Forum Fundacji Warta Goldena Strona GłównaForum Fundacji Warta Goldena Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Chat  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
ABRA - 318
Autor Wiadomość
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-10-18, 00:36   ABRA - 318

Z wczorajszej interwencji pochodzi jeszcze jedna sunia która na razie jest u mnie i mojej ferajny :) Ma na imię Abra, przez wetów została oceniona na ok 5 lat.
Sunia jest strasznie wycofana na człowieka, do moich psów podeszła, ode mnie próbuje uciec.. dziś puściłam ją na ogródek żeby sobie na spokojnie pochodziła, poniuchała i zrobiła co potrzeba ale potem złapać ją było trudno.. na pomoc przyjechała ekipa specjalna w postaci Toffika, Meli Agi i Adama :) przyblokowana dała sobie zapiąć smyczkę ale niestety iść nie chciała wiec trzeba ją było przenieść..
po chwili odpoczynku zaczęliśmy ja oglądać i okazało się że ma strasznie opuchnięte jedno uszko podjechałam z nią do kliniki całodobowej.. wielki krwiak, sprawa która już trwała jakiś czas bo są przerosty skóry.. na razie miała odciągnięty płyn i wstrzyknięty lek sterydowy.. krwiak może się odnowić ale nie musi, wet stwierdził ze to jest strawa do operacji więc mam nadzieję ze da się to załatwić przy okazji sterylizacji bo bez narkozy się nie obędzie.
przy okazji zrobiłam jej taki ogólny przegląd.. wyniki krwi generalnie ok, lekka anemia ale to może być niedożywienie i niewłaściwa karma.. sunia waży 27,5kg i powinna troszkę przybrać
miała też zrobione USG, coś tam jest niepokojącego ale mam obserwować suńkę
ma tez strasznie duże sutki, poprzerastane.. wyciągnięte przez szczeniaki które miała.. guzków brak.. może będzie jej jedynie trzeba usunąć sutki przy okazji sterylki ale to jeszcze do przedyskutowania z moimi wetami
po powrocie od weta pochodziłam z nią chwilkę po ogródku (tym razem już na lince).. na początku byłam straszna wg Abry ale jak nie pozwoliłam jej z 2 czy 3 razy uciekać szybko wyluzowała i zaczęła spokojnie chodzić, niuchać i ładnie zrobiła siusiu :) teraz myszka śpi w swoim apartamenciku :) tam ma spokój, reszta brygady jej nie przeszkadza..
co do jedzenia.. je chętnie ale tylko z miski którą podstawiam jej pod nos i nie może mnie widzieć.. jeszcze zamiera na mój widok.. przerabiałam to nie raz więc dam radę i wierze ze niebawem będzie o wiele lepiej.. na razie rozmaczam jej jedzenie żeby przemycić więcej płynów.. niebawem będę przechodzić na normalną karmę
jutro kolejna porcja wieści, postaram się jej porobić ładne portreciki.. dziś przez cała tą gonitwie zrobiłam jej tylko zdjęcia w lecznicy..

tak grzecznie leżała pod kroplówką z witaminkami.. po kilkunastu minutach już spała na boczku :)



tu zdjęcie ucha.. przed odciągnięciem płynu ale już PO obmyciu uszek (dostałam do uszek kilka leków bo jest masa drożdżaków i grzybki)


a to są jej sutki.. brzydko to wygląda..
_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
Monciak 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 116
Skąd: Leszno
Wysłany: 2015-10-18, 01:01   

A dziś powiatowy lekarz weterynarii nie stwierdził zaniedbań u reszty psów z tej hurtowni....
Dobrze Mała trafiła :-) Buziaki przesyłam!
_________________
Najbardziej złotą częścią goldena jest jego serce...
 
 
Marta Lawusiowa 


Wiek: 39
Dołączyła: 16 Sie 2015
Posty: 276
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-10-18, 07:53   

Tak zdecydowanie wszystkie psy stamtąd są w doskonałym stanie psychicznym i fizycznym...
_________________
Pozdrawiają
Marta, Jarek i Lawucha :)
 
 
Gośka i Cody 

Dołączyła: 14 Cze 2011
Posty: 379
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-10-18, 10:01   

Monciak napisał/a:
A dziś powiatowy lekarz weterynarii nie stwierdził zaniedbań u reszty psów z tej hurtowni....
Dobrze Mała trafiła :-) Buziaki przesyłam!

Jak nazywa się ta "hodowla" i miejscowość, w której się znajduje.
 
 
Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 5607
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2015-10-18, 10:20   

Gośka i Cody napisał/a:
Jak nazywa się ta "hodowla" i miejscowość, w której się znajduje.


Ze względu na dobro dalszych działań nie ujawniamy na razie miejsca.
_________________
“The happiest people don’t have the best of everything, they just make the best of everything they have.”

Amcia z Rufiakiem
 
 
Gośka i Cody 

Dołączyła: 14 Cze 2011
Posty: 379
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-10-18, 10:32   

Przy okazji interwencji w Wysokim Mazowieckim, ujawnienie wszelkich danych dotyczących "hodowli" nie zakłóciło "dalszego postępowania".
Ogłoszenia tego "hodowcy" "wiszą" w internecie, więc myślę, że wszyscy powinni wiedzieć z jakiego miejsca pochodzą oferowane na sprzedaż szczenięta i jakie warunki panują w "hodowli" - ZA CO PŁACĄ I CO WSPIERAJĄ nabywcy skoro powiatowy nie widzi tego, co widzą inni.
 
 
Monia i Larsik 
WARTA GOLDENA

Wiek: 31
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 2881
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-18, 11:26   

Gośka i Cody napisał/a:
Przy okazji interwencji w Wysokim Mazowieckim, ujawnienie wszelkich danych dotyczących "hodowli" nie zakłóciło "dalszego postępowania".
Ogłoszenia tego "hodowcy" "wiszą" w internecie, więc myślę, że wszyscy powinni wiedzieć z jakiego miejsca pochodzą oferowane na sprzedaż szczenięta i jakie warunki panują w "hodowli" - ZA CO PŁACĄ I CO WSPIERAJĄ nabywcy skoro powiatowy nie widzi tego, co widzą inni.


Pani Gosiu, proszę w takim razie na pw link do ogłoszeń hodowcy, którego ogłoszenia wiszą, a uważa Pani, że jego działalność jest niezgodna z przepisami prawa. Jeżeli ma Pani możliwość proszę złożyć doniesienie o popełnieniu przestępstwa i wniosek o zabezpieczenie dowodów w sprawie - a Policja zajmie się sprawą. Oczywiście nagłośnienie akcji i edukowanie ludzi jest konieczne ale nie zapominajmy, że polskie prawo (mimo, że w wielu aspektach jest niedoskonałe) daje możliwość karania sprawców przestępstw popełnionych na zwierzętach. I to naszym - obrońców zwierząt, obowiązkiem jest pilnowanie procedur po to by sprawcy zostali ukarani.
 
 
 
Aga i Toffik 
WARTA GOLDENA

Dołączyła: 15 Wrz 2015
Posty: 310
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-10-18, 14:52   

Adaś nie mógł odejść od Abry nie raz czytaliśmy w internecie na temat traktowania zwierząt ale to był jego pierwszy kontakt z pieskiem który tyle przeszedł. Te straszne opowieści nagle stały się faktem.

Buziaki od nas dla Małej czekamy na wieści o jej zdrowiu.

Aga i Adaś
_________________
Aga, Toffik z Melcią oraz kocie łapki Mucia i Martyna :)
 
 
Monciak 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 116
Skąd: Leszno
Wysłany: 2015-10-18, 18:05   

Na miejscu nie ma już żadnych szczeniaków! Całe szczęście ale musimy wywalczyć resztę psiaków...
_________________
Najbardziej złotą częścią goldena jest jego serce...
 
 
Milena i Kosmo 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Lis 2012
Posty: 3505
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-10-18, 21:02   

Oczywiście działamy dalej ! Tam czeka i liczy na naszą pomoc ok. 30 istnień! nie wyobrażam sobie, aby miały tam zostać. Abra jest niestety dowodem na to, że te psiaki potrzebują pomocy nie tylko chodzi o ich stan zdrowia (który pozostawia wiele do życzenia), ale również pomocy w kwestii psychiki tych psiaków :(
_________________
Pozdrawiają
Milena, Tomek i Kosmo Kosmo'wski
 
 
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-10-18, 22:19   

Abrunia dalej jest strasznie zamknięta w sobie i dalej jeszcze próbuje uciec.. porobiłam jej parę fotek.. wyciągnęłam aparat żeby były ładniejsze ale nie mogę znaleźć kabelka.. a buu..
siusiu robi ładnie, nie było jeszcze qupala poza tym który zrobiła w noc przyjazdu..
wsuwa już suchą karmę, kolację zjadła z dziewczynami w kuchni :)
później wyczyściłam jej uszka, zapikowałam leki zalecone przez weta.. krwiak na uchu się odnawia niestety wiec jutro czeka nas kolejna wizyta u weta
podałam jej kolejną kroplówkę, miała super pielęgniarkę w Bezuli :)

Laska genrlanie kładzie się w kąciku i tak leży póki jej sie nie wyciągnie..


dzielna pacjentka z małej :)


a tu ze swoją opieką :)
_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
Waniliowa Paula 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 37
Dołączyła: 09 Gru 2014
Posty: 1607
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-10-18, 22:21   

Serduszko pęka...
_________________
Paula i Michał, Wanilia i Spajk
 
 
Monciak 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 40
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 116
Skąd: Leszno
Wysłany: 2015-10-19, 14:40   

Serce podchodzi do gardła...
_________________
Najbardziej złotą częścią goldena jest jego serce...
 
 
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-10-25, 14:07   

Abrunia przysporzyła mi ostatnio sporo stresu ale najważniejsze ze już mogę spać spokojnie..
niunia dużo śpi.. niech odpoczywa i nabiera sił.. ją jednak przerwy an hasanie po ogródku.. :)
poniżej filmiki sprzed ucieczki:
https://youtu.be/mkaeZ4ThkBo
https://youtu.be/DA58Qme-bgs

po powrocie do domku Abrunia poszła od razu na swoje legowisko, dostała michę z jedzonkiem i picie.. posilona poszła spać.. grzecznie przespała cała noc :)
poszłyśmy trochę pochodzić po ogródku.. i stało się.. dostałam pierwszy piękny uśmiech :) Malutka jeszcze częściej ma smutną minkę ale wiem ze to tylko kwestia kilku dni :)
filmik z dziś wrzucę później bo się długo wgrywa..
_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-10-25, 18:35   

i obiecany filmik :)
https://youtu.be/YyrvZWehs4U
_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-10-25, 20:38   

a teraz patrzcie.. filmik kręcony po 17 więc już ciemno ale.. co nieco widać!! Abrunia ma pięknego adoratora :) Toffik.. kocham Cie chłopie :)
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
Rufiakowa Amcia 
DOM WARTY GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 5607
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2015-10-25, 23:20   

Serce się ściska na widok tego ogonka wciśniętego pod siebie, tego pokładania się w przerażeniu i śladów na ciałku- ucho, cycuszki... masakra jakaś :( Ale z każdym filmikiem nadzieja wzrasta :) Mizianki ze wsparciem- dobry patent :) Dobry przerywnik w postaci akcji Marley-miś-Saba :lol: I tak od totalnej masakry dochodzimy do Abruni podstawiającej pychola po myzianki. Natomiast film z Toffikiem to po prostu miSZCZostwo- widziałam ogonek, widziałam podskoki! Jupiiii :D
_________________
“The happiest people don’t have the best of everything, they just make the best of everything they have.”

Amcia z Rufiakiem
 
 
Marta Lawusiowa 


Wiek: 39
Dołączyła: 16 Sie 2015
Posty: 276
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-10-26, 06:30   

Jeżu Abra merda ogonem! :mrgreen:
_________________
Pozdrawiają
Marta, Jarek i Lawucha :)
 
 
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-10-26, 09:43   

merda merda :) i to nie tylko dla Tofikka.. poranny spacerek po ogródku jest juz pełen uśmiechów i merdających ogonków :)
_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-10-26, 21:02   

laska z minuty na minutę jest innym psem :)
w domku dlaje leży na swoim posłaniu non stop, żeby wstała i poszła na spacerek muszę jej założyć obróżkę i zapiąć smyczkę.. ale jak leży to sobie patrzy lub smaczni śpi wyciągnięta i z równym oddechem :)
za to w ogródku.. tyle się w niej radości kryje :) jeszcze się boi, jeszcze widoczna ta niepewność ale potrzeba kontaktu zwycięża :)
oto dowody: https://youtu.be/UGxmj6C3hIY
_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
Aluta, Soffi i Aston 
DOM WARTY GOLDENA

Dołączyła: 09 Maj 2014
Posty: 180
Skąd: Katowice
Wysłany: 2015-10-26, 21:30   

cudowna myszka ;-)
 
 
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-10-27, 22:55   

Abrunia dziś miała zabieg sterylizacji.. przy pierwszym USG coś bliżej nieokreślonego i moi weci nie polecali czekania.. niunia miała zrobiona morfologie przed zabiegiem i wszystko było ok, po lekkiej anemii śladu brak, ponad 6mln czerwonych krwinek (norma jest ok 5,5 mln)
Przy okazji narkozy miała też zrobione RTG bioderek, tam ok ale sa jakieś zmiany na kręgosłupie. Zadbano także o ucho.. ma zrobioną dziurkę żeby płyn miał ujście i oby dzięki temu ładnie się wszystko zagoi.. miała tez wstrzyknięte w te przerosty skóry lek ze sterydem, ma to skórę poprawić... na koniec sprawdzono te powiększone sutki i w sumie tylko na jednym była jakaś mała narośl i tylko to zostało usunięte.. sutki się też wchłoną po czasie więc była to mniej inwazyjna opcja..
niunia pojechała do weta po 12, narkozę dostała ok 13 i po 17 byłyśmy już z powrotem w domku.. niunia poszła na ogródek, zrobiła co musiała i poszła na legowisko.. ma co odsypiać.. widać że jeszcze czuje narkozę ale leży spokojnie.. filmiku dziś nie będzie ale za to jutro pokażę Abrunie w nowych szatach :)
_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
Aga Szanti 
GOLDENIA PRZYSTAŃ

Wiek: 41
Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 3710
Skąd: Warszawa/Izabelin
Wysłany: 2015-10-28, 18:47   

Trzymam kciuki za Abre!
_________________
"Posiadanie psa jest jak tęcza. Szczenięta są radością na jednym jej końcu. Stare psy są skarbem na drugim".
 
 
 
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-10-29, 09:08   

Abrunia dochodzi do siebie.. chodzimy sobie po ogródku a potem laska odpoczywa w domku :)
je, pije, śpi.. dochodzi do siebie i ma co odsypiać :)
pierwsze 3 dni przeważnie są gorsze po zabiegach.. dziś idziemy do weta.. wczoraj tamponik na uchu po zabiegu jej spadł ale jakoś dałam rade sama.. nie chciałam małej męczyć dodatkowymi podróżami.. dziś i tak miałam się pojawić na kontroli :)
a tu filmik z wczoraj :)
https://youtu.be/CmBWqc2cgRM
_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
Ewa i Cindy 
WARTA GOLDENA

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2012
Posty: 10269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-10-30, 20:09   

Dziś Abra poznała nowego kolegę :) Biszkopt nas odwiedził.. on jednak wierny Bezie jest wiec Abrunie zlał.. nieładnie..
filmik z dziś: https://youtu.be/okIxBLCLCSE
_________________
Pozdrawiam Ewa, Cindy i Marley :)
p/s podaruj nam swój 1%, KRS 0000395734 :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant