Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BADI - 199
Autor Wiadomość
Sylwia i Borys 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 44
Dołączyła: 13 Kwi 2013
Posty: 862
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-11, 19:15   

jak sobie chłopak poradził będąc sam w domu?
 
 
Joanna_i_Wojtek 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 29 Sie 2013
Posty: 300
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-11, 21:10   

Sylwia i Borys napisał/a:
jak sobie chłopak poradził będąc sam w domu?


Hmm... Z pojemnika na śmieci ekologiczne wygrzebał opakowanie po żółtym serze, który z resztą wczoraj strącił sobie z blatu i spałaszował :lol:

Oprócz tego jakimś cudem ze zlewu wyciągnął sobie patelnię, a szpatułka (wiecie, taka czarna z ikei) posłużyła jako gryzak.

Jak Wojtek wszedł do kuchni to pies nie wyglądał na zrozpaczonego, zamachał ogonem i zaczął się witać :mrgreen:

Przyszła karma! Dziękujemy pięknie :) Dziś zamówiłam szampon i parę innych gadżetów i za parę dni Badi zostanie zmokłą kurą
 
 
Sylwia i Borys 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 44
Dołączyła: 13 Kwi 2013
Posty: 862
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-11, 21:13   

zdolniacha z niego :) i to bez dwóch zdań :)
 
 
Iza Tutisowa 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 6963
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-09-11, 21:17   

Joanna_i_Wojtek napisał/a:
Hmm... Z pojemnika na śmieci ekologiczne wygrzebał opakowanie po żółtym serze, który z resztą wczoraj strącił sobie z blatu i spałaszował :lol:

Oprócz tego jakimś cudem ze zlewu wyciągnął sobie patelnię, a szpatułka (wiecie, taka czarna z ikei) posłużyła jako gryzak.
No to będziecie mieli ubaw po pachy czasami ;)
A tak poważnie to chyba dzisiaj jest dzień sprzyjający psikusom :mrgreen: Nasz Tutis dzisiaj poszedł po cichaczu do naszej sypialni i wylizał mi talerzyk na którym było rano ciasto. Ale okruszki stwierdził, też dobre...
Poza tym, jak mu się chyba nudziło w międzyczasie 22-godzinnej drzemki, zaczął nam obgryzać nogę od wiatraka :D
Także dzisiaj taki dzień ;)
_________________
Życie trzeba kochać, a nie zostawiać, bo ono nas nigdy nie zostawi...

Pozdrawiamy Iza, Piotrek i szalony Tutis :)
 
 
Joanna_i_Wojtek 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 29 Sie 2013
Posty: 300
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-11, 21:26   

Boski! Noga od wiatraka... w sumie czemu nie. A co do okruszków, to już tylko Wasza wina, pies po prostu przyucza do utrzymywania porządku :lol:

Przed chwilą doszło do spotkania I stopnia. Kot wychodził z kuchni a Badi chciał do kuchni wejść. Kot wyhamował 10 cm od nosa Badiego, fuknęła, a Badi... ( :serce: ) odwrócił się i odszedł tak, żeby ona mogła przebiec. Jest cudowny swoją elegancją i wszystkimi sygnałami uspokajającymi, które wysyła względem Wendzi.

I jestem 100% ręką, która głaszcze. Wystarczy, że powiem "Badi", a już jest przy mnie. Do Wojtka widać, że bardzo chce podejść, a jednocześnie widać, że jest w nim jakaś obawa. Przypuszczamy, że cokolwiek doświadczył, spotkało go to raczej ze strony mężczyzn. W stosunku do kobiet jest zdecydowanie bardziej otwarty, chętnie się za nimi ogląda, zwłaszcza jak niosą jakąś siatkę :lol:
 
 
Iza Tutisowa 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 6963
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-09-11, 21:37   

Joanna_i_Wojtek napisał/a:
A co do okruszków, to już tylko Wasza wina, pies po prostu przyucza do utrzymywania porządku :lol:
Do dzisiaj tego nie robił, ale fakt moje lenistwo ;)
_________________
Życie trzeba kochać, a nie zostawiać, bo ono nas nigdy nie zostawi...

Pozdrawiamy Iza, Piotrek i szalony Tutis :)
 
 
Joanna_i_Wojtek 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 29 Sie 2013
Posty: 300
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-12, 00:26   

Jestem Badi. Pewnie myślicie, że jestem tchórzem, co się boi chodzić po schodach... o nie! Na wieczorny spacer wyszedłem w tempie przyspieszonym, wróciłem też bez kłopotów, pańcia jedynie musiała przytrzymać drzwi od klatki. Taki jestem dzielny pies!

Po spacerze były pieszczotki :serce:

 
 
Kamila i Oskar 
WARTA GOLDENA

Wiek: 45
Dołączyła: 19 Maj 2011
Posty: 7072
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2013-09-12, 07:53   

Badi "dzielny psie "gratulację :mrgreen:
_________________
Kamila i Oskar
India 2003-2012[*]
 
 
 
Ola i Habs 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1666
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-09-12, 18:27   

Uuuuu... Badi, szacun :)
_________________
"A Ty w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz, jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej.
I w ogień skoczyłbyś za mną, choć jestem tylko człowiekiem...".
 
 
Joanna_i_Wojtek 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 29 Sie 2013
Posty: 300
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-13, 12:25   

Zgłaszamy, że Badi chodzi po schodach! Jedynie do klatki wchodzi z lekką obawą, ale winne są podwójne drzwi, które trochę go onieśmielają. Siada jak widzi smycz i bez problemu wychodzi z domu. Jak już wybiegnie z klatki, to merda ogonem, że aż strach i prawie podskakuje z radości :)

Dziś rano poszliśmy na spacer, zaszliśmy też na Bazar. Badi został z Wojtkiem przed sklepem, zakumplował się z małym Beaglem. Większa ilość ludzi na bazarze na początku trochę go onieśmieliła, ale szybko się uspokoił i trzymał się blisko nogi Wojtka.

Na spacerze zmieniliśmy krótką smycz na fleksi, z której Badi czasami korzysta, ale raczej chodzi przy nodze, co jakiś czas trącając pyszczkiem dłoń żeby go pogłaskać.

Z psami się obwąchuje, ale najczęściej daje się obwąchać po czym kieruje się... w stronę człowieka. Niespecjalnie kocha chodzić po trawie, zdecydowanie preferuje chodnik, ot taki pies, co chciałby być człowiekiem :lol:

Dostał zabawki - sznur do gryzienia, piłkę i gumową kość masującą zęby, ale jakoś go to wszystko mało interesuje.

Postanowiliśmy go też wyczesać - Badi to uwielbia. Wyłożył się i miał tak błogą minę podczas czesania, że aż byłam w szoku. W nagrodę za cierpliwość (wyczesaliśmy drugiego Badiego) dostał kość i właśnie ją obrabia.

Jednym słowem: :serce:
 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24669
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2013-09-13, 12:32   

Zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia. :-D
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Joanna_i_Wojtek 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 29 Sie 2013
Posty: 300
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-13, 12:36   

Wojtek robił dzisiaj i wczoraj, jak trochę mu się poprawi stan zdrowia bo kicha i prycha to będziemy wrzucać :D

a póki co w moim telefonie znalazłam takie:

 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24669
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2013-09-13, 12:51   

No i pięknie. :-D

Łączę się z Wojtkiem w bólu, bo sama mam zatkany noc i kaszlę i w ogóle mam już dosyć tego przeziębienia. :evil:
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Kamila i Oskar 
WARTA GOLDENA

Wiek: 45
Dołączyła: 19 Maj 2011
Posty: 7072
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2013-09-13, 14:46   

Poczekajcie , jescze trochę i zacznie się bawić zabawkami i biegać po trawie - tylko może trzeba mu to pokazać, zachęcić do zabawy ?
Braliście sznur lub piłke też na spacer, na jakąś spokojną łączke, lub do parku ...:)
_________________
Kamila i Oskar
India 2003-2012[*]
 
 
 
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-09-13, 18:10   

Jak on się zmienił jak ma normalną postawę..cudny psiak :) to że jet piękny to wiem bo miałam okazję go poznać.. tylko warunki schroniskowe nie sprzyjały pokazowi całej okazałości :)
z zabawkami tez się chłopak ogarnie.. to są pierwsze dni.. on na razie ogarnia dom, smycz, kota i Was :)
_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
Ola i Habs 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1666
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-09-13, 18:43   

Badi, wyprzystojniałeś i to bardzo :)
_________________
"A Ty w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz, jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej.
I w ogień skoczyłbyś za mną, choć jestem tylko człowiekiem...".
 
 
Joanna_i_Wojtek 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 29 Sie 2013
Posty: 300
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-14, 11:18   

Melduję nowości:

Badi biega przy nodze i wyraźnie sprawia mu to przyjemność. Ktoś musiał go tego uczyć, bo biegnie w równym tempie z człowiekiem, co jakiś czas spoglądając na mnie albo Wojtka. Wczoraj podczas wieczornego spaceru sam zaczął mnie nakłaniać do lekkiego truchtu, odchodził ode mnie lekko na smyczy, merdał ogonem i spoglądał zachęcająco. Zaczął też niuchać okoliczne krzaczki.
Nie boi się odkurzacza, dziś rano postanowiłam w końcu pozbyć się kilogramów kocio-psiej sierści z mieszkania i Badi kompletnie nic sobie z tego nie robił.
Nie żebra przy stole, leży u siebie na legowisku w trakcie naszego posiłku.

Opanował komendę "siad". Wojtka słucha także w zakresie komendy "na miejsce", ze mną jest nieco gorzej.

Jest super przytulaśny. Jak któreś z nas wychodzi to trochę piszczy pod drzwiami i zaczyna piszczeć (ale tak radośnie), jak słyszy piknięcie domofonu. Wczoraj jak wychodziłam na chwilę do sklepu, to chciał się zabrać ze mną (wyobrażacie sobie? Jeszcze parę dni temu trudno było go zachęcić by przeszedł przez próg!), a jak wróciłam, to prawie urwało mu ogon z radości.

Chłopak ewidentnie się otwiera, czekamy z niecierpliwością co jeszcze nam pokaże. Póki co nauczył nas dbania o porządek. Zmywarka nie może być otwarta, bo Badi zawsze znajdzie tam np. łyżkę po masełku.

Zaraz idziemy na długi spacer, przy okazji może zahaczymy o weterynarza :)
 
 
Joanna_i_Wojtek 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 29 Sie 2013
Posty: 300
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-14, 12:42   

Kochani, parę słów o Badim (i zdjęcia) u nas na blogu:

http://www.dziarskapara.pl/2013/09/mamy-psa.html

Zapraszamy do lektury!
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2013-09-14, 12:53   

Pięknie opisane, aż się wzruszyłam :)

ps, bardzo ciekawy blog :)
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Sylwia i Borys 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 44
Dołączyła: 13 Kwi 2013
Posty: 862
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-14, 13:49   

Asia, lejesz miód na moje serce takimi tekstami :brawo:
 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24669
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2013-09-14, 13:59   

Słuchajcie, a może pojedziecie z nami pomóc schronisku w Korabiewicach 5 października? My się tam wybieramy jako Warta Goldena.
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Iza Tutisowa 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 6963
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-09-14, 15:11   

Bardzo fajnie opisąłaś na blogu i widać, że z Badim bardzo wam dobrze!! To jest piękne :D
_________________
Życie trzeba kochać, a nie zostawiać, bo ono nas nigdy nie zostawi...

Pozdrawiamy Iza, Piotrek i szalony Tutis :)
 
 
Joanna_i_Wojtek 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 29 Sie 2013
Posty: 300
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-14, 15:43   

Dziękujemy Wam bardzo za ciepłe słowa :) Może akurat kilka-kilkanaście osób zaglądnie, polubi, powie i może jakiś złociak szybciej znajdzie dzięki temu dom.

Warna - bardzo byśmy chcieli się wybrać, ale niestety 5 października będę tkwiła na uczelni, bo zaczyna się rok akademicki, ale następnym razem będziemy chcieli do Was dołączyć, bo uwielbiamy Korabiewice i to, jak wielu ludzi pomaga tam zupełnie bezinteresownie. Pisaliśmy też z resztą o tym u siebie na blogu jeszcze w zeszłym roku :)

Uwaga - wieści o Badim:
Byliśmy u weterynarza. Do gabinetu wchodził trzy razy, ale w końcu wszedł. Podszedł do pani weterynarz, dał się pomiziać, po czym zaczęły się oględziny. Oczy są w porządku, łapki w porządku, stan ogólny też w porządku. Badi waży 30kg i zdaniem pani weterynarz ta waga jest w sam raz, bo mu elegancko widać wcięcie w talii. Sprawia wrażenie zdrowego psa, zobaczymy jeszcze co pokażą wyniki badań krwi. Nabyliśmy też kropelki przeciw kleszczom, bo w książeczce nie było nic wpisane na temat takiego zabezpieczenia.

Pobraliśmy krew do badań - Badi nawet nie próbował szarpnąć łapką, położył pyszczulek na Wojtku i dzielnie zniósł oględziny. Wyniki będziemy mieli jutro. Dzielnie zniósł też wsadzanie termometru w pupkę, zaglądanie i czyszczenie uszu, a nawet czyszczenie gruczołów okołoodbytowych. To bardzo wdzięczny piesur.

Wracaliśmy na piechotę, próbowaliśmy wsiąść do autobusu, tak testowo, ale chłopak nie chciał więc odpuściliśmy to na inną okazję.

Zaczyna reagować na komendę "zostań". To niesamowite, bo robimy to w formie zabawy, nie chcemy go stresować szkoleniem, ale ewidentnie sprawia mu to frajdę.
Zastanawiamy się nad zmianą obroży na szelki, żeby chłopak miał nieco większy komfort, z tym musimy poczekać jednak, bo finanse nie te w tym miesiącu, ale na smyczy też świetnie dajemy sobie radę. Do klatki wchodzi już praktycznie bez zastanowienia. Zabawny jest, bo jak zbliżamy się do klatki, to Badi przyspiesza, jakby chciał to jak najszybciej mieć za sobą :-D

Teraz odpoczywa, kocurka też śpi, Wojtek pojechał malować, a ja obserwuję zwierzyniec i zaraz idę gotować ;)
 
 
Kamila i Oskar 
WARTA GOLDENA

Wiek: 45
Dołączyła: 19 Maj 2011
Posty: 7072
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2013-09-14, 19:25   

Fajnie ,że wizytę już macie za sobą i odbyła się bez większego stresu :)
i 30 kg - a na zdjęciach taki chudziutki się wydaje...
Z autobusem to najpierw najlepiej spróbować kiedy stoi gdzieś na zajezdni czy innym poboczu z wyłączonym silnikiem i pusty, bo tak to warkoli silnik, są ludzie i cała masa rożnych zapachów co wszystko razem potrafi mocno przerazić.

a bloga macie super :-D
_________________
Kamila i Oskar
India 2003-2012[*]
 
 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24669
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2013-09-14, 20:19   

Tak, blog super. Podziwiam za wszystkie Wasze pasje. I za Twoją czapkę, Joanno. :-D
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant