Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
SZOGUN - 260
Autor Wiadomość
StanislaV 
GOLDENIA PRZYSTAŃ
Dołączył: 24 Kwi 2014
Posty: 10
Skąd: Piła
Wysłany: 2014-05-19, 22:31   SZOGUN - 260

Witam.
Wczoraj dołączył do naszej rodziny przemiły Golden imieniem Szogun. Psiak bardzo dobrze przeszedł podróż, choć z początku miał problemy z wejściem do auta, ponieważ nigdy nie podróżował samochodem. Wzięty na ręce dał się wsadzić bez większego kłopotu. Jedyne co nas zaniepokoiło w nim to rana na prawym poliku. Widać jak by rozdrapana.
Po przyjeździe uff chciał zajrzeć w każdy zakamarek. Ogród przeszedł wokół domu chyba ze 12 razy ^^. Później psiak tak dopadł się do karmy, aż myślałem, że zje cały worek;] a wody to pije jeszcze więcej. Ale co się dziwić po tak długiej podróży. Cieszył się bawił, jak by nie tęsknił za dawnym domem. Charakter świetny. Zero agresji. Bawi się z dziećmi z wielką radością:D

Baliśmy się pierwszej nocy, jak psiak zareaguje na nowy dom i otoczenie, gdy zrozumie, że dawnych właścicieli już prędko nie zobaczy . Po wieczornym spacerze położył się w przedpokoju ( wybrał sobie takie dwa miejsca na leżakowanie 8-) ) zgasiliśmy światło i poszliśmy na górę. Szogun ani myślał leżeć w samotności. Poszedł na za nami i raz w pokojach dzieci, raz w sypialni kręcił się liżąc dzieciaki :lol: . Ogólnie noc spędził spokojnie co kilka godzin popiskiwał, podejrzewam tęskniąc za dawnym domem. Trochę spał, trochę dreptał, trochę popiskiwał. Noc nie spałem, ale jestem człowiekiem mocno przeżywającym wydarzenia w naszej rodzinie. Na spacerach zachowuje się bardzo grzecznie. Nie ciągnie, nie reaguje na pieski szczekające ze swoich domów. Wita się z dziećmi spacerującymi. Zero agresji, przemiły i przytulaśny :] . Musieliśmy mieć niezwykłego farta otrzymując takiego psiaka. Może, gdy ktoś tylko pojawi się w kuchni przybiega i czeka czy coś mu nie skapnie, ale na ogół nie sprawia kłopotów. Zna mało komend. Nie reaguje na swoje imię i na większość poleceń, ale gdy widzi, że ktoś ma coś dobrego reaguje na "siad" podaje łapę i czeka na wynagrodzenie :rotfl: . Po południu wizyta u weterynarza, gdyż niepokoiliśmy się tą raną na policzku. Naprawdę miła pani zaopiekowała się naszym Szogunkiem :] . Otrzymał zastrzyk, by nie rozdrapywać tego miejsca. Posmarowaliśmy Jodyną i potrzeba stosować antybiotyki, by skóra zaczęła się goić. Za tydzień na kolejną kontrolę. Już dziś po długim spacerze wyleguje się w swoim ulubionym miejscu. Jest bardzo spokojny.
Pozdrawiam.
Jutro dodam kilka zdjęć z życia Goldiego :rotfl:
 
 
Barbara 


Wiek: 51
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 14536
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-05-20, 16:48   

Bardzo czekamy na kolejną relację i fotki :)
 
 
SiSi i Brutus 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 04 Lut 2013
Posty: 182
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-20, 20:08   

prosimy o fotki :) :)
 
 
StanislaV 
GOLDENIA PRZYSTAŃ
Dołączył: 24 Kwi 2014
Posty: 10
Skąd: Piła
Wysłany: 2014-05-20, 21:52   

Oto fotorelacja z dzisiejszego dnia :mrgreen:






































Kolor miejsca na główce wynika z posmarowania. :)
Oraz na 2 zdjęciu rana pod prawym uchem, o którą się tak zaniepokoiliśmy.
Pozdrawiam :mrgreen:
 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24666
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-20, 22:35   

Pięknie razem wszyscy wyglądacie. :-D
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Barbara 


Wiek: 51
Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 14536
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-05-21, 14:55   

Śliczny psiak :)
 
 
Martyna i Boski 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 05 Sie 2012
Posty: 3154
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2014-05-22, 21:03   

Ale szczęśliwa rodzinka :) kolejny dowód na to, że przeznaczenie istnieje! :rotfl:

A jak tam po kilku pierwszych dniach zadomowienia?
_________________
Gdyby nie było zwierząt, życie nie miałoby sensu.

http://minek.flog.pl/wpis/5873939/byla-sobie-pilka Same szczęścia:)!!
 
 
 
Korbulowa Familia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 36
Dołączyła: 22 Lut 2011
Posty: 2153
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2014-05-23, 09:19   

Pięknie razem się komponujecie, a psiak imponujący :) :)
_________________
Ola, Korba, Carrercia.
 
 
 
StanislaV 
GOLDENIA PRZYSTAŃ
Dołączył: 24 Kwi 2014
Posty: 10
Skąd: Piła
Wysłany: 2014-05-27, 21:51   

Witam, dawno nas nie było:)

Jesteśmy już po kolejnej wizycie u weterynarza. Chłopak nie obszedł się bez kołnierza, choć znosi to stosunkowo dobrze. Nie próbuje go ściągnąć, nie uderza natarczywie nim o ściany. Bardzo z niego grzeczny psiak. Musi jeszcze przyjmować tabletki przepisane, by się wszystko wygoiło :-P . Na razie wszystkie badania muszą poczekać ze względu na przyjmowanie właśnie tych tabletek. Mam nadzieję, że za tydzień wszystko będzie już w porządku :) .
Co do zadomowienie to myślę, że świetnie sobie z tym poradził. Śpi spokojnie w nocy. Trochę tęskni za dzieciakami, kiedy wychodzą rano do szkoły, ale tak to bardzo spokojny psiak. Z tego co zauważyliśmy to potrafi sam otwierać drzwi :rotfl: , ale nie sprawia to problemu. Podczas wieczornego spaceru trochę z nim biegamy, by zadbać o jego kondycję 8-) . Nie wiem czy poprzedni właściciele karmili go suchą karmą, czy jedzeniem domowym, ale o wiele lepiej smakuje mu sucha karma pomieszana z odrobiną sosu, ale to nie jest raczej dziwne ;] Wszystko idzie na razie w dobrym kierunku. Wszyscy go pokochaliśmy, a mam nadzieje, że on nas również :] .
Pozdrawiam.
 
 
Martyna i Boski 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 05 Sie 2012
Posty: 3154
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2014-05-27, 23:30   

Myślę, że Szogun lepiej trafić nie mógł :mrgreen: . Bardzo się cieszę, że wszystko się tak dobrze układa, mam nadzieję, że rana szybko się zagoi i kołnierz będzie zbędny.

A mądrala to też z niego piękny, no ale cóż... to typowa cecha goldenów :rotfl:
_________________
Gdyby nie było zwierząt, życie nie miałoby sensu.

http://minek.flog.pl/wpis/5873939/byla-sobie-pilka Same szczęścia:)!!
 
 
 
Marina Dino i Lola 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 54
Dołączyła: 29 Cze 2013
Posty: 229
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-06-13, 19:51   

Co nowego u SZogunka? :)
_________________
Pozdrawiam
Marina Dino i Lola
 
 
StanislaV 
GOLDENIA PRZYSTAŃ
Dołączył: 24 Kwi 2014
Posty: 10
Skąd: Piła
Wysłany: 2014-06-14, 14:13   

Witam wszystkich.
Co do zdrowia psiaka to Szogun ma się świetnie:> rana już się powoli zagoiła. Czeka nas jeszcze myślę, że ostatnia wizyta u weta w tej sprawie, teraz pozostaną pozostałe badania.
Co do życia z psiakiem to myślę, że Szogunek bardzo się do nas przywiązał. Uwielbia spacery i hasanie po polonach, poza tym jest naprawdę szybkim psem 8-) . Polubił naprawdę wszystkich z rodziny oraz sąsiadów z wzajemnością. Nie ma osoby negatywnie nastawionej do niego. Kto tylko go nie spotka uważa go za kochanego i milusińskiego pieska.
Szogun chciałby być miziany godzinami. Uwielbia kontakt z człowiekiem. Bawiąc się na ogrodzie biega, skacze, wydurnia się - jednym słowem uwielbia zabawę.
Ogromnie cieszy się, gdy widzi dzieci wracające ze szkoły. Momentalnie zamienia się z spokojnego psa w naprawdę szczęśliwego psiaka ! :mrgreen:
Ostatnio poznał wspaniałego labradora, co prawda spotkali się jedynie przez płot ale Szogun ze szczęścia podskakiwał i naprawdę się cieszył.
Myślę, że trafił nam się prawdziwy skarb ! ;]
Wieczorem postaram się wrzucić kilka zdjęć.
Pozdrawiam.
 
 
Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 5607
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2014-06-14, 16:20   

Oj tak tak tak, po takim opisie wzrasta apetyt na fotki :) Poprosimy!
_________________
“The happiest people don’t have the best of everything, they just make the best of everything they have.”

Amcia z Rufiakiem
 
 
Martyna i Boski 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 05 Sie 2012
Posty: 3154
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2014-06-26, 22:48   

Szogunku co u Ciebie?? Czekamy na informacje!
_________________
Gdyby nie było zwierząt, życie nie miałoby sensu.

http://minek.flog.pl/wpis/5873939/byla-sobie-pilka Same szczęścia:)!!
 
 
 
Marcia i Brutus
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-03, 07:53   

 
 
Martyna i Boski 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 05 Sie 2012
Posty: 3154
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2014-07-03, 09:51   

Dwa dni temu dom tymczasowy obiecał, że da nam znać. Ja wiem nieoficjalnie, że Szogunek ma się świetnie, rozkochał w sobie całą rodzine.
_________________
Gdyby nie było zwierząt, życie nie miałoby sensu.

http://minek.flog.pl/wpis/5873939/byla-sobie-pilka Same szczęścia:)!!
 
 
 
StanislaV 
GOLDENIA PRZYSTAŃ
Dołączył: 24 Kwi 2014
Posty: 10
Skąd: Piła
Wysłany: 2014-07-23, 20:33   

Witam wszystkich. Cieszę się, że znalazłem trochę czasu, by poświęcić opisaniu co tam u Szoguna. Zacznę od problemu, który wciąż występuję u psiaka. Otóż, rany, które wcześniej się zagoiły po ściągnięciu kołnierza, myśleliśmy, że już po problemie:) Otóż po niekrótkim czasie podrapał się znów, tym razem na czubku głowy, z drugiej strony ;O. W tej chwili rana prawie się zagoiła i mam nadzieję, że ta sprawa już więcej do nas nie wróci. Wybierzemy się jeszcze do weterynarza, by upewnić się w tej kwestii, choć myślę, że może to też przez jego już starszy wiek. Co do lepszych wiadomości mogę powiedzieć z wielką przyjemnością, iż psiak polubił całą rodzinę, jest jak towarzysz i każdą wolną chwilę chciałby przeżyć z kimś bliskim. Wierzę, że w przyszłości dołączy do niego przemiła goldenia przyjaciółka, będąca towarzyszem do jego wspólnych psich zabaw. Jest naprawdę mądrym i grzecznym psem. Jeszcze nie zdarzyło się, by załatwił się w domu. Podczas nieobecności nie rozwala rzeczy, nie gryzie mebli itp. Bawi się zabawkami, lub wyleguje się na fotelu czy też na tarasie. Z tego co zauważyliśmy to bardzo lubi nosić skarpetki. Szkoda tylko, że pojedyńcze, gdyż niekiedy brakuje tej, którą udało mu się zwinąć :rotfl: Musimy jeszcze nauczyć go oddawać rzeczy, bo nie zawsze oddaje je z przyjemnością. Lubi grać w piłkę i ciągnąć sznura. Ostrzega szczekaniem, gdy ktoś podchodzi pod drzwi ( i po co komu dzwonek :mrgreen: ) Lubi biegać, lecz najbardziej żałuję, że nie ma jeszcze takiego swojego psiego przyjaciela, ale jest jedna miła pani z ładną suczką ( bez razy ), która kiedyś zajmowała się Goldenem sąsiada i myślę, że z nią mógłby trochę pohasać 8-) . Jak jeszczę znajdę kilka rzeczy godnych opisania postaram się o nich poinformować . Pozdrawiam :)
 
 
Darth i Ciastek 
DOM WARTY GOLDENA
Wiek: 55
Dołączył: 29 Cze 2014
Posty: 64
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-07-23, 23:03   

Fajny futrzak :) , mam nadzieję że i ja niedługo będę mógł napisać tak optymistycznego posta na tym forum :)
_________________
Don't worry be happy...
 
 
Martyna i Boski 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 05 Sie 2012
Posty: 3154
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2014-07-25, 13:19   

Dziękuję za relację z DT, szkoda, że mamy ich tak mało, czekamy też na zdjęcia złociaka. Wszystkich ciekawi los naszych uratowanych psiaków!!
_________________
Gdyby nie było zwierząt, życie nie miałoby sensu.

http://minek.flog.pl/wpis/5873939/byla-sobie-pilka Same szczęścia:)!!
 
 
 
Iza Tutisowa 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 6963
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-07-25, 13:22   

StanislaV, bardzo prosimy o zdjęcia i o częstsze pisanie!! :)
_________________
Życie trzeba kochać, a nie zostawiać, bo ono nas nigdy nie zostawi...

Pozdrawiamy Iza, Piotrek i szalony Tutis :)
 
 
Kasia i Klif 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 10 Lip 2014
Posty: 1242
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2014-07-28, 14:12   

Ja również proszę o zdjęcia :) Czekamy z niecierpliwością... :-)
 
 
StanislaV 
GOLDENIA PRZYSTAŃ
Dołączył: 24 Kwi 2014
Posty: 10
Skąd: Piła
Wysłany: 2014-07-28, 22:01   

Witam wszystkich oto zdjęcia szogunka ;)










 
 
Marcia i Brutus
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-28, 22:24   

 
 
Martyna i Boski 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 05 Sie 2012
Posty: 3154
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2014-07-28, 23:08   

to prawda!! Piękny ten Szogun, stęskniliśmy się za jego zdjęciami :rotfl:
_________________
Gdyby nie było zwierząt, życie nie miałoby sensu.

http://minek.flog.pl/wpis/5873939/byla-sobie-pilka Same szczęścia:)!!
 
 
 
Ola i Habs 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1666
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-07-29, 12:19   

Piękny psiak :)
_________________
"A Ty w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz, jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej.
I w ogień skoczyłbyś za mną, choć jestem tylko człowiekiem...".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant