Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
TUTIS - 181
Autor Wiadomość
Paweł i Tutis 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 39
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 13
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-05-06, 17:42   

Niedawno wróciliśmy z popołudniowego spacerku. Tutisek powoli uczy się chodzić na smyczy i reagować na podstawowe komendy oraz swoje imię. Dziś nawet został na chwilkę puszczony luzem żeby mógł pobiegać. Była to dla niego zupełnie nowa sytuacja i chyba trochę się w niej zagubił. Niestety nadal na niego trzeba uważać, bo strasznie klei się do innych psów i ludzi, no i z chęcią ruszyłby za pogoń za jadącym samochodem. W domu jest bardzo grzeczny i ułożony. Powoli oducza się również szybkiego jedzenia. W tej chwili zmęczony wrażeniami słodko śpi ;-)
_________________
"...jeśli mnie oswoisz, będziemy potrzebni jeden drugiemu"

Paweł i Tutis
 
 
Kamila i Oskar 
WARTA GOLDENA

Wiek: 45
Dołączyła: 19 Maj 2011
Posty: 7072
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2013-05-06, 20:37   

Pawle to zdecydowanie za szybko, żeby tak bez smyczki biegał. Może zamieńcie smycz na linkę treningową taką z 10-15 metrów. Dla jego i waszego bezpieczeństwa,bo zapachy nowe, miejsce też.
_________________
Kamila i Oskar
India 2003-2012[*]
 
 
 
Paweł i Tutis 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 39
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 13
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-05-07, 06:14   

Spokojnie... był w zamkniętej przestrzeni, więc nie miał jak ode mnie uciec. W terenie zawsze jest na smyczy, bo z pewnością byłby nieposłuszny jeszcze :)
_________________
"...jeśli mnie oswoisz, będziemy potrzebni jeden drugiemu"

Paweł i Tutis
 
 
MiT 


Wiek: 42
Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 86
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-05-07, 08:55   

Witamy Tutiska :) Pięeeekny sierściuszek! :) )))
_________________
Marta, Tadek, Falkor i House

Fermi [*] 06.02.2017 na zawsze w naszych sercach... :serce:
 
 
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-10, 21:43   

Z powodów problemów Pawła z alergią Tutisek musiał zmienić domek, dziś pojechał do Sopotu do Justyny.
Rozmawiałam z nią i do jutra wieczora nie ma internetu więc na najnowsze wieści będzie trzeba chwilkę poczekać, ale z tego co wiem to wszystko jest ok :)
Czekam na ciąg dalszy i jakieś foteczki :)

Przy okazji bardzo ale to bardzo chciałam podziękować Pawłowi za pomoc od samego początku :)
_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 5607
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2013-05-10, 21:50   

Czekamy :)

I dziękujemy Pawłowi- za te najcenniejsze chwile- gdy psiak poznaje, jak fajnie jest być przy człowieku :)
_________________
“The happiest people don’t have the best of everything, they just make the best of everything they have.”

Amcia z Rufiakiem
 
 
Kamila i Oskar 
WARTA GOLDENA

Wiek: 45
Dołączyła: 19 Maj 2011
Posty: 7072
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2013-05-10, 21:58   

Pawle, wiemy że Ci smutno, ale z alergią i tak silną, niestety się nie wygra.
Wielkie dzięki za pomoc z Tutiskiem :)
_________________
Kamila i Oskar
India 2003-2012[*]
 
 
 
Sopociaki 
GOLDENIA PRZYSTAŃ
Dołączyła: 21 Sty 2012
Posty: 20
Skąd: Sopot
Wysłany: 2013-05-14, 16:12   

Witamy :) trochę czasu nam zajęło napisanie pierwszej wiadomości ale niestety cały czas borykamy się z problemami technicznymi...mam nadzieję że do czwartku wszystko zostanie naprawione i będziemy mogli zamieścić nowe zdjęcia Tutisa. Chłopak jest u nas od piątku i radzi sobie całkiem dobrze :) Mieliśmy trochę problemu z wsadzeniem go do samochodu ale potem już poszło gładko. Weekend Tutis przeleżał w przedpokoju i tylko na jedzenie wchodził do kuchni, większość czasu spał...Śmiem podejrzewać że zakochał się w mojej kotce Kotonie i nie chce jej odstępować na krok :) Kiedy Kotona jest obojętna na jego zaczepki przynosi jej w pysku zabawki i zachęca do szaleństw :) Dzisiaj rano przeszliśmy nasze pierwsze szkolenie, ćwiczymy głównie chodzenie na smyczy bo z tym jest duży problem. Tutis jest silny i potrafi mocno pociągnąć a ja niestety jestem drobna i czasami mam problem z utrzymaniem go...Tutis bardzo żywo reaguje na inne psy i wszystko co jest nowe w jego otoczeniu. Najważniejsze że Tutis jest chętny do nauki i uwielbia smaczki oraz pochwały :) Przed nami kolejny spacer i nauka chodzenia, trzymajcie kciuki! :)
 
 
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-14, 18:11   

ja mam je cały czas zaciśnięte :)
myźki dla Tutiska i Kotona :)
_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
Sopociaki 
GOLDENIA PRZYSTAŃ
Dołączyła: 21 Sty 2012
Posty: 20
Skąd: Sopot
Wysłany: 2013-05-20, 08:42   

Dzień dobry :) przepraszamy za długą ciszę ale pogoda jest taka, że każdą wolną chwilę spędzam z Tutisem w lesie i robię wszystko żeby nie siadać do komputera :) U nas wszystko w porządku! Tutis dostał szelki oraz krótszą, grubą smycz i spacery z nim to prawdziwa przyjemność. Nadal zdarza mu się pociągnąć albo wyskakiwać do innych psów lub ludzi ale pilnie trenujemy a pies jest bardzo pojętny :) Pracujemy również nad tym żeby Tutis reagował na swoje imię bo różnie z tym bywa....utrwalamy komendy "siad" i "waruj" :) Co ciekawe Tutis równie entuzjastycznie reaguje na smaczki jak na czesanie! To chyba jego ulubiona czynność :) Dodam tylko że pies świetnie dogadał się z Kotoną i zwierzaki stworzyły niezłą bandę :)
 
 
Sopociaki 
GOLDENIA PRZYSTAŃ
Dołączyła: 21 Sty 2012
Posty: 20
Skąd: Sopot
Wysłany: 2013-05-20, 08:45   

Mam mały problem z załadowaniem zdjęć...
 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-20, 10:22   

Wyślij do mnie, a ja wstawię: warna.strzelecka@gmail.com :-D
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-20, 11:41   

_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-20, 14:37   

no kochani.. sadzę że Tutisek jest już gotowy do adopcji.. :)
Pięknie wyglądasz futrzaku :)
_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-25, 23:00   

niestety ale Tutisek musi wrócić do przedsionka...
Chłopak poczuł się trochę pewniej siebie i zaczyna pokazywać różki.. niestety wychodzą problemy i jesteśmy na etapie umawiania spotkań z profesjonalistami żeby ustalić w czym tkwi problem i ułożyć plan działania żeby pomóc Tutiskowi...
_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
Sopociaki 
GOLDENIA PRZYSTAŃ
Dołączyła: 21 Sty 2012
Posty: 20
Skąd: Sopot
Wysłany: 2013-05-26, 11:23   

Czas na aktualizację! Rzeczywiście od środy wieczorem mamy spore problemy z Tutisem. Do tej pory najgorzej było z ciągnięciem na smyczy ale nad tym pracowaliśmy i szło nam coraz lepiej...W srodę na wieczornym spacerze Tutis zaczął być agresywny i rzucał się praktycznie na wszystko co się ruszało: samochody, rowerzystów, dzieci, sąsiadów mijanych pod klatką...Pies najpierw się kładzie i obserwuje, a później wyskakuje. Pojawiły się również problemy w domu ponieważ Tutis coraz częściej warczy na kota, szczeka i skacze na gości i ogólnie zaczął się zachowywać jak Pan Domu...Wczoraj spotkałam się z koleżanką, która jest szkoleniowcem i probowałyśmy nagrać kilka niepokojących zachowań Tutisa - Zaraz postaram się wrzucić filmiki. Po spotkaniu okazało się że po pierwsze Tutis delikatnie kuleje podczas wstawania więc może mieć problem z tylną łapą, wykazuje zachowania "bitego psa" i dostałam również informację że trudne zachowania najprawdopodobniej będą się teraz nasilały! Kiedy pojawiło się warczenie przy misce, kiedy ktoś przechodzi przez kuchnię usuneliśmy miskę i Tutis dostaję ją tylko na posiłek żeby jej nie bronił. Dzisiaj postaramy się odwiedzić weterynarza z łapa ale szczerze mówiąc może być różnie bo pamiętam że mieliśmy ogromny kłopot z wsadzeniem Tutisa do samochodu kiedy go odebieraliśmy (położył się na ziemi i nie chciał się ruszyć) ale na początku on był trochę "wyłączony" i bierny. Teraz stał się pewny siebie i potrafi okazać niezadowolenie! Tutis potrzebuje nowego opiekuna, który ma doświadczenie w pracy z psami z zachowaniami agresywnymi. Minusem jest również jego rozmiar i siła, ponieważ w momencie wyskakiwania potrafi bardzo mocno pociągnąć np. w kierunku jadącego obok samochodu. Dodam tylko że w momencie wyjścia na spacer Tutis wchodzi w tryb "polowania" i jest obojętny na pzewodnika i jakiekolwiek nagrody. Zaraz wrzucam filmik ze spaceru
 
 
Sopociaki 
GOLDENIA PRZYSTAŃ
Dołączyła: 21 Sty 2012
Posty: 20
Skąd: Sopot
Wysłany: 2013-06-01, 09:16   

dzień dobry :) znowu nas tutaj trochę nie było ale to tylko dlatego że ciężko z Tutisem pracujemy :) Jesteśmy po kolejnych spotkaniach ze szkoleniowcem i muszę przyznać że nasz łobuz zachowuje się coraz lepiej! Wprowadzamy nowe komendy - Tutis łapie szybko i jest bardzo chętny do współpracy (szczególnie kiedy w grę wchodzą smaczki)...Jeżeli chodzi o zachowanie w domu pies jest praktycznie idealny :) Wcześniej kilka razy pojawiło sie warczenie przy misce (kiedy przechodził kot) ale teraz miska została zabrana i Tutis "pracuje" na karmę (komendy i dobre zachowanie)...nie byłam przekonana czy to dobry pomysł ale brak miski niesamowicie obniżył ciśnienie, które zawsze pies miał wchodząc do kuchni. Teraz nie ma nawet problemu kiedy kicia pije z jego miski z wodą :) Podczas spacerów Tutis nadal wymaga sporo pracy! Kiedy widzi innego psa lub zbliżający się samochód i zaczyna "polowac", wydaję komendę chodź i szybko odchodzę w przeciwnym kierunku. Początki były dosyć ciężkie ponieważ Tutis ma dużo siły ale mam wrażenie że załapał o co chodzi z ta komenda i jest mi coraz łatwiej odwrócić jego uwagę i zmienić kierunek spaceru. We wtorek odwiedziliśmy weterynarza i byłam bardzo miło zaskoczona zachowaniem Tutisa. Chwilę zajęło nam przekonanie go żeby wsiadł do samochodu ale potem wszystko przebiegło bardzo dobrze - nawet u weterynarza pies był spokojny :) Jakis czas temu zaobserwowałam że Tutis podczas wstawania delikatnie "ciągnie" za sobą jedną z łap...weterynarz wykonał prześwietlenie i niestety okazało się że Tutis ma zaawansowaną dysplazję :( Psiak dostał leki przeciwbólowe i przeciwzapalne + zalecenia (nie biegamy, nie skaczemy, nie chodzimy po schodach, musimy pływać!) Gorąco pozdrawiamy :mrgreen:
 
 
Ola i Habs 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1666
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-06-01, 10:05   

Fajnie, że Tutis tak z Wami współpracuje i robi postępy :)
_________________
"A Ty w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz, jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej.
I w ogień skoczyłbyś za mną, choć jestem tylko człowiekiem...".
 
 
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-06-02, 19:47   

ale fajnie się to czyta.. :) ewidentnie jest to piesek który musi poznać zasady żeby czuł się bezpiecznie :) i to jest podstawa do wszystkiego :)
Co do samopoczucia.. jak łapka, leki pomagają?
_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
Sopociaki 
GOLDENIA PRZYSTAŃ
Dołączyła: 21 Sty 2012
Posty: 20
Skąd: Sopot
Wysłany: 2013-06-13, 09:57   

Trochę nas nie było - Przepraszamy! To wszystko ze względu na wytężoną pracę :) Przez ostatnie dni wszystko powoli wróciło do normy! Tutis wyraźnie się uspokoił i wyciszył :) W domu większość czasu spędza wylegując się na balkonie albo zaczepiając Kotone :) Musimy się też pochwalić że umiemy coraz więcej komend - siad, waruj, zostań, nie rusz, noga! Saszetka z przysmakami stawia go na równe nogi ale Tutis jest tak chetny do wszelkich aktywności że w pełni wystarcza mu towarzystwo i zainteresowanie człowieka :) Jeżeli chodzi o spacery to psiak nadal jest pobudzony ale mam wrażenie, że "najgorszy okres" mamy już za sobą...dużo ćwiczymy aby Tutis wykonywał różne komendy kiedy w pobliżu są inne psy. Bardzo pomogło rozdzielenie dziennej porcji karmy i nagradzanie Tutisa na spacerach zawsze kiedy jest grzeczny i spokojny. We wtorek dostaliśmy preparat/odżywkę na stawy więc mam nadzieje że z Tutkiem będzie coraz lepiej! Muszę przyznać że jestem bardzo zadowolona z jego zachowania i dumna z postępów jakie ostatnio zrobił :) Mamy kilka nowych zdjęć i nawet filmik z komendami więc postaram sie dzisiaj zamieścić żeby każdy mógł podziwiać naszego cwaniaka :)
 
 
Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 5607
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2013-06-13, 10:21   

Miód na moje serce, taka relacja :) Cieszę się, że Tutek wyluzował i zaczyna łapać, że człowiek to taki fajny stwór, co zwykle wie lepiej ;)

Czekam niecierpliwie na fotki :)
_________________
“The happiest people don’t have the best of everything, they just make the best of everything they have.”

Amcia z Rufiakiem
 
 
Sopociaki 
GOLDENIA PRZYSTAŃ
Dołączyła: 21 Sty 2012
Posty: 20
Skąd: Sopot
Wysłany: 2013-06-13, 12:29   

Oj tak :) Muszę przyznać że chłopak nam rozkwitł :) aż sama sie nie mogę nacieszyć!
 
 
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-06-13, 20:38   

_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
Speedo z Dziewczynami 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 38
Dołączyła: 11 Maj 2013
Posty: 124
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-06-13, 21:15   

Super wieści :mrgreen: Minka na balkonie jak najłagodniejszy baranek, jakie różki ja się pytam :-D
 
 
Ewelina, Kajen i Zola 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 2272
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2013-06-14, 22:30   

Zdjęcie na balkonie wymiata :rotfl:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant