Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BADI - 199
Autor Wiadomość
Kamila i Oskar 
WARTA GOLDENA

Wiek: 45
Dołączyła: 19 Maj 2011
Posty: 7072
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2013-09-07, 12:26   BADI - 199

Dziś pod opiekę fundacji trafił ze schroniska 2 letni Badi.
Chłopak jest na razie bardzo wystraszony ale i bardzo łagodny.
Więcej o nim napisze nam już Sylwia, która razem z Boryskiem zajmie się kilka dni psiakiem zanim trafi do docelowego DT. :)



POST ROZLICZENIOWY

Wpłaty na konto:

Darowizny rzeczowe

Wydatki:
125,52 zł karma
150 zł leczenie i badania
_________________
Kamila i Oskar
India 2003-2012[*]
 
 
 
Iza Tutisowa 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 6963
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-09-07, 14:40   

Witamy kolejnego przystojniaka :)

Bardzo fajny i ładny psiak :)
_________________
Życie trzeba kochać, a nie zostawiać, bo ono nas nigdy nie zostawi...

Pozdrawiamy Iza, Piotrek i szalony Tutis :)
 
 
Joanna_i_Wojtek 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 29 Sie 2013
Posty: 300
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-07, 14:47   

Czekamy na wieści od Sylwii :)
 
 
Sylwia i Borys 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 44
Dołączyła: 13 Kwi 2013
Posty: 862
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-07, 16:20   

już spieszę z opowieścią :)
dojechaliśmy cało i zdrowo do domu a Badi to kochany mocno zalękniony pieso, który mimo tego co go spotkało bardzo łasi się do człowieka na głaskanko i mizianko :)
Pieso bardzo ładnie jeździ autem, większość czasu sobie leżał ale czasami sobie siadał i patrzył na nas i na to co na zewnątrz :)
jest bardzo ale to bardzo łagodnym stworzeniem i ma przepiękne oczy.
Troszkę z niego chudzina ale kwestia czasu aby go troszkę podtuczyć i będzie najładniejszy na osiedlu ;)
a teraz to na co wszyscy czekają.
Zdjęcia :D

 
 
Sylwia i Borys 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 44
Dołączyła: 13 Kwi 2013
Posty: 862
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-07, 16:21   

a no i ma przepiękne bielusieńkie zębole, normalnie aż mu zazdroszczę tego jak one są białe ;)
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2013-09-07, 16:22   

Super psiak :) Sylwia a jak kontakty z psami? Jest ok?
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Iza Tutisowa 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 6963
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-09-07, 16:22   

Śliczna psiuna :) wymiziaj go ode mnie Sylwia :D
_________________
Życie trzeba kochać, a nie zostawiać, bo ono nas nigdy nie zostawi...

Pozdrawiamy Iza, Piotrek i szalony Tutis :)
 
 
Asterkowy Krzysztof 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 52
Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 2866
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-09-07, 16:31   

Witamy Badiego ,Sylwia rodzinka Ci się tymczasowo powiększa :)
_________________
" per aspera ad astra"
Życie bez psa ,jest jak niebo bez słońca
 
 
Sylwia i Borys 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 44
Dołączyła: 13 Kwi 2013
Posty: 862
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-07, 16:34   

Badi zapoznał się z Bonusem i Borysem ito bardzo ładnie i naturalnie to wszystko się odbyło. Obwąchały się troszkę, zapoznały i tyle na dzisiaj.
Spacer niestety nie wchodził w grę ze wszystkimi psami w celu lepszego poznania się bo Badi jeszcze nie przyzwyczajony jest do chodzenia na smyczy i nie o to chodzi że ciągnie tylko się kładzie na plecki i trzeba go zachęcać do ruszenia się.
Ale jak już się ruszy to całkiem nieźle mu to idzie. A no i Badi sam podszedł do moich chłopaków jak byliśmy na podwórku :D
na chwilę obecną jest w osobnym pokoiku gdzie ma ciszę i spokój, który teraz tak bardzo jest mu potrzebny.
 
 
Sylwia i Borys 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 44
Dołączyła: 13 Kwi 2013
Posty: 862
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-07, 16:49   

Asterkowy Krzysztof napisał/a:
Witamy Badiego ,Sylwia rodzinka Ci się tymczasowo powiększa :)

tak, tak, chwilowo mam trzy psy, świnkę morską i mojego M ;) zbyt dużo testosteronu jak na jeden dom ;)
 
 
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-09-07, 19:22   

Super.. fakt jest piękny i ma cudne oczyska.. pomimo tego ze widziałam go jakiś czas temu utkwił mi w pamięci :)
Badulcu.. wyluzuj bo chodzenia na smyczy wcale nie jest takie straszne.. ona cię doprowadzi do fajnego parku i tam będziesz niebawem hasał :)
Sylwia.. a powiedz mi.. macie linkę lub flexi? chodzi mi o to żeby spróbować czy chłopak nie będzie szedł za wami?
_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
Sylwia i Borys 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 44
Dołączyła: 13 Kwi 2013
Posty: 862
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-07, 21:42   

jesteśmy po wieczornym spacerze i widać że chłopak się stara.
Moje chłopaki pokazały Badiemu że nie taka smycz straszna jak mu się wydaje.
Trzeba było młodemu pomóc wyjść z domu ale potem to już jak zobaczył ziomków to szedł już chętniej. Spacer w jego wykonaniu to nadal styl czołgający się, ale już ten spacer poszedł o niebo lepiej niż wcześniejszy.
Borys pokazał nowemu koledze co się robi na spacerze, i nasz gość dzielnie wszystko po nim powtarzał, czyli sikanie było i kupa też :) dzielny dzieciak :D
Bonusiasty i Borysiasty ładnie obchodzą się z Badim. Nawet w domu jak wchodzę do niego do pokoju to Bonus spokojnie wejdzie ze mną i się przywita, po czym na moją komendę wychodzi i zostawia gościa w spokoju. To samo robi Borys.
Moi panowie, widzą że chłopaczyna jest dość mocno przerażony, więc obchodzą się z nim jak z jajeczkiem, delikatnie ale z klasą :)

Widać, że pieso chce zaufać człowiekowi, ale ktoś musiał go mocno skrzywdzić, bo co i rusz na początku naszego poznania posikiwał pod siebie - teraz po kilku godzinach miało to miejsce tylko raz, a było to wtedy kiedy zakładałam mu obrożę. Na spacerze cały czas oglądał się gdzie idę i starał się trzymać blisko, niestety jak tylko były jakieś krzaki czy zarośla, próbował się od razu w nie chować. Muszę powiedzieć że gdyby nie smycz i wiedza że na jej końcu jest strachajło to tak doskonale opanował kamuflaż że nawet bym nie wiedziała że się ktoś kryje w krzakach ;)
Apetyt ma i to taki że karmę musiałam mu podzielić na kilka porcji bo je bardzo łapczywie, ale to akurat nie dziwne bo koleś jest strasznie wychudzony.

Jest naprawdę łagodnym przyjaznym i pragnącym bliskości stworzonkiem.
Bardzo szybko się uczy i będzie on najwierniejszym przyjacielem, osób które dadzą mu ciepły kąt i michę żarcia :D

Ewa i Cindy napisał/a:
macie linkę lub flexi? chodzi mi o to żeby spróbować czy chłopak nie będzie szedł za wami?

próbowałam różnych sposobów - wydłużyłam flexi na 5 metrów i sobie poszłam, niestety mimo tego że byłam na jej końcu z chłopakami dobre 30 minut, nie ruszył się na jotę :/ ale jak zmieniłam na krótszą smycz tak by był bliziutko to od razu poczuł się odważniejszy i szedł trzymając się blisko nogi.
Widać że potrzebuje bliskości człowieka, ale jeszcze nie jest przekonany czy można mu ufać i czy aby na pewno on mu krzywdy nie zrobi.

W każdym razie jest to bardzo pojęty pies, i szybko łapie o co chodzi. Wyszkolić go nie będzie dużym problemem, największym będzie zbudować zaufanie, ale to też widać po nim że jest jak najbardziej osiągalne.

A tu fotki - przepraszam za jakość, niestety robione telefonem.
tutaj widać wszystkich moich chłopaków :D


a tutaj, Badi sobie siusia po tym jak pokazał mu Borys że tutaj wolno to robić ;)


o a tak idę na smyczy :mrgreen:
 
 
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-09-07, 23:00   

oby tak dalej.. ale coś mi się wydaję ze jutro zobaczycie już zupełnie innego chłopczyka :) w nocy odpocznie porządnie i wstanie z nową energią na życie :)
_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
Ola i Habs 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1666
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-09-08, 01:07   

Ale z niego chudzina. Sylwia trzymam kciuki za to żeby chłopak się szybko uspokoił i wyluzował :)
_________________
"A Ty w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz, jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej.
I w ogień skoczyłbyś za mną, choć jestem tylko człowiekiem...".
 
 
Ola, Mariusz i Lea 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 19 Cze 2013
Posty: 354
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2013-09-08, 09:36   

Piękności ,teraz będzie już tylko dobrze :)

Ola
_________________
pozdrawiamy Ola, Mariusz
Lea [*]
 
 
Sylwia i Borys 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 44
Dołączyła: 13 Kwi 2013
Posty: 862
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-08, 09:38   

trzymanie kciuków pomogło i Ewa miałaś rację ;)
chłopak rano jak weszłam do pokoju to nie siedział w najodleglejszym kącie tylko siedział przy drzwiach i się patrzył, a jak podeszłam to z radości machał ogonkiem :D
wyjście na spacer, trwało dzisiaj 4 razy krócej niż wczoraj :radocha:
opory są znacznie mniejsze, a jeszcze jak widzi moich chłopaków to już w ogóle nie ma już takiego stracha. dzisiaj tylko dwa razy się położył na spacerze i nie chciał iść, ale już jak załapał że to fajne to szedł równo ze wszystkimi.
Dzisiejsza postawa była już dużo bardziej wyprostowana podczas przechadzki.
I co najważniejsze, chłopak w mig łapie wszystko i bardzo szybko się uczy, i to naprawdę szybko. Trzy razy chłopaki moje mu pokazały co oznacza komenda siad i Badi załapał, zrozumiał że nie dostanie smaczka póki nie usiądzie
:] i nie to że chciałam tresować chłopaka, co to to nie, bo nie chciałam go stresować, po prostu kazałam moim B i B usiąść bo musiałam poczekać aż M wróci, a ta nówka jak popatrzyła że za siad są smaczki to i on usiadł.
I jak on się łasi i prosi o głaski!!! coś niesamowitego. jak się siedzi na podłodze to podchodzi, wkłada łepetynkę pod rękę i ją podrzuca co bym go głaskała :D
A no i najważniejsze, przechodziliśmy dzisiaj obok domków gdzie na ogródkach mieszkają psy i oczywiście co poniektóre podbiegały do ogrodzenia co by na nas naszczekać i wiecie, że Badi w ogóle nie zwracał na nich uwagi. Żadnej. Poprostu przechodził obok ogrodzenia, taki to łagodny pieso :radocha:

No to tyle, teraz zdjęcia.
Aniołki o wschodzie słońca :D
 
 
Ewelina, Kajen i Zola 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 2272
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2013-09-08, 10:06   

Strasznie się cieszę, że znalazł się dla Badiego dt, wspaniały psiak! To cudowne uczucie patrzeć jak wszystkiego się uczy, zazdroszczę Ci Sylwia takiego towarzystwa! A ostatnie zdjęcie :serce:
 
 
Asterkowy Krzysztof 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 52
Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 2866
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-09-08, 11:38   

Super opis ,super psiaków Sylwia Ty i twoje chłopaki napewno szybko nauczycie Badiego że życie z człowiekami może być super fajne i wszystkie strachy odejdą w zapomnienie :)
_________________
" per aspera ad astra"
Życie bez psa ,jest jak niebo bez słońca
 
 
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-09-08, 18:00   

Sylwia.. jakiegokolwiek wycofanego pasiaka miałam w domku zasada była ta sama.. z dnia na dzień diametralna zmiana.. on i tak wam jeszcze nie ufa ale kupuje zachowanie B&B i do przodu.. to jest właśnie najfajniejsze.. te pierwsze dni jak nowy piesio luzuje odkrywa uroki życia :)
Piękne fotki..
_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
Joanna_i_Wojtek 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 29 Sie 2013
Posty: 300
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-09, 22:55   

Badi wieczorową porą :)

Sylwia przyjechała z Michałem, zadzwoniła po nas, bo Badi był odrobinę stremowany, więc wyszliśmy przed blok. Od razu się rozpłynęliśmy :) Badi jest pięknym goldeniastym goldenem. Ma piękne oczęta okraszone rudymi rzęsami. Jest przyjacielsko nastawiony do całego świata.
Fan-ta-sty-cznie chodzi na smyczy. Rzadko przechodzi z jednej strony na drugą, cały czas idzie blisko nogi, coś mi się wydaje, że to idealny towarzysz do biegania.

Widać, że ma pełno energii w sobie, jest łasy na mizianie i smaczki. Sylwia miała torbę pełną łakoci, my też się przygotowaliśmy, choć ciasteczek jeszcze (!) nie upiekliśmy.

Trochę nam zeszło przy wchodzeniu do domu. Wszystkie progi stanowią dla Badiego nie lada wyzwanie, ale jesteśmy pewni, że cierpliwość rozwiąże ten problem. My jesteśmy gotowi poświęcić na to czas, Badi musi się otworzyć.

Po wyjściu Sylwii i Michała Badi chodził za nami krok w krok, a potem zmęczony po dniu pełnym wrażeń padł... na środku pokoju. Co tam legowisko, co tam inne miejsca, piesur leży na środku salonu :)

kot na szczęście nie zaatakował, nie odmówił spożywania pokarmu, teraz jak już Badi zasnął to ewidentnie się ożywiła i... piła wodę z jego miski. Zwierzyniec ma zatem wspólną miskę z wodą, na szczęście miska 3litrowa więc jedno i drugie może skorzystać z wodopoju. Ponieważ Badi śpi kot też wykorzystuje to na przyjrzenie mu się z bliska. Ale jeszcze nie było okazji do wspólnego zdjęcia.

Wieczór pełen wrażeń, nie ciągniemy już Badiego dziś na spacer, bo śpi. Jutro z rana będzie spacerek. Zdjęcie na razie jedno, za to z nochalkiem w kształcie serduszka.

Dziękujemy Wam wszystkim za pomoc, obdarzenie zaufaniem i powierzenie Badiego pod opiekę. Mam wielką nadzieję, że nie zawiedziemy oczekiwań :)

 
 
Sylwia i Borys 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 44
Dołączyła: 13 Kwi 2013
Posty: 862
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-09, 22:58   

Już tęsknie, a to były tylko 3 dni, ale za to z jakim piesem :)
 
 
Iza Tutisowa 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 6963
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-09-09, 23:00   

Bardzo fajnie, że Badi tak was przywitał :) Kolejny szczęśliwy goldziak :-)

Joanna_i_Wojtek napisał/a:
z nochalkiem w kształcie serduszka
Niesamowite :)
_________________
Życie trzeba kochać, a nie zostawiać, bo ono nas nigdy nie zostawi...

Pozdrawiamy Iza, Piotrek i szalony Tutis :)
 
 
Ola i Habs 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1666
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-09-09, 23:01   

Joanna_i_Wojtek napisał/a:
Sylwia miała torbę pełną łakoci, my też się przygotowaliśmy, choć ciasteczek jeszcze (!) nie upiekliśmy.


No ja mam nadzieję, że któryś z przepisów z forum wypróbujecie ;)

A nochal na zdjęciu rzeczywiście ma kształt serduszka. Trzymam kciuki za Was i Badiego :)
_________________
"A Ty w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz, jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej.
I w ogień skoczyłbyś za mną, choć jestem tylko człowiekiem...".
 
 
Joanna_i_Wojtek 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 29 Sie 2013
Posty: 300
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-09, 23:05   

A i jeszcze jedno: przyzwyczajeni byliśmy do kota, który ma jedzenie w misce cały czas. Więc miska została w kuchni. Siedzimy sobie z Sylwią i Michałem, rozmawiamy, śmichy chichy aż tu nagle doszło nas szuranie z kuchni.

Tak, Badi postanowił skorzystać z kociej karmy :)

p.s. fantastycznie reaguje na "pszszt" jako "nie wolno".
 
 
Joanna_i_Wojtek 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 29 Sie 2013
Posty: 300
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-10, 00:19   

Update: wyszliśmy na spacer, bo Badi żłopał jak smok wawelski po owieczce. Przez próg mieszkania wyszedł i niestety się zablokował. Nie pomogły smaczki, co w sumie nas nie dziwi, bo przecież wtrząchnął kocią karmę i sporo smaczków. Więc go znieśliśmy. Odrobinę się przy tym zsiusiał. Wysikał się porządnie na spacerze, udało nam się wbiec do klatki, ale stanęliśmy na parterze. Nie pomogła nawet parówka, która zwykle działa na psy jak naroktyk. Po jakichś 40 minutach skończyło się wniesieniem. Dobrze, że mieszkamy na pierwszym piętrze.

Widać po Badim, że chce wejść, podnosi przednie łapy, ale pupulka jak zaklęta zostaje na dole. Wojtek rozciągnął go na dobre sześć schodów. Wyglądał jak goldeni szaszłyk. Trzymajmy kciuki, że chłopak nabierze odwagi.

Może macie jakieś porady co robić? Bo my mamy niewielkie doświadczenie w tym zakresie :/ i nie chcielibyśmy mu jeszcze zaszkodzić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant