Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
GIMLI - 202, 258
Autor Wiadomość
Goska i Gimli 
DOM WARTY GOLDENA
Dołączyła: 30 Lip 2013
Posty: 18
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-11-06, 12:53   

Gimli juz 7 tygodni bierze leki na tarczyce, po 4 tygodniach zrobilismy badanie krwi aby sprawdzic czy dawka leku jest wystarczajaca. Wyniki wyszly takie same jak na poczatku kiedy Gimli nie bral lekarstw. Dawka zostala zwiekszona i znowu czekamy na kolejne badania, ktore pokaza czy dawka teraz jest wystarczajaca. Jesli chodzi o samopoczucie Gimliego to jest zdecydowanie lepsze, nie meczy sie tak szybko i troche mniej spi niz wczesniej. Interesuje sie domownikami, chodzi po pokojach i zaglada kto co robi. Zdecydownie lepiej wykonuje komendy, choc na spacerze nie przejdzie obok psa obojetnie, zawsze piszczy i rwie sie do nich dlatego narazie chodzi tylko na smyczy.
 
 
Iza Tutisowa 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 6963
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-11-06, 13:25   

Bardzo dziękujemy za informacje o Gimlim :)
Co do ciągnięcia w kierunku innych psów, mogę polecić spróbowanie odwracanie jego uwagi smaczkami, tak żeby się skupił na was a nie na całym otoczeniu wkoło. U nas jest dokładnie ten sam problem, jednak właśnie staramy się pracować ze smaczkami na zewnątrz. W momencie kiedy skupi się na nas nie ma problemu z ciągnięciem :)
_________________
Życie trzeba kochać, a nie zostawiać, bo ono nas nigdy nie zostawi...

Pozdrawiamy Iza, Piotrek i szalony Tutis :)
 
 
Gośka i Cody 

Dołączyła: 14 Cze 2011
Posty: 379
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-11-07, 10:13   

...
 
 
Goska i Gimli 
DOM WARTY GOLDENA
Dołączyła: 30 Lip 2013
Posty: 18
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-11-07, 14:15   

Teraz dostaje 2 razy dziennie po 2 tabletki
 
 
Gośka i Cody 

Dołączyła: 14 Cze 2011
Posty: 379
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-11-07, 14:40   

...
 
 
Grażyna i Bari 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 07 Sie 2013
Posty: 275
Skąd: Chybie
Wysłany: 2013-11-07, 15:46   

Jest tak jak pisze Gosia. Nasz Baruś ważący 31kg dostaje 2xdziennie po 1,5 tabl. zawierającej 200mcg czyli 2x po300mcg. Mniejsze dawki nie mają sensu
_________________
"Znaleźć wrażliwych ludzi, którzy czują to co my, jest z pewnością największym szczęściem na ziemi". Carl Spitteler
 
 
Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 5607
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2013-11-07, 23:51   

Ale drogie Panie... L-tyroksyny nie dobiera się tylko względem wagi psa, ale też początkowych wyników stanu tarczycy. Ludzki euthyrox występuje w dawkach od 25 do 200 mg. Dlaczego? Bo nie ma jednej dawki terapeutycznej, tylko jest ona zawsze dobierana indywidualnie. Być może Gimli dostał początkową dawkę za niską, ale nie ma sensu zdanie, że "organizm psa nie zareaguje na taką dawkę". Bo u jednego zareaguje i na niższą, a u innego będzie potrzebował wyższej. Euthyrox to nie pyralgina, żeby działać wyłącznie w jednej, identycznej dla każdego dawce. Poza tym, w trakcie terapii dawka może być wiele razy zmieniana, zarówno w dół, jak i w górę. A niedoczynność może przechodzić w nadczynność i z powrotem.
_________________
“The happiest people don’t have the best of everything, they just make the best of everything they have.”

Amcia z Rufiakiem
 
 
Gośka i Cody 

Dołączyła: 14 Cze 2011
Posty: 379
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-11-08, 11:18   

...
 
 
Goska i Gimli 
DOM WARTY GOLDENA
Dołączyła: 30 Lip 2013
Posty: 18
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-11-08, 13:36   

Ja stosuje sie do zalecen lekarza, nie znam sie na tym a lekaz chyba wie co robi. W przyszlym tyg idziemy na badania wiec wszystko sie wyjasni.
 
 
Spajkowa Ewa 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 36
Dołączyła: 07 Sie 2013
Posty: 521
Skąd: Wolsztyn/DK
Wysłany: 2013-11-08, 14:09   

Goska napisał/a:
lekaz chyba wie co robi.


bardzo bym chciała, żeby tak było. Niestety doświadczenia mówią co innego. Ja uważam, że trzeba dobrze poszukać, by znaleźć psiego lekarza z pasją. Takiego, który pomimo zdybytego tytułu kontynuuje poszerzanie wiedzy. Medycyna to prężnie rozwijająca się nauka. Pomimo dobrych chęci łatwo jest wypaść z obiegu i poddać się rutynie.
_________________
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą- twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."
Rambo *2009- 2013 [']
 
 
Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 5607
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2013-11-08, 14:24   

Gośka i Cody napisał/a:
Nie można porównywać organizmu psa z organizmem człowieka. Choć w leczeniu psów stosuje się leki przeznaczone dla ludzi ( Euthyrox to ludzki lek, jest czy był psi ale jego cena jest/ była zawrotna). Najniższa dawka lewotyrosksyny dla psa to 10mcg na każdy kg m.c. dlatego, że jest inaczej metabolizowana przez organizm psa
Gośka, Cody i Drops


Gosiu, dziękuję za tę uwagę, masz rację, farmaceuta z weterynarzem nie powinien dyskutować o lekach dla zwierząt.

Oczywistą omyłkę w literkach, oczywiście prostuję, nie miligramy, a mikrogramy.
_________________
“The happiest people don’t have the best of everything, they just make the best of everything they have.”

Amcia z Rufiakiem
 
 
Grażyna i Bari 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 07 Sie 2013
Posty: 275
Skąd: Chybie
Wysłany: 2013-11-08, 16:23   

Trochę się powymądrzam, ale może uda mi się przybliżyć temat, zwłaszcza tym, którzy nie muszą się na tym znać. Otóż "po pierwsze primo" NIGDY nie leczy się kartki papieru z wynikami badań! ZAWSZE leczy się PACJENTA- czy to ludź, czy pies. Uczono mnie, że najważniejszy jest wywiad i badanie pacjenta, potem dopiero badania dodatkowe, które - choć niezbędne- są zawsze tylko badaniami uzupełniającymi. Po "drugie primo" leczenie tarczycy to sztuka sama w sobie. Możliwa huśtawka - to ogólnie znany fakt.
U psów oblicza się tzw. wskaźnik K. Ogólnie rzecz ujmując bierze się pod uwagę stosunek FT4 do poziomu cholesterolu i wg specjalnego wzoru oblicza się jego poziom. Normą jest wskaźnik powyżej 1. Stan między -1 a 1 to stan, kiedy podejrzewamy niedoczynność tarczycy, ale jeszcze jej NIE ROZPOZNAJEMY. Obserwujemy psa i jego objawy, wyciągamy wnioski i.... Dopiero wskaźnik niższy od -1 pozwala nam na rozpoznanie niedoczynności. To dopiero wraz z objawami daje podstawę do włączenia prawidłowego leczenia. A prawidłowo powinno się zaczynać od dawki 10 mcg np.Euthyroxu na 1kg wagi psa 2xdziennie. Każda mniejsza dawka na początku leczenia mija się z celem. Po miesiącu kontrolujemy FT4, poziom cholesterolu - obliczmy na nowo wskaźnik K i weryfikujemy dawkę leku, biorąc koniecznie pod uwagę aktualną wagę psa!!!
Mój Barutek ma wskaźnik -3,7, co przy jego ewidentnych objawach (mała aktywność, zwolniona akcja serca, problemy skórne i nie najbogatsza sierść) dało podstawy do włączenia leczenia. Teraz gościa obserwujemy, czekamy aż zacznie szaleć, porastać gęstą, długą sierścią, jego serducho przyspieszy i wtedy skontrolujemy krew i zweryfikujemy dawkę.
A póki co kibiculemy Gimliemu i ..... się wymądrzamy, ale to nie dla samego wymądrzania, a pk to, by pomóc. Po to tu przecież jesteśmy, a jak mówi Ciocia Amelka cytując muchy (a nam się bardzo spodobało) w kupie cieplej. I dodajemy - raźniej.
Pozdrawiam
E
_________________
"Znaleźć wrażliwych ludzi, którzy czują to co my, jest z pewnością największym szczęściem na ziemi". Carl Spitteler
 
 
Asterkowy Krzysztof 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 52
Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 2866
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-11-26, 11:26   

Gosiu co u Was ? :)
_________________
" per aspera ad astra"
Życie bez psa ,jest jak niebo bez słońca
 
 
Goska i Gimli 
DOM WARTY GOLDENA
Dołączyła: 30 Lip 2013
Posty: 18
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-12-05, 14:24   

Po badaniach krwi okazalo sie, ze wyniki minimalnie sie polepszyly lecz za malo na taka dawke jaka dostawal Gimli. Pani doktor zmienila lek na Euthyrox, podobno po tym leku powinno byc lepiej. Wiec znowu czekamy na badania, ktore wszystko wykaza.
 
 
Grażyna i Bari 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 07 Sie 2013
Posty: 275
Skąd: Chybie
Wysłany: 2013-12-05, 14:29   

A jaką dawkę Euthyroxu ma teraz Gimli i ile teraz waży?
_________________
"Znaleźć wrażliwych ludzi, którzy czują to co my, jest z pewnością największym szczęściem na ziemi". Carl Spitteler
 
 
Goska i Gimli 
DOM WARTY GOLDENA
Dołączyła: 30 Lip 2013
Posty: 18
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-12-06, 10:17   

Gimli wazy 30 kg, dostaje 2 razy po 2 tabletki. Jedna tabletka zawiera 150mg leku.
 
 
Grażyna i Bari 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 07 Sie 2013
Posty: 275
Skąd: Chybie
Wysłany: 2013-12-06, 11:54   

Czyli dostaje 2 x po 300mg, czyli o.k. Życzymy zdrówka, Barusiowi musieliśmy zwiększyć do 2 x po 400. Pozdrawiamy :lol:
_________________
"Znaleźć wrażliwych ludzi, którzy czują to co my, jest z pewnością największym szczęściem na ziemi". Carl Spitteler
 
 
Martyna i Boski 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 36
Dołączyła: 05 Sie 2012
Posty: 3154
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2014-10-09, 22:10   

Gimli ponownie zawitał w fundacji, obecnie zamieszkał w domu pani Marzeny w Jaworznie. Ma się bardzo dobrze, ciągle jest miziany i przytulany, a uśmiech nie schodzi mu z mordki, myślę, że trafił do psiego raju :rotfl: :rotfl: .

Czekamy na relacje z DT :)
_________________
Gdyby nie było zwierząt, życie nie miałoby sensu.

http://minek.flog.pl/wpis/5873939/byla-sobie-pilka Same szczęścia:)!!
 
 
 
M+M+Gimli = :) 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 34
Dołączyła: 09 Paź 2014
Posty: 18
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2014-10-12, 21:16   

Witam wszystkich!
W środę zawitał u nas nowy domownik, którego nie mogliśmy się już doczekać.
Na początku Gimli obniuchał każdy kąt, obojętnie przeszedł obok klatki ze szczurami, myślę, że do tej pory ich nie zauważa :D
Psina jest nadwyraz spokojna, co wszystkich dziwi, nie mam pojęcia czy mają na to wpływ leki które bierze czy po prostu ma taki charakter.
Jest to nasz pierwszy pies a co dopiero golden. Nauczyłam się podawać mu tabletki, już mnie to nie stresuje i zdaje się, że jego też. Jedynie z jedzeniem mamy mały problem, rano je dość niechętnie za to wieczorem pałaszuje aż mu się uszy trzęsą, ale rozmawiałam z Gosią (poprzednią właścicielką) i myślę, że to dlatego że dostaje jedzenie w innych godzinach niż był przyzwyczajony.
Na spacerach psiur chodzi bardzo grzecznie mamy zamiar kupić mu szelki i nową smycz, żeby się nie plątał i mógł trochę bardziej pohasać a nie trzymać się 2metry od nas.
Gimli od początku był baaaaaardzo przytuaśny, dostałam pouczenie żeby w pierwszym tygodniu się psu nie narzucać, ale on wyraźnie się tego domagał, a nam to jak najbardziej odpowiadało. Pies jest tak wygłaskany i wyprzytulany, że dziwne iż jeszcze ma sierść ;) mógłby być cały czas miziany i rzeczywiście byłby w raju.
Na początku mimo wszystko był bardzo smutny, niby merdał ogonem ale cały czas miał spuszczony łebek, teraz to się powoli zmienia, w końcu możemy popatrzeć w te śliczne oczka a ogonem merda już wzdłuż linii kręgosłupa, wcześniej to były tylko krótkie ruchy zaraz przy tyłku, takie nieśmiałe...
Pies nie szczeka, nie warczy a nawet nie chrapie ;) Mój Marcin powiedział, że jak usłyszy szczeknięcie to nagra to żeby mieć pamiątkę.
Martwi nas kilka rzeczy takich jak:
- jest naprawdę spokojny, czasem mam wrażenie, że ciągle jest smutny,
- okolice jego oczu są brązowe, jak je przetarliśmy wacikiem z wodą to nic to nie dało, wygląda jakby płakał, nie wiemy co to jest, będziemy musieli wypytać weterynarza,
- ranka na łokciu (czy jakkolwiek się to nazywa u psa) ma tam dużego strupa i co jakiś czas go drapie.
To chyba tyle a jutro zaczynamy kolejny wspólny tydzień i chyba zapomniałam dodać, że w sobotę na meczu, poznali go nasi znajomi, którzy definitywnie zakochali się w nim od pierwszego wejrzenia, a on był w 7 niebie bo każdy chciał go głaskać i do każdego po kolei podchodził nastawiając się i wsuwając łebek pod rękę, ewentualnie jak to nie zadziałało to podawał łapę. Ot sama słodycz ;)
 
 
Martyna i Boski 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 36
Dołączyła: 05 Sie 2012
Posty: 3154
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2014-10-13, 08:21   

Bardzo się cieszę, że Gimli jest teraz w centrum zainteresowania. Mam nadzieję, że psiak sie rozkręci jednak i tak wizyta u weterynarza będzie obowiązkowa. Trzymamy kciuki za nową rodzinkę Gimliego i złociaka :) !! I czekamy na zdjęcia z nowego domku :)
_________________
Gdyby nie było zwierząt, życie nie miałoby sensu.

http://minek.flog.pl/wpis/5873939/byla-sobie-pilka Same szczęścia:)!!
 
 
 
Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 5607
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2014-10-13, 10:11   

Witamy i czekamy na wspólne foty!
_________________
“The happiest people don’t have the best of everything, they just make the best of everything they have.”

Amcia z Rufiakiem
 
 
Barbara 


Wiek: 51
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 14536
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-10-13, 13:58   

Witamy :) no i dołączam się do próśb p fotki :)
 
 
M+M+Gimli = :) 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 34
Dołączyła: 09 Paź 2014
Posty: 18
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2014-10-13, 14:20   

Dziś obadam temat zdjęć, bo kilka już mam, tylko nieporadziłam sobie z wrzuceniem, ale dziś postaram się to nadrobic ;)
 
 
M+M+Gimli = :) 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 34
Dołączyła: 09 Paź 2014
Posty: 18
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2014-10-13, 21:13   

_________________
Marzena + Marcin + Gimli = :)
 
 
M+M+Gimli = :) 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 34
Dołączyła: 09 Paź 2014
Posty: 18
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2014-10-13, 21:16   

a tutaj się haha
_________________
Marzena + Marcin + Gimli = :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant