Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
SZOGUN - 260
Autor Wiadomość
Atkaa 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 34
Dołączyła: 24 Paź 2012
Posty: 51
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-11-05, 10:59   

Ustawiam sie w kolejce po Szoguna, jako DT lub DS ;)
_________________
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"
 
 
Marina Dino i Lola 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 54
Dołączyła: 29 Cze 2013
Posty: 229
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-11-05, 17:35   

Podpisuję się pod tym co napisała Atkaa :) Szogun do Łodzi :)
_________________
Pozdrawiam
Marina Dino i Lola
 
 
Atkaa 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 34
Dołączyła: 24 Paź 2012
Posty: 51
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-11-05, 22:29   

Tak jest! U mnie wolna miejscowka, tona wolnego czasu i duzo rak do miziania , duzych i malych ;)
_________________
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"
 
 
Martyna i Boski 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 05 Sie 2012
Posty: 3154
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2014-11-06, 18:03   

Wszyscy chyba zauważyli, że od samego początku kontakt z DT i uzyskiwanie informacji o Szogunie było bardzo trudne. Niestety podobnie było z wizytami u weterynarza, nie wspominając o kastracji, której DT nie chciał wykonać. Po namowach i wielu trudnych rozmowach DT w końcu wykastrował psa. Niestety jak pisałam wcześniej nie chodził na kontrole, rana źle się goiła, szwy nie zostały wyciągnięte, a miało się to odbyć 30 października.

Sytuacja martwiła nas coraz bardziej, po ostatnim wykonanym telefonie do DT, opiekun powiedział, żebyśmy dali im święty spokój i przestali dręczyć. W wulgarny sposób powiedział też, że sama sobie miałam chodzić z nim na kontrole i o niego dbać oraz, że DT wie najlepiej jak zadbać o psa.

Dzisiaj wraz z asystą policji zainterweniowaliśmy odbierając Szoguna. Pies dzięki naszej wolontariuszce szybko trafił do weterynarza. Niestety efekty niedbania o zabieg są bardzo widoczne. Pies ma dużego krwiaka na mosznie, dostał antybiotyki, wyciągnięto mu szwy, ale było to skomplikowane.

Obecnie Szogun czuje się znacznie lepiej, jest bardzo radosnym psem, pełnym życia, na pewno przyszły DS będzie dumny z takiego dzielnego czworonoga.
_________________
Gdyby nie było zwierząt, życie nie miałoby sensu.

http://minek.flog.pl/wpis/5873939/byla-sobie-pilka Same szczęścia:)!!
 
 
 
Atkaa 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 34
Dołączyła: 24 Paź 2012
Posty: 51
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-11-06, 18:11   

Nie wierze w to co czytam... Jak na moje oko, nie chcieli Szoguna wykastrowac, bo byłby z niego piękny reproduktor, mimo, że bez rodowodu.

Super, że zostal już odebrany... Taki dom to nie dom... To obóz przetrwania dla psa.
_________________
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"
 
 
DinoNeonet 
DOM WARTY GOLDENA
Wiek: 37
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 113
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-11-06, 18:20   

No to się pewnie zdziwili :mrgreen:
 
 
Atkaa 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 34
Dołączyła: 24 Paź 2012
Posty: 51
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-11-06, 18:27   

Nawet bardzo, zwłaszcza, ze pies został odebrany w asyście policji. Bo ludzka głupota i zachłanność nie zna granic. Jak mozna twierdzic, ze nie wykastruje sie psa, bo bedzie cierpiał w momencie kiedy po zabiegu celowo skazuje sie go na cierpienie? Trzeba nie mieć serca...
_________________
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"
 
 
DinoNeonet 
DOM WARTY GOLDENA
Wiek: 37
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 113
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-11-06, 18:40   

Biedny Szogun, bardzo odpowiedzialni ludzie, nie ma co :-? :shock:
 
 
suzuki 


Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 29
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-06, 20:18   

najwazniejsze ze Szogun został zabrany i bedzie juz coraz lepiej. Trzymam kciuki za Ciebie Przystojniaku :)
_________________
Marzena
www.porthmadog.pl
 
 
Aneta i Nico 
DOM WARTY GOLDENA
Wiek: 32
Dołączyła: 28 Sty 2013
Posty: 707
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-11-06, 21:44   

Szogun to wspaniały pies, aż ciężko uwierzyć, że ma prawie 8 lat, bo energii ma tyle, że mógłby się nią dzielić. Na szczęście obawy DT się nie sprawdziły i po kastracji pies nie stał się smutny, bez życia, itp. ... Niestety do pełni szczęścia Szogunowi brakuje ładnej blizny po zabiegu. Tak, jak pisała Martyna zwg. na brak leków, kołnierza i nieściągnięcie szwów w odpowiednim terminie, Szogun ma wielki krwiak. Mam jednak nadzieję, że odpowiednia opieka pomoże psu wrócić do pełni szczęścia ;)

A oto nasz Szogunek (to czarne coś, widocznie pod ogonem to właśnie ten krwiak) :



A tutaj sam krwiak, zdjęcie jest zrobione z dołu, więc wydaje się mniejszy, ale w rzeczywistości wielkością przypomina piłkę tenisową.

_________________
"Pies nie potrzebuje drogich aut, markowych ubrań czy dużego domu.
Wystarczy rzucony do wody patyk.
Daj mu miłość a on odda Ci siebie.
O ilu ludziach można tak powiedzieć?
Ilu ludzi sprawia, że czujesz się wyjątkowy i szczęśliwy?"
 
 
Iza i Goldi 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 187
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2014-11-07, 10:58   

Czekamy na Ciebie jutro Szogunku :) Dojdziesz do siebie i znajdziemy Ci wspaniały domek :) :*
_________________
Iza i Goldi :)
 
 
Iza Tutisowa 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 6963
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-11-07, 11:24   

bella_isa napisał/a:
Czekamy na Ciebie jutro Szogunku Dojdziesz do siebie i znajdziemy Ci wspaniały domek :*
Prawidłowe podejście :super:
_________________
Życie trzeba kochać, a nie zostawiać, bo ono nas nigdy nie zostawi...

Pozdrawiamy Iza, Piotrek i szalony Tutis :)
 
 
Marina Dino i Lola 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 54
Dołączyła: 29 Cze 2013
Posty: 229
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-11-07, 22:38   

Ludzie nie wierze w to co czytam....Jak tacy idio.. mogą starać się o adopcje.. Trzymaj się Szogunku będzie dobrze...Jesteś wspaniały
_________________
Pozdrawiam
Marina Dino i Lola
 
 
Iza i Goldi 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 187
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2014-11-09, 13:24   

Szogun wczoraj przyjechał do nas. Przywitał mnie całusami i całą swą goldenią radością :) Jest przekochany i ma niesamowite pokłady energii. Jak na swoje 7 lat trzyma się rewelacyjnie. Gdybym nie znała jego wieku, dałabym mu max. 5 lat. Nie jest jakoś bardzo smutny po zmianie domu, choć na pewno trochę tęskni. W nocy jednak spał spokojnie na swoim miejscu, które sam sobie wybrał. Często przychodzi się przytulać do wszystkich domowników. Z moim Goldim mieli małą wymianę zdań i na razie raczej omijają się szerokim łukiem. Wydaje mi się, że Goldi pamięta jeszcze pobyt Miśka u nas (a po odjeździe Misiaka naprawdę długo dochodził do siebie). Ale to już zupełnie inna historia.... Myślę, że Szogun jest gotowy do adopcji! Radośnie wita wszystkich napotkanych ludzi, tych dużych i tych małych. Z dzieciakami szczególnie dobrze się dogaduje (u nas w domu zwłaszcza z moim młodszym synem - i tak było w przypadku wszystkich moich tymczasów, nawet Misiek gramolił się do jego łózka ;) )Na mniejsze (nawet szczekające) psy nie zwraca uwagi na spacerkach. Spotkał dziś labka sąsiadki, to najpierw obrarował całusami sasiadke, a później obwąchali się z Boryskiem, następnie grzecznie czekali obaj, aż skończymy rozmawiać. Interesuje się tym, co się dzieje za drzwiami (szczególnie, gdy ktoś idzie z psem). Popiskuje wtedy i przybiega do nas - tak jakby chciał nam powiedziec: "może przyjda do nas goście, trzeba to sprawdzić :) ". Co do jego stanu zdrowia, to nieprawdą było twierdzenie poprzedniego DT, że pies doszedł do siebie po zabiegu. Wczoraj dwa razy zauważyłam, ze go naprawdę boli, gdy się podnosi. Na szczęście to się zagoi i będzie wszystko dobrze. Bardzo ładnie łyka antybiotyk i probiotyk zapisany przez weta. Rana nie wygląda źle, a krwiak wydaje się nieco mniejszy. Postaram się zrobić jutro jakieś ładne fotki Szogunkowi. Na koniec tylko dodam, że POLECAM SZOGUNKA WSZYSTKIM, KTÓRZY CHCIELIBY MIEĆ POD SWOIM DACHEM ODDANEGO PSIEGO PRZYJACIELA. TO BĘDZIE NAPRAWDĘ WSPANIAŁY TOWARZYSZ DLA KAŻDEJ RODZINY. ZA GARSTKĘ MIŁOŚCI ODDA JEJ CAŁY OCEAN :) <3
_________________
Iza i Goldi :)
 
 
Martyna i Boski 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 05 Sie 2012
Posty: 3154
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2014-11-09, 15:35   

Dziękuję DT za super opiekę nad psiakiem i tyle pozytywnej energii i cierpliwości. :)

Kochani, psiak niestety musiał zmienić dom, ale nie chcemy, aby w DT był zbyt długo i na nowo się przyzwyczajał. Musimy mu jak najszybciej znaleźć najlepszy dom na świecie :mrgreen: a Szogun już na pewno to doceni. Jest typowym złociakiem, który najchętniej tuliłby się do ludzi i nosił im zabawki! :rotfl: :rotfl:
_________________
Gdyby nie było zwierząt, życie nie miałoby sensu.

http://minek.flog.pl/wpis/5873939/byla-sobie-pilka Same szczęścia:)!!
 
 
 
Iza i Goldi 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 187
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2014-11-09, 16:05   

Z tymi zabawkami to fakt :-D Jako, że zabawek nie ma w zasięgu, żeby się chłopaki nie pokłócili, to przynosi np. szalik czy skarpetki. Jak mu się na coś nie pozwala, to tak słodko potrafi się przymilić, że człowiek się po prostu rozpływa :D Koniecznie trzeba mu znaleźć szybko DS, bo to pies bardzo uczuciowy i źle by było, gdyby znów zdążył się przywiązać...
_________________
Iza i Goldi :)
 
 
Iza i Goldi 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 187
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2014-11-11, 15:14   

Dziś bardzo senny dzień i Szogunek leniuchuje :) Goldi z resztą rodzinki pojechał na wieś, a ja z Szogunem zostałam w domu. Postanowiliśmy go nie stresować podróżami. Jemu to chyba pasuje. Bardzo się uspokoił i drzemie sobie prawie cały czas. Przemieszcza się tylko, gdy ja wychodzę z pomieszczenia.
Jako, że obiecałam fotki, wrzucam kilka. Nie jest to jeszcze żadna rewelacja, gdyż na dłuższych spacerkach byliśmy, gdy już było ciemno. Obiecuję zrobić fotki, dające pełen obraz tego, jaki z Szogunka wspaniały pies :)
Zdradzę też. że był już na dwóch spacerkach z moimi znajomymi, którzy bardzo chcą go bliżej poznać. Nie chcę zapeszać, więc na razie więcej nie będe pisała ;)
_________________
Iza i Goldi :)
 
 
Aneta i Nico 
DOM WARTY GOLDENA
Wiek: 32
Dołączyła: 28 Sty 2013
Posty: 707
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-11-11, 18:19   

Piękny ten nasz Szogunek ;) Nie ma co się dziwić, że ludzie tak szybko się w nim zakochują :D
_________________
"Pies nie potrzebuje drogich aut, markowych ubrań czy dużego domu.
Wystarczy rzucony do wody patyk.
Daj mu miłość a on odda Ci siebie.
O ilu ludziach można tak powiedzieć?
Ilu ludzi sprawia, że czujesz się wyjątkowy i szczęśliwy?"
 
 
Martyna i Boski 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 05 Sie 2012
Posty: 3154
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2014-11-11, 22:06   

wow!! Piękny pies! Sama chyba nie byłam świadoma jakim przystojniakiem się opiekuję :mrgreen:

Dziekuje za zdjęcia, cudne :rotfl:
_________________
Gdyby nie było zwierząt, życie nie miałoby sensu.

http://minek.flog.pl/wpis/5873939/byla-sobie-pilka Same szczęścia:)!!
 
 
 
Iza i Goldi 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 187
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2014-11-12, 15:44   

Taki przystojniak, z takim charakterem uwodziciela, domek powinien znaleźć raz dwa :)
_________________
Iza i Goldi :)
 
 
Warna 
ADMINISTRATORWarna


Wiek: 60
Dołączyła: 18 Wrz 2010
Posty: 24666
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-12, 16:53   

Piękny z niego pies, taki dorodny. :-D
_________________
Pozdrawiam,
Warna z Sarą i Lesią
[*]Beza 2002 - 2011, Saba 2007-2015, Nero 2005-2017, Dala 2007-2022, Pypeć 2010-2024
 
 
 
Iza i Goldi 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 187
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2014-11-12, 21:28   

Kolejna odsłona cudnej osobowości Szogiego (bo taką ksywkę zyskał i już inaczej na niego nie wołamy, a on ładnie reaguje :) ).
A poniżej fotorelacja ze spontanicznej akcji :) W rolach głównych: Szogi i Misiek (mój młodszy syn) :)
_________________
Iza i Goldi :)
 
 
Martyna i Boski 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 05 Sie 2012
Posty: 3154
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2014-11-12, 21:33   

ahhhh ja już się zdążyłam nacieszyć tym widokiem na facebooku, ale trzeba przyznać, że takie pozytywne zdjęcia można oglądać cały czas!!
_________________
Gdyby nie było zwierząt, życie nie miałoby sensu.

http://minek.flog.pl/wpis/5873939/byla-sobie-pilka Same szczęścia:)!!
 
 
 
Iza i Goldi 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 187
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2014-11-12, 21:37   

Pomyślałam, że nie każdy korzysta z FB, a "akcja łóżkowa" warta jest zobaczenia :rotfl: :rotfl: :rotfl:
_________________
Iza i Goldi :)
 
 
Martyna i Boski 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 05 Sie 2012
Posty: 3154
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2014-11-12, 21:41   

oczywiście, że tak!! jak najbardziej proszę wrzucaj tu wszystkie takie fotograficzne perełki :)
_________________
Gdyby nie było zwierząt, życie nie miałoby sensu.

http://minek.flog.pl/wpis/5873939/byla-sobie-pilka Same szczęścia:)!!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant