Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
SOFFI - 243
Autor Wiadomość
Iza Tutisowa 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 6963
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-06-10, 18:47   SOFFI - 243

Dzisiaj pod skrzydła Fundacji trafiła oceniana na 4 lata goldenka o imieniu Soffi. Została odebrana ze schroniska w Łowiczu.
Tymczasowo zamieszka u Justyny w Łodzi, która mam nadzieję szybko nam ją pokaże :)
_________________
Życie trzeba kochać, a nie zostawiać, bo ono nas nigdy nie zostawi...

Pozdrawiamy Iza, Piotrek i szalony Tutis :)
 
 
Martyna i Boski 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 05 Sie 2012
Posty: 3154
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2014-06-10, 23:05   

Dorzucam zdjęcie ślicznotki :)

_________________
Gdyby nie było zwierząt, życie nie miałoby sensu.

http://minek.flog.pl/wpis/5873939/byla-sobie-pilka Same szczęścia:)!!
 
 
 
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-06-10, 23:20   

wiozłam dziś Soffunię z Łowicza.. konkretnie trafiła od weterynarza u którego przebywała.. Pani nie chciała jej do schroniska oddawać.. trafiła do weta w bardzo ciężkim stanie, została znaleziona w rowie przy drodze cała zakrwawiona, każdy myślał ze była potrącona.. okazało się że to ropomacicze i trafiła od razu na stół.. wielkie podziękowania dla całej lecznicy Tromvet za wspaniałą opiekę nad małą :)
teraz już wszystko jest ok, szwy zdjęte, sunia ma się dobrze, uśmiech ma piękny.. trochę oczka jej łzawią wiec muszą być przemywane regularnie, została dość porządnie wygolona na brzuchu, tylnych łapkach i niestety cały ogonek... wygląda to dziwnie bo od przody fajna goldenka a od tyłu taki mały szczurek :) widać że mocno schudła ostatnio bo ma duży zapas wiszącej skóry ale sądzę z czasem trochę się to "wsysnie" no i jak sierść odrośnie całkowicie to praktycznie nie będzie tego widać :) za kilak dni na spokojnie warto ja będzie wykapać to od razu zyska blasku :)
laska też ma słabą kondycję, obecne upały też nie pomagają... w Łowiczu przywitała mnie pięknie, uśmiech z pycha nie schodził, do autka wsiadła bez problemu (no może trochę pomogła bo mało siły na skakanie na fotel) i przespała większość drogi :)
z Justyną tez się przywitała i tak ich zostawiłam :)
zrobiłam parę zdjęć ale wkleję je już jutro .. dziś nie dam rady..
tu zdjęcie jeszcze z Łowicza od Pani weterynarz
_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
Iza Tutisowa 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 6963
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-06-11, 12:32   

Śliczna sunia :) Faktycznie z tyłu ogonek taki nie goldeni ;)
_________________
Życie trzeba kochać, a nie zostawiać, bo ono nas nigdy nie zostawi...

Pozdrawiamy Iza, Piotrek i szalony Tutis :)
 
 
Ewelina, Kajen i Zola 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 2272
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2014-06-11, 20:02   

Dzisiaj miałam przyjemność poznać Soffi, strasznie kochana sunia :) Trzeba będzie troszkę zadbać o jej wygląd i kondycję, a wtedy stanie się prawdziwą księżniczką :) Bo z charakteru to już cudeńko. Soffi utyka na przednią łapkę, wczoraj Justynie się 2 razy potknęła upadając na pyszczek. Prawa przednia łapa jest opuchnięta i lekko bolesna, Soffi zabiera ją, kiedy się dotyka. Poza tym oczka Justyna przemywa, bo ma wyciek. Stosunek do psów jest wzorowy, na psy, które do niej podchodzą reaguje zupełnie neutralnie, a jak Kajka się na nią rzuciła ( ci co znają Kajkę rozumieją znaczenia tych słów :mrgreen: ), to dzielnie przyjęła to na klatę, nawet nie odburknęła, chwilkę też się pocieszyła. Resztę na pewno napisze Justyna.

Tutaj co do nacieszenia oka :

 
 
Shigella 
GOLDENIA PRZYSTAŃ
Wiek: 35
Dołączyła: 11 Maj 2014
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-06-11, 20:19   

Sofa jest cudna :) Czemu Sofa? Bo to taki trochę kanapowiec i tak mi jakoś bardziej do niej pasuje ;)
Byłysmy dziś na spacerze z Eweliną, Karolem i Kajką. Mała grzecznie sie przywitała, potem się wytarzała na trawce i pięknie pozowała do zdjęć. Chętnie zjada smaczki, reaguje na polecenia "siad, leżeć, daj łapę" i nie ma żadnego problemu z chodzeniem na smyczy :>
Zdjęcia ze spaceru na facebooku ;)
 
 
Shigella 
GOLDENIA PRZYSTAŃ
Wiek: 35
Dołączyła: 11 Maj 2014
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-06-11, 20:29   

O! Widzę, że Ewelina już napisała, a ja dopiero ogarnełam telefon :/

Soffi jest naprawdę grzeczna - w domu żadnych problemów, nie podkrada ze stołu, nie skacze na łóżko, czasem żebrze ale to normalne ;) Cały dzień leży w cieniu, czasem przychodzi dać znac że jest głodna, albo sprawdza czy jestem w pokoju. Spacery są raczej krótkie, bo Mała jest mocno zmęczona po tym co przeszła i widać że jest słaba. Rano max 30 minut, albo nawet nie, bo ziaje i kładzie się na ziemi; po południu 15 min na siku i domek. Wieczory są lepsze bo chłodniej...
Ach, Ewelina! Sofa do samego domku niosła w mordce butelkę od wujka Karola - takie trofeum nam się trafiło!!!
 
 
Ola i Habs 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1666
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-06-11, 20:32   

rzeczywiście sunia ma w sobie coś, co przyciąga do niej :) Super zdjęcia.
_________________
"A Ty w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz, jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej.
I w ogień skoczyłbyś za mną, choć jestem tylko człowiekiem...".
 
 
Ewelina, Kajen i Zola 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 2272
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2014-06-11, 22:43   

A Ty chciałaś wyrzucić tę butelkę do kosza :shock: Sofi jest tak kochaną sunią i taką bidulką, że nieba by jej się chciało przychylić :pies: :pies:
 
 
Marina Dino i Lola 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 54
Dołączyła: 29 Cze 2013
Posty: 229
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-06-13, 19:44   

Biedna Soffi tyle musiała przejść :-( witamy kolejną księżniczkę w Łodzi
_________________
Pozdrawiam
Marina Dino i Lola
 
 
Ewelina, Kajen i Zola 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 2272
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2014-06-15, 21:19   

Dzisiaj Kajcia, która ogólnie nie lubi się dzielić czymkolwiek, udostępniła kawałek swojej kanapy Sofi i pojechałyśmy na wycieczkę :mrgreen: do goldenków :mrgreen:

Soffi bardzo lubi jeździć samochodem :)
 
 
Ewelina, Kajen i Zola 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 2272
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2014-06-17, 21:51   

Dzisiaj byliśmy z Soffi u weterynarza. Sunia jest bardzo zaniedbana, zarówno psychicznie jak i fizycznie. Kuleje praktycznie na wszystkie łapki, ale po gruntownym badaniu ( tutaj ogromne podziękowania dla weterynarzy z gabinetu wet. Perełka w Łodzi za wielkie serce do zwierząt ) okazało się, że łapki są niebolesne. Nie ma też zmian neurologicznych. Wskazano zrobienie rtg stawów biodrowych i prawej łapki przedniej. Może to być odwapnienie, co byłoby wspaniałą wiadomością, bo można temu jakkolwiek zaradzić i pomóc suni :) Poza tym prawdopodobnie wielokrotnie rodziła, mogła być maszynką do robienia szczeniąt, a ropomacicze wyeliminowało ją z dalszej "pracy", więc wylądowała w rowie skazana na śmierć :( :(
Soffi u weterynarza zachowywała się wzorowo, z resztą jak wszędzie. Na koniec zasnęła :mrgreen: Maleńka jest tak kochana, zasługuje na najlepszy dom, który wynagrodzi jej wszystkie krzywdy, jakich do tej pory doświadczyła :( :(
Tutaj pysio u weterynarza :
 
 
Iza Tutisowa 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 6963
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-06-17, 22:12   

Super, bardzo się cieszę że pomogłaś :)

Kochani układamy się do kolejki :mrgreen: Kto chętny na fajną damę do towarzystwa??
_________________
Życie trzeba kochać, a nie zostawiać, bo ono nas nigdy nie zostawi...

Pozdrawiamy Iza, Piotrek i szalony Tutis :)
 
 
Martyna i Boski 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 05 Sie 2012
Posty: 3154
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2014-06-17, 22:25   

Na tych zdjęciach jeszcze bardziej widać jej urok osobisty :serce: :serce:
...muszę te zdjęcia oglądać w ukryciu przed Boskim... bo ja już znam jego reakcję :mrgreen:
_________________
Gdyby nie było zwierząt, życie nie miałoby sensu.

http://minek.flog.pl/wpis/5873939/byla-sobie-pilka Same szczęścia:)!!
 
 
 
Ewelina, Kajen i Zola 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 2272
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2014-06-18, 22:48   

Z powodu pilnego wyjazdu Justyny, zajęliśmy się z wielką przyjemnością podczas jej nieobecności Soffi :) Jest jeszcze bardziej kochana niż myśleliśmy, kolejka powinna być długa, a domek najwspanialszy :)
Byliśmy na spacerze i powiem Wam, że Soffi pierwszy raz bawiła się z psem, to był 4 mczny szczeniak, ale ciorały się, tarmosiły za uszy, tulały po ziemi :rotfl: tabletki, które wstępnie przed rtg dostała na wzmocnienie (witaminy i minerały ) chyba pomagają, bo dzisiaj tak odżyła! Biegała nawet trochę :) oczywiście możecie się spodziewać dużych porcji zdjęć! Soffi teraz śpi w koszyku Kajki, wcześniej też spała na pleckach
 
 
Ewelina, Kajen i Zola 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 2272
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2014-06-19, 12:10   

Wreszcie nadszedł ten moment, że WSZYSCY WSZYSCY WSZYSCY !! :rotfl: mogą sobie obejrzeć Soffi na filmiku :rotfl:
Wystarczy w sumie na nią spojrzeć i już ogonek chodzi :)
FILMIK 1 : https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
FILMIK 2 : http://youtu.be/L3vhyZEdgs4
FILMIK 3 : http://youtu.be/P9ZPDg4klCw
 
 
Iza Tutisowa 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 6963
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-06-19, 12:32   

Jejku ona jest kochana :serce:

Najlepsza towarzyszka jaka się może komus trafić :mrgreen:
_________________
Życie trzeba kochać, a nie zostawiać, bo ono nas nigdy nie zostawi...

Pozdrawiamy Iza, Piotrek i szalony Tutis :)
 
 
Aluta, Soffi i Aston 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 09 Maj 2014
Posty: 180
Skąd: Katowice
Wysłany: 2014-06-19, 22:32   

Ogonek super, a uśmiech na drugim filmiku mistrzowski.
 
 
Ewelina, Kajen i Zola 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 2272
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2014-06-20, 12:34   

Kolejna noc za nami :) Myślałam, że Kajka jest psem, którego nie ma w domu, ale Soffi to po prostu tak cichutkie i spokojne stworzenie..Gdybyśmy nie wzięli do ręki smyczy i powiedzieli, że idziemy albo nie nasypali sami karmy, to bidulka o nic by się nie upomniała :( Widać, że jest szczęśliwa tylko dlatego, że może sobie w ciszy, cieple i na miękkim pospać :( A jak tylko się na nią spojrzy, to od razu się śmieje, ale to już chyba sto razy pisałam :mrgreen:
W poniedziałek trzeba będzie umówić rtg stawów biodrowych z ujęciem końcówki kręgosłupa oraz przedniej łapki. Mieszkamy na 2 piętrze bez windy i na każdy spacer nosimy ją na rękach, bo widać, że schody sprawiają jej dużą trudność. Kuleje najbardziej w domu jak się zależy ( czyli za każdym razem jak idzie się napić, bo cały czas śpi :-D ).
A tu pysio :-D

 
 
Ewelina, Kajen i Zola 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 2272
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2014-06-20, 16:49   

no to jeszcze trochę Was pomęczę zdjęciami :) Dzisiaj odkryliśmy, że Soffi jak typowy golden jest aporterem :) Chcieliśmy porzucać Kajce, a Soffi jak zobaczyła patycznek od razu wpadła w GALOP - tak, galopowała :) Rzuciliśmy jej tylko parę razy, żeby nie nadwyrężać nóżek, ale myślę, że w przyszłośći to dobry materiał do zabawy piłeczką :)
 
 
Calineczka 


Wiek: 49
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 370
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2014-06-20, 21:41   

Cudna i szczęśliwa to widać :)
_________________
Ania Grzegorz i Abi
 
 
Marina Dino i Lola 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 54
Dołączyła: 29 Cze 2013
Posty: 229
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-06-20, 23:14   

Kochany pycholek :) nareszcie szczęśliwy :)
_________________
Pozdrawiam
Marina Dino i Lola
 
 
Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 5607
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2014-06-21, 11:23   

Hahahaha, jaka morda! Cud miód i... patolki ;) Soffi, jesteś absolutnie niesamowita! Ewelinko, kiziaj ją od nas!
_________________
“The happiest people don’t have the best of everything, they just make the best of everything they have.”

Amcia z Rufiakiem
 
 
Ewelina, Kajen i Zola 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 2272
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2014-06-21, 21:11   

Soffi wyściskana na wszystkie strony :mrgreen: Dzisiaj wróciła do Justyny, bardzo się cieszyła na jej widok, ale chciała być z nami wszystkimi, szybko się przywiązuje :) Ponieważ nie miała swojej zabawki, to Kajka ( jak zwykle :mrgreen: ) podarowała jej swoją. Oczywiście od kiedy kupiliśmy ten sznurek nigdy się nim nie bawiła, nie podobała jej się i ma tysiąc innych, ale jak Soffi się zaczęła tak bardzo cieszyć, to oczywiście dla Kajki TA ZABAWKA stała się ulubiona :mrgreen: Koniec końców wpakowaliśmy Soffi sznurek do plecaczka :) Soffi bardzo lubi spać na miękkim, a ponieważ mamy w mieszkaniu komunistyczne dywany, to czuła się wyśmienicie, musi być miękko ! Legowisko Kajki zajeła od pierwszych chwil tutaj, tam też jest bardzo mięciutko. DO tego kanapa- suuuuper miejsce :mrgreen:

Tutaj trochę ściskania, w końcu na zjeździe było dużo ludziów, więc ścisk od każdego :mrgreen:

Tak mnie ten niedobry wujek wnosił i znosił po schodach, powiedział, że mogłabym trochę schudnąć, ale ja przecież ciągle jestem głodna :evil:


a tak biegałam za patyczkiem :P


zobaczcie jakie mam piękne, białe ząbki !!!



Fajnie, że dotrwaliście do końca i zobaczyliście, jaka jest cudowna Soffcia. Mogę Wam jeszcze zaproponować ( jeśli czujecie niedosyt po samych zdjęciach :mrgreen: :mrgreen: ) kilka filmików :
tak wyglądam jak rozgryzam patyczek : https://www.youtube.com/watch?v=zCp_dLMfoGE
tak biegam za patyczkiem :P https://www.youtube.com/watch?v=oC0x6bjB5Jg
tak chodzę na smyczy : https://www.youtube.com/watch?v=zGv4VmnVqkc
wykonuję komendy : http://youtu.be/F_QiX3A2Ncg
tak działa mój magiczny przycisk - dotknij mnie gdziekolwiek, a zacznę machać ogonkiem :mrgreen: http://youtu.be/GmWlAgl2zBk
a tak bawię się zabawką od Kajki http://youtu.be/_bVkiiNafjI
 
 
Shigella 
GOLDENIA PRZYSTAŃ
Wiek: 35
Dołączyła: 11 Maj 2014
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-06-21, 22:56   

No proszę, widzę że świetnie się bawiliście pod nieobecność ciotki :p
Rozbestwiliście Księżniczkę i teraz śpi przy mnie na kanapie :D
Po stokroć potwierdzam wszystko co pisze Ewelina - Soffi jest przenajcudowniejsza!!! Anioł nie psiak - spokojna w domku, cierpliwa u weta, a na spacerkach prawdziwa Dama!
Dobrze jej u każdego, kto okazuje jej miłość <3
Strasznie za nią tęskniłam i Sofcia też musiała tęsknić, bo tulaniom w domku nie było końca - przychodziła do mnie, lizała po rękach, kładła się na pleckach żeby ją miziać, ogonek stukał o wszystko, a za moment rytuał zaczynał się od nowa... Na spacerze były aporty, tarzanie w trawie, biegi (!!!) i wszelka radość. Cudnie jej podskakują uszy jak biega :D Teraz Mała leży na kanapie, z pycholkiem na mojej nodze i wydaje śmieszne pomruki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant