Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
TUTIS - 181
Autor Wiadomość
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-04-24, 21:16   TUTIS - 181

Dziś pod skrzydła fundacji trafił młody 2 letni goldziak. Teraz ma nowy domek w Gdańsku i nowego opiekuna Pawła i nowe imię Tutis :)

a to zdjęcie z pierwszych chwil w nowym miejscu :)



Paweł ma chwilowe problemy z internetem w domku więc czekam na maila od niego żeby móc Was informować co i jak u naszego bohatera słychać :)

POST ROZLICZENIOWY

Wpłaty na konto:


Darowizny rzeczowe


Wydatki:
125,52 zł karma 07.05.2013
_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
Ola i Habs 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1666
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-04-24, 21:26   

Na tym zdjęciu podobny jest do Habsa, tylko taki mniejszy od naszego chłopaka :)
_________________
"A Ty w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz, jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej.
I w ogień skoczyłbyś za mną, choć jestem tylko człowiekiem...".
 
 
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-04-24, 21:36   

znalazłam jeszcze jedno zdjęcie.. Paweł był z Tutiskiem na spacerku jak chłopak jeszcze w schronisku mieszkał :)
Piękniś z niego, no nie...
_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
Kasia i Cheetos 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lut 2013
Posty: 105
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-04-24, 22:43   

Jaka śliczna mordka :)
 
 
Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 5607
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2013-04-24, 23:17   

Piękne futerko :)
_________________
“The happiest people don’t have the best of everything, they just make the best of everything they have.”

Amcia z Rufiakiem
 
 
Aga i Toru 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 08 Mar 2013
Posty: 300
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2013-04-25, 08:02   

Witaj szczęściarzu!!!
 
 
Aga, Tami i Lenka 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 48
Dołączyła: 01 Gru 2011
Posty: 1453
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-04-25, 19:15   

Ola, faktycznie wygląda jak młodszy brat Habsika :-)
_________________
Agnieszka
 
 
Madzia i Fredzia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 41
Dołączyła: 15 Lis 2010
Posty: 369
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-04-30, 18:28   

no witamy kolejną śliczną mordeczkę :-)
_________________
"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha Cię więcej niż siebie samego" (Josh Billings)
 
 
Paweł i Tutis 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 39
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 13
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-05-03, 11:10   

Witamy wszystkich bardzo serdecznie :mrgreen:

Po krótkiej "niedyspozycji" związanej z internetem wróciłem do sieci i mogę podzielić się z Wami spostrzeżeniami na temat Tutisa po jego pierwszym tygodniu pobytu u mnie ;-)

W mieszkaniu Tutis zachowuje się bardzo dobrze. Powoli zaklimatywał się. Na razie jestem na etapie przekonania go (przekupstwa), by zaczął wchodzić do łazienki i wychodzić na balkon. Widać, że stres związany z nowym miejscem pobytu powoli minął. Większość czasu "chrapie" (w przenośni i dosłownie). Za legowisko obrał sobie przestrzeń w holu koło drzwi wejściowych. Poza tym w ramach towarzystwa lubi położyć się na dywanie koło kanapy. Powoli sam zaczął nawiązywać ze mną kontakt. Sygnalizuje chęć wyjścia na zewnątrz. Jest nauczony do czystości (wyprowadzania). W chwili gdy się chce bawić - zaczepia (delikatnie trąca nosem w rękę, czasem próbuje ją delikatnie wziąć do pyska). Na razie nauczył się siłować ze sznurem. Sam czasem z nim biega i podrzuca go sobie, albo szarpie. Choć muszę przyznać, że jest z niego wielki leniuch. Większość czasu z chęcią spędziłby na wylegiwaniu się. Pierwsze dwa dni obawiał się wiatrołapu w klatce schodowej. W chwili obecnej w wiatrołapie jest spuszczany ze smyczy po powrocie ze spaceru, sam dochodzi, wsiada i wysiada z windy, podchodzi do drzwi wejściowych mieszkania i oczekuje, aż je otworzę. Z komend reaguje na razie tylko na "siad". Nauczył się już, że dopóki nie usiądzie, nie będzie miał założonej smyczy. Co do stosunku do innych psów czy zwierząt (miał styczność z kotem na spacerze) jest nastawiony pozytywnie. Na ich widok merda ogonem, jest skory do zabawy (kilka razy bawił się z psami sąsiadów). Niestety problematyczne jest to, że w chwili, gdy widzi innego zwierzaka, automatycznie przestaje odbierać inne bodźce. Jest jak zahipnotyzowany - kładzie się, tylko obserwuje, by za chwilę wyrwać z miejsca i całych sił ciągnąć w stronę innego zwierzęcia. Podobna sytuacja ma się w stosunku do niektórych ludzi. W związku z takim zachowaniem zaniechałem chodzenia z nim na spacery w bardziej absorbujące środowisko. Na razie spacerujemy w koło osiedla, gdzie jest mniejszy hałas, spaceruje mniej zwierząt i ludzi. Jest to w miarę korzystne, bo Tutis może bardziej się skupić na spacerze. Nie ciągnie tak na długiej smyczy. Zdarza mu się zareagować na komendę "ej" w przypadku ciągnięcia, czy przywołania "chodź tu'. Niestety wymaga to jeszcze bardzo dużo pracy. Prawie wcale nie reaguje na swoje imię czy przywołanie, natomiast spacer na krótkiej smyczy jest męczarnią, zwłaszcza w absorbującym środowisku. Co do zachowań agresywnych nic szczególnego nie zaobserwowałem (raz na wieczornym spacerze zaszczekał na przechodzącą kobietę, raz wychodząc z klatki schodowej czegoś się przestraszył i zaczął szczekać, nie lubi poruszających się rowerów i samochód - wyrywa się, chce za nimi biec). Z tego co się zorientowałem, Tutis gdy zostaje sam w domu - cały czas pewnie przesypia. Sąsiedzi nie skarżyli się na jego zachowanie podczas mojej nieobecności. Nie skacze na meble czy ludzi. Co do czynności typowo domowych, na chwilę obecną nie przejawiał zachowań strachu czy lęku. Jest wyprowadzany 3 razy dziennie (rano, popołudnie i wieczór), załatwia się bez problemów. Stolec w normie. Dieta zróżnicowana - poza typową morką i suchą karmą (za którą szczególnie nie przepada), dostaje jeszcze mieszkankę surowego mięsa (np. filet indyka czy kurczaka) z domieszką ryżu, oliwy oraz warzyw (lubi!). Co do pielęgnacji daje się bez problemu wyczesywać. Na chwilę obecną został umyty pianką dla zwierząt (tzw. suchy szampon), z racji tego, że boi wejść do łazienki, co wyklucza kąpiel. Czynność jak wycieranie łap czy wyczesywanie sierści traktuje raczej jak zabawę. Co najważniejsze rana po kastracji już prawie znikła (bez problemu pozwala podnosić sobie nogę i obejrzeć miejsce zabiegu). Jeżeli wszystko dobrze pójdzie postaram się zaprowadzić go w następnym tygodniu do weterynarza.

Na razie to tyle. Do usłyszonka! ;-)
_________________
"...jeśli mnie oswoisz, będziemy potrzebni jeden drugiemu"

Paweł i Tutis
 
 
Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 5607
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2013-05-03, 11:23   

Super, piękny opis :) Będą z niego "ludzie"- na razie ekscytacja nowościami może trochę utrudniać spacery, ale przy odrobinie pracy nad koncentracją, na pewno się chłopak wyrobi :)

Najważniejsze, że w domu, z Wami czuje się dobrze (pomimo lęków łazienkowo-balkonowych- pomyślałam, że barierki balkonu mogą mu przypominać klatkę?)

Pozdrawiam i czekam na fotencje :D
_________________
“The happiest people don’t have the best of everything, they just make the best of everything they have.”

Amcia z Rufiakiem
 
 
Paweł i Tutis 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 39
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 13
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-05-03, 11:30   

Balkon jest przeszklony, więc raczej nie przypomina klatki, ale mniejsza z tym, ważne żeby do łazienki wchodził, bo muszę go wreszcie porządnie wyszorować :-P
_________________
"...jeśli mnie oswoisz, będziemy potrzebni jeden drugiemu"

Paweł i Tutis
 
 
Paweł i Tutis 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 39
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 13
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-05-03, 11:33   

a co do zdjęć na razie nie mogę nic załączyć, bo cytuję "Niestety Limit na wszystkie załączniki na tym forum został przekroczony. Prosze skontaktować się z administratorem forum" :-?
_________________
"...jeśli mnie oswoisz, będziemy potrzebni jeden drugiemu"

Paweł i Tutis
 
 
Barbara 


Wiek: 51
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 14536
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2013-05-03, 11:34   

Paweł i Tutis napisał/a:
a co do zdjęć na razie nie mogę nic załączyć, bo cytuję "Niestety Limit na wszystkie załączniki na tym forum został przekroczony. Prosze skontaktować się z administratorem forum" :-?

http://wartagoldena.org.p...wtopic.php?t=64
 
 
Paweł i Tutis 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 39
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 13
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-05-03, 11:40   

Barbara, Dziękuję za pomoc ;-)
_________________
"...jeśli mnie oswoisz, będziemy potrzebni jeden drugiemu"

Paweł i Tutis
 
 
Barbara 


Wiek: 51
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 14536
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2013-05-03, 11:46   

Nie ma za co :) mam nadzieję, że się uda :)
 
 
Paweł i Tutis 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 39
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 13
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-05-03, 12:00   

_________________
"...jeśli mnie oswoisz, będziemy potrzebni jeden drugiemu"

Paweł i Tutis
 
 
Paweł i Tutis 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 39
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 13
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-05-03, 12:00   

_________________
"...jeśli mnie oswoisz, będziemy potrzebni jeden drugiemu"

Paweł i Tutis
 
 
Paweł i Tutis 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 39
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 13
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-05-03, 12:01   

błotko :-P

_________________
"...jeśli mnie oswoisz, będziemy potrzebni jeden drugiemu"

Paweł i Tutis
 
 
Paweł i Tutis 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 39
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 13
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-05-03, 12:02   

_________________
"...jeśli mnie oswoisz, będziemy potrzebni jeden drugiemu"

Paweł i Tutis
 
 
Paweł i Tutis 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 39
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 13
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-05-03, 12:02   

Tutis - kopacz ;-)

_________________
"...jeśli mnie oswoisz, będziemy potrzebni jeden drugiemu"

Paweł i Tutis
 
 
Kamila i Oskar 
WARTA GOLDENA

Wiek: 45
Dołączyła: 19 Maj 2011
Posty: 7072
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2013-05-03, 14:13   

Opis pierwsza klasa i zdjęcia Tutiska - prześliczny.:)
Może zamiast kąpieli w wannie ( bo prysznic wydaje stresujące dla psa niskie dźwięki, których my nie słyszymy) zafundujcie mu mycie na zewnątrz, albo odkręćcie słuchawkę przy kąpieli - czasem pomaga :)
_________________
Kamila i Oskar
India 2003-2012[*]
 
 
 
Ola i Habs 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1666
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-05-03, 16:58   

Świetny chłopak z tego Tutiska :)

Kamila, to nawet nie wiedziałam o tym prysznicu, że tak jest. Człowiek całe życie się uczy i czegoś dowiaduje.
_________________
"A Ty w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz, jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej.
I w ogień skoczyłbyś za mną, choć jestem tylko człowiekiem...".
 
 
Paweł i Tutis 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 39
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 13
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-05-04, 15:51   

dziś z Tutisem będziemy mieli gościa - przyjeżdża moja mama, zobaczymy jaka będzie jego reakcja na nową, obcą osobę ;-)
_________________
"...jeśli mnie oswoisz, będziemy potrzebni jeden drugiemu"

Paweł i Tutis
 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24658
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-04, 17:58   

Trzymamy kciuki, żeby wszystko było dobrze, a potem serdecznie prosimy o relację. :-)
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Paweł i Tutis 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 39
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 13
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-05-05, 12:24   

No nie do końca wszystko poszło tak jak na leży niestety. W pierwszej chwili wszystko wydawałoby się w porządku (efekt fascynacji), potem widać było, że wprowadzenie nowej osoby odbiło się na nim trochę stresująco, co odzwierciedlił "posikiwaniem" (i to takim porządnym). Następnie pomaszerował do swojego legowiska i tam spędził prawie cały czas, pod koniec już drzemiąc.
_________________
"...jeśli mnie oswoisz, będziemy potrzebni jeden drugiemu"

Paweł i Tutis
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant