Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
ARCHIE ma już dom w Łodzi - 292
Autor Wiadomość
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2015-05-25, 17:08   ARCHIE ma już dom w Łodzi - 292

Wczoraj pod naszą opiekę trafił 2-letni Archie. Właściciele nie mogli dłużej się nim zajmować i poprosili nas o znalezienie psiakowi nowego domu. Tymczasowo psiak zamieszkał u Grażynki w Gliwicach i to Grażynka napisze nam więcej o Archim :)

zdjęcie psiaka jeszcze z domu
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Grażka i Feliks 
WARTA GOLDENA

Wiek: 32
Dołączyła: 10 Maj 2011
Posty: 413
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-05-25, 22:30   

Arczi wita wszystkich z Gliwic! :)

Słuchajcie, zdjęcia to jednak nieźle potrafią zaburzyć wizję realnego wyglądu :D
Ale po kolei bo się za chwilkę pogubię :p Z moim Olkiem odbieraliśmy Arcziego z Krakowa. Kierując się zdjęciem, nastawiliśmy się na drobnego goldasa. A tu takie zaskoczenie :D Wyskakuję z samochodu Tomka-co? owca :rotfl: Totalne przeciwieństwo Arcziego ze zdjęcia :D Masa,gestej i grubej sierści :p Całkiem konkretne łapy i brzusio tez niczego sobie :mrgreen:

Arczi jest baardzo zestresowany i spięty.No ale nie ma co się chłopakowi dziwić. Ciągle dyszy.
Dzisiaj cały dzień przeleżał grzecznie. Nie domagał się wielkiej uwagi.

Ze smyczką się nie lubi :rotfl: Moje mięśnie rąk nieźle pracują od rana :D
Ale pomimo tego, że ciągnie to chodzi ciężko. Jak klocek :D Brakuję mu kondycji.
Był dzisiaj na lince to sobie truchtał powolnym kroczkiem, czasami się zapomniał to pokłusował ale po chwili za raz sobie przypominał noo haalo co ja robie :D Zobaczymy co będzie jak chłopak wuluzję.
Wróciliśmy z godzinnego spaceru o 20 i Arczi padł :D Chciałam jeszcze teraz z nim wyjść ale co będę chłopaka budzić :D

Chciałam wrzucić fotki no ale niestety mój komputer nie widzi aparatu :( Ale jutro będą
_________________
Felciu[*]
 
 
 
Grażka i Feliks 
WARTA GOLDENA

Wiek: 32
Dołączyła: 10 Maj 2011
Posty: 413
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-05-25, 22:38   

No i dodam jeszcze, że dzisiaj Arczi poznał naszą kumpelkę goldenkę Azę z bloku obok, kumpla Chihuahua ( Udało mu się go nie zgnieść :D ) ii Logana adoptowanego z Aurei, który jak się okazało mieszka kilka bloków dalej :) wszystko było w jak najlepszym porządku.

A do psów, które nie były tak pokojowe nastawione jak nasz gang osiedlowy potrafi pokazać zębiska. I to całkiem konkretnie :P
_________________
Felciu[*]
 
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2015-05-25, 22:47   

Witamy Grażynko i dziękujemy za pierwsze wieści :) chłopak na pewno szybko wyluzuje i pokaże całą swoją goldenią naturę. Ja to się nie mogę doczekać zdjęć tej...owcy :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Waniliowa Paula 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 09 Gru 2014
Posty: 1607
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-05-26, 16:38   

owca :D czyli biała wersja mojego Spajkuli :D
nie mogę się doczekać fotek :)
_________________
Paula i Michał, Wanilia i Spajk
 
 
Grażka i Feliks 
WARTA GOLDENA

Wiek: 32
Dołączyła: 10 Maj 2011
Posty: 413
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-05-26, 17:33   

Oto i zdjęcia. :rotfl: Jak tylko Arczi wyluzuję to postaram się o ujęcia w pełnej okazałości :)







Arczi jest bardzo spokojny, zdystansowany ale o głaski zaczyna się domagać. Tutaj fotka z wczoraj :-) Mizianki bardzo go uspokajają.
A to my :) ( Trochę niewyraźni ale to wina pogody :rotfl: )




Pokazałam Arcziemu do czego służa puste butelki. Co prawda nieśmiało ale podchwycił temat :-)

_________________
Felciu[*]
 
 
 
Ania i Niko 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 54
Dołączyła: 22 Lut 2015
Posty: 60
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2015-05-26, 19:08   

Fajnie wyglądacie :mrgreen:
_________________
Pozdrawiamy
Ania i Chelsea
 
 
Milena i Kosmo 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Lis 2012
Posty: 3505
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-05-26, 21:23   

Mam nadzieje, że Grażynka mi wybaczy ale nie mogłam się powstrzymać i nie wrzucić zdjęcia z pożegnania z Archim w trasie ;)



Muszę przyznać, że psiak skrada serce od pierwszego wejrzenia i mega przylepa z niego ;)
Zasługuje na najlepszych ludziów pod słońcem, bo najlepszy DT pod słońcem już ma :)
_________________
Pozdrawiają
Milena, Tomek i Kosmo Kosmo'wski
 
 
M!S!A 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 39
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 16140
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2015-05-26, 22:52   

No super psiak, naprawdę i od razu widać że to Golden- mizianki i przytulanki ma we krwi :)

Ja bardzo przepraszam za spóźnienie ale już się poprawiam - Milenko, Tomku bardzo dziękujemy za pomoc w transporcie :kwiatek:
_________________
Pozdrawiam Michalina&Jamajka&Mailo

"Psia dusza się nie mieści w psie
I kiedy się uśmiechasz do niej
Ona się huśta na ogonie" B. Borzymowska
 
 
 
Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 5607
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2015-05-27, 12:44   

Jeżu, jaki on cudowny! Dołączam do Misi w podziękowaniach- :kwiatek: dla Mileny i Tomka za podwózkę oraz :kwiatek: dla Grażynki za przyjęcie tego psistojniaka :D

Fotki są przepiękne, czekam na więcej i więcej!
_________________
“The happiest people don’t have the best of everything, they just make the best of everything they have.”

Amcia z Rufiakiem
 
 
Waniliowa Paula 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 09 Gru 2014
Posty: 1607
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-05-29, 16:27   

I jak tam Arczi ?? Stresik minął ?? :)
_________________
Paula i Michał, Wanilia i Spajk
 
 
Iza Tutisowa 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 6963
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-05-29, 16:54   

O raju jaki on słodziak :D
_________________
Życie trzeba kochać, a nie zostawiać, bo ono nas nigdy nie zostawi...

Pozdrawiamy Iza, Piotrek i szalony Tutis :)
 
 
Milena i Kosmo 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Lis 2012
Posty: 3505
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-05-31, 21:09   

Jeśli chodzi o nas, to nie ma za co dziękować ;-)
Cieszę się, że mogliśmy pomóc.
Z relacji Tomka wynika, że grzecznie sobie leżał, co jakiś czas kładł główkę na jego ramieniu bo odkrył że wtedy jest czochrany ;)

A tak w ogóle, to co słychać o chłopaka ? :->
_________________
Pozdrawiają
Milena, Tomek i Kosmo Kosmo'wski
 
 
Grażka i Feliks 
WARTA GOLDENA

Wiek: 32
Dołączyła: 10 Maj 2011
Posty: 413
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-06-01, 21:18   

No to tydzień za nami :) |Ależ to szybko mineło. Uświadomiłam sobie przed chwilką, że każdemu opowiadam o Arczim, który jest u mnie zaledwie 3 dni :rotfl:
A więc :mrgreen:
Arczi wyluzował :) Na pewno nie w 100 procentach ale jest znaczna poprawa. Nie ziaje już 24/h tylko12/h :DPrzyzwyczaja się do mieszkanka. Wiem, że w poprzednim domu na noc był zamykany w pomieszczeniu a dnie spędzał na dworze.
Jeśli chodzi o apetyt to karme zajadał ze smakiem tylko pierwszego dnia. Teraz mamy etap buntu :D Ale Arczi dobrze wyglada więc nic mu się nie dzieje :P
Tydzień dużego ruchu i widzę, że pomimo owczej siersci pokazała się chłopakowi talia :)

Jeśli chodzi o sam charakter to po tygodniu mam takie spostrzezenia:
Arcziemu brakuje energii. Jest bardzo spokojny, flegmatyczny. Zupełne przeciwieństwo 2 letniego goldka :P Ale zobaczymy, może się jeszcze otworzy.
Domaga się pieszczot ale w okazywaniu emocji jest badzo powsciągliwy. Gdy przyjdę z uczelni zamacha ogonem dwa razy i tyle. Jak reszta domowników wraca do domu to nawet głowy z podłogi nie podniesie :P

Dzisiaj pierwszy raz został sam na dwie godzinki. Zuch chłopak :) Obawiałam sie jak to bedzie bo wystarczy, że wyjdę na 2 minutki a już za mną popiskuje.

Nie chce nic sugerować alę ręka w górze wywołuje panike w jego oczach. Lekko podniesiony ton głosu a Arczi kuli się na ziemi. Na działce wbiegł mi na grządki i na moje "eee" lezał na ziemi...


A tak ogólnie to bardzo duzo spacerujemy. Najwięcej radości wywołuje widok smyczki :D Wtedy opiera pyszczek o drzwi, (nochalem do góry) żeby założyc obróżkę. Tak jakoś dziwnie się nauczył :D Jest bardzo kochany, piekny i w ogóle same ohy i ahy :)

Ah dwa dni temu mielismy mały incydent z innym psiakiem. Jak już wspominał Arczi nie daje sobie w kasze dmuchac i jeśli tylko któryś zacznie na niego ujadać to długo nie pozostaje dłuzny a wtedy moje mięśnie rąk idą w ruch :P
I oto przyleciał sobie do nas taki kurdupelek 1/3 Arcziego i jazda. Plus był taki, że byłam spokojna o Arcziego- krzywdy nie da sobie zrobić. W końcu mały odpuścił.

Od jutra zaczynamy juz konkretną naukę . Lecę po smaczki i do dzieła :)


Zdjęcia czekają w aparacie tylko, że ładowarka gdzieś się przede mną schowała :rotfl:
_________________
Felciu[*]
 
 
 
Grażka i Feliks 
WARTA GOLDENA

Wiek: 32
Dołączyła: 10 Maj 2011
Posty: 413
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-06-04, 22:47   

Machamy łapencją :rotfl:

Trzy dni temu gdy jeszcze u nas w Gliwicach było czym dychać a slońce nie prażyło tak bardzo, zabrałam Arcziego na wycieczkę rowerową :mrgreen: Wieczorna pora, polna droga, minimalna ilość ludziów i ja z Olkiem plus białas :-) Zrobiliśmy 8 km z czterema przystankami. "Arkowi" :rotfl: bardzo się podobało :)

A jutro wyruszamy na weekend. Co prawda to nie to co morze :rotfl: którego oczywiście wszystkim zjazdowiczom baaardzo zazdrościmy ale też będzie super. Wybieramy się do Złotego Potoku do którego często jeżdził z nami Feluś. Ah te wspomnienia...
_________________
Felciu[*]
 
 
 
Kamila i Oskar 
WARTA GOLDENA

Wiek: 45
Dołączyła: 19 Maj 2011
Posty: 7072
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2015-06-04, 23:26   

To czekamy na relacje z wyjazdu :)
_________________
Kamila i Oskar
India 2003-2012[*]
 
 
 
Waniliowa Paula 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 09 Gru 2014
Posty: 1607
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-06-08, 10:07   

Ojoj ale super! :-) miło się czyta takie rewelacje, chociaż ciężko mi sobie wyobrazić flegmatycznego goldena... moja pierwsza myśl jest taka, że być może psiak cierpi na depresje? u nas jak Wani rozcięła łapę i nie mogła przez miesiąc biegać to też zaczęła być bardziej "flegmatyczna" jak na nią i to były jedyne momenty jak coś zniszczyła w domku. Może mimo wszystko tęskni za domem, albo nie zna takiego życia jakie mu fundujesz i za chwilkę się otworzy :) trzymam za niego kciuki :)
_________________
Paula i Michał, Wanilia i Spajk
 
 
Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 5607
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2015-06-08, 23:23   

Fiu fiu, jeszcze parę takich wycieczek rowerowych i talia będzie widoczna coraz lepiej :D
Jeśli chodzi o flegmatycznego goldena, to chyba gdzieś już takiego widziałam :hyhy: Ja wiem, że Rufiaty ma energię, bo jak bryka, kopie dziury lub się tarza, to można mu podłączyć do łapek dynamo ;) Ale jak mnie wita w domu... No to właśnie ten sam model, co Arcz. Ja wiem, jest różnica wieku, ale może i ten młodzian ma po prostu taki styl bycia? A może też być tak, że nadmierna radość na powitanie wcześniej nie była dobrze przyjmowana?
_________________
“The happiest people don’t have the best of everything, they just make the best of everything they have.”

Amcia z Rufiakiem
 
 
Grażka i Feliks 
WARTA GOLDENA

Wiek: 32
Dołączyła: 10 Maj 2011
Posty: 413
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-06-08, 23:47   

Wróciliśmy :) Przedłużyliśmy sobie wypoczynek o jeden dzień :rotfl:
Jutro zapraszam na świeże foteczki i więcej opisu :)

Spokojny, zrównoważony dwulatek no aż wierzyć się nie chce :rotfl: Biegać nie lubi, preferuje lekki kłus :D Haha parę razy na wyjeździe poszedł w długą ( długa przez maks 20m :-D ) Nasze miny były wtedy bezcenne :rotfl:
Moje zdanie jest takie, że dużo wynosi się z domu i faktycznie mozliwe, że życie mijało mu bez wielkich emocji i szaleństw. A znowu styl bycia-też pewnie coś w tym jest.
No ale słuchajcie za piłeczką to biegusia :-) zabawka na którą najbardziej reaguje bo patole to niezbyt są fajne. Tak na dwie minutki i tyle :>
Woda to tylko do skarpetek i tyle :P Bał się wejść po brzusio po patyczka.
Ale najważniejsze, że jest niesamowicie grzeczny, słodki, fantastyczny i kochany. Taki misio niedźwiadek.

A terenu broni :] Taki jestem niebezpieczny :rotfl: Ale jesli ktoś nie wie, że to tylko pozory to spokojnie może się przestraszyć :rotfl:
_________________
Felciu[*]
 
 
 
Grażka i Feliks 
WARTA GOLDENA

Wiek: 32
Dołączyła: 10 Maj 2011
Posty: 413
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-06-13, 17:32   

U nas znowu upały... Archi jakoś daję radę :)

Słuchajcie a Arczi to taki cwaniaczek- wiecznie siedziałby na dworze. Ledwo otworze oczy,staram się żeby Arczi tego nie dostrzegł bo za raz zaczyna się sapanie i piskanie i fruuu pod drzwi :D Co z tego, że jak z nim wyjdę to poleci mu kilka kropelek :D Ale wyjść musi :rotfl:
Dzisiaj np: Pobudka o 6. Spacer. Potem drzemka. 8 a on znowu chce iść na dwór. Ale tylko żeby sobie pochodzić :P

Z początku się na to nabierałam ale koniec :rotfl: No może czasami jeszcze się nabiorę :P

Jeśli chodzi o relacje z innymi psiaczki to dopóki ten drugi nie zacznie szczerzyć zęboli to jest wszystko okej. I to dotyczny również szczekania. A co ciekawe, niekoniecznie szczekania na Arcziego. Byliśmy na spacerku. Poznał się z mopsikiem. Wszystko cacy aż tu nagle mopsik zaczął szczekać na innego psa i Arczi wkroczył do akcji. I to tak konkretnie. Ale sytuacja została szybko opanowana.

Jeśli chodzi o zdrowie to czasami pokręci mu się w brzuszku. Zawsze po tym robi za kosiarkę na dworze. Dwa razy zwymiotował ale samą żółcią. Musze o tym wspomnieć przy wizycie u weta. Tak samo cały czas przyglądam się jego chodzie. I dostrzegłam, że lewą tylnią łapcię ma krzywiutką.Dodatkowo uważam, że zdecydowanie za bardzo ugina mu się staw skokowy w porównaniu do prawego który pięknie pracuję.
_________________
Felciu[*]
 
 
 
Grażka i Feliks 
WARTA GOLDENA

Wiek: 32
Dołączyła: 10 Maj 2011
Posty: 413
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-06-15, 21:09   











_________________
Felciu[*]
 
 
 
Waniliowa Paula 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 09 Gru 2014
Posty: 1607
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-06-16, 11:33   

ale poczciwa mordka z naszego Arczulka <3
_________________
Paula i Michał, Wanilia i Spajk
 
 
Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 5607
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2015-06-16, 15:37   

Piękny, jak malowany! ale z tym wyłudzaniem spacerów to niezły skurczybyk :P Nie daj się Grażynka, twarda bądź, nie miętka ;)
_________________
“The happiest people don’t have the best of everything, they just make the best of everything they have.”

Amcia z Rufiakiem
 
 
Marina Dino i Lola 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 54
Dołączyła: 29 Cze 2013
Posty: 229
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-06-17, 13:57   

Mordka uśmiechnięta , zadowolona :) Piękny chłopak i szczęsliwy u Grażynki :) :)
_________________
Pozdrawiam
Marina Dino i Lola
 
 
Archibald 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 18 Maj 2015
Posty: 40
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-06-19, 19:16   

Witam,

jak tam się Archie miewa?

Przeglądamy różne wątki forum w poszukiwaniu psiaka, który najlepiej by do nas pasował, i Archie nas zauroczył. Chcielibyśmy dowiedzieć się o nim trochę więcej, bo być może mógłby znaleźć dom w naszej rodzinie :)

Wysłaliśmy też zapytanie na PW, niecierpliwie wyczekujemy odpowiedzi :->
_________________
Ania, Adam & Archie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant