na wsi, ale wiem, że tu na forum zagląda i trzyma rękę na pulsie. Mańka, Trysia, Tymek i ja czyli Romek.
 
 
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-03-07, 13:31   

Fajnie się czyta i ogląda zdjęcie futrzaków :)
_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
Romek, Trysia i Tymek 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 82
Skąd: warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2013-03-08, 07:04   

Obserwuję Tryskę i dochodzę do wniosku że nie jest to sprawa dominacji.Wydaje się że chce ona mnie mieć na wyłączność.Stąd te jej gierki na wypychanie Tymka z mojej przestrzeni.Przy czym nie są one agresywne.Trysia to cwaniura.Co na to behawioryzm.Może jakieś rady żeby nie narobić błędów.Ja do tej pory miałem suczki i świetnie się z nimi dogadywałem.Parka to dla mnie wyzwanie.Muszę wziąć sunię samą na spacer i sprawdzić według standardowych komend czy ona nie była szkolona.Ma bowiem takie przebłyski jak by różne rzeczy już znała.Np.intonacja głosu.Czy dzisiaj jak stanąłem do niej na wprost z rękami przyciśniętymi do boków to przyszła i usiadła na przeciwko mnie.Ciekawe.
  
 
 
Kama, Mela, Ruda 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 28 Paź 2011
Posty: 3369
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-03-08, 12:01   

Trysia może mieć problem z zazdrością, bo najwidoczniej nigdy nie musiała się dzielić człowiekiem z innym psem, a dodatkowo siedząc w schronie pewnie w ogóle miała mało kontaktu z człowiekiem- tym cenniejszy dla niej jest tenże bliski kontakt. Musicie działać tak, żeby żadnego psiaka nie odsuwać. Najlepiej aby towarzystwo drugiego psa kojarzyło jej się z czymś przyjemnym- rozdawane smakołyki, miziaki itd wtedy kiedy oba piesy są obok człowieka :-) myślę, że powinniście sobie z tym bez problemu poradzić :-)
_________________
Pozdrawiamy, Kamila, Mela i Ruda
 
 
goldenek2 


Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 1828
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-08, 23:29   

Teixi jest zwyczajnie zazdrosna o Ciebie.
Trixi musi się przekonać, że tylko w obecności Tymka dostaje Twoje zainteresowanie. Gdy się rozpycha to po prostu trzeba ją ignorować. Gdy podejdzie i usiądzie na komendę SIAD, niech będzie głaskana, dokładnie tyle samo czasu, co Tymek. Jeśli Tymek odchodzi to i skończ głaskanie Trixi.
Dzięki temu obecność Tymka bedzie się Trixi pozytywnie kojarzyła. Skończy się zazdrość i przepychanie :lol:
Powodzenia :-)
_________________
Pozdrawiam. Beata.
  
 
 
 
Romek, Trysia i Tymek 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 82
Skąd: warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2013-03-09, 07:44   

Sprawdzone organoleptycznie.Trysia lubi biały ser i nie ma po nim sensacji.Zresztą lubi wszystko co nie gryzie i na drzewo nie ucieka.Ładnie przeszła na JOSERĘ.Mając konkurencję to i Tymek zaczął całkiem nieźle ją wcinać.Dostają rano jakąś przekąskę a potem około 16 porcję chrupków.Zjedzą ,micha do góry i już nie podjadają.Muszę przede wszystkim Tymka utrzymywać w wadze bo on ma kłopoty dysplazyjne.A przy okazji i Trysia zachowa linię.Waży teraz 31,5 kg a Tymek 34 kg .Wydaje mi się że to właściwa waga dla nich.Trysia na łące biega już luzem.Nie wykazuje ochoty do oddalania się od Tymka.Nie mamy tu jeżdżących samochodów,nie ma luzem włóczących się psów(z sąsiadami zapoznaliśmy się i
tymi na dwóch i tymi na czterech nogach.Jest ok.)Do lasu na razie nie chodzimy bo nie wiem jak Trysia zareaguje np.na zająca.Pomału dojdziemy i do tego.Zdjęć na razie nie mam bo tak naprawdę w tej kwestii to słoń mi na ucho nadepnął.Czekamy jak przyjedzie Pańcia.Ona to pięknie potrafi.
 
 
Iverskillz 
GOLDENIA PRZYSTAŃ
Wiek: 33
Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 82
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-03-09, 07:55   

Bardzo się cieszę, że Trixie tak się aklimatyzuje u Państwa. Na pewno jest jej bardzo dobrze no i ma towarzysza w postaci Tymka. Proszę ją tam uściskać ode mnie mocno mocno :)

Pozdrawiam
Damian
_________________
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą"
 
 
 
Romek, Trysia i Tymek 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 82
Skąd: warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2013-03-09, 08:27   

Wyściskałem Trysię od Ciebie.Jej Spokojna aklimatyzacja to wynik Twojej pracy.Chapeaux bas.Pozdrawiam
 
 
Romek, Trysia i Tymek 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 82
Skąd: warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2013-03-09, 11:20   

Trysia Tymek i Morus

 
 
Romek, Trysia i Tymek 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 82
Skąd: warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2013-03-09, 13:54   

Położyłem się odpocząć.W pewnym momencie na wyrko wlazły oba stwory,stanęły nade mną i jedno położyło na mnie prawą łapę drugie lewą a miny miały jak by chciały powiedzieć:"Jesteś nasz".No i co?

Zabawa po spacerze

 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24658
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-09, 15:50   

No właśnie - no i co??? :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Romek, Trysia i Tymek 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 82
Skąd: warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2013-03-09, 17:57   

Ano pucka.No toś przepadł. :-D
 
 
Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 5607
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2013-03-09, 19:24   

Pańcio ugotowany :mrgreen:

A Morusek, widzę, nie ma żadnych kompleksów z powodu swojego wzrostu i "golden" z niego pełną gębą :D
_________________
“The happiest people don’t have the best of everything, they just make the best of everything they have.”

Amcia z Rufiakiem
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2013-03-09, 19:34   

Ja to w ogóle widzę, że przyjaźń pomiędzy Trysią i Tymkiem kwitnie w najlepsze :) Super że tak się psiaki dogadują ze sobą.

gilmaly napisał/a:
Położyłem się odpocząć.W pewnym momencie na wyrko wlazły oba stwory,stanęły nade mną i jedno położyło na mnie prawą łapę drugie lewą a miny miały jak by chciały powiedzieć:"Jesteś nasz".No i co?


Jesteś nasz- a odpowiedź na to jest prosta. A Wy jesteście moje :)
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Romek, Trysia i Tymek 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 82
Skąd: warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2013-03-09, 22:28   

Oj tworzy się rozbójniczy tandem.Już czuję przez skórę że będzie z nimi "wesoło" :mrgreen:
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2013-03-09, 22:30   

gilmaly napisał/a:
Już czuję przez skórę że będzie z nimi "wesoło"


Czyli o to chodziło- czyż nie? :)
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Romek, Trysia i Tymek 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 82
Skąd: warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2013-03-09, 22:41   

Ale czasami jest tak że "mówisz co wiesz" a czasami "nie wiesz co mówisz". :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
To oczywiście o mnie
  
 
 
Romek, Trysia i Tymek 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 82
Skąd: warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2013-03-10, 08:40   

Serek biały smakuje. To już wiemy. Dzisiaj dostały na śniadanie po ok.15 dkg wołowinki. I patrzcie Państwo-zmiotły "ino gwizd szedł". Tryska nie zauważyła nawet, że przeszmuglowałem lekarstwo.
 
 
Romek, Trysia i Tymek 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 82
Skąd: warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2013-03-11, 13:57   

Zasypało nas całkiem na biało.W ciągu 1,5 doby spadło jakieś 20-25 cm śniegu.Właśnie wróciliśmy ze spaceru po lasach i łąkach (ok.6 km) i psy padły. Ja trochę też. Brnięcie w śniegu trochę sił kosztuje. Ale psy z taką radością ganiały po śniegu że niech im tam będzie. Jakoś przeżyłem.

To Trysia na początku spaceru



A to po spacerze



Idę zająć na trochę swoją miejscówkę :-)
 
 
Kama, Mela, Ruda 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 28 Paź 2011
Posty: 3369
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-03-11, 14:03   

... ale wam dobrze, raaaany! Zazdrościmy takich terenów że aż skręca z tej zazdrości :-)
_________________
Pozdrawiamy, Kamila, Mela i Ruda
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant