Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
MAKSIO - 229
Autor Wiadomość
EWA INGA 
DOM WARTY GOLDENA
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 6258
Skąd: Gdynia/Rumia
Wysłany: 2013-12-29, 17:33   MAKSIO - 229

Wczoraj pod opiekę fundacji trafił 12-letni Maksio, kompan Jackiego.
Niestety pomimo usilnych starań nie udało się nam znaleźć domku, aby psiaki były razem. Maksiu trafił do Pani Urszuli z Dziemiany. Pani Urszula z pewnością napisze więcej o przesłodkim Maksiu :)

_________________
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - Louis Sabin

Pozdrawiam Ewa ,Inga i Abi
Sonia[*]
 
 
goldenek2 


Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 1828
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-29, 18:08   

Pani Urszulo .... wielki szacunek za danie domu starszemu psiakowi. Stare serce kocha najgoręcej.... przekona się Pani :-)
_________________
Pozdrawiam. Beata.
 
 
 
Iza Tutisowa 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 6963
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-12-29, 19:15   

Witamy "czarnego goldena" :mrgreen: Czekamy na pierwsze relacje :)
_________________
Życie trzeba kochać, a nie zostawiać, bo ono nas nigdy nie zostawi...

Pozdrawiamy Iza, Piotrek i szalony Tutis :)
 
 
Beata i Mała Mi 
WARTA GOLDENA

Dołączyła: 08 Paź 2013
Posty: 342
Skąd: Dziemiany
Wysłany: 2013-12-29, 20:44   

Witamy. Maksio zamieszkał u mojej mamy, jednak z powodów technicznych to przede wszystkim ja będę zamieszczać informacje o psiaczku. I tak: Maksio jest pieskiem bardzo spokojnym i grzecznym, większość czasu spędza odpoczywając w pobliżu mamy. Sygnalizuje chęć wyjścia na spacer. Na spacerze troszeczkę ciągnie na smyczy. Oczywiście uwielbia mizianie :-) . Inne zwierzęta nie stanowią dla niego problemu. Nie przeszkadzają mu koty, ładnie przywitał się z naszą Milusią. Na jej widok od razu sprawiał wrażenie młodszego ;-) . Podczas spacerów można zauważyć, że tylne łapki są słabsze. Dlatego też jego spacery są krótsze i spokojne. Mamy tez wrażenie, że może mieć słabszy słuch- no, ale w jego wieku to już zrozumiałe. Ze względu na stawy dobrze byłoby gdyby zgubił troszkę wagi, co może nie być łatwe, bo jest łakomczuszkiem. A poza tym moja mama opowiada o nim same dobre rzeczy, więc jest wyjątkowym "czarnym goldenkiem" :-D

_________________
Pozdrawiam
Beata, Chanel i Mała Mi
 
 
Beata i Mała Mi 
WARTA GOLDENA

Dołączyła: 08 Paź 2013
Posty: 342
Skąd: Dziemiany
Wysłany: 2013-12-29, 20:45   

Zapomniałam dodać, że ma wyjątkowo śliczne oczka :-) .
_________________
Pozdrawiam
Beata, Chanel i Mała Mi
 
 
EWA INGA 
DOM WARTY GOLDENA
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 6258
Skąd: Gdynia/Rumia
Wysłany: 2013-12-29, 20:50   

Pani Beatko, bardzo dziękujemy za pierwsze relacje, i bardzo się cieszymy że Maksiu jest taki grzeczny :)
_________________
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - Louis Sabin

Pozdrawiam Ewa ,Inga i Abi
Sonia[*]
 
 
Ewelina, Kajen i Zola 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 2272
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2013-12-29, 21:02   

Może z twarzy nietypowy retriever, ale charakter iście goldeni :) Bardzo dziękuję Pani Urszulo za przyjęcie Maksia, jak widzę on też stara się podziękować jak umie najlepiej za uratowanie przed schroniskiem :) To dla mnie wyjątkowy psiak i będę z zapartym tchem śledzić Wasze losy.
 
 
goldenek2 


Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 1828
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-29, 21:11   

Ewelina i Kajka napisał/a:
To dla mnie wyjątkowy psiak i będę z zapartym tchem śledzić Wasze losy.


Mogę się tylko pod tym podpisać, bo los starszych psiaków jest mi szczególnie bliski.
_________________
Pozdrawiam. Beata.
 
 
 
Ola i Habs 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1666
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-12-29, 21:19   

Ja również bardzo się cieszę, że udało się uratować Maksia przed schroniskiem. Cieszę się, że możemy czytać o nim w samych superlatywach :)
_________________
"A Ty w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz, jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej.
I w ogień skoczyłbyś za mną, choć jestem tylko człowiekiem...".
 
 
Grażyna i Bari 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 07 Sie 2013
Posty: 275
Skąd: Chybie
Wysłany: 2013-12-29, 21:38   

Serdeczne pozdrowienia Pani Urszulo i wyrazy wielkiego uznania. Jak to dobrze, że są jeszcze takie Panie Urszule... Maksiu na pewno będzie szczęśliwym, kochanym staruszkiem :lol:
_________________
"Znaleźć wrażliwych ludzi, którzy czują to co my, jest z pewnością największym szczęściem na ziemi". Carl Spitteler
 
 
Beata i Mała Mi 
WARTA GOLDENA

Dołączyła: 08 Paź 2013
Posty: 342
Skąd: Dziemiany
Wysłany: 2013-12-30, 10:12   

Dzięki za miłe słowa, ale także Wam należą się słowa uznania. Swoim zaangażowaniem w znalezienie domu dla Maksia udowadniacie, że los wszystkich zwierząt jest dla Was ważny :) .
Maksio kolejną noc spokojnie przespał przy łóżku mojej mamy. Rano krótki spacerek, a później mizianko :)

Zapomniałabym - Beata jestem :)
_________________
Pozdrawiam
Beata, Chanel i Mała Mi
 
 
Martyna i Boski 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 05 Sie 2012
Posty: 3154
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2013-12-30, 12:14   

A ja wczoraj miałam przyjemność rozmawiać z panią Urszulą, ale wiem, że jej rodzina jest równie niesamowita. Po prostu Maksiu miał ogromne szczęście, że trafił w takie dobre ręce!!

Maksiu kochany, daj znać co u Ciebie :rotfl: chociaż ja wiem, że wszystko w najlepszym porządeczku, apetyt wielki i chęć obdarowywania wszystkich radością również :) !
_________________
Gdyby nie było zwierząt, życie nie miałoby sensu.

http://minek.flog.pl/wpis/5873939/byla-sobie-pilka Same szczęścia:)!!
 
 
 
Martyna i Boski 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 05 Sie 2012
Posty: 3154
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2013-12-30, 12:21   

Przy okazji... mam prośbę, proszę nam na forum opisać problemy z chodzeniem Maksia, jak to dokładnie wygląda, po jakim czasie/wysiłku Maksiu już nie daje rady, bo nie ukrywam, że bardzo mnie to martwi.
_________________
Gdyby nie było zwierząt, życie nie miałoby sensu.

http://minek.flog.pl/wpis/5873939/byla-sobie-pilka Same szczęścia:)!!
 
 
 
Beata i Mała Mi 
WARTA GOLDENA

Dołączyła: 08 Paź 2013
Posty: 342
Skąd: Dziemiany
Wysłany: 2013-12-30, 17:55   

Podczas spaceru nie podnosi tylnych łapek dostatecznie wysoko, sprawia to wrażenie jakby je ciągnął. Podczas biegu zdarza mu się kuleć. Można dostrzec także dysproporcje w budowie mięśni pomiędzy tylną partią ciała, a całą resztą. Jego łapki są jakby zbyt mało umięśnione. Nie zauważyliśmy do tej pory problemów ze wstawaniem. Mama rozmawiała już na ten temat z byłym właścicielem Maksia i powiedział, że weterynarz zalecił podawanie Artresanu, bo są to typowe dolegliwości związane z wiekiem.
_________________
Pozdrawiam
Beata, Chanel i Mała Mi
 
 
goldenek2 


Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 1828
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-30, 18:08   

A czy wet sądzi, że to bolesne? Pytam, bo nasz Goldiś, który jest u Marka na DT, zgodnie z sugestią weta bierze leki przeciwbólowe (a też są te dolegliwości spowodowane wiekiem).
_________________
Pozdrawiam. Beata.
 
 
 
Beata i Mała Mi 
WARTA GOLDENA

Dołączyła: 08 Paź 2013
Posty: 342
Skąd: Dziemiany
Wysłany: 2013-12-30, 19:39   

Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Jednak wrażenie, że psiak unika częstego poruszania się może sugerować ból. Z tego, co słyszałam to artresan miał złagodzić ewentualne dolegliwości bólowe. Troszkę mnie to jednak dziwi, bo jego głównym działaniem jest uzupełnienie diety w glukozaminę. Najlepiej więc będzie jak po wizycie u weterynarza zdam relację z "pierwszej ręki".
_________________
Pozdrawiam
Beata, Chanel i Mała Mi
 
 
Ewelina, Kajen i Zola 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 2272
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2013-12-30, 21:52   

To czekamy w takim razie na tę relację :) Mnie serce rośnie po każdej Twojej wypowiedzi o Maksiu, że tak to się wszystko ułożyło i psiak trafił właśnie do tego domku :)
 
 
Martyna i Boski 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 05 Sie 2012
Posty: 3154
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2013-12-30, 22:15   

Chodzi o Artresan Active? jest jakiś specjalny dla zwierząt?? Bo ten sam lek (tylko dla ludzi) stosowałam na sobie i... niestety kompletnie nic nie daje. Poczekamy co powie wet, myślę, że tu będą potrzebne mocniejsze leki niż Artresan.
_________________
Gdyby nie było zwierząt, życie nie miałoby sensu.

http://minek.flog.pl/wpis/5873939/byla-sobie-pilka Same szczęścia:)!!
 
 
 
Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 5607
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2013-12-30, 23:30   

A ja, tak w ogóle, to się chciałam przywitać. Z lekkim spóźnieniem co prawda :oops:

Witam Panią Urszulę i chciałam powiedzieć, że bardzo się cieszę, że się Maksiowi tak poszczęściło. Kochany, mądry psiak, najprawdziwszy black golden ;)
_________________
“The happiest people don’t have the best of everything, they just make the best of everything they have.”

Amcia z Rufiakiem
 
 
Martyna i Boski 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 05 Sie 2012
Posty: 3154
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2014-01-07, 17:50   

Czekamy na relację! Co tam u naszego black goldena? :rotfl: :rotfl:
_________________
Gdyby nie było zwierząt, życie nie miałoby sensu.

http://minek.flog.pl/wpis/5873939/byla-sobie-pilka Same szczęścia:)!!
 
 
 
Beata i Mała Mi 
WARTA GOLDENA

Dołączyła: 08 Paź 2013
Posty: 342
Skąd: Dziemiany
Wysłany: 2014-01-08, 12:22   

Maksio ma się dobrze. Powolutku przystosowuje się do nowej sytuacji, ale nie jest to dla niego łatwe. Jest małym uparciuszkiem i wykonywanie komend nie należy do jego ulubionych zajęć. Gdy zostaje sam w domu, to narobi niezłego bałaganu. Zdecydowanie woli mieć człowieka blisko siebie.
_________________
Pozdrawiam
Beata, Chanel i Mała Mi
 
 
Iza Tutisowa 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 6963
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-01-08, 12:27   

Psotnik :D
_________________
Życie trzeba kochać, a nie zostawiać, bo ono nas nigdy nie zostawi...

Pozdrawiamy Iza, Piotrek i szalony Tutis :)
 
 
Martyna i Boski 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 05 Sie 2012
Posty: 3154
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2014-01-08, 15:42   

Maksiu! chłopie, w tym wieku już nie wypada bawić się w szczeniaczka :rotfl: wierzymy, że poprawisz swoje zachowanie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Gdyby nie było zwierząt, życie nie miałoby sensu.

http://minek.flog.pl/wpis/5873939/byla-sobie-pilka Same szczęścia:)!!
 
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2014-01-15, 22:38   

A co słychać u naszego honorowego Goldena? :mrgreen: Jak sie Maksiu czujesz chłopaku?
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Beata i Mała Mi 
WARTA GOLDENA

Dołączyła: 08 Paź 2013
Posty: 342
Skąd: Dziemiany
Wysłany: 2014-01-29, 20:58   

Maksio jest po wizycie u weterynarza. Lekarz stwierdził, że jak na swój wiek jego stan jest bardzo dobry. Piesek został zaszczepiony, odrobaczony, zaczipowany. Maksio nie jest kastrowany, ale ze względu na lata - zabieg nie zostanie przeprowadzony.
Apetyt mu dopisuje, nadal nie lubi zostawać sam, ale nie stanowi to już dla niego takiego problemu. Wśród zwierząt mamy znalazł sobie małego kumpla - kotka Tofisia, z którym dzieli się nawet miską :) .
_________________
Pozdrawiam
Beata, Chanel i Mała Mi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant